Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#6601 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 20:01

Stat pod stromem a civet vztekle nahoru na T5 je, obavam se, jiny pripad, nez drzet kesku v ruce, dostat se k logbooku a z nejakeho duvodu se nezapsat.

 

Jasně, že je to jiný případ. Ale mají jedno společné - chybí zápis v logbooku. Jakým způsobem přesvědčí první toho druhého, že on může, ale ten druhý ne? Jakmile začneš ignorovat pravidla, tak už nikdo neurčí, kam až se smí zajít.


  • 6

#6602 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 20:52

tady by asi, ale jen trošku, pomohlo proti podvodným logům jediné: žijeme v době moderních zařízení a asi by nebyl problém, do každé keše dát jako podmínku zalogování třeba QR kód, který by se musel načíst. Tím by se duplikoval logbook a odstranilo logování "od stolu". Ano, samozřejmě že tím by se nevyřadili ze hry finálkáři, ale jedna věc by se odstranila. Můžete namítnout, že by se začaly sdílet QR kódy, ale tomu lze lehce zamezit podmínkou, že QR kód se dá načíst JEN na +/- souřadnicích keše. Turistické známky to takto ošetřené mají už delší dobu, proč by to nemohlo fungovat i u hry, která je na GPS přímo závislá?

Co na to vy, ostatní?


  • -4

#6603 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 20:59

Jen to, že podmínkové keše byly zrušeny změnou pravidel 4. 4. 2009.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6604 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 21:06

tady by asi, ale jen trošku, pomohlo proti podvodným logům jediné: žijeme v době moderních zařízení a asi by nebyl problém, do každé keše dát jako podmínku zalogování třeba QR kód, který by se musel načíst. Tím by se duplikoval logbook a odstranilo logování "od stolu". Ano, samozřejmě že tím by se nevyřadili ze hry finálkáři, ale jedna věc by se odstranila. Můžete namítnout, že by se začaly sdílet QR kódy, ale tomu lze lehce zamezit podmínkou, že QR kód se dá načíst JEN na +/- souřadnicích keše. Turistické známky to takto ošetřené mají už delší dobu, proč by to nemohlo fungovat i u hry, která je na GPS přímo závislá?

Co na to vy, ostatní?

 

To bych ti jako hráč opravdu poděkoval. Nutnost mít chytrý telefon, datový tarif a ještě bys musel mít všude signál na odeslání dat. Kvůli tomu, že pár pitomců nechápe pravidla? Díky, to opravdu nechci. Nečitelný QR kód a jsi podvodník? Malá keš, malý logbook a kus místa zabere QR kód? 

 

Ono by stačilo, aby více, než malé procento ownerů, kontrolovalo logbooky a neoprávněné logy se mazaly s upozorněním, že tomu a tomu byl smazán log z důvodu absence zápisu v logbooku. Notorických podvodníků není zase tolik, stačí kontrolovat určité nicky. Je ovšem otázka, kolika z podvodníků to by to vadilo. Určitě ne všem, ale část by to asi odradilo.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 10 říjen 2017 - 21:12

  • 13

#6605 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 21:45

 

....Od prvního upozornění, že je cache pryč 57 FI logů a jenom 8DNF. Jeden cacher uložil náhradní cache, ale do jiného místa, zřejmě ji nikdo nenašel a "logoval" se nadále prázdný držák. Němci, Češi, Slováci, Švýcar, Belgičan...

 

A proč jsem se v tom vrtal? Hledal jsem o dovolené cache z téže série a našel jenom provázek na kterém cache podle všeho visela. Zajímalo mne, jestli ji náhodou někdo nenašel jinde a ejhle, vesele se loguje provázek. Tak jsem se podíval, jak na tom jsou okolní ownerovy cache.

 

Lidi jsou všude stejní.

 

Aviatik: já vlétě z týhle série zkoušel jen dvě nebo tři keše (našel jednu). Pak jsem se na to vykašlal. Lidí je tam všude víc jak na Václaváku a moje úspěšnost v Itálii byla asi tak 30% když vezmu v potaz o kolik keší jsem se v prvních třech dnech, než mne to přestalo bavit, pokoušel...

 

A parádní keška co se týká vztahu k historii se mi tam líbila tahle GCWQEV


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#6606 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2017 - 22:26

Ono by stačilo, aby více, než malé procento ownerů, kontrolovalo logbooky a neoprávněné logy se mazaly s upozorněním, že tomu a tomu byl smazán log z důvodu absence zápisu v logbooku. Notorických podvodníků není zase tolik, stačí kontrolovat určité nicky. Je ovšem otázka, kolika z podvodníků to by to vadilo. Určitě ne všem, ale část by to asi odradilo.

 

Ono stačí nesledovat statistiky ostatních a pak je mi to jedno, že někdo má iks tisíc bodů.


  • 4

#6607 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 0:51

tady by asi, ale jen trošku, pomohlo proti podvodným logům jediné: žijeme v době moderních zařízení a asi by nebyl problém, do každé keše dát jako podmínku zalogování třeba QR kód, který by se musel načíst. Tím by se duplikoval logbook a odstranilo logování "od stolu". Ano, samozřejmě že tím by se nevyřadili ze hry finálkáři, ale jedna věc by se odstranila. Můžete namítnout, že by se začaly sdílet QR kódy, ale tomu lze lehce zamezit podmínkou, že QR kód se dá načíst JEN na +/- souřadnicích keše. Turistické známky to takto ošetřené mají už delší dobu, proč by to nemohlo fungovat i u hry, která je na GPS přímo závislá?

Co na to vy, ostatní?

 

Ale vždyť to tady už je - Munzee, ale nějak se to nechytilo.


  • 1

#6608 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 5:26

No právě. Munzee jsem zkusil, jak jsem na to měl telefon, ale ta aplikace vůbec nenašla polohu (GPS šla, ale mapa pořád na rovníku), tak jsem ji zase odinstaloval. Navíc můj telefon má fixfocus, takže menší QR kódy přečte jen přes lupu. A na spoustě míst je slabý signál, např. tam zaloguju, ale online map se nedočkám. Takže doufám, že takovéto technické řešení nikoho nenapadne.


  • 0

#6609 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 8:04

Stat pod stromem a civet vztekle nahoru na T5 je, obavam se, jiny pripad, nez drzet kesku v ruce, dostat se k logbooku a z nejakeho duvodu se nezapsat. Treba proto, ze jsem zapomnel tuzku, nebo je plny logbook, ci do kesky nedavno nateklo a logbook pripomina hromadku hnoje. V takovem pripade je imho zcela legitimni logovat nalez (delam to, poctive to v logu priznam a uvedu i duvod).

Napr. takhle nejsem zapsany zhruba v pulce Radotinske serie Bud Fit. Kdyz jsem tam dorazil, bylo skoro v kazdem logbooku plno, s sebou jsem mel blok, tak jsem zacal davat nahradni papiry s mym podpisem a v pulce serie mi holt dosel blok. Smula. Ale jako podvodnik si fakt nepripadam.

 

Pokud najdeš keš, najdeš logbook, ale z objektivních důvodů se nemůžeš zapsat, tak to je jiná věc. Bavíme se o případech, kdy někdo najde nějaký pozůstatek keše (držáček, víčko, prázdné místo ze spoileru) a stejně loguje nález. Já loguju často s poměrně velkým zpožděním, a tak občas sleduju situaci na keších, které jsem nenašel. A stalo se třeba, že keš měla být v budce, budka ležela rozbitá na zemi, krabička nikde a měsíc a půl po mě tam byly jen samé found it, některé s popisem situace, některé jen TFTC. Tohle ovlivňuje i mě, protože kdyby se logovalo normálně, tak keš mohla být už dávno opravená, disablovaná nebo v archivu a nemusel jsem tam zbytečně chodit. To samé různé dávání "náhradních keší" v igelitových pytlících apod. Místo držení při životě keše, o kterou se nikdo nestará, v mizerném stavu, jen aby byl bod, už tam třeba mohla být nová pořádná keš od někoho jiného.


  • 7

#6610 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 9:03

... kdyby se logovalo normálně, tak keš mohla být už dávno opravená, disablovaná nebo v archivu a nemusel jsem tam zbytečně chodit. To samé různé dávání "náhradních keší" v igelitových pytlících apod. Místo držení při životě keše, o kterou se nikdo nestará, v mizerném stavu, jen aby byl bod, už tam třeba mohla být nová pořádná keš od někoho jiného.

 

Pod tohle se s klidem podepíšu.

 

 

Munzee jsem zkusil, jak jsem na to měl telefon, ale ta aplikace vůbec nenašla polohu (GPS šla, ale mapa pořád na rovníku), tak jsem ji zase odinstaloval. ... Takže doufám, že takovéto technické řešení nikoho nenapadne.

 

Tak mně tedy aplikace na Munzee fungovala bez problémů i ve starším mobilu, jen mě to prostě nebavilo. Na druhou stranu vhodně skloubit OPRAVDU ZÁBAVNOU venkovní aktivitu (např. geocaching, ale klidně i jinou) s načítáním QR kódů je, myslím, dobrá cesta, o čemž by mohla svědčit obliba keší toto využívajících nebo na tomto principu postavených. Např. současná verze WhereYouGo umožňuje také naskenovat QR kód a jeho obsah vložit do uživatelského vstupu, takže hráč nemusí nic složitě opisovat, ale pouze načte kód. V Praze vím, že je to použito v jednom wherigo, o dalších použitích nemám povědomost. Ale tudy cesta, podle mě, může vést.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6611 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 9:18

Jasně, že je to jiný případ. Ale mají jedno společné - chybí zápis v logbooku. Jakým způsobem přesvědčí první toho druhého, že on může, ale ten druhý ne? Jakmile začneš ignorovat pravidla, tak už nikdo neurčí, kam až se smí zajít.

 

S tímhle nemůžu než souhlasit, hlavně tedy se mnou zvýrazněnou částí. Někteří lidé mají tendenci fungovat stylem: Pravidla, která já sám dodržuju, by měli dodržovat všichni a mělo by se jejich dodržování vynucovat, zatímco lpění na dodržování pravidel, která já sám nedodržuju, je zbytečná buzerace.

 

Ono stačí nesledovat statistiky ostatních a pak je mi to jedno, že někdo má iks tisíc bodů.

 

Tak já je třeba nesleduju a ani nevím, kdo v současné době vede žebříček v počtu nálezů. A přesto mi podobné počínání kačerů vadí. A to nikoliv proto, že si někdo „přišel k bodu“, ale tak nějak z principu.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6612 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 10:12

Nápad s QR se mi zrovna moc nelíbí.

 

Vzpomínáte na "běžnost" papírového geocachingu? Tedy vytisknout/vypsat pár poznámek ke keším, podívat se na leteckou mapu a vyrazit? Přes veškerou techniku tímhle způsobem pořád občas lovím hlavně městské keše - a to jen s tím, že mým jediným vybavením je tužka v kapse.

 

Navíc si troufnu odhadnout, jak to dopadne - většina bude mít splněno načtením kódu, takže ani TFTC nepřistane (podle mého žádná ztráta). Ale k psaní zajímavých logů to opravdu nikoho nepobídne a stav keše bude naprosto nezajímavý, jen když někde bude QR kód...

Navíc - pokud si někdo dělá iluze, že nedokážu zalhat o svojí aktuální poloze, případně při troše snahy na místě kešky nějakým skriptem zalogovat celé příbuzenstvo, které je v tuhle chvíli na druhém konci republiky...


  • 7

#6613 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 10:47

Někteří lidé mají tendenci fungovat stylem: Pravidla, která já sám dodržuju, by měli dodržovat všichni a mělo by se jejich dodržování vynucovat, zatímco lpění na dodržování pravidel, která já sám nedodržuju, je zbytečná buzerace.

Tuto tendenci mají všichni lidé. Někteří mají schopnost ji v sobě potlačit.


  • 1

#6614 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 12:17

tady by asi, ale jen trošku, pomohlo proti podvodným logům jediné: žijeme v době moderních zařízení a asi by nebyl problém, do každé keše dát jako podmínku zalogování třeba QR kód, který by se musel načíst. Tím by se duplikoval logbook a odstranilo logování "od stolu". Ano, samozřejmě že tím by se nevyřadili ze hry finálkáři, ale jedna věc by se odstranila. Můžete namítnout, že by se začaly sdílet QR kódy, ale tomu lze lehce zamezit podmínkou, že QR kód se dá načíst JEN na +/- souřadnicích keše. Turistické známky to takto ošetřené mají už delší dobu, proč by to nemohlo fungovat i u hry, která je na GPS přímo závislá?

Co na to vy, ostatní?

 

To už tady přece máme. Munzee se to jmenuje. Načtení pouze na souřadnicích keše lze poměrně snadno obejít nějakým GPS spooferem. Nadto ne každý má datový tarif a ne všude je signál mobilních dat.


  • 0

#6615 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 12:46

Ještě k logování. Štve mě, že se hodně lidí asi stydí za DNF. Teprve když je navštěvovaná keš měsíc bez nálezu, mi to začne být divné. U té co má 1 nález měsíčně, na to nikdy nepřijdu. Teď jsem byl zkontrolovat keš u chaty, kam to mám daleko a jezdím tam párkrát za rok - a bez jakéhokoli upozornění keš byla pryč. Měl jsem Locklockovku a vyrobil jsem notýsek, takže jsem ji obnovil, ale kdybych o tom věděl, připravil bych se lépe.

Takže při obnově píšu "Pište DNF, pokud keš nenajdete", ale je to marný, je to marný, je to marný.


  • 3

#6616 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 12:50

Co se týče Munzee, stěžovalo si víc lidí přímo u té aplikace, že jim to nešlo. Možná typem telefonu, Androidu, možná určitou verzí aplikace, ale v každém případě to byla hrubá programátorská chyba, pustit něco, co nefunguje spolehlivě. Zkoušet už to znova asi nebudu. Už proto, že to zřejmě jelo na Googlemapách, kterých bych se na mnoha místech nedočkal. Nebo tam šly nějaké offline? Nepřišel jsem na to jak.


  • 0

#6617 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 13:09

Ještě k logování. Štve mě, že se hodně lidí asi stydí za DNF.

 

A mne zase prekvapuje, kolik owneru je podrazdenych z NM.


  • 1

#6618 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 13:43

Já se při NM zarazím, ale jsem nakonec rád, že vím, co se děje. DNF stačí, čtu všechny logy, tolik mi jich zase nechodí. A  sám DNF píšu, i když jde evidentně o mou slepotu, př, když někam přijdu v noci a nevidím. Pokud je to ale vyloženě mou blbostí, píšu to jako WN. Jediný log mi owner smazal, když jsem napsal DNF že jsem nedosáhl do výšky, že si počkám, až kolem pojedu na kole. Ale až po měsících, když už jsem to dávno měl nalezené. Asi si zlepšoval statistiku, poměr FI/DNF.


  • 0

#6619 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 15:57

A mne zase prekvapuje, kolik owneru je podrazdenych z NM.

Kde je oblast, kde jsou z toho owneři podráždění? Já NM-ka sázím často (separuju to - do FI text týkající se lovu, do NM co se týká špatného stavu keše) a ještě jsem si podráždění nevšiml. Já sám bych za hlášení problému byl vděčný...


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6620 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2017 - 19:24

Asi zas sliznu nejaky ten minus a mozna budu shledan malo geodepresivnim, ale nemate pocit, ze to ma byt v prvni rade zabava? Proc si ji kazite kontrolou toho, jak hrajou ostatni? Lidi, co loguji jenom virtualne, jsou mi uprimne ukradeni. Beru to tak, ze je to jejich blbost, ze se ochudi o nalez. (A nechapu to - ja lovim a cas od casu prekonam svuj odpor k logovani a nasypu to na web. Nechapu cloveka, ktery radsi loguje, nez lovi.)

Lepsi, kdyz lognou virtualne, nez kdyz se na kesku vrhnou hlava nehlava aby uz byli u dalsi a treba ji zprasi mechanizmus (na mysterce Kytara severne od Prahy nejaky nedockavec dokonce vypacil dvere od postovniho kasliku). Pak to samozrejme nepriznaji a zmrzacena keska tam strasi buhvijak dlouho, nez se to owner dozvi.

 

Live and let live! Nezerte ty pravidla tolik, co neohrozi funkcnost a bezpeci kesky, z toho se nestrili ;-)

 

A abych pridal trochu te geodeprese, tak jako mnohem protivnejsi nesvar mi pripadaji kratke a odflaknute logy. Treba kdyz mi na wherigo, jehoz tvorba mi zabrala hodne pres 100h nekdo napise "TFTC". Nebo smajlika. To neni ani tak na smazani, jako na presdrzku :-/


  • 3




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama