Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7901 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 10:22

U toho wheriga - pokud získali odemykací kód a zalogovali na wherigo.com, tak to prokazatelně odehráli.

Vím, že to není striktně podle pravidel, ale u wiga obvykle cesta znamená cíl.

taky bych váhala co s tím. Tohle asi pravidla neřeší, když je k cíli dlouhá cesta a někdy složitá a keš nikde. Když i strčím ruku do skrýše, ne jen že by tady někde měla být. Kde je spravedlnost? Prý 2 měsíce a archiv. Asi jak kde. Taky jsme jednu takhle promrzlí odchodili, počítali a nebyla a pořád není. Ale je aspoň už disable.


  • 0

#7902 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 11:10

Jinak jsem zjistil, že asi jsem místním prostředím a diskuzemi až moc ovlivněn a vidím už podvodníka všude :(  Viz můj dotaz ve vlákně o earthkách.

Asi bych neměl vidět vše tak černě a chápat, že když navštíví 5 kačerů najednou earthku společně, každý má jinou odpověď (jen jeden správně), jeden pošle svou fotku, druhý fotku místa, ostatní žádnou fotku, tak tam všichni určitě byli...

 

Asi bych měl už chápat, že u jedné naší kešky můžu čekat při osmiřádkovém logu o Šporkově sérii, na které se vyměnily nějaké kešky, o tom, že 8 kg šutrák na keši není zrovna ideální (přesná věta z logu: "Plastova kes a 8kg kamen nad ní není to pravé."), se naší keše týká jen pár slov (díky za keše). A když se raději zeptám, jestli naší kešce něco není, a napíšu, že by mohl připsat něco více o té jedné keši, nejen dlouhý obecný log, přijde mi, že to nemám číst a že vypisování dotyčného nebaví...

 

Že mi už vlastně i vadí, když místo DNFka někteří zakládají staronové keše bez autorova souhlasu, místo toho, abych měl "radost" že obnovili keš (u které těžko věděli, kde přesně byla)...

 

Asi bych měl přestat číst zdejší fórum :-(

 

Omlouvám se, asi moc velká deprese, už 14 dní jsme pořádně nevytáhli paty z domu kvůli nachlazení atp.

neomlouvej se, jsi tu správně, nebo ne? Když si owner uleví hned je mu líp. Já třebas už trapný logy za celý týden neřeším, když přijde log na pořádný výšlap, o dvou slovech, zpozorním, zkontroluju, on tam je, uleví se mi, že ho nemusím mazat a pomyslím si o blahoslavených chudých duchem a je to. Když přijde pěkný log,mám radost. Já sama píšu logy strašně ráda, i Pája. Vlastně si ten den ještě jednou zopakujem a to je na tom to krásný.Ovšem za dlouhou dobu bych už taky pořádný log dohromady nedala. A depku máme teď taky, skoro nelovíme,kvůli nemoci a počasí. Všechno už je daleko a na celý den.


  • 0

#7903 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 14:13

U toho wheriga - pokud získali odemykací kód a zalogovali na wherigo.com, tak to prokazatelně odehráli.

Vím, že to není striktně podle pravidel, ale u wiga obvykle cesta znamená cíl.

 

Úplně prokazatelné to není, ale pokud máš odemykací kód, tak si wigo můžeš zalogovat na wherigo.com.

 

Krabička a možnost logování na geocaching.com jsou jen takový nepovinný bonus, takže pokud jí nenajdeš, tak i v případě úspěšného dohrání wiga nemáš na FI log na gc.com nárok (vlastně to jsou dvě nezávislé hry).


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 17 únor 2018 - 14:14

  • 7

#7904 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 14:37

Úplně prokazatelné to není, ale pokud máš odemykací kód, tak si wigo můžeš zalogovat na wherigo.com.

 

Krabička a možnost logování na geocaching.com jsou jen takový nepovinný bonus, takže pokud jí nenajdeš, tak i v případě úspěšného dohrání wiga nemáš na FI log na gc.com nárok (vlastně to jsou dvě nezávislé hry).

máme vyzkoušené, že kód platí jen pro jednoho hráče a jeho telefon.


  • 0

#7905 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 16:54

Po odehrání wiga je možné si jej zalogovat na webu wherigo.com. Je-li wigo zakončeno fyzickou keší publikovanou na webu geocaching.com a dotyčný se zapsal do logbooku, může si zapsat FI. Není-li zápis v logbooku, nemá dotyčný nárok na FI log na GC.com. Vyřešeno, tečka. :)
  • 10

#7906 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 17:18

Je podmínkou zalogovat na wherigo.com?

Já jsem třeba jednu reversku našel a zapsal se do logbooku, ale wherigo jsem nedohrál. Ukazovalo mi to ještě 6 metrů a to už bych spadl do lomu. No, možná to bylo na jinou stranu, reverska neudává směr ale fakt je, že jsem na nulové souřadnice nedošel.


  • 0

#7907 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 18:57

máme vyzkoušené, že kód platí jen pro jednoho hráče a jeho telefon.

To máš vyzkoušené špatně. Viz "Option 3: Enter the Unlock Code for another user" na stránce Unlock Cartridge.

 

Je podmínkou zalogovat na wherigo.com?

Já jsem třeba jednu reversku našel a zapsal se do logbooku, ale wherigo jsem nedohrál. Ukazovalo mi to ještě 6 metrů a to už bych spadl do lomu. No, možná to bylo na jinou stranu, reverska neudává směr ale fakt je, že jsem na nulové souřadnice nedošel.

Ne, jak už výše psal KulíšekW i rsc_cz:

  • Dohraješ WheriGo, dostaneš kód -> loguješ na wherigo.com
  • Najdeš krabičku s logbookem a zaloguješ - máš Found It.

Obě hry jsou nezávislé.


  • 3

#7908 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 20:42

Já vůbec nezpochybňuju, že podle pravidel log v krabičce má být. Ale v případě, že by mou (jakožto ownerovou) vinou krabička chyběla a záznam FI na wherigo.com byl, tak bych neměl problém tolerovat dotyčnému kačerovi FI i na GC.com. Nic víc, nic míň.


  • 0

#7909 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 22:28

Já vůbec nezpochybňuju, že podle pravidel log v krabičce má být. Ale v případě, že by mou (jakožto ownerovou) vinou krabička chyběla a záznam FI na wherigo.com byl, tak bych neměl problém tolerovat dotyčnému kačerovi FI i na GC.com. Nic víc, nic míň.

 

Vzhledem k tomu jak snadno lze získat kód k zalogování na wherigo.com (pokud se nepletu, i tady to kdysi proběhlo to info) tak já bych teda požadoval log v logbooku. Pokud krabice na místě neni mou vinou tak je to přeci označeno logem. Leda bych krabičku odnesl a až doma logoval že jsem jí odnesl a mezitím někdo lovil - proto případnou údržbu loguju přímo z telefonu v terénu, aby tam ten "prostoj" nebyl.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7910 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 0:04

Já vůbec nezpochybňuju, že podle pravidel log v krabičce má být. Ale v případě, že by mou (jakožto ownerovou) vinou krabička chyběla a záznam FI na wherigo.com byl, tak bych neměl problém tolerovat dotyčnému kačerovi FI i na GC.com. Nic víc, nic míň.


Takže když projdu multinu a nebude tam krabička, můžu si zapsat FI? Wherigo je keška jako každá jiná a platí zápis v logbooku = FI.
  • 11
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#7911 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 7:50

Takže když projdu multinu a nebude tam krabička, můžu si zapsat FI? Wherigo je keška jako každá jiná a platí zápis v logbooku = FI.

O multině jsem nic nepsal, ale i tam je to za jistých okolností možné. Mám třeba multinu, kterou mi vlastně hlídá sestřenice. Když mi potvrdí, že tam kačer byl, že s ním mluvila, klidně mu FI uznám.

 

Psal jsem o odehraném a odemčeném wherigu. To že se dá kód zjistit jinak, je sice pravda, ale na rozdíl od jiných nevidím v každém podvodníka, nemyslím si že "všetci kradnú".

 

A samozřejmě k takovému přístupu nevyzývám jiné ownery.


  • -2

#7912 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 8:23

O multině jsem nic nepsal, ale i tam je to za jistých okolností možné. Mám třeba multinu, kterou mi vlastně hlídá sestřenice. Když mi potvrdí, že tam kačer byl, že s ním mluvila, klidně mu FI uznám.

 

Psal jsem o odehraném a odemčeném wherigu. To že se dá kód zjistit jinak, je sice pravda, ale na rozdíl od jiných nevidím v každém podvodníka, nemyslím si že "všetci kradnú".

 

A samozřejmě k takovému přístupu nevyzývám jiné ownery.

Žádné jisté okolnosti nejsou. To si jen lidi upravují pravidla, která jsou jasně daná k obrazu svému. Někdy se mi zdá, že věta není zápis v logbooku, není FI je pro některé lidi těžce nad limit jejich chápaní a tak hledají výmluvy a výmluvy.

A ano, projdu si třeba celou multinu a když na konci nebude k dispozici keš napíšu si v klidu DNF. Ať mám keš u baráku a nebo někde stovky kilometrů daleko. Vždyť o co jde?


  • 14

#7913 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 9:06

Vždyť o co jde?

Přece o bod, více bodů, více kačer.


  • 2

#7914 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 9:12

Přece o bod, více bodů, více kačer.

 

 

Jo, já vlastně zapomněl. :D To asi protože tuhle souvislost vůbec neberu v potaz a myslím si o ní své.


  • 0

#7915 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 10:40

O multině jsem nic nepsal

 

V okamžiku, kdy schválíš FI bez nálezu krabičky u wheriga, proč by to někdo jiný neudělal u multiny a někdo další u tradičky? Chápeš, že schválením "malého" porušení pravidla se prakticky vzdáváš možnosti, abys mohl bojovat proti opravdovým podvodníkům?


  • 0

#7916 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 11:54

Tahle hra má velice málo pravidel, tak nevím, proč je porušovat. Když pominu pravidla kolem coinů, tak ohledně kešky je jen jedno, zapsat se do logbooku. O sestřenici se tam nic nepíše.


  • 3

#7917 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 14:09

Tak nám PaBa (antivir Avast) blokuje server GeoCaching.CZ.

 

AVAST-GC-cz.jpg

 

A ani se nedivím. Používat expirované certifikáty, když existují možnosti mít zdarma aktuální (např. Lets encrypt), to si blokování zaslouží.

Ale na druhou stranu: Že by nešifrovaná komunikace (http:) byla bezpečnější, než šifrovaná pomocí exspirovaného certifikátu? PaBo, to snad nemyslíš vážně.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 18 únor 2018 - 19:06

  • 0

#7918 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 17:45

V okamžiku, kdy schválíš FI bez nálezu krabičky u wheriga, proč by to někdo jiný neudělal u multiny a někdo další u tradičky? Chápeš, že schválením "malého" porušení pravidla se prakticky vzdáváš možnosti, abys mohl bojovat proti opravdovým podvodníkům?

Proč prosím tě? Pokud vím na 100%, že si kačer keš prošel, čili její smysl byl z pohledu ownera naplněn, nemám důvod "úřadovat", honit si na kačerovi ego, bazírovat na "papírovém" logu a pro váš klid ho po obnově krabičky do logbooku třeba zapíšu sám.

Log, o kterém budu vědět, že je podvodný ale samozřejmě z databáze vymažu. Pokud bude podvodník něco namítat, budu po něm požadovat jakýkoli důkaz, že keš prošel.

Samozřejmě nikde v listingu neuvádím, že tak postupuju, ale neoficiálně to ani nezastírám, nejsem pokrytec.

 

Ať mi pan Foglar promine, ale dávat za vzor Mirka Dušína je výchova k černobílému vidění světa, přičemž ve skutečnosti má svět mnoho odstínů a k nim je třeba v konkrétních případech vždy přihlédnout a rozhodnout podle situace, rigidní uplatňování pravidel, ať už kdekoli, nikdy nic dobrého nepřineslo.

 

                                      howgh


  • 1

#7919 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 18:37

že si kačer keš prošel, čili její smysl byl z pohledu ownera naplněn

A já trouba si doteď myslel, smysl “keše” je krabici najít a její nalezení potvrdit zápisem do logbooku, nikoliv projít trasu multiny/odehrát wigo/vyluštit mysterku :-)
Ale myslím, ze je to zbytečně vyšroubované, mně je sympatické, že to bereš takhle, jen by to nemělo být brané jako “standard”....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 18 únor 2018 - 18:41

  • 7

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#7920 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2018 - 19:46


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak





4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama