Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8861 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 8:04

Kdysi před lety tady byl podobný brečík od někoho z Vrchlabí, že tam nemají žádné eventy a všechno si hamouníme v Praze. Tak jsem se rozhodl, že jim Pražák udělá event. S programem, pivo zdarma... A kolik jich přišlo? Osm. Tím chci říct, že ti nezbude nic jiného, než event vytvořit.


  • 0

#8862 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 9:09

Na ten si pamatuji. To byl ten event s výstupem na Žalý, že? Byl docela zajímavý, jen nás pivo moc neláká a hlavně jsme tenkrát zrovna měli nekačerskou návštěvu, které sice nevadí, že si při výletu odlovíme pár kešek, ale tahat ji na event jsme moc nemohli.

 

Ročně pořádám pravidelně 3 eventy a pořádáním eventů strávím ročně několik dní (pokud bych počítal, kolik trvají mnou pořádané eventy tak je to přes 40 hodin ročně:-) ). Takže tady brečíš na špatném hrobě. Já pro to něco dělám. A i když nápady by byly, času a chuti už tolik zase není.


  • 0

#8863 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 9:59

Tak to se omlouvám, o tvé aktivitě jsem nevěděl. :-) Ještě můžeš udělat event, kde by se hrál černý petr. A komu zůstane v ruce, ten musí udělat další event příští měsíc. :-)


  • 3

#8864 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 10:02

Ber to pozitivně. Taky si myslím, že je menší šance, že se z takové keše TB ztratí. Tuhle keš bych taky vnímal jako bezpečnou pro TB. Že se neposune? Dnes je spíš zázrak, že vydrží v oběhu a někdo ho neukradne nebo neztratí.

.....no vidíš, a já hlupák jsem si celou dobu myslel, že TB má cestovat z keše do keše (zvlášť když to dá majitel jako úkol a cíl). Dokonce o tom píšou i na Wiki...: cituji : "...Jeho cílem je putovat z keše do keše,...".

Když budu chtít, aby TB ležel v bezpečí tak ho nechám doma v šuplíku, nebo ještě lépe ve skladu E-šopu. 

Ale máš pravdu, z týhle keše se určitě jen tak neztratí.


  • 2

#8865 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 10:48

Kdysi před lety tady byl podobný brečík od někoho z Vrchlabí, že tam nemají žádné eventy a všechno si hamouníme v Praze. Tak jsem se rozhodl, že jim Pražák udělá event. S programem, pivo zdarma... A kolik jich přišlo? Osm. Tím chci říct, že ti nezbude nic jiného, než event vytvořit.

Osm lidí z Vrchlabí? Tak to asi přišli všichni kačeři. ;-)
  • 0

#8866 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 12:12

.....no vidíš, a já hlupák jsem si celou dobu myslel, že TB má cestovat z keše do keše (zvlášť když to dá majitel jako úkol a cíl). Dokonce o tom píšou i na Wiki...: cituji : "...Jeho cílem je putovat z keše do keše,...".

Když budu chtít, aby TB ležel v bezpečí tak ho nechám doma v šuplíku, nebo ještě lépe ve skladu E-šopu. 

Ale máš pravdu, z týhle keše se určitě jen tak neztratí.

 

A ono je někde napsáno, že TB v keši může být nejdéle týden nebo nějakou konkrétní dobu? O tom tedy nevím (chápu to jako problém jedině u TB, které jsou součástí nějakého závodu).

Takže když TB někde leží půl roku, tak tím jeho putování končí? To mi objasni. Ano, jsou to předměty, které mají putovat z keše do keše a ideální stav samozřejmě je, že ten pobyt v keších se nepočítá na měsíce, ale na dny a pobyt u kačerů se počítá také jen na dny a ne na měsíce. Ale vzhledem k tomu, že dnes je úcta k cizím věcem velmi malá, tak je daleko lepší, když TB někde chvíli zůstane, než když se místo toho ztratí. U frekventované keše je totiž ztráta TB mnohem pravděpobdobnější. Jestli je něco na depresi, tak spíše když někdo vezme TB, nepřečte si, že třeba vlastník nechce, aby TB opustil ČR (třeba je součást získání souřadnic k nějaké keši) a odveze ho za hranice, apod.


  • 8

#8867 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 15:59

Jestli je něco na depresi, tak spíše když někdo vezme TB, nepřečte si, že třeba vlastník nechce, aby TB opustil ČR (třeba je součást získání souřadnic k nějaké keši) a odveze ho za hranice, apod.

Souhlas. Kochám se notifikacemi TB, který má cestovat jen v rámci Jižních Čech. Neposeda jeden, místo toho vymetá Giga a Mega ve Španělsku :)


  • 0

#8868 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:11

Jestli je něco na depresi, tak spíše když někdo vezme TB, nepřečte si, že třeba vlastník nechce, aby TB opustil ČR (třeba je součást získání souřadnic k nějaké keši) a odveze ho za hranice, apod.

 

Pokud to není napsané přímo na tom TB, tak o nějakých přáních se dovím doma při logování. TB má pak smůlu.


  • 3

#8869 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:30

Tak to je pak problém offline hledání keší a s tím se opravdu nedá nic dělat. Za ty 2 roky co to hraju, jsem ještě nenašel TB, který by měl úkol napsaný u sebe fyzicky.
  • 0

#8870 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:36

Tak dneska Zahreb a nasli jsme tak 85%. To je slusne. Ale vic nez pulka nebyly tradicky :)
  • 0

#8871 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:48

Za ty 2 roky co to hraju, jsem ještě nenašel TB, který by měl úkol napsaný u sebe fyzicky.

 

S požadavkem neodvážet někam pryč napsaným přímo na TB jsem se už setkal. Ale už to bude rozhodně víc než 2 roky.


  • 0

#8872 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 17:41

Pokud to není napsané přímo na tom TB, tak o nějakých přáních se dovím doma při logování. TB má pak smůlu.

Napsáno všude - v textu, na hlavolamu, uvnitř hlavolamu, nevím kde ještě. Anglicky, česky... že se časem ztratí mi bylo jasný hned, ale slovy klasika - je to marný, je to marný, je to ...marný  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: . https://coord.info/TB21BKT


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#8873 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 19:04

Jo, cestující brouci, kteří neměli opustit jižní Čechy (počítaly se z nich souřadnice mysterky) skončili na Pradědu a já nevím kde jinde.

A jiný, taky mysterkový, se ztratil, objevila se kopie, pak se našel, běhali dva a to bylo sledování pohybu, zdánlivě skákal z místa na místo.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 13 září 2018 - 19:05

  • 0

#8874 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:41

Jednou se stalo, že jsem vezl TB na sever (do Norska). Na dovolené bez připojení jsem k němu připsal anglicky prosbu, že zaloguji později po návratu z dovolené... Nějaký Němec ho asi třetí den po vložení vyzvednul a grabnul. Lidé asi neumí číst  :-(

Jinak grabl ho ode mne a zalogoval ho rovnou do Německa.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 13 září 2018 - 20:41

  • 0

#8875 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 20:45

Tak 10-20 metrů by snad nevadilo, když je to na dohled. Záleží na tom, o jaký event se jedná.

 

Osobně si eventy vybírám spíše naopak, podívám se, co kdy kde je, a jestli by se nám to hodilo k návštěvě. Jak ti může vadit jeden event v Praze, když tam jich je jako naseto.

My teď máme nejbližší event 20 km a u nás v kraji jich je celkem aktivních jen 7 :-). Bohužel pro návštěvu s malými dětmi většina není moc vhodná, snad krom jednoho (hodně odpoledních eventů někde s posezením v hospodě, nebo přímo s omezením bez dětí). Takže člověk se s rodinou na pěkný event pořádně nedostane...

 

A zrovna nedávno jsem se dozvěděl, že pěkné eventy, na které jsme moc rádi jezdili právě proto, že byly fajn i pro děti, se konat nebudou :-(

https://coord.info/GC7XP5H

(recenze z podobné - nikoliv však stejné - akce si lze přečíst zde: https://coord.info/GC7HMR1)


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 13 září 2018 - 20:45

  • 0

#8876 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 21:43

Prosím vás, co je to poslední dobou za zvyk dělat do logu pomocí @ toho brouka z TBčka? Zabírá mi to při čtení půl monitoru a kromě teploty a poděkování všem ownerům se z toho nic nedozvím.


  • 0

#8877 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 22:01

Ale posune te to ve statistykach za pocet slov v logu :)
  • 0

#8878 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 4:14

Tak jsem se těsně minul s eventem v Sobíně. Když někdo schová ikonku eventu pod ikonku jiné kešky, tak to je pak těžký. :wacko:

 

No vidiš a já si ten event odlovil uplně naslepo. Šli jsme tam na véču. Už jsem si odlovil uplně naslepo/náhodou nějakou tu tradičku nebo finále multiny apod, ale event teda poprvý :D viz log https://coord.info/GLX0G3HF


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#8879 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 8:27

Jednou se stalo, že jsem vezl TB na sever (do Norska). Na dovolené bez připojení jsem k němu připsal anglicky prosbu, že zaloguji později po návratu z dovolené... Nějaký Němec ho asi třetí den po vložení vyzvednul a grabnul. Lidé asi neumí číst  :-(

Jinak grabl ho ode mne a zalogoval ho rovnou do Německa.

Souhlasim, tez jsem to jednou vyzkousel. Jeden GC nechtel opoustet Nemecko a tak jsem ho v Praze vyzvedl odnesl u Hrenska za hranice a dal jsem k nemu velkou ceduli v CZ i DE ze nechce opoustet Nemecko. A jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem se vratil domu a chtel ho zalogovat. GC byl grabnut a uz zas lezel v Praze s omluvnym logem, ze si nevsiml. Ano lide neumi cist :( a neda se s tim nic delat.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#8880 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 10:59

4 roky se marně snažím odhlásit z newsletteru jednoho CZ geocoin shopu.Odklikávám, nechci,píšu mejly, kontaktní formuláře. Nic.

Tak přitvrdíme, no :-D


  • 2

*





4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama