Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8881 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 11:11

Ale posune te to ve statistykach za pocet slov v logu :)

Myslím že ne. Alespoň ve statistikách z Geogetu. Plugin pro statistiky tuším už nějakou dobu nepočítá krátká slova a nesmysly. Ovšem kdo chce, najde si něco, co plugin započítá. Já mám od začátku, kdy to počítám, pořád 42 slov, +- 1. Pěkné důležité číslo.


  • 1

#8882 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 11:59

Tihle lide nepouzivaji Geoget, ale GSAK, aby jim ty logy nejen hromadne odeslal, ale se vsim tim balastem i vygeneroval. A ty statistiky z GSAKu mozna nebudou na pocitani slov tak dusledne.


  • 0

#8883 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2018 - 16:29

... Já mám od začátku, kdy to počítám, pořád 42 slov, +- 1. Pěkné důležité číslo.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#8884 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2018 - 6:41

Taky se snažím držet nějakou laťku na délku logu. Ale to proto, že když napíšu místo logu Dík za bod, tak je jasné, že to byl hnus. Ale natahovat logy nesmysly, zprávami o počasí a slohovými pracemi z celého výletu? Někteří lidi jsou podle mě v životě docela neúspěšní, tak jsou úspěšní alespoň získáním virtuálního odznáčku. V životě se jim to šolíchat nedaří, tady se to ošolíchat dá.


  • 5

#8885 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 18:39

Ach jo, zase další log stylem "Dík". Kruci, já na těch keškách makala celý léto a každý druhý log je "díkeš", "dík za keš" nebo jenom "dík" :(


Tento příspěvek byl upraven od carodejka_s.r.o.: 18 září 2018 - 18:40

  • 1

#8886 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 18:58

Asi se mnou nebude leckdo souhlasit, ale než se nutit do psaní sáhodlouhých logů (aby se neřeklo), to je mi milejší ten "díkeš" nebo TFTC. A v ušetřeném čase si rehabilitujte unavený zrak pohledy do dálky a zlenivělou páteř přiměřeným rozcvičením. Log k logu – a hned jsou dvě i tři hodiny v ...  

Takže za mne (tzn. na mých keších): TFTC (stačí Ď) , vypnout PC – a prchat ven!


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 18 září 2018 - 19:01

  • -2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8887 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 19:30

Log k logu – a hned jsou dvě i tři hodiny v ... 

 

Přesně tak, vždycky když skončím, tak si říkám, že příště bych se měl víc krotit. :)

Teď jsem strávil půl hodny logováním earthky.


  • 1

#8888 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 19:36

Tak já netoužím po žádných elaborátech, ale aspoň tu jednu dvě celé věty by snad člověk napsat mohl. "Dík" nebo "díkeš" to pro mě není log.


  • 6

#8889 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 19:50

Já to dík taky nemám rád a slovo díkeš úplně nesnáším, to po mě lezou slimáci. Snažím se napsat pár vět, proč jsem si tu keš vybral, jak se mi líbila a občas mě napadne ještě něco k tomu. Ono se mi to pak hodí i po letech, kdy narazím na keš, kterou si vůbec nepamatuju. Log mi to pak často oživí.


  • 11

#8890 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 19:51

Tak pro mě to je log který mi aspoň řekne, že keš tam je a pravděpodobně v pořádku. Spíš nesnáším takový ty sáhodlouhý logy jak objeli za víkend půl kraje a děkujou všem ownerům, ten mi neřekne nic. Já sama píšu unikátní logy na každou keš (a to i když jsem si na kole odlovila kousek powertrailu, co se mi vine za barákem), protože když si je přečtu po třech letech, můžu si na tu keš vzpomenout. Díkeš mně osobně nic neřekne...


  • 10

#8891 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 20:47

Snažím se na všechno koukat z té lepší stránky, ale tohle opravdu nas..štve. Udělal jsem si cestu přes Svratku, že odlovím tamní webku, zavolal jsem kolegovi do práce, aby se přihlásil, on zajásal, že mne vidí a že mi to posílá  do mailu. A když na to teď koukám, vidím prázdné noční náměstí, protože mi neposlal fotky, ale url adresy kamer. Bohužel už jsem někde úplně jinde :angry: ...


  • 6

#8892 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2018 - 23:59

Tak pro mě to je log který mi aspoň řekne, že keš tam je a pravděpodobně v pořádku. Spíš nesnáším takový ty sáhodlouhý logy jak objeli za víkend půl kraje a děkujou všem ownerům, ten mi neřekne nic. Já sama píšu unikátní logy na každou keš (a to i když jsem si na kole odlovila kousek powertrailu, co se mi vine za barákem), protože když si je přečtu po třech letech, můžu si na tu keš vzpomenout. Díkeš mně osobně nic neřekne...

Už sem to sem psal, ale napíšu to znovu. Pro mě neexistuje mezi těmito logy rozdíl. Z obou vím kulový a ani jeden mi nic, kromě informace, že keš je pravděpodobně na místě, nedá.


  • 3

#8893 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 9:34

Ach jo, zase další log stylem "Dík". Kruci, já na těch keškách makala celý léto a každý druhý log je "díkeš", "dík za keš" nebo jenom "dík" :(

Už jsem si párkrát řekl, že bych ownerovi, u kterého vím, že má smysl pro humor, napsal log "TFTC" na nějakou obzvlášť vypečenou cache a teprve po pár dnech tam napsal nějaký definitivní log. Nějak jsem se k tomu nikdy neodhodlal.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8894 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 11:58

Už sem to sem psal, ale napíšu to znovu. Pro mě neexistuje mezi těmito logy rozdíl. Z obou vím kulový a ani jeden mi nic, kromě informace, že keš je pravděpodobně na místě, nedá.


Ten druhej zabere moc mista v mailu. A u kombajneru si nemuzes byt jisty, ze za kes nepovazuji i logbook pohozeny pod stromem - takhle nedavno skoncila jedna moje kes, moc nechapu k cemu komu byla stara krabicka od energitek, ale logbook mi pod stromem nechal :-)
  • 1

#8895 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 14:38

Už sem to sem psal, ale napíšu to znovu. Pro mě neexistuje mezi těmito logy rozdíl. Z obou vím kulový a ani jeden mi nic, kromě informace, že keš je pravděpodobně na místě, nedá.

Ale existuje. Ten kratsi aspon nemusim zkoumat jestli v nem nahodou nekde neni nejaka zajimava informace. Ze tam nic neni vidim hned. Coz je dobry nejen pro ownera, ale treba i pro ostatni v terenu. Kdyz je nejakej prusvih, kes nejde najit nebo neco, tak samozrejme v terenu zacny zkoumat logy jestli se tam neco nedoctu. Kdyz tam je jen Dik, je to v pohode. Kdyz tam je 20 logu na celej screen o kravinach, ktery musim precist abych zjistil ze v nich fakt zadna informace neni, tak to me muze trefit slak.


  • 11

#8896 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 18:51

 Kdyz tam je 20 logu na celej screen o kravinach, ktery musim precist abych zjistil ze v nich fakt zadna informace neni, tak to me muze trefit slak.

To mám taky moc rád, tyhle logy s popisem, jak dotyčný cacher strávil víkend.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8897 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2018 - 21:43

Ale existuje. Ten kratsi aspon nemusim zkoumat jestli v nem nahodou nekde neni nejaka zajimava informace. Ze tam nic neni vidim hned. Coz je dobry nejen pro ownera, ale treba i pro ostatni v terenu. Kdyz je nejakej prusvih, kes nejde najit nebo neco, tak samozrejme v terenu zacny zkoumat logy jestli se tam neco nedoctu. Kdyz tam je jen Dik, je to v pohode. Kdyz tam je 20 logu na celej screen o kravinach, ktery musim precist abych zjistil ze v nich fakt zadna informace neni, tak to me muze trefit slak.

Na tohle už jsem si vypěstoval schopnost hodně rychlého rychločtení...


  • 0

#8898 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 1:28

No, ja treba k logu taky pisu zdanlive nesouvisejici slohovky. Ownera je mi sice trochu lito, ale pouzivam logy jako urcity denik. Abych si po letech mohl odlov pripomenout. A pokud keska nestoji vylozene za h**no, tak pripisu i odstavec o konkretni kesi (nedelam to jenom u opravdu obycejnych PT).

Jo a rad si podobne logy taky prectu.

 

BTW, "dikes", "TFTC" apod. uz je stary, ale prijde mi, ze se zacina rozmahat "cyklicky hypertext". Normalni "hypertext" vypada tak, ze u kese je nekolik logu, odkazujicich na log jineho kacera, se kterym dotycni lovili, a odkazovany kacer ma pekny a hodnotny log. Posledni dobou se ale stale casteji setkavam s "cyklickym hypertextem", kdy odkazovany kacer opet jen odkazuje zpet na jednoho, nebo vsechny odkazujici. Takze misto log+plevel mate jenom plevel+plevel.


Tento příspěvek byl upraven od SvenWiersen: 20 září 2018 - 1:35

  • 0

#8899 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 11:38

Já to používám taky jako deník. Ale ke každé keši patřičnou část výpravy. Když jsme vyráželi za tmy na Lysou horu, tak k první keši (Dřevěný slon) jsem popsal i to, že jsme předtím seděli v Beskydském pivovárku, dali si tam jídlo atd. a pak razili do kopce ke keši a pokračovali dál na vrchol. U Podskaláčka zas popisuju část cesty od Dřevěného slona na místo a odlov. S tím je asi owner v pohodě, protože to vlastně souvisí se způsobem dosažení keše.

 

Ale "miluju", když pročítám logy pod keší a musím přerolovat několik slohovek zahrnujících celý víkend, často s popisem odlovu jiných keší. A na konci "díky všem ownerům za jejich keše", popř. jedna konkrétní věta k aktuální keši. A to nakopírují do každého logu. Škoda místa v databázi i místa pod listingem. Poslední roky se to dost rozmohlo a někdo zmínil příčinu - odznáčky (badges) za počet slov či písmen tuším. Opravdu raději "TFTC".

 

Jako respektuju každého právo psát do logů i informace s keší nesouvisející. Jen je to deprese. :(  Ostatně když si na project-gc najdu statistiky takových ownerů, jejich "log similarity" obvykle hodně přesahuje 50%.


  • 4

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8900 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 18:11

U několika keší v dosahu mých notifikací se objevil disable log ownera s poněkud zvláštním textem: Nikdo není schopný podle pravidel vyměnit logbook, tak vypínám.

Docela téma, ke kterému bych ráda znala názory zkušenějších, protože nejde o jednu keš, možná jich je kolem desítky od stejného nicku. Osobně žiju ve zřejmě mylném názoru, že je výměna především věc ownera? ;-) Ale jsem bloncka, třeba jsem nepochopila pravidla nebo se změnila?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 20 září 2018 - 18:12

  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama