Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#8901 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 18:37

To je samozřejmě nesmysl, v pravidlech nic takového není, ale žádný takto napsaný log jsem nenašel, můžeš to citovat přesně nebo sem dát odkaz?

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 20 září 2018 - 18:41

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8902 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 19:12

Podle pravidel... Neznamená to, že informuješ ownera, že jsi vložil nový logbook?
  • 0

#8903 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:18

Podle pravidel... Neznamená to, že informuješ ownera, že jsi vložil nový logbook?


A tohle jsi našel někde v pravidlech? A to prosím kde?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8904 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:21

Proč bych to měl hledat v pravidlech? Když něco dělám s cizí keší, tak by o tom měl vědět owner.

To jsou pravidla slušného chování, tam si to běž přečíst, když to potřebuješ mít napsaný.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 září 2018 - 20:28

  • 1

#8905 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:34

Jednak nemáš s cizí keší bez

Proč bych to měl hledat v pravidlech? Když něco dělám s cizí keší, tak by o tom měl vědět owner.
To jsou pravidla slušného chování, tam si to běž přečíst, když to potřebuješ mít napsaný.


Jednak obecně nemáš s cizí keší bez předchozího souhlasu ownera vůbec nic dělat, ale hlavně se zvedavka ptala, jestli je v pravidlech něco o výměně logbooku, přečti si její post pořádně....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8906 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:39

Někteří kačeři mění nejen prasklé krabičky, ale i popsané logbooky. A nepotřebují to mít nikde napsané.
  • 2

#8907 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:41

Stále nevim

Někteří kačeři mění nejen prasklé krabičky, ale i popsané logbooky. A nepotřebují to mít nikde napsané.


Ano, já také, a ownerovi to píšu. Ale stále nevím, jak to souvisí s dotazem zvědavky.....
  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8908 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:44

Stále nevim
Ano, já také, a ownerovi to píšu. Ale stále nevím, jak to souvisí s dotazem zvědavky.....

Žije ve zřejmě mylném názoru, že výměna logbooku je věcí ownera. Někteří owneři jsou rádi, když jim kačer vypomůže.

Co znamená, že nikdo není schopen vyměnit logbook podle pravidel, to pouze odhaduji. Myslel jsem, že jde o to, abych o výměně informoval ownera.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 září 2018 - 20:48

  • 0

#8909 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 20:59

Péče o keš je věcí ownera, včetně výměny logbooku, ale to už tu bylo řečeno mnohokrát. Jako owner budu hlavně rád, pokud včas dostanu echo, že dochází logbook, to je nejoptimálnější výpomoc.

 

Zvědavka: hoď link na některou keš s tímto disable logem, chtěl bych vidět na vlastní oči, že to opravdu někdo napsal. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 20 září 2018 - 21:01

  • 6

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8910 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 21:00

Někteří kačeři mění nejen prasklé krabičky, ale i popsané logbooky. A nepotřebují to mít nikde napsané.

Vyměnit mi nějakej kačer logbook bez mého vědomí, tak ho zastřelim.


  • 0

#8911 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 21:14

Vyměnit mi nějakej kačer logbook bez mého vědomí, tak ho zastřelim.


A kdyby ti ho dal na eventu?
  • 0

#8912 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 21:21

Tak to by bylo blbÿ, tam je moc svědků....
  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8913 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2018 - 21:43

A kdyby ti ho dal na eventu?

Dobře, pokud by měl jistotu, že mě zanedlouho uvidí, tak je to trochu něco jinýho. Ale už jsem bohužel takle opravdu o jeden logbook přišel a to zrovna nebyl jen nějaký sešit, ale něco speciálního a o to mě to štve víc. Ale všechny logbooky, které jsou jen plné a nic s nimi není, si schovávám a nerad o ně přicházím.


  • 0

#8914 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 5:58

Taky si logbooky archivujeme, skladujeme v krabici pod postelí :D

Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 21 září 2018 - 5:59

  • 0

#8915 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 244 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 7:09

Taky si logbooky archivujeme, skladujeme v krabici pod postelí :D

Je mi jasne, ze je to mysleno ironicky.Ale i tak mi pri te predstave jde mraz po zadech  ;)


  • 0

Garmin Oregon 600+450 + iPhone 5S  32GB + GSAK 8.7.0.0


#8916 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 7:30

Taky si logbooky archivujeme, skladujeme v krabici pod postelí :D

 

Rozumná věc. Kvůli budoucím soudním sporům o nenapsané logy, slouží jako důkaz.


  • 2

#8917 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 8:00

Vzpomněl jsem si na jednoho cachera z dob mých geozačátků, který reagoval velmi nevrle, když si mu někdo dovolil napsat, že by měl udělat pořádek v logboocích. V jeho cachích byly zásadně všechny logbooky od doby jejich založení.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8918 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 8:15

Před pár lety přišel kamarádovi log, že v keši byl ukraden logbook. Tak ji podle svého nejčisčího svědomí disabloval. V mezičase cca 2 týdny přišlo několik dodatečných FI a když se tam nakonec dosta i s novým logbookem, světe div se byl tam! Původní hláška měla být na jinou keš o kus dál. Samozřejmě v logbooku chyběl ten co si spletl keše a překvapivě i ty další kačeři, co logovali dodatečně. A na minulých hrách v Terezíně jsem seděl s jednou partou moraváků u stánku a tam docela vážně plánovali odlovy okolních keší ke kerým měli finální souřadnice a že ji bylo. Zrovna si plánovali itinerář, kam kdo pojede aby stihli všechno. Za takové situace chápu ownery, že při akcích tohoto typu disablují své keše a odnášejí je. I já jsem se přestal pohoršovat nad tímto jednáním a hraju s nima hru. Tu změním na Eartce otázky, onde přesunu krabku o pár metrů jinam. Je to hra a já si jí hraju s těma méně poctivejma. Mnohdy je to zábavné čtení. Viz obrázek :-)111012_fcpt_01.jpg


  • 2

#8919 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 8:15

Popsaný logbook, to je pro mě scifi. Pravda, jeden nebo dva doma mám, vyměnil jsem je preventivně. Ale do smalek dávám většinou sešitky v tvrdých deskách a ty se vždycky dřív ztratí, než popíšou. Jiná věc je městská mikrovka, tam je to popsané třeba taky za týden. A když se o to owner nestará, je to za chvíli napěchované přidanými papírky.

A k předchozímu obrázku: logovací břízu jsem ještě neviděl. Logovací plakát už několkrát. Dokonce i logovací ručník, ale to bylo na eventu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 září 2018 - 8:18

  • 0

#8920 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2018 - 8:41

A kdyby ti ho dal na eventu?

Neexistuje. Cizi clovek muze do kese pridat v krajni nouzi druhej logbook, to si jeste predstavit dovedu, kdyz uz fakt to jinak resit nejde. Ale neni mozny z kese bez vedomi ownera cokoliv odnaset, zejmena pak ne logbook. Jde to leda po predchozi domluve, nebo si to jeste tak dovedu predstavit v situaci kdy je to nekdo koho opravdu velice dobre znam a jsem si naprosto jistej ze by s tim nemel problem a jsem schopen mu ten logbook v dohledny dobe predat, protoze se treba bezne vidame. Lidi se kterejma bych si ja tohle troufnul existuje ze bych je v podstate spocital na prstech jedny ruky. S clovekem kteryho vubec neznam, nebo znam, ale ne az tak dobre abych si mohl bejt jistej ze mi za to podekuje to proste udelat nemuzu. Treba Mirovi bych logbook z kese neodnesl, i kdyz se zname a mozna by u me udelal vyjimku a nezastrelil by me, tak stejne bych si to netroufnul. To se proste nedela.


  • 9




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama