Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9241 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 9:16

Nikdo nikomu nebrání v logování waymarků a stejně to skoro nikdo nedělá, i když jsou hned u velmi frekventovaných keší. Přitom waymarky jsou v podstatě ty virtuálky, které spousta lidí chtělo. Prostě každý hledá a loguje, co chce. Já taky mnoho EC nemám, zrovna tak waymarků. Když už tam jsem a zjistím si to, zaloguju. Ale cíleně pro to nepůjdu.


  • 0

#9242 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 9:32

Jenom jsem se podivil, proč v logování earthek bráníte sami sobě.

 

Je s tím spousta práce, otázkám často ani nerozumím a prostě mě to nebaví. Geocaching jsem začal dělat kvůli hledání krabiček, ne kvůli psaní písemek z geologie.


  • 10

#9243 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 9:49

Je s tím spousta práce, otázkám často ani nerozumím a prostě mě to nebaví. Geocaching jsem začal dělat kvůli hledání krabiček, ne kvůli psaní písemek z geologie.

Ale jo, je to tvoje volba.

 

mpik: Tam je trochu problém, že to je jiná databáze - čili starost navíc.


  • 0

#9244 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 11:34

Nikdo nikomu nebrání v logování waymarků a stejně to skoro nikdo nedělá, i když jsou hned u velmi frekventovaných keší. Přitom waymarky jsou v podstatě ty virtuálky, které spousta lidí chtělo. Prostě každý hledá a loguje, co chce. Já taky mnoho EC nemám, zrovna tak waymarků. Když už tam jsem a zjistím si to, zaloguju. Ale cíleně pro to nepůjdu.

 

 

Ale jo, je to tvoje volba.

 

mpik: Tam je trochu problém, že to je jiná databáze - čili starost navíc.

 

Waymarky se mi líbí, pro sebe si soukromé "waymarky" dělám stále a fotil jsem si podobná místa ještě předtím, než jsem zjistil, že něco jako WM existuje. Jenže dnes už často loguji i jen keše se zpožděním. Takže na WM už nezbývá bohužel čas vůbec...


  • 0

#9245 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 13:06

Jiná databáze, ale stejné přihlášení, v geogetu možnost stahování (Geojarry, API tam není), jsou pro to i odznaky v Badgegenu.

Jenomže co to naprosto zabilo, je uživatelské rozhraní, které ustrnulo v době, kdy se to oddělilo od geocachingu, což je už víc než 10 let (já to nepamatuju).

A pak ty mraky kategorií, věci co se hodí do několika najednou, relatvně složité logování nadvakrát (text, pak fotka), nemožnost fotku otočit (snímky na výšku si musím připravit, aby nebyly naležato), žádná pořádná mapa... Prostě trošku vývoje by tomu pomohlo. A vzhledem k tomu, že je to stejná firma s geocachingem, mohl vývoj probíhat současně a většina věcí by byla společná. Jenomže to tak není.


  • 1

#9246 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 20:00

https://coord.info/GC7YYRB


  • 0

#9247 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2018 - 20:09

Jiná databáze, ale stejné přihlášení, v geogetu možnost stahování (Geojarry, API tam není), jsou pro to i odznaky v Badgegenu.

Jenomže co to naprosto zabilo, je uživatelské rozhraní, které ustrnulo v době, kdy se to oddělilo od geocachingu, což je už víc než 10 let (já to nepamatuju).

A pak ty mraky kategorií, věci co se hodí do několika najednou, relatvně složité logování nadvakrát (text, pak fotka), nemožnost fotku otočit (snímky na výšku si musím připravit, aby nebyly naležato), žádná pořádná mapa... Prostě trošku vývoje by tomu pomohlo. A vzhledem k tomu, že je to stejná firma s geocachingem, mohl vývoj probíhat současně a většina věcí by byla společná. Jenomže to tak není.

 

A právě hlavně kvůli té mapě a dalším omezením je problém v logování a i zakládání, není to tak komfortní, takže pak na tu tvorbu a logování není čas... Krom toho nikde si většinou stejně nedělám své fotky, jen fotky místa. I tak si říkám, že ta místa třeba jednou dologuji - za 40 let v důchodu :-).


  • 0

#9248 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2018 - 6:09

Nejsem příznivcem selfie a vůbec, telefonem fotím jen v nutnosti, když si foťák zapomenu, ale tady, na waymarky, by se přímo nabízela aplikace, kde by se přímo z ní místo vyfotilo, dopsalo trochu textu a rovnou zalogovalo. Jenomže to by ji GS musel napsat. Mám pocit, skoro jistotu, že to nechává vyhnít. Nezrušil to asi jen proto, že ani je samotné to nezajímá.

Stejně jako např. Maze, kde oficiální aplikace ani nenačetla polohu z GPS, tak jsem ji hned odinstaloval. Možná je to obecná chyba, možná jen nějaká verze Androidu, ale evidentně není snaha to řešit, protože se to nepoužívá.

A opencaching od Garminu, Geospy a podobné aktivity už skončily. Ale každý si může hledat, fotit, navštěvovat, co chce. Někdo bunkry, někdo komíny, někdo zříceniny, někdo architekturu, někdo třeba významné stromy nebo skály. A když u něčeho takového udělá keš, pozve tam i ostatní.


  • 0

#9249 MartyMcFly89

MartyMcFly89

    Martyrius

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 16:38

Není to můj log, ale je v něm hodně pravdy a taky hodně smutku.

 

https://coord.info/GLX9R3X2


  • 0

#9250 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 17:26

Tak jsem spíš překvapená, než v depresi. Přišla mi práva od nějakých Francouzů, že mi smazali log. Pokud vím ,žádný jsem nepsala, ani jsem se na tu keš nedívala. Teda občas usnu s tabletem, možná jsem nechca na něco klikla, FI log to určitě nebyl, počet nálezů se nepohnul, jsem z toho volajaká zmetená. Dá se nějak zjistit, co v tom logu bylo ?
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9251 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 17:29

Jo jde, omlouvám se geoslepota je hrozná .
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9252 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2018 - 18:31

Tak to vypadá, že jsem dneska ztratila razítko - možná jsem ho nechala u keše, možná mi vypadlo, když jsem o kus dál sbírala borové šišky na svícínky, možná až po přesunu pár km autem, když jsem šla lesem k další keši......njn, sice už mělo nějaký rok za sebou, ale stejně..... 


  • 0

#9253 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 18:31

Co je ale opravdu na depku, to je situace a série WN u viklanu u Kadova. Mám to místo ráda, znám ho od dětství - do Kadova jezdím dodnes na hřbitov, ale EC, kolem které se tak " virtuálně válčilo" a mazalo a mazalo, fakt už znovu lovit nebudu. Mám odlovenou původní a nemusím mít každou keš. Klidně ať mi svítí v mapě, je to můj protest proti ..... chování.
Jedna strana za osmnáct a druhá za dvacet bez dvou plus do toho ještě Alke a nějaký/nějaká naiva, který z historie gc moc nepamatuje a neví..?, kdo je kdo. I na jihu bohužel máme obdoby DK. :-(
  • 0

#9254 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 18:41

DK, to bude mit zase Dejwy radost :)
  • 1

#9255 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 4:12

Já jsem se na původní viklan kešku chystal tak dlouho, až zanikla. Teď jsem kouknul na tu novou a výše jmenovaný je tam už zalogovaný taky
  • 0

#9256 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 5:51

Ono to není na první pohled vidět, ale on ji výše jmenovaný Daniel dokonce založil.


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 26 říjen 2018 - 5:56

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#9257 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 6:46

Upřímně řečeno, netuším, proč Krutižlab tu původní archivoval. Jestli už se o ní nechtěl starat, mohl jí nabídnout k adopci, určitě by se našel někdo serióznější než DK.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 říjen 2018 - 8:26

  • 0

#9258 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 7:11

Pokud jsi se nevšiml, tak Krutizlab postupně archivuje většinu svých keší. Loni jsem ještě stihl Starou příhraniční cestou, Heraklovy sloupy již třeba ne. 


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 26 říjen 2018 - 7:20

  • 0

#9259 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 8:20

Ono to není na první pohled vidět, ale on ji výše jmenovaný Daniel dokonce založil.

 

Asi byste měli nám neznalým shrnout stručnou historii...

 

To ji Daniel Kotmel založil, pak nabídnul k adopci současnému vlastníkovi, který adopční log smazal? Doteď jsem tak trochu nechápal Alkeho log... Nechápal jsem, proč by tak brzy po založení měnila majitele...


  • 0

#9260 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2018 - 9:05

Nevím, jak to u této kešky bylo, ale původní earthka byla archivovaná 12.8. a dál se loguje. Mimo jiné logy jsem tam našel tento.

Potom byla nová earthka založena a je na ní tento log

Prosím, jak to tedy je s autorstvím té nové, předpokládám, že nepohodlné logy jsou na ní smazané. 

A je je to s logováním archivovaných earth keší, když autor ji archivoval, předpokládám, že na zasílané odpovědi nebude reagovat. Neměly by se u earth keší automaticky při archivaci zamykat listingy proti logování?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama