Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9341 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 19:29

Sice nejsem úplně mrňavá, ale nezapomenu na jednu pražskou díkzabodovku, která byla umístěna vysoko na značce, přímo před okny kavárny. Takže jsem tam poskakovala jak tajtrlík. Zcela nenápadný odlov.


  • 0

#9342 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 19:58

Znám jednu na Malé Straně, také na značce, pro mne čistokrevná T5. O výskok jsem se ani nepokoušela, nerada bych v Praze způsibila zemětřesení nebo tsunami.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9343 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 23:16

Na to stačí mít v kapse smyčku, navázat jí na značku jako prusík na lano a je vystaráno.


  • 1

#9344 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 23:21

Bál bych se, že značku vyvrátím.


  • 1

#9345 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 23:43

Na to stačí mít v kapse smyčku, navázat jí na značku jako prusík na lano a je vystaráno.

Hm, tohle v kabelce ještě nenosím.  :D


  • 0

#9346 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2019 - 23:59

Na to stačí mít v kapse smyčku, navázat jí na značku jako prusík na lano a je vystaráno.

To je dobrý nápad. Asi máš na mysli klasickou smyci z plochého popruhu, ale fungovalo by to i s paracordem? Ten s sebou tahám pořád. Vyzkouším. :-)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9347 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 0:47

Hm, tohle v kabelce ještě nenosím.  :D

Kabelka bez smyce, sperhaku, noze, UV baterky, celovky, lana, magnetu, nafukovaciho clunu a skladaciho zebriku? K cemu vlastne takova kabelka je?


  • 14

#9348 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 7:16

To je dobrý nápad. Asi máš na mysli klasickou smyci z plochého popruhu, ale fungovalo by to i s paracordem? Ten s sebou tahám pořád. Vyzkouším. :-)

 

Funguje v podstate cokoli. Pouzivam 6mm repku a v pohode. Na nekterych tycich normalni prusik klouze, tak vazu trojity, ale ten zas potrebuje delsi repku. Pak pouzivam konstriktor.  a na konci vudcovsky pro nohu. Ale uz jsem musel pouzit i rampouchovy (obrazky zatim nejsou, nekam se mi ztratily, musim udelat nove).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 leden 2019 - 7:16

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9349 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 7:27

Na to stačí mít v kapse smyčku, navázat jí na značku jako prusík na lano a je vystaráno.


Jaká délka smyce je nejužívanější? Rád bych si nějakou koupil.
  • 0

#9350 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 7:31

Ten rampouchovy jsem ted nasel tady, abys nemusel cekat na me obrazky :-)

 

Delka smyc je hodne individualni a jsou potreba ruzne delky (mam od 60 cm do 240 cm). Ale kdyz mas delsi, vetsinou ji lze prostym uzlem zkratit, resp. pridela se "oko" a nstoupas az na konec ale jen k tomu uzlu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9351 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:00

Já nosil v batohu asi 2m šňůry, myslím, že to byla repka, měl jsem ji od nějakých horolezců. Nikdy jsem neprusíkoval, ale třeba uvázat ji na větev a stoupnout do ní, mi několikrát pomohlo. Jen je pak někdy problém ji rozvázat. Myslím, že paracord by člověka unesl, ale rozvázat by už pak nešel. Ale osvědčily se i jiné věci. Třeba skládací Fiskars pilka. Z nedalekého vývratu uříznout špalek, na který se dalo stoupnout.


  • 0

#9352 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:12

Materiál může být prakticky jakýkoliv o průměru 4 - 8mm. Délka je variabiní, v podstarě lze říci, že na prusíka spotřebuješ minimálně 6x průměr tyče a musí zbýt na oko pro nohu. Klasická  značka  má cca 7cm průměr, takže potřebuješ max 45 cm na uzel a asi tak půl metru na šlápnutí. Celá smyčka má tím pádem okolo metru (2m délka lana a konce svážeš třeba protismykovým uzlem). A postup je jednoduchý, navážu uzel, posunu ho du takové výše abych do něj strčil nohu, nejlépe špičkou se opírám o tyč a zdvihnu se. Nevystrkovat zadek! A když ti ta opřená noha sklouzne do strany, tak velmi pravděpodobně spadneš :-). Chce to malinký tréning. Jo abych nezapoměl lodičky na to nejsou vhodné. 


Tento příspěvek byl upraven od None: 24 leden 2019 - 9:14

  • 0

#9353 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 9:28

Já nosil v batohu asi 2m šňůry, myslím, že to byla repka, měl jsem ji od nějakých horolezců. Nikdy jsem neprusíkoval, ale třeba uvázat ji na větev a stoupnout do ní, mi několikrát pomohlo. Jen je pak někdy problém ji rozvázat. Myslím, že paracord by člověka unesl, ale rozvázat by už pak nešel.

 

Nesmysl. Prusik rozvazes at je uvazany na cemkoli. A ostatni uzly ... to musi volit podle potreby. Vetsina se rozvazuje docela dobre.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9354 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 14:41

jestli mohu .... nosím v batohu smyci d 180, zkrátit ji mohu vzdy, ale je k nezaplacení když potřebuješ i někoho trochu spustit, třeba pod lávku a nemá se jinak čeho chytit, povytáhnout atd. A lépe se drží popruh než 6 repka, tolik neřeže. A fakt je, že jednou v práci čučeli, když jsem vyházel věci z batohu a tam smyce, nůž, křesadlo, baterka, blikačka červená i bílá, čelovka, gps, pinzeta, pláštěnka a nějaké provázky. Vypadal jsem jak magor. Při představě jak ochranka v obchodě mi prohrabuje batoh...... i když to párkrát zkoušeli, ale moje " zavolejte si policajty, vám nic ukazovat nebudu" bylo dost přesvědčivé a batoh a jeho tajemství jsem uchránil. :)


  • 0

#9355 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 22:51

...když jsem vyházel věci z batohu a tam smyce, nůž, křesadlo, baterka, blikačka červená i bílá, čelovka, gps, pinzeta, pláštěnka a nějaké provázky. Vypadal jsem jak magor. Při představě jak ochranka v obchodě mi prohrabuje batoh...... i když to párkrát zkoušeli, ale moje " zavolejte si policajty, vám nic ukazovat nebudu" bylo dost přesvědčivé a batoh a jeho tajemství jsem uchránil. :)

Nevim proč jsem přemejšlel proč tohle taháš do krámu :D I když jeden nikdy neví co se může seběhnout. 


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#9356 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2019 - 23:22

A teď všichni kabelkoví borci dostanou banána, protože jsou mimo geodepresivní téma. :-)


  • 0

#9357 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2019 - 6:14

Je vidět, že nevíš, o čem mluvíš, já když mám v kabelce rychle něco najít, to je deprese jako bejk  :D .


  • 3
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#9358 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2019 - 7:09

Nejpraktičtější kabelku měla Hermiona. Vešel se do ní i stan a portrét ředitele školy. Nějaký žebřík a lano, to už by byla maličkost.


  • 3

#9359 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2019 - 7:51

Kdo je Hermiona?
  • -1

#9360 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2019 - 9:30

Kdo je Hermiona?

Nic si z toho nedělej. Já to zjistil asi před měsícem poté, co u nás běží díky dětem Harry Potter pořád dokolečka několikrát denně.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama