Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#9541 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 19:53

Prostě chtějí, aby mohli kontrolovat, jaké aplikace k jejich API přistupují. Proto jim vydávají přístupové klíče, které přirozeně nemohou být opensource, protože to by je pak použil každý. A díky tomu mají na ty aplikace páku, aby se chovaly podle pravidel, jinak jim ty klíče deaktivují.
  • 3

#9542 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 20:39

Ted kdyz vyvoj c:geo ponekud ustrnul, tak muze byt situace jina. Nicmene drive by asi API pouzili radi ale zaroven chteli c:geo jako open source. Jenze GS jsou hlavne obchodnici a tak pristup pres API nemuze byt soucasti open source. Resp. by asi mohl byt formou nejakeho uzavreneho interface, ktery by se pri kompilaci c:gea jen linkoval jako binarni soubor. Ale zas tak do hloubky tomu ani licencnim podminkam nerozumim. Sice jsem programator, ale pisu firmware, tedy orientace hlavne na obsluhu hardware.  Se zbytkem prispevku souhlasim, sice uz primarne pouzivame Locus, ale na c:geo (dokud fungovalo dobre a update byly caste) nedam dopustit. Stale ho oba mame nainstalovane jako zalozni.

 

Pokud by na přístup do API byla knihovna s klíčem, tak jaký by byl problém pro jinou aplikaci ji vzít a použít. A pokud tým vývojářů c:geo chce mít zveřejněné zdrojáky, tak to opravdu se "soukromým" přiděleným klíčem nejde moc dohromady. No, buďme rádi, že c:geo zatím funguje a uvidíme, jak to bude do budoucna. Ale na webu píšou, že se snaží sehnat další vývojáře a že jednají s GS o přístupu s API. 


  • 1

#9543 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2019 - 22:00

Prostě chtějí, aby mohli kontrolovat, jaké aplikace k jejich API přistupují. Proto jim vydávají přístupové klíče, které přirozeně nemohou být opensource, protože to by je pak použil každý. A díky tomu mají na ty aplikace páku, aby se chovaly podle pravidel, jinak jim ty klíče deaktivují.

 

Diky za vysvetleni. Sice mi trochu unika smyl te kontroly ale beru to jako fakt a zbytek plne chapu.  Jak jsem psal v tomto jsem pouceny uzivatel. I kdyz dnes jsem musel resit i ssl certifikat, coz uz je od hardware dost daleko.

 

 

 Ale na webu píšou, že se snaží sehnat další vývojáře a že jednají s GS o přístupu s API. 

 

 

Diky za info, to zni zajimave, oboji by bylo skvele. I za cenu, ze misto open source, by pristup do zdrojaku a upravy byly podmineny NDA.


  • 0

#9544 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 9:17

Edit: Níže uvedené osočení se zakládá na neověřených doměnkách, proto ho prosím berte s rezervou a jako úlet. Text nemažu, protože je stejně v citacích níže.

 

Místo pro novou keš jsem volil záměrně tak, aby se tam nedalo zajet a člověk musel aspoň pár set metrů jít pěšky. Prvolovci se skutečně plahočili do kopce, aby se ke keši dostali. Zato STF lovci to prostě vzali pár kilometrů přes louky autem. WTF. Kde sakra musí být keška, aby nebyla drive-in? Každopádně jsem z toho docela zklamán. To fakt musí všichni přijet všude autem, aby se náhodou nemuseli kousek jít? Dodávám, že se nejedná o žádné dementní finálkáře, ale elitní kačery.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 15 květen 2019 - 9:53

  • 0

#9545 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 9:23

Místo pro novou keš jsem volil záměrně tak, aby se tam nedalo zajet a člověk musel aspoň pár set metrů jít pěšky. Prvolovci se skutečně plahočili do kopce, aby se ke keši dostali. Zato STF lovci to prostě vzali pár kilometrů přes louky autem. WTF. Kde sakra musí být keška, aby nebyla drive-in? Každopádně jsem z toho docela zklamán. To fakt musí všichni přijet všude autem, aby se náhodou nemuseli kousek jít? Dodávám, že se nejedná o žádné dementní finálkáře, ale elitní kačery.

 

Jo, taky jsem si všimla, že když je někde v lese poblíž louky keš, je k ní napříč tou loukou vždycky polehlá tráva od projetí auta či více aut. I bez posedu, krmelce či těžby dřeva v tom místě.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 14 květen 2019 - 9:23

  • 0

#9546 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 9:54

Onehdá mi FTFkaři drajvli tradičku přes už rostlé pole na jaře, od té doby mě to nepřekvapuje.  :mellow:


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#9547 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 9:55

Místo pro novou keš jsem volil záměrně tak, aby se tam nedalo zajet a člověk musel aspoň pár set metrů jít pěšky. Prvolovci se skutečně plahočili do kopce, aby se ke keši dostali. Zato STF lovci to prostě vzali pár kilometrů přes louky autem. WTF. Kde sakra musí být keška, aby nebyla drive-in? Každopádně jsem z toho docela zklamán. To fakt musí všichni přijet všude autem, aby se náhodou nemuseli kousek jít? Dodávám, že se nejedná o žádné dementní finálkáře, ale elitní kačery.

 

Uhm, že jsem tak smělý, v čem spočívá ta "elitnost" některých kačerů?


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9548 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 10:03

Uhm, že jsem tak smělý, v čem spočívá ta "elitnost" některých kačerů?

 

Milion FTFek, luštění/lovení D5/T5 keší atd.


  • 0

#9549 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 10:07

Myslím, že bys to s obdivem k nikomu neměl tak přehánět...


  • 6

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9550 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 10:10

Myslím, že bys to s obdivem k nikomu neměl tak přehánět...

 

Tebe bych taky označil jako elitního kačera  ;) 


  • 2

#9551 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 11:30

Nestraš...


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9552 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 16:32

Místo pro novou keš jsem volil záměrně tak, aby se tam nedalo zajet a člověk musel aspoň pár set metrů jít pěšky. Prvolovci se skutečně plahočili do kopce, aby se ke keši dostali. Zato STF lovci to prostě vzali pár kilometrů přes louky autem. WTF. Kde sakra musí být keška, aby nebyla drive-in? Každopádně jsem z toho docela zklamán. To fakt musí všichni přijet všude autem, aby se náhodou nemuseli kousek jít? Dodávám, že se nejedná o žádné dementní finálkáře, ale elitní kačery.

Tak jsem si to vylustil, abych vedel o co jde. Pata zelena je moje. Je to pekny, padly mi tam dve cerveny, ale jen kvuli moji nepozornosti, v zasade tam mohla bejt zelena napoprve. Ten ital musel mit docela slusnej matros, kdyz to psal. Tesim se na to cislovani stranek v logbooku, teda jestli je opravdovy.

 

Ale jak na to tak koukam, tak zalezi kam vlastne jeli. Podle mapy lze dojet zcela legalne do mista kde to je ke kesi kratka prochazka po rovine (jak pisou v logu) a skutecne neni duvod se sapat do kopce. Od nejblizsiho asfaltu je to kilak pohodlny prochazky prakticky po vrstevnici a tam teda ja pojedu s klidnym svedomim taky. Jestli byli tady tak to odpovida logu a je to zcela OK. V zasade by to asi slo jeste o kus dal, tam ja uz bych nejezdil a kdovi jestli tam byli. Pruser by byl az na tom konci, tam skutecne auto nema co delat, ale pochybuju ze by tam jeli. Rozhodne hystericke tvrzeni o nekolika kilometrech po louce je nesmysl, protoze tak daleko to vubec neni.


  • 0

#9553 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 21:23

Tak jsem si to vylustil, abych vedel o co jde. Pata zelena je moje. Je to pekny, padly mi tam dve cerveny, ale jen kvuli moji nepozornosti, v zasade tam mohla bejt zelena napoprve. Ten ital musel mit docela slusnej matros, kdyz to psal. Tesim se na to cislovani stranek v logbooku, teda jestli je opravdovy.

 

Ale jak na to tak koukam, tak zalezi kam vlastne jeli. Podle mapy lze dojet zcela legalne do mista kde to je ke kesi kratka prochazka po rovine (jak pisou v logu) a skutecne neni duvod se sapat do kopce. Od nejblizsiho asfaltu je to kilak pohodlny prochazky prakticky po vrstevnici a tam teda ja pojedu s klidnym svedomim taky. Jestli byli tady tak to odpovida logu a je to zcela OK. V zasade by to asi slo jeste o kus dal, tam ja uz bych nejezdil a kdovi jestli tam byli. Pruser by byl az na tom konci, tam skutecne auto nema co delat, ale pochybuju ze by tam jeli. Rozhodne hystericke tvrzeni o nekolika kilometrech po louce je nesmysl, protoze tak daleko to vubec neni.

 

A kde je ten nejbližší asfalt? Ať na to koukám, jak na to koukám, tak to nevidím. Pokud to ale je pravda, tak by mě to rozhodně potěšilo.


  • 0

#9554 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 22:02

SZ


  • 0

#9555 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 10:50

BTW vybavil jsem si hlasku z filmu Situace je vazna, nikoliv vsak zoufala, kde to delili na kropice a elitni strelce. Tak mozna to s kacerama funguje nejak podobne :) Taxoft asi neni kropic :P


  • 1

#9556 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 11:36

Milion FTFek, luštění/lovení D5/T5 keší atd.

No, nic ve zlém, ale přesně to vystihuje pohled poslední doby... elitní kačer je konzument, který nemusí pro hru vůbec nic udělat, důležité jsou body, kombinace a tři písmena?


  • 2

brundi
 


#9557 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 11:57

No, nic ve zlém, ale přesně to vystihuje pohled poslední doby... elitní kačer je konzument, který nemusí pro hru vůbec nic udělat, důležité jsou body, kombinace a tři písmena?

 

Myslím že všichni z nich jsou autory dlouhé řady keší. Tahle výtka v tomhle případě vůbec nesedí.


  • 0

#9558 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 12:02

Nevytýkám, chraň bůh, ptám se. Na otázku v čem spočívá elitnost kačerů zazněla daná odpověď, tak se ptám. Jestli elitnost kačerů, a nejen na tvé keši, protože vztahovat to ke konkrétní keši je myslím i nemožné, není trochu v něčem jiném...?


  • 0

brundi
 


#9559 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 12:17

Osobně bych "elitnost" viděl ne v počtu FTF nebo dlouhatánské řadě založených keší, ale spíš v kvalitě založených keší, do toho bych počítal i kvalitu a ne jen počet pořádaných eventů atd. 


  • 2

#9560 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 15:01

Tak si tak edituju listing, mám to v podstatě hotové, ještě to zkusím ve Windows ... kua, jakto, že to tam vypadá jinak :angry: .

 

Mám DIV a v něm spoustu malých DIVů (je to tabulka čísel). Ve Firefoxu na Linuxu je všechno OK. Ve Windows mi tahle tabulka při načítání vypadá správně, ale po načtení se rozšíří tak, že začne vyčuhovat ze sloupečku, ve kterém listing bydlí, případně se překryje s nějakými těmi věcmi napravo. Tak to zkoumám a docházím k závěru, že z naprosto mně záhadných důvodů web GS na ten můj DIV pomocí JavaScriptu přilípne atribut "width:670px", čímž to celé rozhodí. Nepomůže dát si na ten DIV vlastní "width", web to stejně přepíše. Ale jen na Windows!

 

No nic, nechám to na doma.

 

Edit: Tak to vypadá, že se to děje když v tom DIVu je specifikovaný padding. Ale proč jen na Windows...?


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 15 květen 2019 - 15:07

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka