Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10061 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 8:43

U Wiga je problem v tom, vse (nebo temer vse) je obsazeno v cartridge. Je tedy otazkou mnozstvi usili, ktere je nekdo ochoten venovat se hrubemu nasili a hru prorazit. A asi neni moc lidi, kteri to zvladnou a zaroven jsou se ochotni tomu venovat. A jeste min z nic by ty souradnice zverejnilo.

 

 

To už je skoro snadnější to wigo odehrát, ne?


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10062 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 9:01

To zalezi na tom, proc se nekdo do Wiga snazi dostat. Muze to byt treba daleka cesta a jen se na misto dostat muze byt na nekolik hodin. Za tu dobu uz treba muze znat finalove souradnice. Je ale pravda, ze aby se zalogoval do logbooku, stejne se tam musi dostat.

 

Ja jsem zacinal s programovanim disassemblovanim operacniho systemu a z toho jsem se ucil programovaci prikazy, postupy, ... Dodnes me zajima, jak jsou nektere veci udelane a rad se do Wigo cartridge podivam. Na druhou stranu si Wigo velmi rad zahraju. Vetsinou je to tak, ze si ji odehraju a kdyz me necim zaujme, tak se podivam na streva, jak je to udelane. Mam ale i par takovych, ktere me zaujaly tematem a treba je dodnes nemam odlovene. No a pak jsou takove, ktere bez probourani se dovnitrku ani nejde zalogovat (napr. Hacker Wherigo, ktere me k tomu vlastne dostalo).

 

V mem pripade vetsinou cas a slozitost nehraje velkou roli. Dulezite je, jestli mam zajem ty streva videt a vedet jak nejaka cast konkretne funguje. Je to stejne jako s jakymkoli jinym konickem - dulezete je, aby te to bavilo. Delas to ve volnem case, tak preci nebudu delat neco, co me nebavi ;-) 


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10063 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 11:05

Tak naposledy k wigu. Jde všechno, pouze malé děti se musí nosit, říká přísloví. O emulátory a jiné šidítka se vcelku vůbec nezajímám. Jediný nástroj, který používám je ten z urwiga, kde mě vadí jeho časté padání. Webwigo jsem objevil na základě nějaké diskuze zde na foru. Protože je to další program, který bych při práci musel spouštět, stejně ho při psaní wiga nepoužiju. Když jsem ho zkoušel, nabídlo mi to možnost nahrát i zkompilovanou verzi a tak jsem jedno své wigo nahrál a naprosto bez problémů došel až do konce. Měla to být pohádka pro děti :-(. Tak jsem si stáhnul z mapy keší náhodně tři wiga, jediné kritérium jsem měl aby bylo krátké a ejhle, jedno jsem dohrál do konce, druhé do poslední zony a u třetího jsem prakticky ani nezačal, protože tam chtěli zadat nějakou ceduli. To byl důvod mého stesku zde v diskuzi. Prostě je smutné, že něčí ego zatlumí rozum a pustí takový nástroj do světa, kde se ho chytne spousta podvodníků. Jinak samozřejmě odkaz na něco v terénu je sice hezkej, ale taky na nic, neb si požadovanou odpověď najdu v cartridgi. Aby nešla cartridge lousknout, nesmí tam být souřadnice finálky. A to tak, že vůbec a nesmí se nic vypočítávat. Za ty roky mě napadla kromě ověření z místa hry na netu už jenom posloupnost čísel, ještě lépe ciferace, zadaných v terénu které ti nakonec zobrazí souřadnice finálky a ty si ji musíš najít. Jediná vada na kráse je, že nemůžeš správné zadání kontrolovat. Teď sám pro sebe chystám něco jednoduššího a to vygenerování nějakého kódu něco na způsob VIN u auta. Tady je zase háček, že to musí kačer napsat do logu. Maslím, že pokud bude v listingu třeba "napiš prosím k logu kód, který jsi získal při dohrání hry. tento kód tě jednoznačně identifikuje jako poctivého kačera. Děkuji"


  • 0

#10064 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 15:44

Tak naposledy k wigu. Jde všechno, pouze malé děti se musí nosit, říká přísloví. O emulátory a jiné šidítka se vcelku vůbec nezajímám. Jediný nástroj, který používám je ten z urwiga, kde mě vadí jeho časté padání. Webwigo jsem objevil na základě nějaké diskuze zde na foru. Protože je to další program, který bych při práci musel spouštět, stejně ho při psaní wiga nepoužiju. Když jsem ho zkoušel, nabídlo mi to možnost nahrát i zkompilovanou verzi a tak jsem jedno své wigo nahrál a naprosto bez problémů došel až do konce. Měla to být pohádka pro děti :-(. Tak jsem si stáhnul z mapy keší náhodně tři wiga, jediné kritérium jsem měl aby bylo krátké a ejhle, jedno jsem dohrál do konce, druhé do poslední zony a u třetího jsem prakticky ani nezačal, protože tam chtěli zadat nějakou ceduli. To byl důvod mého stesku zde v diskuzi. Prostě je smutné, že něčí ego zatlumí rozum a pustí takový nástroj do světa, kde se ho chytne spousta podvodníků. Jinak samozřejmě odkaz na něco v terénu je sice hezkej, ale taky na nic, neb si požadovanou odpověď najdu v cartridgi. Aby nešla cartridge lousknout, nesmí tam být souřadnice finálky. A to tak, že vůbec a nesmí se nic vypočítávat. Za ty roky mě napadla kromě ověření z místa hry na netu už jenom posloupnost čísel, ještě lépe ciferace, zadaných v terénu které ti nakonec zobrazí souřadnice finálky a ty si ji musíš najít. Jediná vada na kráse je, že nemůžeš správné zadání kontrolovat. Teď sám pro sebe chystám něco jednoduššího a to vygenerování nějakého kódu něco na způsob VIN u auta. Tady je zase háček, že to musí kačer napsat do logu. Maslím, že pokud bude v listingu třeba "napiš prosím k logu kód, který jsi získal při dohrání hry. tento kód tě jednoznačně identifikuje jako poctivého kačera. Děkuji"


To je pěkné, ale bohužel to nefunguje, moc lidí kód do logu nedá i když to odehraje poctivě.
  • 0

#10065 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 17:00

K tomu snad měl sloužit odemykací kód...ani to odemykaní spousta lidí nedělá, já taky ne, jen někdy...


  • 0

#10066 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 19:37

Odemykací kód je ke kontrole poctivého odehrání nepoužitelný:
1. Je přítomen v souboru již v okamžiku stažení a lze ho bez problémů zjistit otevřením cartridge v libovolném prohlížeči.
2. Autor cartridge nemá informaci o tom, kdo cartridge skutečně odemknul a kdo nikoliv.
Odemykání je proto naprosto zbytečná aktivita.
  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#10067 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 20:12

No... a jedna věc je ochrana proti emulátorům, a druhá je pak mock location (nereálná simulace polohy přes jinou appku pro angličtinou opovrhující :P ) v mobilu a odehrání v legitimním whereyougo, což?

 

 

Čili základní pravidlo psaní WIGO je používat fakta z terénu. Píšu si.

To každopádně.  ^_^


  • 1

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#10068 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 21:02

...
Odemykání je proto naprosto zbytečná aktivita.

To jsou všechny tyhle "ochrany".

Podobně jako kdysi  ochrany proti kopírování CD...platícího zákazníka vyprudí a pirát se jen směje...


  • 3

#10069 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2019 - 21:52

TAby nešla cartridge lousknout, nesmí tam být souřadnice finálky. A to tak, že vůbec a nesmí se nic vypočítávat.

 

Možná jsem to nepochopil, ale nedávno jsem dělal WIGO, kde se souřadnice finálky derivovala z kódů nalezených v terénu (ve formě QR štítků). Ty kódy byly dost dlouhé a nejsem si jist, že by to šlo nějak snadno obejít. Navíc při troše pečlivém návrhu se tohle dá hodně ztížit.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 27 říjen 2019 - 21:52

  • 1

#10070 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 4:27

Všechny komplikovanosti v důsledku jen znepříjemňují hru a odvádějí jí od hlavní myšlenky pobavit. Protože kdo wigo chce uhrát, ten ho uhraje. Kdo se chce jen zapsat, ten se stejnak jen zapíše, nebo je rovnou jen zapsán. Takže k čemu pak všechny ty ochrany?


  • 11

#10071 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 18:33

Všechny komplikovanosti v důsledku jen znepříjemňují hru a odvádějí jí od hlavní myšlenky pobavit. Protože kdo wigo chce uhrát, ten ho uhraje. Kdo se chce jen zapsat, ten se stejnak jen zapíše, nebo je rovnou jen zapsán. Takže k čemu pak všechny ty ochrany?


Vzhledem k tomu, že jsi dlouhodobě příznivcem myšlenky, že si každý tu hru může hrát, jak chce, tak budeš jistě akceptovat, že i owneři si mohou tu hru hrát jak chtějí a snažit se komplikovat hru hráčům, kteří nehrají správně.
  • 5

#10072 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 19:10

Jasně, souhlasím, Pokud mají pocit, že je to tak správně, ať vymýšlejí. Ale ve výsledku jim to komplikovat nebudou. Finálka je vždy jen jedna a kontaktů a možností jak jí získat je bezpochyby spousta. Nejvíc na to ale doplatí ti slušní.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 28 říjen 2019 - 19:16

  • 1

#10073 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 7:52

To je argumentace jako nač zamykat dům, vždyť mi to jen komplikuje život. Stejně se mohou zloději do domu dostat jinak.

 

Osobně se snažím své novější kešky dělat tak, aby nebyly moc složité a zároveň nebyly úplně průstřelné (tj. třeba u multiny tak, aby přišli na místo, přečetli štítek s trojčíslím a dosadili přímo do části za desetinnou tečkou, místo složitého počítání, kdy často se dá odvodit, kde keš je už od stolu. První své wherigo jsem bohužel tak nedělal, protože jsem o tom nevěděl. Další už plánuji udělat lépe.

 

Sám plánuji už dlouho udělat wherigo, tam chci udělat odečet pár čísel v terénu, z kterých následně bude výpočet souřadnic. S tím, že kontrola by měla být třeba pomocí ciferace jednotlivých čísel, kontrolního součtu celých souřadnic. Sice to taky omezuje počet variací těch souřadnic, ale snad ne tolik, aby se to snad vyplatilo finálkářům počítat, ale dostatečně, aby to odhalilo základní chyby v zadání čísla.


  • 1

#10074 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 13:58

Nevim, jak te budou mit kaceri radi, kyz jim tve wigo na posledni zone ohlasi, ze je chybny kontrolni soucet finalovych souradnic, a at si to projdou znovu a zadaji hodnoty spravne (kdyz ciferace jednotlivych hodnot byla spravne, nemuseji ty hodnoty spravne byt a muze se to projevit az v tech finalovych souradnicich).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10075 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 17:40

Už se mi taky podařilo při počítání souřadnic splést ve dvou cifrách, a to tak šikovně, že kontrolní součet seděl, ale výsledné souřadnice byly asi o 100m mimo...


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10076 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 19:40

Dneska mi nevyšla ani jedna plánovaná keš, kolony mezi Pískem a ČB už jsou téměř pravidlem a spolu s kratším dnem je to na houby, pro mě skoro na depku. Navic se vždycky najde nějaký dobrák, co se mi při popojíždění lepí na nárazník - už jsem začala hledat samolepku oznamující, že jsem stará baba a nemá to smysl.
Neviděli jste někde něco vtipného? Třeba udržuj odstup, stará čarodějnice. Fakt nechápu, co někomu pomůže stát o metr dál. :-(
Jezdím pořád ráda, ale ...

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 29 říjen 2019 - 19:52

  • 0

#10077 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 19:49

Velké výkyvy teplot nepotěšily, v neděli jsem jestě chodila v letním a dneska poprvé vyhřívala volant, což nedělám moc často ani v zimě. Velké skoky teplot dřív tak často nebývaly, spíš plynulé snižování. Tohle mi fakt vadí.
  • 0

#10078 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 21:19

Dneska mi nevyšla ani jedna plánovaná keš, kolony mezi Pískem a ČB už jsou téměř pravidlem a spolu s kratším dnem je to na houby, pro mě skoro na depku. Navic se vždycky najde nějaký dobrák, co se mi při popojíždění lepí na nárazník - už jsem začala hledat samolepku oznamující, že jsem stará baba a nemá to smysl.
Neviděli jste někde něco vtipného? Třeba udržuj odstup, stará čarodějnice. Fakt nechápu, co někomu pomůže stát o metr dál. :-(
Jezdím pořád ráda, ale ...

 

Už jsem na více autech viděl ceduli Nelep se mi na zadek, nejsem tvoje stará a přijde mi docela dobrá. Nabízejí to ve více barevných variantách.


  • 0

#10079 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 21:23

Tu znám, nefunguje. :-(
Spíš něco o pokročilém věku, on trochu zezadu mate sestřih, takže nějaké varování typu " zezadu lyceum, zepředu muzeum".

Ono nefungovalo ani "Pozor, blondýna za volantem". Tu jsem dostala kdysi od kolegy za zaučování v práci - na silnici spíš probouzela snahu si bloncku prohlédnout, čili efekt přesně opačný.

Napadlo mě něco ve stylu "jseš si jistý, že tě nesnímá kamera a večer nebudeš na Nově?"

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 29 říjen 2019 - 21:31

  • 0

#10080 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 22:27

Vetsinou je to pismo tak male, ze to ma u tech co si to maji precist opacny ucinek. Musi se priblizit, aby to precetli.
  • 5




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama