Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10181 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 8:05

Ne přesnější, ale přehlednější. Displej 40x50cm žádný mobil mít nikdy nebude.


  • 1

#10182 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 8:07

Mobil nikdy nenahradí papírové noviny. Nedá se do něj zabalit svačina, rozdělat oheň, vycpat boty,...

Papír jsem nepoužíval k rozdělávání ohně už hodně let :-). Na co taky, když v přírodě se najde i při vlhku věcí na pro rozdělání ohně celkem dost... Přinejhorším rozsekat polínko.

 

Tak nejak uplne nevim na zaklade ceho maji byt papirove mapy presnejsi. Uz pri jejich kresleni by mohlo vzniknout spousta vychyleni.

 

Přesnější možná bude podle toho, jak s ní umíš pracovat. Třeba pro ty výhledy, pokud si spáruješ alespoň 1 výrazný bod, tak už to je docela přesné.

 

Osobně už tedy papírovou moc nevytahuji, ale stále k ní mám nostalgický vztah. Používám ji spíše pro zaznačení nějakých věcí na trvalo. Třeba kam jsme cestovali. Mám doma skoro celou sadu zelených map KČT, jenže hodně stárnou, většina je starších jak 10 let a pak už jsou často hodně neaktuální.


  • 1

#10183 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 8:24

Zkus bez papíru podpálit hromadu sněhu, ve kterou se změnila hromada roští. Nám se to nepovedlo ani letlampou, muselo to počkat až do léta.


  • 0

#10184 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 14:24

Když budu v zimě v lese, tak nebudu podpalovat hromadu roští pod sněhem :-). Ale najdu si suché dřevo jinde v tom lese;-).


  • 1

#10185 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 15:00

Tak jsem byl dneska na chvíli lovit kešky. Začal jsem Radotínem zeměkeší a pak jsme popojeli do Dobřichovic. Hned na třetí kešce jsem se docela nakrknul. Šli jsme k ní zadem přes sportovní centum a kousek od ní vidím na zemi pytlík s papírem. A byl to on, fake logbook. Málem jsem odešel s tím, že holt máme DNF. Jen jsem si objekt prohlédnul ze všech stran a ejhle krabička. Ano, l člověk muse zvednout oči a dokonce zadek tak o půl metru aby krabičku sebral, má to i tak klasifikovaný terén. Tady mě mrzí, že i kačer s patnácti tisíci nálezů se sníží k něčemu takovému.

Jedná se o keš:https://www.geocachi.../GC8D90R_vaclav

 

 

Přiložené miniatury

  • fake_logbook.jpg

  • 0

#10186 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 15:22

Tak jsem byl dneska na chvíli lovit kešky. Začal jsem Radotínem zeměkeší a pak jsme popojeli do Dobřichovic. Hned na třetí kešce jsem se docela nakrknul. Šli jsme k ní zadem přes sportovní centum a kousek od ní vidím na zemi pytlík s papírem. A byl to on, fake logbook. Málem jsem odešel s tím, že holt máme DNF. Jen jsem si objekt prohlédnul ze všech stran a ejhle krabička. Ano, l člověk muse zvednout oči a dokonce zadek tak o půl metru aby krabičku sebral, má to i tak klasifikovaný terén. Tady mě mrzí, že i kačer s patnácti tisíci nálezů se sníží k něčemu takovému.

Jedná se o keš:https://www.geocachi.../GC8D90R_vaclav

 

Jestli je owner co k čemu, tak ty logy neuzná a pytlíkové parazitní logbooky zlikviduje.


  • 1

#10187 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 15:40

Ne přesnější, ale přehlednější. Displej 40x50cm žádný mobil mít nikdy nebude.

Prehlednejsi jo, ale presnejsi je naopak ten mobil. Sice nema displej metrxmetr, ale zato ma ty mapy v meritku o jakym se papirovy mape ani nezda. Resp. zda, kdysi jsme takovy mapy meli na vojne. Celou Evropu v meritku 1:10000 do kapsy nedas, ale do mobilu jo. Kazdy ma svoje.


  • 3

#10188 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 20:59

Tady mě mrzí, že i kačer s patnácti tisíci nálezů se sníží k něčemu takovému.

Tak třeba známé duo O+W takto řeší snad každou keš, kterou nenajdou. Na místo, kde si myslej, že by měla být, dají svou krabičku s papírem. Už jsem na pár takových narazil a vždy jako první je tam O+W a skoro vždy jsem po chvíli hledání našel i tu "pravou". Oni dva totiž DNF utrpět nemohou.


  • 0

#10189 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 21:55

Tady mě mrzí, že i kačer s patnácti tisíci nálezů se sníží k něčemu takovému.

 

Ono to bude spíš obráceně. Takoví kačeři mají 15000 právě proto, že se nezdržují nějakým hledáním krabiček.


  • 15

#10190 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 22:05

Chyběla by mi radost z toho, že jsem našla, přestože mi mrška dala zabrat. Když nenajdu, tak prostě nenajdu a nebudu bez souhlasu ownera nic nahrazovat. Mám telefon na poměrně dost lidí, ale keši bych poskytla první pomoc při poškození nebo přidala nějaký papír na logování ( nosívala jsem provizorní skládačku a krabičku velikosti cca 12 x15, dneska petku ), ale obnova "ztracené" keše je podle mě věcí ownera, on by měl být garantem toho, že na místě není keší víc. Já ho mám informovat, že jsem přes veškerou snahu nenašla a je pravděpodobné, že keš bude potřebovat kontrolu.
  • 4

#10191 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 6:46

Když budu v zimě v lese, tak nebudu podpalovat hromadu roští pod sněhem :-). Ale najdu si suché dřevo jinde v tom lese;-).

Ono šlo o to tu hromadu vyřezaného roští zlikvidovat. A vedle byl les po kácení, větví i suchých spousta, ale při -14 stupních není ve skutečnosti suché nic. Dosáhli jsme toho, že to suché shořelo, ale ty čerstvě nařezané ne, z těch jen kapala voda. A za měsíc nový pokus, už s tou hromadou sněhu. Počkalo to do léta.


  • 0

#10192 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 8:05

Tak třeba známé duo O+W takto řeší snad každou keš, kterou nenajdou. Na místo, kde si myslej, že by měla být, dají svou krabičku s papírem. Už jsem na pár takových narazil a vždy jako první je tam O+W a skoro vždy jsem po chvíli hledání našel i tu "pravou". Oni dva totiž DNF utrpět nemohou.

 

Aha, takže kromě toho, že jsou O+W finálkaři, jsou i podvodníci. No docela by mě zajímalo, kdo je první v žebříčku českých kačerů podle počtu nalezených keší, který nepodvádí. Pak možná i první, kdo není finálkař, ale ten bude v pořadí hodně hluboko. Když se to tak vezme, tak ti nejlepší netvoří žebříček podle nalezených keší, ale podle keší zalogovaných jako nalezené :)


  • 3

#10193 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 9:06

V editoru stylů by to šlo, ale jde to i na mobilu? Tam by to bylo třeba. A nechci kvůli tomu mít na mobilu 4 prohlížeče, nevejdou se mi tam, používám už jen Operu mini.


  • 0

#10194 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 10:38

Tak třeba známé duo O+W takto řeší snad každou keš, kterou nenajdou. Na místo, kde si myslej, že by měla být, dají svou krabičku s papírem. Už jsem na pár takových narazil a vždy jako první je tam O+W a skoro vždy jsem po chvíli hledání našel i tu "pravou". Oni dva totiž DNF utrpět nemohou.

 

Potíž je, že začínajícího kačera tohle velmi snadno zmate. Já sám jsem před rokem takhle zalogoval do parazitního logbooku a teprve po čase zjistil, jak se věci mají. Tenkrát jsem smazal FI log a po nějaké době jsem se stavil znova, našel skutečnou keš a zalogoval ji. Hádám, že většina, co byla v tom falešném logbooku to ale takhle neřešila.


  • 0

#10195 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 11:37

To se stává. U nejasné multiny si někdo myslel, že stage je už finálka a dal tam papírek za "ztracený" logbook. Taky jsem se na něj podepsal. Pak jsem zjistil, jak to je, elektronický log jsem změnil na DNF a pak to šlo do archivu, takže ji nemám, i když jsem už věděl kam jít.GC1J694


  • 0

#10196 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 12:14

Jestli je owner co k čemu, tak ty logy neuzná a pytlíkové parazitní logbooky zlikviduje.

Tak takhle ne.

To už je tu dávno řečeno od reviewerů, že může smazat maximálně log tomu, co to tam bez jeho vědomí dal, ale rozhodně ne těm dalším, kteří jednali v dobré víře.


  • 4

#10197 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:00

Byl to i chyták. V jedné stage na jedné multině byl od ownera falešný logbook s jiným GC kódem. To mu zatrhl tehdejší reviewer. Jinak, pokud je z listingu vidět, že to nebude finálka, bylo by asi možné logy mazat. Ale když je někdo tajemný jak hrad v Karpatech a myslí si že to všem dojde, nemůže se pak divit, že to někomu dojde jinak.


  • 0

#10198 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:01

Tak takhle ne.

To už je tu dávno řečeno od reviewerů, že může smazat maximálně log tomu, co to tam bez jeho vědomí dal, ale rozhodně ne těm dalším, kteří jednali v dobré víře.

 

Přesně tak, ale ostatní logy jsou platné, pokud je keš v provozu. Viz https://www.geocachi...&id=38&pgid=427

Optimální postup ze strany kačera, co najde místo keše jen nějakou náhradu, je kontaktovat ownera, aby o situaci věděl. Owner by pak měl keš disablovat, zkontrolovat a pokud je originální keš na místě, tak těm prvním v té náhradě log smazat. Kdo keš zaloguje v době, kdy je disablovaná a zaloguje se do náhradní, tak taky klidně může mít smůlu.

Samozřejmě to není tak jednoznačné. U keše, co není ničím zajímavá, nemá moc velké procento FP, nemusí být jasné, že pytlík s kusem papíru, co třeba i odpovídá hintu, není keš. Problém jsou pěkné, dobře hodnocené, ale obtížně nalezitelné keše, které si chce někdo zjednodušit. Ale tam si to obvykle owneři hlídají.


  • 0

#10199 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:09

Byl to i chyták. V jedné stage na jedné multině byl od ownera falešný logbook s jiným GC kódem. To mu zatrhl tehdejší reviewer. Jinak, pokud je z listingu vidět, že to nebude finálka, bylo by asi možné logy mazat. Ale když je někdo tajemný jak hrad v Karpatech a myslí si že to všem dojde, nemůže se pak divit, že to někomu dojde jinak.

 

To není chyták, to je prasárna ze strany ownera. To má být k testování pozornosti kačera?? Uniká mi smysl. Něco jiného je falešná keš, kam poctivý nálezce nedojde, určená pro finálkaře. To sice taky korektní není, ale když někdo hraje hru jinak, tak proč by nemohl najít něco jiného, že?


  • 2

#10200 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:34

Přesně tak, ale ostatní logy jsou platné, pokud je keš v provozu. Viz https://www.geocachi...&id=38&pgid=427

Optimální postup ze strany kačera, co najde místo keše jen nějakou náhradu, je kontaktovat ownera, aby o situaci věděl. Owner by pak měl keš disablovat, zkontrolovat a pokud je originální keš na místě, tak těm prvním v té náhradě log smazat.

 

Nevím, ale z tohohle mi celkem jasně vychází, že v podstatě není žádná obrana proti takovému chování. Jak poznáš, které nicky jsou ty "první"? Jak zabráníš tomu, že si ten, kdo tam ten pytlík dává, před sebe nečitelně nenapíše nějaký jiný nick, aby nebyl "první" a tedy logoval "v dobré víře"? Nijak, prostě to musíš trpět, i když je všem jasné, jak to je.


  • -1




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama