Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10201 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:55

Samozřejmě to není tak jednoznačné. U keše, co není ničím zajímavá, nemá moc velké procento FP, nemusí být jasné, že pytlík s kusem papíru, co třeba i odpovídá hintu, není keš. Problém jsou pěkné, dobře hodnocené, ale obtížně nalezitelné keše, které si chce někdo zjednodušit. Ale tam si to obvykle owneři hlídají.

 

 

 

To je trochu problém. Některé "náhradní" keše mohou být PETky, TicTacovky nebo jiné krabičky. Že nesouhlasí velikost je běžné i u nově založených krabiček. Kolikrát už jsem se s ownerem dohadoval, že PET není velikost small. Stejně tak FP mohou být kvůli způsobu luštění, prostředí okolo nebo u multiny díky zvolené trase. A nehezká krabička na závěr, ikdyž celkový dojem degraduje, tam mohla být od začátku. Stejně tak se o "náhradní" krabičce většinou z logů nedozvím. I kdyby tam někdo podezření vyslovil, může už být zasunuté kdoví kde v historii a málokdo (mě nevyjímaje) čte více než 5-10 logů dozadu.

A obráceně, jak má owner najít falešnou keš na místě, kde jde na jistotu na místo, kde je jeho krabička? Nedivím se, že ho nenapadne, že tam je ještě jedna (dvě, tři, ..) o pět metrů dál. Takže se závěrem, že je to starost ownera, bych taky byl opatrný.


  • 0

#10202 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 14:46

Má to zcela jednoduché řešení. Jdu na místo, nenajdu keš, píšu DNF log. Žádné náhradní krabičky, žádné papírky v pytlíku. Jedinou výjimku bych viděl, že mám telefon na ownera, on mi řekne co hledám a kde. A pak je jasné, jestli tam keš je nebo neni. Ale zjevně jsou kačeři, co nezvládnou odejít s DNF a tak rádoby pomůžou ownerovi s údržbou. Hlavně, že mají bod. Určitě jsou kačeri, co opravdu chtějí pomoci s údržbou, ale něco takového můžu dělat v situaci, kdy s tím owner souhlasí (třeba v listingu) a hlavně musí být zcela jasné, že keš na místě není.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 15 listopad 2019 - 15:01

  • 4

#10203 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 14:47

Naprosto souhlas s mtaufem. Nedavno jsem autorce multiny vycital, ze nesouhlasi prakticky nic - souradnice finalky, hint ani velikost kese. Na polemiku si vybrala prave tu velikost a tvrdila, ze ji to prodali jako small. V pravidlech jsem ji nasel pozadovany objem na small a v obchode rozmery kesky. Vypoctem dokazal, ze to proste small byt nemuze. Nasledoval argument, proti kteremu jsem bezbranny: "Ale az mi tu krabicku ukradnou, tak tam budu davat standardni jako mam u ostatnich a nechci menit velikost u kese, abych nalezcum nedelala zmatky ve statistikach." Na poznamku, ze informace o kesi maji odpovidat realite uz nereagovala.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 15 listopad 2019 - 14:47

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10204 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 15:06

Má to zcela jednoduché řešení. Jdu na místo, nenajdu keš, píšu DNF log. Žádné náhradní krabičky, žádné papírky v pytlíku. Jedinou výjimku bych viděl, že mám telefon na ownera, on mi řekne co hledám a kde. A pak je jasné, jestli tam keš je nebo nebo. Ale zjevně jsou kačeři, co nezvládnou odejít s DNF a tak rádoby pomůžou ownerovi s údržbou. Hlavně, že mají bod.

O tom se ale polemika nevede :). Jenže Ty rozebíráš příčinu, já důsledek. O tom, jak by to mělo či nemělo být, není pochyb. Taky mě vadí DNF nebo nevyluštěný otazník pár desítek metrů od HC, ale co s tím nadělám, obojí považuji za běžné a součást geocachingu. Jenže pak se z x-desítek nebo stovek kačerů někdo zachová jinak. Ať už úmyslně, z naivity nebo hlouposti. A jsme u toho, co popisuji já. Další kačeři nepoznají, že je něco špatně, owner neumí nebo ani nemůže zjednat nápravu. A co teď? Jestli na to máš nějakou univerzální pilulku, sem s ní!


  • 0

#10205 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 15:20

Tak takhle ne.

To už je tu dávno řečeno od reviewerů, že může smazat maximálně log tomu, co to tam bez jeho vědomí dal, ale rozhodně ne těm dalším, kteří jednali v dobré víře.

 

Mimochodem, jak má owner kontrolovat, že je hráč zapsaný ve fyzickém logbooku? To je jeho povinností obíhat i cáry papíru, které tam nechali podvodníci? I když ani neví, kam je dali?


  • 2

#10206 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 16:34

Já na svejch keších píšu do listingu, že žádný log který není v origo logbooku neuznám a nepřeji si, aby mi někdo opravoval mé keše. Pokud je někde nějakej papír, tak ho v dobré víře, že je to zase nějakej bordel, vyhodím. Naprosto pravidelně z lesa u nás na pláních nosím pytle bordelu. Pokud si někdo zaloguje pytlík, tak má smolíka a ne FI. Pokud chceme aby nebyla z geocachingu "sračka", tak musíme opustit tu "politicky korektní připosranost" a případně jít do pře. Pokud bude někdo prudit, tak nemám nejmenší problém ho naprášit na GS včetně fotek originálního logbooku a klidně napíšu, že ten člověk je podvodník. Teď jsem místo poklidného lovení keší strávil měsíc řešením ochrany wheriga proti emulátorům a taky z toho nemám žádnou radost.


  • 4

#10207 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 18:11

Ne ze bych s tebou nesouhlasil, ale je zasadni problem v tom, jak kacer pozna, ze ten logbook je pravy a ne "levy". To je prave ta dobra vira, o ktere se tu psalo drive. Jina vec by byla, kdyby treba bylo uvedena nejak zvlastnost, podle ktere se ten tvuj logbook pozna (napr. jsem videl krasne stylove kovove desky s dracim ornamentem a stejne vyvedenou propiska pro zapis do nej). Ale jak jsem nektere tve kese navstivil, nevsiml jsem si, ze by logbooky byly necim zvlastni.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10208 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 18:19

Ne ze bych s tebou nesouhlasil, ale je zasadni problem v tom, jak kacer pozna, ze ten logbook je pravy a ne "levy".

 

Třeba to nepozná, prostě má smůlu. Když budu platit padělkem, tak mi ho taky obchodník nevezme kvůli nějaké dobré víře.


  • 0

#10209 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 18:20

Ne ze bych s tebou nesouhlasil, ale je zasadni problem v tom, jak kacer pozna, ze ten logbook je pravy a ne "levy". To je prave ta dobra vira, o ktere se tu psalo drive.

 

Kdo říká, že kačer musí být 100% ochráněn před každou eventualitou, která by mohla zmařit jeho nález? Prostě někdy v životě občas něco nevyjde.


  • 1

#10210 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 18:35

Praxe a rozhodovani RW a asi ani GS vam za pravdu nedava. A prirovnani k placeni falesnymi bankovkami pokulhava prinejmensim v tom, ze zakon to zakazuje a potlacuje. GS nikoli.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10211 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 18:56

To by mě zajímalo, jestli kdybych do listingu napsal, že logbook vypadá tak a tak (třeba že má na titulní straně nějaký obrázek) a že logy kdekoliv jinde nejsou logy do správného logbooku a budu je mazat. Bude stále logování do parazitního logbooku považováno za logování v "dobré víře"?


  • 0

#10212 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 19:33

Pokud by mohl nalezce poznat pravy logbook od falesneho, pak myslim, ze by mazani logu z toho falesneho bylo opravnene.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10213 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 19:49

To aby se jeden bál hledat keše některých ownerů. 


  • 5
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#10214 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 19:52

Kačer nemá povinnost číst listing, dokonce předem.


  • 0

#10215 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 20:10

Kačer nemá povinnost číst listing, dokonce předem.

Ani když bez jeho znalosti nezjistí souřadnice mysterky?


  • 0

#10216 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 20:16

Kačer nemá povinnost číst listing, dokonce předem.

 

Čili jinými slovy: owner nemůže vůbec nic. Smazáním libovolného logu, který nenajde ve svém logbooku riskuje, že neuzná zápis do nějakého jiného logbooku někde jinde. Chápu to správně?

 

Abych to postavil ještě jinak: Představ si nějakou fakt těžkou keš, kterou opravdu není snadné najít. Třeba tradičku GC1764C, která má za 12 let jen 5 FI logů. Přijde k ní Franta Kačer z Čech, keš nenajde, takže vezme plastový sáček, dá do něj list z diáře a napíše svůj nick a pohodí někde, kde si myslí, že měla být keš. Ostatní kačeři si pohozeného sáčku všimnou a začnou vesele logovat nálezy. Jediný log, který owner může smazat, když zjistí tuto událost je ten první. Ale co když to byl skupinový odlov a ve skutečnosti prvních logů je několik? Protože neví, kde udělat čáru, tak nesmaže nic. Z legendární keše je až do zásahu ownera prachsprostá D1čka, kterou najde každý, kdo má aspoň jedno oko. Owner je znechucen neschopností něco udělat s evidentním podváděním a keš raději archivuje.

 

Takhle to má podle tebe (a GS a RV) fungovat?


  • 0

#10217 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 20:17

Ani když bez jeho znalosti nezjistí souřadnice mysterky?

 

Na co souřadnice, prostě pohodí sáček s papírkem.


  • -1

#10218 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 21:24

No u keše, co jí má na watchlistu přes 1000 lidí a owner ji pravidelně fyzicky kontroluje, to nikoho ani nenapadne. Protože jsem zcela přesvědčený, že tady by ta dobrá víra neprošla ani u GS. A stejně tak si myslím, že první místní by po tom Frantovi z Čech nejen nezalogoval nález, ale i nahlásil pokus o podvod ownerovi.

Osobně mi byl jednou smazán log s tím, že nejsem v logbooku. Tuctová mikro tradička o ničem. Papír v sáčku, logy tak za 3 týdny zpět, celkem asi 15 logů. Hint 2 metry vysoko. Zaměření nic moc. Nesprávná keš byla ve zdi, filmovka byla na větvi na blízké borovici. Ownerovi jsem sdělil, že na smazání logu nemá nárok, ale zašel jsem tam jindy znovu.

Ptal jsi se na návod. Hned poté, co se v nějakém logu objeví podezření, že se loguje na pohozený odpad a to se objeví, keš raději disabluj a zkontroluj. Vyfoť správný logbook a dej fotku do logu. Většina kačerů se hádat nebude, když jim smažeš log, který evidentně není ve správném logbooku.
  • 0

#10219 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 21:55

Osobně bych se nehádala ani kdyby můj log byl na některé keši oprávněný a owner by mi ho smazal - myslím tím případ, kdy se člověk vmáčkne do přeplněného logbooku někam na volné místečko o pár měsíců zpátky. Možná jsem divná, ale počet nálezů pro mě fakt není tak podstatný jako cesta k nim a co všechno mi dala do dalšího života. Už jen to se kolikrát zvednout a vypadnout ven, když se člověku nechce nebo není úplně fit....a potom je rád, že se překonal a neválel se doma u knížky. ;-)
  • 0

#10220 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 22:08

Kačer nemá povinnost číst listing, dokonce předem.

 

Kačer vlastně nemusí vůbec nic. Stačí tvrdit, že jsem se na místě zalogoval na nějaký papírek a že ho owner nemůže najít, není můj problém.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama