Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10281 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 22:00

Já taky někdy generuji chybné ověření na starých souřadnicích. Za dlouhých zimních večerů si luštím zajímavé kešky do zásoby (do Geogetu). Většinou na jejich odlov nedojde nebo dojde až za x let. Pak dojde k tomu ověření na ne aktuálních souřadnicích.
A podobní luštiči do zásoby jsou jediná skupina, která trpí archivací. Finalkářům je to úplně jedno. Ale je to jedno z mála práv ownerů, bohužel :-(
  • 8

#10282 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 22:03

Mohu potvrdit, že to takto funguje. Stejně jako černá magie  :) tak i temná strana gc zanechává stopy. Protože ty pokusy o ověření mají nějaký průběh a poměr správných a špatných odpovědí. A když je to najednou úplně jinak, je to divné. A pak v některých oblastech už jsou známé nicky, jejichž návštěva na keši značí, že je to začátek jiné éry (barevná tradička) života keše. Nemusí to nutně znamenat, že informace jsou hned veřejné, mohou být uzavřené v nějaké skupině, ale dříve nebo později někdo ty veřejně dostupné finálkové servery stejně nakrmí. 

Ja bych snad jen dodal, ze jak jsem si na kesi precetl logy, tak mam skoro pocit ze si tu kes pohrbil owner sam. Samozrejme muzu se mejlit, ale preci jen o te temne strane gc neco vim.


  • 1

#10283 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 22:05

Silikagel mám v autě ve fusekli. Trochu to pomůže, ale všechno má svoje hranice. Za pár dní to zmodrá a vysušit se to dá jedině v troubě..... a tím manželka nějak nesouhlasila. Neřekla sice přímo a kategoricky "NE". Řekla jen.... buďto silikagel nebo husa.

To je ferova nabidka. A co sis teda vybral? :) 


  • 1

#10284 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2019 - 22:57

Bez ownerů by geokešing nebyl a v Seattle by se bez nich mohli jít klouzat. Mám za to, že je třeba třeba zatlačit na GS, aby byl owner poslední instancí, která rozhodne, zda je něčí log na jeho vlastní keši oprávněný nebo není.  Asi se najde určité procento ownerů, kteří by toho zneužívali, ale myslím, že celkově by to hře prospělo.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 04 prosinec 2019 - 22:57

  • -2

#10285 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 0:52

Určitě bych byl pro větší váhu slova ownerů, když už dojde na nějakou rozepři. Nicméně, poslední instancí by měl zůstat GS.

 

Co se archivace keší týče, je to čistě a jen věc ownera dané keše. Mně kdyby právě teď ruplo v šišce, poslal jsem všechny své keše do archivu a o víkendu provedl jejich rituální spálení, tak nikdo nemůže říct ani popel.

 

Ohledně finálkařů jen zopakuji, že když neustále opakují, že nedělají nic špatného, tak proč to nenapíšou do logu, jak získali finální souřadnice. Pokud se toho bojí, tak to znamená, že ví, že dělají něco špatného.


  • 6

#10286 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 7:15

Ale oni to do logu píšou, jen je to trochu zakódované do různých frází. ;)
  • 1

#10287 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 7:35

Silikagel se prodává v obchodech pro zvířata, jako lepší kočkolit, něco přes stovku za pytlík něco přes kilo (je lehčí než normální kočkolit, hledat něco co má v názvu Silica). Boty do rána usušil, možná by uschly samy. Zatím jsem ho nezkoušel jinak, chci vyzkoušet, jak sníží vlhkost, vlhkoměr už mám. Usušit se určitě dá. Ale viděl bych to tak na snížení vlhkosti v krabici, možná skříni, možná v autě, v bytě nebo sklepě určitě ne. A asi by se přes něj musel vzduch prohánět větrákem, aby to mělo nějakou rychlost. A trouby bych se nebál, tedy pokud bych ho nepoužíval pro kočku. Je to něco na způsob jemnějšího štěrku, to by nemělo udělat s troubou nic.

A co se týče vydatnosti, měl by pohltit asi 20% své váhy, takže nic moc. A kolik je dvě deci vody ve vzduchu v autě nevím, muselo by se to spočítat, kolik to udělá vlhkosti při jaké teplotě, vzorečky se dají najít.

Jinak, hygroskopických látek je spousta, včetně obyčejné soli, tu bych ale do auta nedoporučoval.


  • 0

#10288 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 10:18

... jistá vypovídající hodnota, která ukáže i neobvyklou anomálii, tam je.

Jistá vypovídající hodnota ale není jistota, tady bych to označil spíš za velmi odvážné tvrzení.

Že jste se trefili, bych považoval spíš za velkou náhodu.

Kolikrát si u šuplíkových mysterek ověřuju finálku po letech, jestli to pořád platí, nebo v terénu, když nemůžu najít, nebo když se pídím po hintu (takový zlozvyk ho psát až do checkeru) nebo kodu k zámku atd. atp. takže mnohokrát hodně zelených - a když nás jede na výpravu víc, si to vynásob. A když si to neuložím, tak znovu... To je podezřelé asi taky...

Nakonec jsem rád, že jsem to neluštil. Bylo by mi líto toho času.


  • 3

#10289 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 10:30

Ano, ty pytlíčky silikagelu jsou prakticky na nic, je to v podstatě jen placebo.


  • 0

#10290 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 12:13

Jistá vypovídající hodnota ale není jistota, tady bych to označil spíš za velmi odvážné tvrzení.
Že jste se trefili, bych považoval spíš za velkou náhodu.
Kolikrát si u šuplíkových mysterek ověřuju finálku po letech, jestli to pořád platí, nebo v terénu, když nemůžu najít, nebo když se pídím po hintu (takový zlozvyk ho psát až do checkeru) nebo kodu k zámku atd. atp. takže mnohokrát hodně zelených - a když nás jede na výpravu víc, si to vynásob. A když si to neuložím, tak znovu... To je podezřelé asi taky...
Nakonec jsem rád, že jsem to neluštil. Bylo by mi líto toho času.


Dr. voto, když už jsi to tu veřejně rozvířil, mohl bys nám veřejně odpovědět, jak jsi se o archivaci naší keše dozvěděl, když ji v době archivace nikdo neměl ve sledování? Na gc.cz jsi odkaz postnul ty sám. A jak píšeš, keš jsi neluštil, tak proč se o ni najednou takhle zajímáš? Udržuješ si přehled o archivaci všech keší po republice a zkoumáš důvody jejich archivace? Zajímal by ses o ni i kdybychom v archivačním logu nezmínili finálkáře? Díky.
  • -1

#10291 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 12:34

Ano, ty pytlíčky silikagelu jsou prakticky na nic, je to v podstatě jen placebo.

Vždyť jsem taky psal o pytli silikagelového kočkolitu a o dvou deckách vody.

Odvlhčovače co se prodávají, mají v sobě kotouče pravděpodobně chloridu vápenatého, který pohltí vodu tak, že se zcela rozteče. Podobně i obyčejná sůl, ale korozivní účinky chloridů jsou strašné.


  • 0

#10292 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 12:49

Dr. voto, když už jsi to tu veřejně rozvířil, mohl bys nám veřejně odpovědět, jak jsi se o archivaci naší keše dozvěděl, když ji v době archivace nikdo neměl ve sledování? Na gc.cz jsi odkaz postnul ty sám. A jak píšeš, keš jsi neluštil, tak proč se o ni najednou takhle zajímáš? Udržuješ si přehled o archivaci všech keší po republice a zkoumáš důvody jejich archivace? Zajímal by ses o ni i kdybychom v archivačním logu nezmínili finálkáře? Díky.

áááá...další konspirační teorie?  :D

 

Jednoduše, při aktualizaci keší v geogetu na mne vypadla jako čerstvá archivace, no a holt se občas na některé z nich podívám.

Ano, může to být kdekoliv v republice. Ano, může to být i kolem v Evropě...Asii...Africe...hrozně podezřelé, co?

Na tu paranoiu berete nějaké prášky? :D


  • 2

#10293 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 13:09

A když si dáš zasílání archivačních logů v okolí, tak taky nemusíš mít keš ve sledování a dozvíš se o ní.


  • 6

#10294 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 13:24

Ono stačí u PM i nastavení notifikací a člověk ví, co se s kterými kešemi v oKolí děje. ;-) Sama mám myslím nastavení na disable, archiv a WN.

Připravila jsem vám k Mikuláši mysterku, která mě deptá a s kterou si momentálně nevěděl rady ani můj operátor ani Xiaomi prodejna v ČB.
Už pár dní mi z dva měsíce starého Redmi 7 neodchází sms. Na telefon chodí, ale odeslat komukoliv nejdou. T-Mobile tvrdí, že nedojdou ani do jejich centra, které mám nastavené správně. Chtěla ksem, aby mi poslali konfigurační SMS, ale to prý funguje jen pro MMS. Xaomi jako poslední možnost doporučuji tovární nastavení, ale to vidím až jako poslední možnost. Po pravdě se mi do něj nechce, mám u různých appek plno nastavení, která než bych dala dohromady....od Locusu přes doplňky a
opravený Brouter pro offline navigování, než bych zase všechno doladila.... A tak se ptám, jestli někdo nemá podobnou zkušenost. Osobně si myslím, že se po nějaké aktualizaci kouše něco v SW - kdyby šlo o HW, nejspíš by SMS nechodily ani ke mně? No, nepoužívám jen jeden telefon, takže i proto se mi do krajního řešení nechce. Zaujala mě totiž zmínka jednoho technika z Xiaomi, že po aktualizacích občas něco třeba týden nechodí...a u mě se šlo z 10 na 11, takže počkám.
Ovšem pokud bych přece jen musela jít do továrního nastavení a SMS by se zprovoznily, znamenalo by to zakázat trvale aktualizace systému?

Měli jste někdo třeba i s jiným telefonem takový problém? Osobně jsem nikdy ani žádný mobil nereklamovala ani neměla v opravě. Dokonce mi funguje prastarý chytrý s Androidem 4, jen je použitelný jen omezeně.
Xiaomi mi fakt sedl, ale aby po dvou měsících neodcházely SMS? Samozřejmě jsem nejdřív hledala chybu u sebe, že jsem sáhla omylem někam v nastavení - to mi operátor tvrdí, že mám OK. Hm, jen aby nebyl mobil chytřejší než technici dohromady. Ještě mě napadlo vir - existuje něco, co by blokovalo jen odchozí smsm a jinak neškodilo?
No a dál už mi dochází fantazie, nic dalšího mě nenapadlo.
...
PS: Karta je OK, tu mi pro jistotu ihned překopírovali v první prodejně T-Mobile, kterou jsem navštívila. Volného místa mám v telefonu také dost...kde ještě může být šotek?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 05 prosinec 2019 - 13:45

  • 0

#10295 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 13:28

áááá...další konspirační teorie?  :D

 

Jednoduše, při aktualizaci keší v geogetu na mne vypadla jako čerstvá archivace, no a holt se občas na některé z nich podívám.

Ano, může to být kdekoliv v republice. Ano, může to být i kolem v Evropě...Asii...Africe...hrozně podezřelé, co?

Na tu paranoiu berete nějaké prášky? :D

Aktualizace geogetu - díky, to nás nenapadlo, nepracujeme s ním

 

Dotaz na náš zdravotní stav - to už jsi trochu za hranou, brzdi  ;)


  • -1

#10296 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 13:31

@ Grešáci, zvedavkanocni: díky, na tyhle notifikace jsme nevzpomněli.


  • 0

#10297 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 13:55

Notifikace jsou dobrá věc, hned člověk ví, co je v okolí mimo provoz.

Kdysi mě napadl jeden owner, který porušoval pravidla, že ho šmíruji. ;-)
Nestíhal se o kvanta keší starat a tak vybízel kačery,ať klidně logují, i když keš na místě nebyla. Ozvala jsem se, protože jsem přečetla notifikaci, ovšem místo aby se nad sebou zamyslel....
Jojo, teď mám ověřeno přímo od revírníků, že tohle je třeba zatrhnout - příště nebudu slušně upozorňovat, že takhle ne, ale rovnou NA pro porušování pravidel podepsaných při registraci. Slušnost se dneska nenosí, na některé je třeba být rovnou ostřejší.

Takže jedno ze základních pravidel - log v logbooku. Pokud keš na místě není, owner nemá uznávat ani fotology, natož k nim nabádat, aby měl víc nálezů a někdo poslal o FP.
Jsem zvědavá, jestli se onen expert opět ozve - to on i přes máslo na hlavě rád.

( Něco jiného je fotolog třeba s keškou nebo logbookem v ruce, když někdo zapomene propisku. To bych neřešila, přestože osobně pokud nemám čím se zapsat, moje blbost a nemám nález.)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 05 prosinec 2019 - 14:01

  • 1

#10298 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 14:08

Aktualizace geogetu - díky, to nás nenapadlo, nepracujeme s ním

Dotaz na náš zdravotní stav - to už jsi trochu za hranou, brzdi ;)

Nelam si s nim hlavu. Ber ho jako kverulantskeho souseda, co se stara o veci po kterych je mu prd.
Kazdy owner si s kesi muze delat jen malo veci. Bohuzel vetsinou negativnich. A pokud mas podezreni, ze to finalkarej archivace je ciste tvoje vec. Ja spis drzim palce at tahle Geodeprese brzy odezni.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 05 prosinec 2019 - 14:08

  • 2

#10299 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 14:21

Takže jedno ze základních pravidel - log v logbooku.

Jj, je to vlastně to nejzákladnější pravidlo a aspoň to by se nemělo porušovat. Taky jsem kdysi dal NA na jednu multinu, z které si owner udělal virtuálku. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10300 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2019 - 15:01

jsou vypněné hydroskopickou látkou, která na sebe váže vodu, ale pak se vyhodí a musí se tam dát náplň nová.

Hygroskopickou.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama