Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10341 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 13:01

Joneova spolupracovnice chystá sérii článků o GC pro časopis Moje země. V tomhle vlákně na FB je k tomu poměrně vydatná debata...

 zjevně nejsem vyvolený pro čtení debaty   :D


  • 0

#10342 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 14:09

Asi to není do deprese. Ale neměla by to být spíš mysterka?
https://www.geocachi...eocache/GC4X5N2

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 07 prosinec 2019 - 14:10

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10343 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 14:20

Asi to není do deprese. Ale neměla by to být spíš mysterka?
https://www.geocachi...eocache/GC4X5N2


Ano měla.Owner si zřejmě nečetl o jednotlivých typů kešek...
  • 0

#10344 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 14:48

Ani já se opakovaně na FB nedostanu, pokaždé skončím ve svých skupinách.
Takže se přimlouvám za překopírování zajímavých míst. Minulý týden mě hodně překvapil jeden Nick který se k onomu týmu přidal. :-(
  • 0

#10345 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 20:14

Ani já se opakovaně na FB nedostanu, pokaždé skončím ve svých skupinách.
Takže se přimlouvám za překopírování zajímavých míst. Minulý týden mě hodně překvapil jeden Nick který se k onomu týmu přidal. :-(

 

Ta zajímavá místa si budeš muset najít sama... Tady to máš komplet.  ;)


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#10346 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 21:28

Díky, udělala jsem si představu - pár lidí, které známe asi téměř všichni, se snažilo vysvětlit, ale marně. Ono 17 tisíc "nálezů" už lidem, kteří sami pár let hrají, o dotyčné něco řekne. Pokud jen letos logovala přes sedm tisíc keší, měla by být schopná články napsat.
Nechápu, že na jednu stranu tvrdí, jak bude psát a chce jen....a na druhou nahání lidí, aby psali.
Líbí se mi názor Čtyřhranky, že radši bude psát na svůj blog zadarmo, dobře se jako obvykle ozval dr.vota a Mr3ska,jen mám pocit, že je to marný, protože u autorky je nákaza stylem jednoho týmu a chápat se prostě nechce.
Na depku je i názor, jak nejsme ochotní někomu poradit v začátcích - mám naprosto opačnou zkušenost. Jo, i po letech se nestydím zeptat na to, co ještě neznám ( příprava map, programy atd.), ale už zase pár let na oplátku předávám zkušenosti dál. Zrovna minulý týden přišel na event kačer, který začal dřív než řada z nás, ale potřeboval se po pauze zorientovat a tak jsme mu střídavě doplňovali, co je kde užitečného. Já se mu věnovala asi půl hodiny nejen kolem projec-gc, jak se podívat na nadcházející eventy, což mi kdysi poradil někdo tady na fóru. Jsem dost mezi lidmi a minimálně na jihu a západě Čech vidím, že na eventech se začátecnikům vždycky někdo ochotně věnuje.
Jestli má jít o články pro lidi 50+, tak označovat nás dneska za seniory mě skoro rozesmálo. Jo, patřím do uvedené kategorie a nějak si stále jako senior nepřipadám. Vedle různého sportu mám i tu drzost, že stále nosím bikiny, sem tam vysoké podpatky a sukně nad kolena. No nevím, asi bych si podle dotyčné měla sednout do křesla k TV a pletení? Nebo číst její výplody? To fakt ne - její uvažování mi přijde na úrovni některých podivných neziskovek.
  • 3

#10347 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 23:19

Taky jsem si tu diskuzi prošel a není mi z ní volno :unsure: . Obávám se, že dotyčná se chce mediálně zviditelnit a bohužel si k tomu vybrala geokešing...

 

A k těm seniorům - znám jednoho, je mu přes sedmdesát, loví i zakládá stromovky a při lovu  v pohodě užene syna i vnuka. Takže asi tak...


  • 0

#10348 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 23:34

Tak jsem si na dotycnou kapku posvitil a to je teda sila. Celkem se nedivim ze po 17 tisicich foundech potrebuje od nekoho napsat clanek o geocachingu, neb nevi co to je. Nekeca, fakt to nevi. Prvni na co jsem narazil je jeji log na Balkanskych roklinach 26.5.2019, https://coord.info/GC2068E. Doporucuju tam nahlidnout. Ta kes je prakticky temer na celej den, 18km dlouha Mayovka od dacha, 5/5 ve vyzivnym terenu. Akorat ze tahle osoba ji odlovila na pohodu cestou z Brna na megac v Terezine, jako jednu z 66 kesi ten den. A to presto ze kes byla dle ownera v te dobe nefunkcni. A hadejte s kym ji odlovila? No samozrejme s Pepou. Takze asi tak. Nastesti nemam account na FB abych ji tam postnul to co sem. Takovahle chce medializovat geocaching. Je mi z ni na bliti.


  • 7

#10349 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2019 - 23:41

Dnes jsem opět několikrát narazila v loogbooku na razítko Joney. Jak neobvyklé, že jeho poskoci zase úplně náhodou zapomněli připsat datum.
  • 0

#10350 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 1:33

Mně přistály dnes díky notifikacím v poště DMF z minulého víkendu - už i bez nich toho stihli na několik dní. Schválně se podívám, jestli se po několika dnech záhadně DNF omylem nezmění na FI ( to už se párkrát stalo a owneři se navzájem upozorňovali ) - už i tak sleduji event v Táboře, kde jsem byla a dost dobře si pamatuji účastníky. Tam se objevilo WN o pozdním průjezdu, ale nezmutuje časem na jiný log?
Njn, jedna parta. Jen mě překvapuje, kdo se k nim v průběhu let přidává. To je občas docela na depku - mělo by tedy být hlavně pro ty, co se k tomu sníží.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 08 prosinec 2019 - 1:35

  • 1

#10351 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 6:35

Jj, já teď obdržel DNF od té grupy z 1.12. Zatím jen od hlavního organizátora, ale další jistě budou následovat. Log jsem si uložil a budu hlidat, aby se v budoucnu nezměnil na FI. A ta dotyčná je v logu zmíněná též.
  • 0

#10352 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 8:19

...Takovahle chce medializovat geocaching. Je mi z ni na bliti.

No já mám takový dojem (omluvte moji paranoiu), že nechce medializovat geocaching, ale od začátku šlo jen o oslavný článek na jednu konkrétní osobu... a to ostatní je jen mlha, aby to nevypadalo tak moc blbě.

Pro všechny by bylo lepší, kdyby si prostě sám koupil reklamní dvoustranu a GC do toho vůbec netahal.


  • 2

#10353 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 8:40

Dnes jsem opět několikrát narazila v loogbooku na razítko Joney. Jak neobvyklé, že jeho poskoci zase úplně náhodou zapomněli připsat datum.


Měli bychom jim kamarádsky pomoci, a to datum jim tam pěkně doplníme, aby z toho nebyly problémy. Log pak vyfoť a pošli ownerovi, aby si to pohlídal. Bude sranda!
  • 0

#10354 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 8:44

No já mám takový dojem (omluvte moji paranoiu), že nechce medializovat geocaching, ale od začátku šlo jen o oslavný článek na jednu konkrétní osobu... a to ostatní je jen mlha, aby to nevypadalo tak moc blbě.

Pro všechny by bylo lepší, kdyby si prostě sám koupil reklamní dvoustranu a GC do toho vůbec netahal.

 

Asi jste se nedivali na FB, kde zacala pracovat ...


  • 0

#10355 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 9:45

Libore, podívej se o pár příspěvků výš - quellen nám umožnil si pročíst, jak perlí.;-)
Pokud bude něco nového, buďte tak hodní vy, co se do FB debaty dostanete, a přidejte sem, co je nového.
Stejně si myslím, že by Pepa měl udělat radost někomu z odborníků a nechat prozkoumat, o jaké diagnózy se u něj jedná. Možná by mu i pomohli. ;-)
Můžeme tipovat, jestli má dr.vota dobrý odhad. Osobně mi tam vykukuje možná i nějaký grant a snaha dotyčné hodit práci na druhé....vždyť už jsem psala, že mi její chování připomíná některé neziskovky, které dělají ostudu těm solidním.

PS: Tipují, že následně se objeví články podepsané někým z "účastníků výprav" velebící "velkého organizátora". Jj, lituji čtenáře - kdo je mimo komunitu, fakt netuší, kdo je Pepa a je třeba ho představit a zviditelnit. :-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 08 prosinec 2019 - 9:51

  • 0

#10356 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 9:49

Joneova spolupracovnice chystá sérii článků o GC pro časopis Moje země. V tomhle vlákně na FB je k tomu poměrně vydatná debata...

Pročteno. Děs. Všechny "náměty" se prakticky dají shrnout do následujících bodů:

- Všichni rekreační kešeři jsou ti jediní a správní.

- Jak má někdo málo nálezů, je to vůl a neměl by to hrát či někde prezentovat.

- Jak má někdo hodně nálezů, je to vůl a neměl by to hrát či někde prezentovat.

- Své keše máme archivované, nebo na nich počet nálezů nesledujeme, ale z našich nejsprávnějších odhadů za poslední čtyři roky masově narostl počet aktivních hráčů.
- Hru je nutné propagovat jako prodírání se trním a dlouhé tůry, aby to náhodou někdo z těch seniorů pro které je článek určen nezačal hrát.

- Nejpoutavějším článkem pro nezasvěcené je překopírování GeoWiki nebo Geocaching 101.
Opravdu nevím, být novinářkou, který "námět" bych upřednostnil...


  • -7

#10357 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 9:53

Ty jsi tu debatu nepochopí?
Tam nejde o náměty, ale o něco úplně jiného!
  • 1

#10358 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 15:54

Asi si taky záložním event, až pojedu na chalupu :-D
https://www.geocachi...tou-do-wroclawi
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10359 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 16:44

Pro mě je to informace, že mi Xiaomi nesmí do baráku...


Za 27 měsíců jsem kromě absence NFC (o čemž jsem věděl už před koupí) ještě nepřišel na nic, co by mi na tom telefonu vadilo, chybělo či bylo potřeba zlepšit. Za nějaký 4 tisíce a něco a opravdu mě nenapadá žádný nedostatek.
  • 2

#10360 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2019 - 17:18

Ty jsi tu debatu nepochopí?
Tam nejde o náměty, ale o něco úplně jiného!

Jsem rád za název "debata". Opravdu se to nedá nazývat odpověďmi, jelikož tam o žádné náměty nejde. Ta "debata" je jen jeden velký OT těch "správných keškařů". Tedy spíše je nazvěme křiklouny. Bystrý čtenář si všimne, že komentáře si drží vyrovnané palcování (a to nevěřím, že jsem jediný tichý čtenář).

komentarefcb.png

Ale co si tím chtějí dokázat, to netuším. Mají možnost napsat náměty, podílet se na tvorbě obsahu. Místo toho všichni jen kecají, jak to nebude stát za nic. Samozřejmě, že ve finále budou mít pravdu. Protože když nikdo žádný (reálný) námět nedá, nezbyde než vytvořit dvanáct rozhovorů s Joneou.


  • -2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama