Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10381 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 20:18

Je ostuda, když nenajdu kombinaci 1/1?

To je normální. A pokud je to ještě regulárka, tak to vzdávám kontumačně! :)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10382 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 20:31

Je ostuda, když nenajdu kombinaci 1/1?

Na mapě nebo v terénu? :D


  • 0

#10383 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 20:36

V terénu jsem to nenašel, ale je tam. Na mapu jsem se díval jen jednou. A blbě. Je to mikro.
  • 0

#10384 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 22:25

Mno, tak teď mě budete považovat za černou kroniku, ale dneska jsem si znovu uvědomila, že podstatnější než najít keš je v pořádku se vrátit domů.
Měla jsem předvánoční sraz s kolegou kačerem, že si popřejeme u kafča, protože už se do svátků na žádném eventu nepotkáme. Těšila jsem se na příjemné odpoledne, ale cestou jsem skončila u nepříjemné nehody dodávky, amerického většího tereňáku a osobáku. Ještě tam nebyla ani záchranka, ani PČR - jeden z řidičů seděl schoulený u silnice, čili jsem u dalšího z účastníků zastavila s dotazem, jakou potřebuji pomoc.Docela mě zarazilo, že projelo pár aut z druhé strany, jeden ze spolujezdců vypadal, že si situaci fotí, ale nikdo nezastavil, přestože tahle povinnost je jasná. Záchranka a PČR už byla na cestě, potkala jsem je během tří kilometrů, ale stejně jsem přemýšlela o netečnosti lidí - něco podobného jsem zažila před pár roky u Blatné, kde jsem zastavila jen já a hodně mladý pár, jinak plno aut projelo bez toho, že by je stav účastníků nehody zajímal. Podívali se a pokračovali, přestože jsme na ně mávali - zastavilo až kdovikolikáté auto. Tehdy šlo i o jejich zdraví, udělala se během pár minut ledovka, napršelo na silnici při teplotě klesající pod nulu, bruslili jsme tam všichni než přijeli hasiči a nebezpečný úsek v zatáčkách posypali.
Proto po dnešku říkám předvídejte i za druhé,kteří před svátky blbnou, ať dojedete v pořádku a nemáte zkažené svátky. Pokud už se něco stane nebo pojedete kolem nehody, představte si, že jste vy ten, kdo by potřeboval pomoc a ostatní jen projížděli..... někdy stačí jen vytáhnout deku nebo promluvit s člověkem, který je v šoku.
Přeji všem, aby se jim podobné zážitky vyhýbaly - dneska naštěstí nešlo o žádné těžké zranění, ale nikdy už nezapomenu na smrtelnou nehodu motorkáře. Kdykoliv projíždím místem, vidím ho tam....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 14 prosinec 2019 - 22:34

  • 4

#10385 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 1:29

Depresi z vlhkosti v autě prý zahání kuličky, které vlhkost absorbují - zrovna jsem někdy během víkendu četla, že by se měly dát koupit i na váhu, nechat v autě třeba ve staré punčoše a je po problému. Jen kdybych se vždycky nezapomněla se na ně někde v příslušném obchodě zeptat. .-) 

 

 

jeden vozi v aute toto https://odvlhcovace-...lus-2x-tableta/


  • 1

#10386 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 1:55

Proto po dnešku říkám předvídejte i za druhé,kteří před svátky blbnou


Tak bez toho bych neřídil ani mimo svátky.

Jinak díky zaměstnání jsem již dopravních smrťáků viděl celkem dost. Někdy člověk nevěří jakých všech blbosti jsou lidi schopni.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10387 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 18:53

...
Proto po dnešku říkám předvídejte i za druhé,kteří před svátky blbnou, ať dojedete v pořádku a nemáte zkažené svátky.

...

Souhlasím, už jsem zastavoval asi 3x a naštestí jen boule a oděrky nebo hořící auto. Od té doby vozím i hasičák. Ale lidé nejsou ochotni zastavit, je to smutné, zastavi jen aby si to nafotili, nebo když na dálnici objíždí už řešenou nehodu, tak zastaví aby mohli udělat snímek, za to bych vraždil, ty lidi vůbec nemyslí na ty desítky aut za nimi.

Sám jsem ted už půl roku na neschopence a měl jsem štěstí v té mizérii na D1. Hned první dodávka za námi a tím kamiónem co nas sešrotoval, volala policiia a záchranku a musím říct že všichni byli profesionálové i když si to pamatuji jen mlhavě. A ta rychlost jak jsem skončil na sále v Úrazove nemocnici v Brne mne dodnes překvapuje.

Teď se už těším až skončí Vánoce a zas se řidiči uklidní a budou jezdit trochu normálněji.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10388 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 19:48

No, asi jsem měla spíš napsat předvídat dvakrát víc než obvykle - jinak bych ani nepřejela na druhý konec okresního města bez odřených plechů.
Šolime, ty bys měl slavit druhé narozeniny - velké štěstí v neštěstí, podle toho, jak jsi to tehdy popsal.
Proti tomu je dnešní opakované setkání s podivným panáčkem v lese pohoda. Na jihu bylo krásně, 13°C, tak jsem po eventu v kostele v autě vyměnila zimní kabát za podzimní bundu a že se projdu na pár keší.....no, fakt byl ten člověk divnej. Přijel i na další místo, kde jsem parkovala, dokonce už jiným autem, asi si potřeboval zvýšit sebevědomí, nějak jsem ho nepochopila a v klidu zmizela.
  • 0

#10389 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 20:11

No dneska se mi vůbec nedařilo:-[.ZA dnešek žádný nález(pouze event)a 3 DNF!Ach ta geoslepota...ALE zase na druhou stranu(to asi patří do georadostneho koutku)mám za dnešek 2 publikace-a z toho žádná paštikovka...
  • 1

#10390 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 20:53

Ono dnes bylo někde pěkně? U nás se objevilo sluníčko včera asi do 10 hodin. Pak kolem 11 začalo pršet a s přestávkami je do dneška tak, že by skoro psa nevyhnal... Takže místo nějakého trajdání venku jsem zpracovával fotky, stejně v tom mám resty hodně velké :-).


  • 0

#10391 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 21:23

V Praze dnes od 10 do 16 pekne i slunicko se sem tam objevilo. Jen mimo asfalt a travu je bahno.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10392 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 21:34

Mezi 15. a 16. se tady vyjasnilo, ale vítr že stromy div nepadaly, zrovna jsem byl na údržbě a jedné díkyzabodovce. Ale během chvilky se zatáhlo a zase plíská.

 

Zvědavka: Neměl panáček na autech nápis A12 :D ?


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 15 prosinec 2019 - 21:35

  • 2

#10393 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 22:04

Auta bez nápisu, tipuji na správce nebo majitele lesa, kterého někdo vytočil a tak si myslel, že si na mně spraví náladu - to se mu moc nepovedlo, byla jsem jak med. :-)
A12 by u Tábora byl málo pravděpodobný. Ale uvažuji se s ním někde na eventu potkat, mohlo by být veselo. Vždyť mě Pepo znáš. ;-)

Počasí bylo jak v dubnu, cestou na event kolem jedenácté občas poprchalo, po poledni sluníčko a teplo asi do čtyř a cestou domů kolem páté silný vitra a opět poprchalo, až večer silnější déšť. Geoučitel od Přimdy tvrdí, že u nich bylo jen zataženo, bez sluníčka.
Po listopadových mlhách a temnu je každá chvilka se sluníčkem dobrá proti skutečným depresím.

Osobně letos nemám pocit, že už je prosinec a pár dní do svátků - u nás zatím žádná zima, ani jednou nenapadlo třeba jen na chvíli alespoň 5 cm sněhu. Jen jednou bylo po ránu hnusné náledí. Těším se na snih jak malé dítě - obykle večer při sněžení jdu alespoň na chvíli ven, obejdu si miniokruh přes mosty.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 prosinec 2019 - 22:17

  • 0

#10394 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 22:38

Dneska bylo to spuštění labek na skorapkach taky dost na depresi. 25 minut jsem čekal na místě, než se to nacetlo. A takových nás tam bylo hodně. A počasí taky nic moc.
Ale to jsou věci, které nikdo neovlivní. Eventy jinak byly super.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 15 prosinec 2019 - 22:39

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#10395 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:02

Hm, chtěla jsem se podívat přes apku a LABky ke Skořápkám se mi neukázaly - Kotmelovu vidim. Že by měly tak krátkou životnost, jen v čase eventu?
  • 0

#10396 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:05

Na depresi jsou samotné labky. Místo setkání a povídání jen míjení a spěchání.


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10397 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:07

Zvědavka: Ano, podle listingu měly být ve 21.30 vypnuty

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 15 prosinec 2019 - 23:08

  • 0

#10398 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:10

Taxoft :
Není to i masovostí Skořápek?
Osobně dávám už čtvrtý rok přednost komorním ve Vodňanech, předtím v Třeboni - tam je to opravdu adventní setkání.
Pražské jsem zažila jednou, shodou náhod na náhradním místě a tam prostor na setkávání a potkávání lidí byl. Ale nemít tam partu známých ze tří krajů, tak nevím....asi bych se tak dobře nebavila.

Mirku díky za potvrzení.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 prosinec 2019 - 23:13

  • 0

#10399 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2019 - 23:50

Dneska bylo to spuštění labek na skorapkach taky dost na depresi. 25 minut jsem čekal na místě, než se to nacetlo. ...

Nešlo nám to nikomu...a pak se objevily 4 km daleko, nechápu proč.


  • 0

#10400 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 0:22

Choroba mi vysvětlila, že škořápky prostě letos nebudou. Je fakt, že to až taková škoda není, protože labky po novu nelovím, ale mohl jsem si pustit lodičku se světýlkem. :-(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama