Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10401 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 5:56

To, že hlavní ikona byla tak daleko bylo možná i příčinou toho přetížení serveru. Já, stejně jako valná většina okolo stojicich, jsem měl mapku zvětšenou na Malou stranu, kde jsem ji čekal a neustále obnovoval. A obnovovali i všichni kolem mě a i minuty čekali na obnovení mapy.
A pak mi řekl kolega, že už je má dávno načtené, ale v seznamu Labek, nikoli na mapě, jenže kvůli přetížení mu nejdou otevřít.
  • 0

#10402 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 11:23

No a jak byly vymyšlené proti původním eventovým? Vybavuje se mi z roku 2014 jedna telefonní budka s neskutečnou frontou kačerů a údiv personálu a návštěvníků restaurace vedle.:-) Potom Jezulátko, ale tam mě asi Pražáci vzali spíš na keš než na labku - přece jen je to už pět let.
Tak se mi zdá, že na depku je hlavně strašně rychle ubíhající čas. Zdá se mi to nedávno a je to pět let.
  • 0

#10403 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 12:30

Tématem letošních LABek byly malostranské lucerny. Takže na ozdobené lucerně (jedna byla vysoko na balkonku mezi lucernami, jednu držela v ruce socha na břehu) byly cedulky s heslem.


  • 1

#10404 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 14:26

Taxoft :
Není to i masovostí Skořápek?
 

Ani náhodou. Právě že tam už žádná masa lidí není. Viz můj log. A ten loňský vyzněl velmi podobně.

https://coord.info/GL10BVF89

 

A nejsem sám, kdo to takhle vidí, jak jsem zjistil.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10405 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 14:55

Ono jak se to vezme. Vzpomínám na megáč na Ondřejově, tam byl sběr labek příjemnou procházkou v přírodě na zdravém vzduchu. Jenže to byly ještě staré labky, které jsem v klidu zalogoval  až doma. V hotelu na Pankráci už to taková pohoda nebyla, ale zrovna tak šlo logovat až ze židle.

Nové labky jsem nezkoušel, ale jak tak čtu ohlasy, není to žádná sláva. Přijde mi, že už to není geokešing, že je to nějaká jiná hra...

 

A ještě poznámka: myslím, že u Skořápek hraje negativní roli to, že je tam tma jako v pytli, počasí nic moc a když si člověk nedá se známými sraz cíleně, tak je může klidně minout o pár metrů a nevědět o nich.


  • 1

#10406 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 15:30

Ono je pravda, ze diky tme a celkove stisnenosti prostoru to na nejake setkavani na Skorapkach neni. Tady podle me prave labky docela funguji a trochu ty davy rozredi. Ja se s par lidma potkal, takze za me spokojenost :-)

Druha vec je zpusob odlovu labek pres tu silenou apku. Toto je krok hodne vedle. Kdyz se k tomu pridaji nejake potize na strane serveru nebo u owneru, tak je vymalovano :-(


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#10407 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 16:00

Díky za info, osobně mám ráda komornější akce, i když jsem na příští rok slíbila být k ruce ownerům jednoho mega eventu.
Stejně tak s novými LABkami mám zatím jen dobrou zkušenost - možná proto, že je lovím individuálně. Jako průvodce zajímavými místy se mi líbí - v okresních a menších městečkách mi obvykle stačí i jen schematická mapa. Že je k dispozici i další jsem zjistila až díky Šolimově zmínce. Baví mě se orientovat za ztížených podmínek - obvykle někde nechám auto a užívám si místo podle sebe. Proto jezdím na LABky nejradši sama. Naopak na noční keš jdu ve dvou nebo více lidech.
  • 0

#10408 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 18:59

Dneska bylo to spuštění labek na skorapkach taky dost na depresi. 25 minut jsem čekal na místě, než se to nacetlo. A takových nás tam bylo hodně. A počasí taky nic moc.
Ale to jsou věci, které nikdo neovlivní. Eventy jinak byly super.

Labky ignoruju a Skořápky jsem si užila v pohodě :)


  • 1

#10409 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 19:43

Ani náhodou. Právě že tam už žádná masa lidí není. Viz můj log. A ten loňský vyzněl velmi podobně.

https://coord.info/GL10BVF89

 

A nejsem sám, kdo to takhle vidí, jak jsem zjistil.

První ME po dlouhé době bez labek, to by vážně chtělo pořádný koule, to by bylo v álejích nablito, to by honibodi kvičeli.

Na druhou stranu za to nijak zvlášť lobovat taky nechci, sám vím, jak mě štve, když mi někdo oseká něco, co mě baví, teď bych vlastně chtěl, aby spoustě lidem udělali totéž. 
Jinak ale naprosto souhlas, letos jsem si toho všiml víc, jak kdy jindy, tak jsem to po půl hodině znechuceně zabalil a šel domů. Jindy na megáčích potkám spousty lidí a strávím tam dvě hodiny, ani nevím jak.


  • 0

#10410 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 21:49

Taky mam radsi komornejsi LABky. Ted diky zraneni se vracim na znama mista, kde uz mam vyloveno a cache s T>3 ted ignoruji a tech 5 LABek na malem meste v poklidnem tempu kde vim, ze odlov zakoncim objedem v mistni restauraci, je primo pohlazenim po dusi. Vse slape, mohu v klidu cist popis, mohu zkoumat indicie i okoli.

 

Jak ted ctu jak se lide nemohli, na skorapkach, pul hodiny prihlasit, tak to je bes. Ja si vzpominam na lonské LABky na geoskorapkach, kde se okolo indicii tvoril chumel lidi a navzajem se ptali co se ma zjistovat. Par lidi to rovnou datlovala do mobilu druzi si to psali na papirek a hned se ten dav trousil dal. No mel jsem z toho spatny pocit i kdyz jsem obesel vsechno a pak na vlasnim eventu jsem nikoho znameho nepotkal (asi behali po LABkach) a tak jsem sel domu.

 

P.S. ted jsem zjistil zajimavou vlastnost novych labek. Kdyz misto s LABkou navstivim a nepodari se mi napsat odpoved, tak ta odpoved lze zapsat i kdyz jsem uz mimo zonu a uz mne to nerika jdi bliz. Ted se mi to stalo na jedne Prazske vyhlidce, kde jsem se nemohl strefit do spravne odpovedi a docvaklo mne az kilometr od toho mista a sla zadat opoved. Holt ja pouzil cesky ekvivalent a autor pouzil cizi slovo.

Tak ted nevim zda je to vlastnost, nebo jen nahoda. Mam v okoli jeste jednu LABku, tak to za par dni mohu zkusit, zda to je vlastnost :huh:.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10411 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 21:57

Zajímavé, až někam pojedu, také zkusím. Teď okolo nic nemám - nejblíž asi Třeboň nebo JH. Docela mě překvapuje, že v ČB stále žádné labky nejsou.
  • 0

#10412 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 22:00

Zajímavé, až někam pojedu, také zkusím. Teď okolo nic nemám - nejblíž asi Třeboň nebo JH. Docela mě překvapuje, že v ČB stále žádné labky nejsou.

Máš zastaralé informace :D


  • 0

#10413 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2019 - 22:06

No hurá! Díky za upozornění.
Když jsem v ČB naposledy byla - asi na mikulášské - žádné ještě nebyly. Kontrolovala jsem vlastně i před pár dny.

Navíc Tábor chystá další dvě série, ale kde budou a od koho......pššššt.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 16 prosinec 2019 - 22:51

  • 0

#10414 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 6:56

Vzdalenost pro logovani Labek nastavuje owner a zalezi, kolik tam ktery da metru.

Nebo je mysleno, ze kdyz okno pro odpoved neopustim, tak to jde i mimo zonu? To jsem nezkousel.
  • 0

#10415 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 7:39

No já letos Skořápkové labky taky vyignorovala. Půl hodiny jsem furt aktualizovala mapu, a tam nic. Pak mi někdo na lavičce poradit fígl, že jsou vlastně x kilometrů jinde. No jo ale akorát začalo pršet a měla jsem za chvíli sraz se známýma, takže smůla... I tak jsem viděla dost známých, které sice uvidím zase ve středu, ale co... Letos to bylo nedotažené. Aplikace nezkolabovala, ale server jsme určitě zatížili pořádně.


  • 0

#10416 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 9:46

souhlasím, tohle je jiná hra než geocaching......

 

...... Přijde mi, že už to není geokešing, že je to nějaká jiná hra...

 

 


  • 2

#10417 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 10:02

Ale pánové, není to od GS jen chytrý marketingový tah? ;-) Nabídnout co nepestřejší možnosti, aby si pokud možno každý vybral, co ho baví?
Stále je to o hledání na určených souřadnicích, jen jak pokročila technika, rozšířila se i hra.
Osobně nemusím např.biltemy, ale beru, že některé baví zatímco já je v klidu minu a vyberu si spíš tradičku s procházkou v lese nebo zrovna labky jako průvodce třeba po Hořovicích.
Fakt si myslím, že labky mají budoucnost, zatímco móda zmíněných biltem během 2-3 let pomine ...
  • 0

#10418 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 12:11

Vzdalenost pro logovani Labek nastavuje owner a zalezi, kolik tam ktery da metru.

Nebo je mysleno, ze kdyz okno pro odpoved neopustim, tak to jde i mimo zonu? To jsem nezkousel.

 

Ano, je to tak. Tj. stačí si zobrazit okno s odpovědí, se vzdálit ze zóny a teprve poté v klidu naťukat odpověď.


  • 0

#10419 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 12:31

Fakt si myslím, že labky mají budoucnost, zatímco móda zmíněných biltem během 2-3 let pomine ...


Biltemy sice moc nelovim, ale myslim, ze to neni otazka mody. Proste dobry napad na umistovani kesi. Dle meho soudu jde o paradni a bezpecne ulozeni. A finalkari se aspon trochu zapoti.
  • 0

#10420 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2019 - 12:50

Ale pánové, není to od GS jen chytrý marketingový tah? ;-) Nabídnout co nepestřejší možnosti, aby si pokud možno každý vybral, co ho baví?
 

Není! Kdyby to byl chytrý marketingový tah, tak by byla motivace na tom více vydělat, třeba přes PremiumMember. Současné pojetí je opravdu jiná nezávislá hra! Někoho baví třeba šachy, má si také své úspěchy připočítávat ke keším?

 

Kdybych já byl Groundspeak, tak na to ani nepotřebuji nový druh keše, vlastně by stačilo do současného rozhraní přidat možnost odemknutí stage pomocí hesla, a finálka by se odemkla až po odemčení všech stage. A najednou by místo LAbek stačila trochu upgradovaná Multina. A aplikace, které ti ukáží keše kolem tebe v mobilu, ty jaksi dávno existují.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 17 prosinec 2019 - 14:19

  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama