Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#10761 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 23:14

Safra zima nikde a všude samé bahno, jak já to nesnáším. Nemá někdo informace, zda se letos dostavi zima?

Nemám a doufám, že ne. Já mám teď depresi z toho, že musím na týden na hory. V lednu. To je nápad... Hory jsou od toho, aby se tam v létě jezdilo chodit. 

 

Beru to tak, že zima je potřeba. Všichni by pořád chtěli jaro, léto... Poslední roky se v létě den co den div netaví asfalt na všech silnicích před očima, ale jen se trochu ochadí, hned se remcá, že "už by to zase chtělo teplo...". Možná je milovníků mrazů menšina, ale až se budeme v létě zase roztékat za pochodu, drtivá většina lidí z toho rozhodně nebude nadšená. Nicméně, neříkám, že jaro není fajn, jen má přijít po pořádné zimě a ne po tom, co máme teď.

 



Ano, přesně tak! Ona ta půda potřebuje také promrznout. Sníh by zase doplnil zásoby vody,...

Zrovna letos bylo léto na pohodu.
A zásoby vody se dají řešit i deštěm, na to nepotřebuješ mráz :P


  • 0

#10762 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2020 - 23:19

Ty bys šel po jeho návštěvě keš lovit?
Dvakrát jsem zažila v keši moč...v druhém případě to ownerovi nějaký chudák dělal opakovaně, takze keš musel přemístit. :-(

Osobně mi míň vadila mrtvá myška, která se chudinka chytla do špatně uzavřené keše a už se nedokázala dostat ven - nejdřív jsem ji považovala za plyšáka. ;-) Mívala jsem doma celá léta různé křečky, takže hlodavci v keších mi na rozdíl od zbytků po magorech fakt nevadí.

Jo, mě jednou do keše nasrali. Bohužel mě při údržbě tehdy načapali nějací dělnící a tak jsem šel za týden měnit novou krabičku za další. Rovnou jsem jí dal jinam...

Já hlasuju pro mráz, sníh a náledí a vše co k tomu náleží. Alespoň se člověk pak může těšit na jaro.

Jo náledí! Tak to mi letos stačilo jednou! Před tejdem jsem si koupil auto a díky tomu náledí jsem s ním dneska parkoval v příkopu. Nicméně i bez toho jsem si tedy krásy náledí nikdy nevšiml. Tfuj tajbl.

Ale aby to nevypadalo, že tu jen nadávám, tak kdepak, já jsem s tímhle způsobem zimy naprosto, ale naprosto spokojenej!

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 17 leden 2020 - 23:22

  • 0

#10763 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 8:12

Tak mne by se líbilo v létě léto do 25°C a v zimě zima se sněhem, v prosinci napadnout, v březnu slézt :). Nicméně vzhledem k vývoji se myslím s touhle myšlenkou můžu natrvalo rozloučit a prostě se s smířit s tím, že v létě budou hnusná vedra a v zimě o sníh a mráz narazím jen výjimečně... :(


  • 6

#10764 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 9:52

Tohle slibuje jedna politická strana. V létě 20-25°C, v zimě souvislá sněhová pokrývka mimo silnice. Škoda, že ji nemůžeme volit, kandiduje jen v Maďarsku. Magyar ketfarkú kutya párt (Maďarská strana dvouocasého psa). Ale já jsem pro léto tak o 5 °C vyšší a pro zimu vlastně taky. Sníh mi nechybí, náledí taky ne.


  • 0

#10765 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 9:57

Mladý kluk, který nechce v zimě na lyže, je Míro skoro na depku!
Pokud je náledí, tak i zkušení řidiči vyjíždí, jen když je to nezbytně nutné. ;-)

Plný souhlas se Zvěřinec - podle klimatologů prý můžeme na ladovské zimy už jen vzpomínat. To je pro mě na skutečnou depku a je mi lito současných dětí, že si neužijí sníh a led. Ostatně sama mám v garáži plastové sáňky pořízené na jeden event, který se před pár lety rušil, protože nenapadl sníh - stále smutně čekají na svou premiéru. :-(

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 18 leden 2020 - 10:03

  • 0

#10766 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 10:10

Vite jaká je to krása, když si nasadíte sněžnice a vyrazíte do půlmetrového sněhu, prošlapáváte si vlastní stopu a víte že nikoho nepotkáte a když se zastavíte, tak posloucháte to krasné ticho. A večer jste tak urvaní, že Vám je všechno úplně buřt. Tělo si pak vyrobi anandamid aby se dostalo do rovnováhy a je Vám pak fajn.

 

Nebo když se vše obalí centimetrovou vrstvou ledu, to pak zírate jak jsou větvičky neskutečně tvrdé a neohebné a zas to ticho, nic nejezdí, nic nehlučí. Jen si nesmíte sundat nesmeky, neb pak uděláte vozembouch.

 

Nebo když zkoumáte vločky a hledáte dvě stejné.

 

No jen motoristi a všichni kteří se "musí" dostat z bodu A do bodu B to řeší jako katastrofu. Mne se už nejednou stalo, že jsem si te "katastrofy" všiml až večer když jsem se vrátil domu a zapnul televizi.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#10767 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 10:32

První tři odstavce by patřily do radostného koutku. Hezky popsané. :-)

Mně se navic vybaví, jak jsme si s juniorkou prošlapávali cestu na sněhem zapadanou zahradu, věšeli lojové koule a krmítka se slunečnicí - potom zpovzdálí pozorovali několik desítek sýkorek a sem tam i jiné návštevníky. Doma jsme po rozmrznutí a zahřátí třeba rozleženou zelňáčkou hledali v atlasech, kdo nám na krmitka letos létá.

Sníh mi moc chybí. Když začal padat večer, klidně jsem šla sama alespoň na krátkou procházku přes dva mosty a bavila se pozorováním vloček.
  • 0

#10768 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 10:58

Ja mam svou teorii, ze letni vedra a zimni nedostatek snehu zpusobuji vetrniky. Jejich pocet v okolnich zemich a hlavne v pobreznich vodach meni rady v obehu vzduchu nad kontinentem. A tim uz nedochazi ke srazkam vzduchu nad stredem evropy. Proste energie odebrana vetru musi nekde chybet.
Ovsem je to jen nepodlozena uvaha. :D

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 leden 2020 - 11:25

  • 0

#10769 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 13:17

Nehledě na to, že podle jiných, ne-tolik-zveřejňovaných prognóz, se za deset let začne vracet malá doba ledová...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10770 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 13:26

Tak mne by se líbilo v létě léto do 25°C a v zimě zima se sněhem, v prosinci napadnout, v březnu slézt :). Nicméně vzhledem k vývoji se myslím s touhle myšlenkou můžu natrvalo rozloučit a prostě se s smířit s tím, že v létě budou hnusná vedra a v zimě o sníh a mráz narazím jen výjimečně... :(

 

Přesně tenhle pohled mám i já. Teploty nad 30°C nemám rád (bohužel člověk už se víc svléknout nedokáže). Do mínusových teplot se však obléknout přece v pohodě může...

 

Dnes nám konečně dopoledne pár hodin sněžilo. Ale jen málo. Nakonec z toho byl asi jeden centimetr, který stejně vypadá do večera roztaje :-( Když sněžilo, byli jsme s kluky na procházce v parku. Krásné úžasné ticho. Stejně tak je krásné chodit zasněženou přírodou, nejlépe tam, kde moc lidí nechodí. Nejvíce vzpomínám na výlety, kdy třeba v Krkonoších, mezi Pecí a Špindlem jsem 2 hodiny nepotkal živáčka... V únoru. A když jsem se v -14°C vracel v 9 večer sám na běžkách na chalupu. 

 

Prostě zima má své kouzlo a byla by škoda, kdyby ji naši děti už nezažily.


  • 1

#10771 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 13:31

Ja mam svou teorii, ze letni vedra a zimni nedostatek snehu zpusobuji vetrniky. Jejich pocet v okolnich zemich a hlavne v pobreznich vodach meni rady v obehu vzduchu nad kontinentem. A tim uz nedochazi ke srazkam vzduchu nad stredem evropy. Proste energie odebrana vetru musi nekde chybet.
Ovsem je to jen nepodlozena uvaha. :D

 

Tak zajímavé je, že sucha jsou i třeba v té Austrálii, tam jsou taky ty větrníky?

Ono hlavní proudění co vím je ve výškách a ty větrníky si myslím, že zase tolik energie neubírají. I když to je na přečtení si nějakých průzkumů, které zrovna teď nemám čas hledat.


  • 0

#10772 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 14:16

Přesně tenhle pohled mám i já. Teploty nad 30°C nemám rád (bohužel člověk už se víc svléknout nedokáže). Do mínusových teplot se však obléknout přece v pohodě může...
 
Dnes nám konečně dopoledne pár hodin sněžilo. Ale jen málo. Nakonec z toho byl asi jeden centimetr, který stejně vypadá do večera roztaje :-( Když sněžilo, byli jsme s kluky na procházce v parku. Krásné úžasné ticho. Stejně tak je krásné chodit zasněženou přírodou, nejlépe tam, kde moc lidí nechodí. Nejvíce vzpomínám na výlety, kdy třeba v Krkonoších, mezi Pecí a Špindlem jsem 2 hodiny nepotkal živáčka... V únoru. A když jsem se v -14°C vracel v 9 večer sám na běžkách na chalupu. 
 
Prostě zima má své kouzlo a byla by škoda, kdyby ji naši děti už nezažily.

Nefunguje to na 100% ale vyraž v létě v půl šesté ráno a taky ho SKORO nepotkáš ;)

Ne. Co je krásnýho na brodění se půlmetrovym sněhem, opravdu nevím.

Možná jsem na depresi, se omlouvám, ale tak to je.
Hele, já mám hory rád, dost rád. Ale od května do září.
Jsem v autobusu, jedu na ten lyžák, jsme někde za Jičínem a objevují se první trochy sněhu. Ach jo.
Snažím se být většinou pozitivní (pokud nejde o věci typu finálkař), ale být teď týden v kuse naštvaný, sprostý, negativní a nepříjemný nebude těžké. Představa, že jsem mohl dnes jet na CITO a keše do Olomouce...
  • 0

#10773 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 14:54

Prostě, je to vina neschopných meterologů, kteří neumí udělat pořádné počasí, já to říkám už dávno.

Co se týká sněhu, vzpomínám si, že je to běžné. Jeli jsme takhle v lednu někdy kolem roku 1988 na Valdštejn a domlouvali se, že si vezmeme lyže. Nakonec i ten největší nadšenec si je nevzal, je odtud vidět až do Krkonoš a všude bylo zeleno. A další roky podobně. Jeden můj kolega si krásně v lednu na horách zajezdi. Na kole.


  • -1

#10774 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 14:57

Kazdy rad neco jineho... Snih krasne krupe pod nohama, je cisty, bily, nemusim mit metr :). Mohla bych na 2 hodky na bezky do lesa a nestalo by mne to cely den a spoustu penez (je nas 5).. ale i ta moznost s detmi vyjit za barak, tak hodku dve sankovat a bobovat a stavet snehulaky... takhle nejde nic, prochazky je od urciteho veku nebavi, na hristi je mi zima :)
  • 1

#10775 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 16:57

Tak zajímavé je, že sucha jsou i třeba v té Austrálii, tam jsou taky ty větrníky?
Ono hlavní proudění co vím je ve výškách a ty větrníky si myslím, že zase tolik energie neubírají. I když to je na přečtení si nějakých průzkumů, které zrovna teď nemám čas hledat.


No Australie je kupodivu vedrem a suchem docela znama. Tam neni vedro zadne prekvapeni. Mozna prave proto se tam pozarum tak dari i bez vetrniku.
  • 0

#10776 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 17:53

Tak mne by se líbilo v létě léto do 25°C a v zimě zima se sněhem, v prosinci napadnout, v březnu slézt :).

 

Přesně, moje řeč. Klasická čtyři roční období vymyslela Paní Příroda moc hezky, jenom se to v poslední době nějak zvrtlo.


  • 1

#10777 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 17:55

V Austrálii je v létě (u nás je zrovna zima) větší teplo než u nás proto, že v tu dobu je Země nejblíž Slunci. A opačně, když je u nás léto (v Austrálii zima) je Země nejdál od Slunce. Proto je u nás zima mírnější než tam a i léto chladnější nez v Austrálii
  • 0

#10778 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 18:07

Průměrná denní teplota v létě se pohybuje okolo 29°C a v zimě okolo 13°C.
  • 0

#10779 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2020 - 18:40

Ona taky Austrálie je blíž k rovníku, mezi 11 a 35 rovnoběžkou, což odpovídá asi tak střední Etiopii až jižnímu Řecku.


  • 0

#10780 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2020 - 15:16

Moje děti se občas ptají, kdy bude ten sníh, ještě si ho pamatují z loňska. Letos v Praze byl sníh (poprašek) asi pět hodin. Něco takového si nikdo nepamatuje. Sice tu je tepleji než jinde, ale i tak napanul několikrát a celkem byl cca dvacet dnů.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama