Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11061 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 7:08

U vlivu řízeného promořování na lid je problém slovo promořování, o mor, zamoření a moribundus s rizikem mortality nikdo nestojí. Stačilo by ho zaměnit za "přirozenou imunizaci".


  • 4

#11062 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 7:17

Je to vzláštní, ale já mám slovo "promořování" spojeno s pozitivem. Mor jsem nezažil, ale dřevo mořím docela často aby bylo hezčí a odolnější a ztráty u toho nepozoruji, tedy pokud nepočítám plechovky a štětce :P .


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11063 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 8:21

Je to vzláštní, ale já mám slovo "promořování" spojeno s pozitivem. Mor jsem nezažil, ale dřevo mořím docela často aby bylo hezčí a odolnější a ztráty u toho nepozoruji, tedy pokud nepočítám plechovky a štětce :P .

 

mořit:

 

Všeslovanské. – Polské morzyć, ruské морить , srbochorv. moriti. Praslovanské *moriti je kauzativum k *merti (mřít), má tedy význam 'způsobovat mření, umírání', ke střídě samohlásky srovn. mor. Podobné útvary jsou litevské marìnti téhož významu a sanskrtské māráyati 'moří'. Dále viz smrt, mařit, můra

Kromě češtiny již jen slovenské moriť, ruské морить téhož významu. Praslovanské *moriti souvisí střídáním samohlásek s *marati 'špinit' (polsky marać, ruským марать téhož významu), příbuzné je asi řecké μορύσσω (moryssó) 'špiním, černím' a snad i litevské moraĩ (pl.) 'plíseň' z indoevropského *mer-/ *mor- 'černit, špinit; špinavá skvrna'. Srovnej i mourovatý


  • 1

#11064 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 8:29

No dyť jo. Ušlechtilé dřevo zůstává i když je namořené a breberky co jsou v něm zahynou a o to jde a to je přeci pozitivní.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11065 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 8:56

Mor ho se časem mění na promoř ho  :D


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 duben 2020 - 8:57

  • 1

#11066 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 8:57

Je to vzláštní, ale já mám slovo "promořování" spojeno s pozitivem.

To bude tím, že z těch mořidel míváš takovou příjemně opojnou náladu :D .


  • 3

#11067 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 9:01

Ježííš, zas překlik, se mi posunul výsuv s klávesnicí a klikla jsem vedle... Tisíceré omluvy.:-(

Prosím, nemohli by zdejší čtoucí ten palec dolů nějak kompenzovat? Děkuji.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 08 duben 2020 - 9:02

  • 0

#11068 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 9:21

No a Slováci běžně k moru jezdí.


  • 3

#11069 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 9:42

Slovo "promoření" se nemělo dostat mezi lid, teď už jej odpovědní holt budou muset nahradit něčím pozitivně a pokrokově znějícím.  S diskusí na internetu (kde taky jinde, v dnešní době) je hmatatelně cítit, že "promořování obyvatelstva" vyvolává v lidech dojem, že do jejich obce jednou dojede kolona promořovacích vozidel, vyskáče komando v atombordelech a plynových maskách se samopaly, elektrickými obušky a dlouhými bidly s háky na koncích a naženou veškeré obyvatelstvo na shromaždiště. Pak přiletí promořovací vrtulník a na nebohý vyděšený dav se z něj pomalu snese zlověstná mlha...


Tento příspěvek byl upraven od Sven Gumby: 08 duben 2020 - 10:13

  • 2

#11070 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 10:33

Já osobně tedy neám žádnej velkej problém se slovem "promořování", ale mnohem víc s tím adjektivem "řízené" :D. Jestli si někdo myslí, že tohle bude řídit a uřídí, tak se zřejmě z toho, co se tu zatím dělo, ani trochu nepoučil. BTW, myslíte si, že se promořování řídí jako firma? :D


  • 1

#11071 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 10:35

A nakonec to vyřeší.... viz . 20 sec https://youtu.be/jPjl7hAM-1k


  • 0

#11072 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 11:13

Pak přiletí promořovací vrtulník a na nebohý vyděšený dav se z něj pomalu snese zlověstná mlha...

 

Kdepak, tryskáče budou pouštět coronatrails :-)


  • 1

#11073 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 11:14

Já osobně tedy neám žádnej velkej problém se slovem "promořování", ale mnohem víc s tím adjektivem "řízené" :D. Jestli si někdo myslí, že tohle bude řídit a uřídí, tak se zřejmě z toho, co se tu zatím dělo, ani trochu nepoučil. BTW, myslíte si, že se promořování řídí jako firma? :D

S tím strachem ze slova "promořování" také nemám problém a ze začátku naší pandemie to ten náš "nejvyšší" trochu svými silnými slovy přeháněl, ale v zásadě ty kroky byly podle mne správné. Včas předal kompetence odborníkům, kterým musíme věřit, že to zvládnou s minumem ztrát

 

Slovo "promoření" se nemělo dostat mezi lid, teď už jej odpovědní holt budou muset nahradit něčím pozitivně a pokrokově znějícím.  S diskusí na internetu (kde taky jinde, v dnešní době) je hmatatelně cítit, že "promořování obyvatelstva" vyvolává v lidech dojem, že do jejich obce jednou dojede kolona promořovacích vozidel, vyskáče komando v atombordelech a plynových maskách se samopaly, elektrickými obušky a dlouhými bidly s háky na koncích a naženou veškeré obyvatelstvo na shromaždiště. Pak přiletí promořovací vrtulník a na nebohý vyděšený dav se z něj pomalu snese zlověstná mlha...

Nesouhlasím s cenzurou slova "promoření", už nejsme ve středověku, kde se za podobné činy upalovalo! 
 

.


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#11074 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 12:23

No a Slováci běžně k moru jezdí.

 

A Chorvati mají odmoriště...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#11075 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 12:24

Nejde o upalování za zaslovo, jde o to prodat lidu návrh opatření tak, aby ho přijal.

Zboží v obale, který většinu lidí odpuzuje, se prodává špatně.


Tento příspěvek byl upraven od Sven Gumby: 08 duben 2020 - 12:30

  • 2

#11076 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 13:45

Také souhlas. Dneska jsem vzhledem ke ztracenému těsnění na hadici na zahradě udělala zajímavou zkušenost. Dojela jsem do ZN marketu,
kde bylo narvané parkoviště, lidí vevnitř víc než kdy jindy. Těsnění neměli, ale poslali mě do firmy vedle k topenářům. Tam byla cedule, že soukromé osoby mají smůlu, ale stály tam asi čtyři dodávky.... Takže jsem přepadla prvního chlapa, kterého jsem potkala, jestli by mi nemohl dojít koupit těsnění
Nejdřív vrčel s hlavou v dodávce, že neví jaké a na co. No ale já slušně konstatovala, že mi jde jen o jedno půlcoulové. To už se na mě i podíval, protože ženská, která ví, co chce je divná, že? No a nějak roztál ( že by krátká sukně? ) a s úsměvem mi řekl, ať jdu k němu k bočním dveřím - jo, těsnění mám, dokonce jsem dostala dvě a nechtěl si ani nic vzít. :-)
Ale proč to píšu, dva obchody vedle sebe, první mě překvapil, že měl otevřeno už v pondělí, kdy jsem potřebovala gumičky na roušky, stále plný lidí a druhý, kam by fakt přišlo jen pár zoufalců, otevřít stále nemůže. Přijde mi to nevyrovnané. Nějak nelogické.

Jinak mi od opozice přijde nešťastné dát konec současného nouzového stavu na čarodějnice. To až si uvědomí, tak stejně asi dojde k prodloužení.

Mám obavy, že už Velikonoce budou průšvih a mohlo by místo dalšího uvolnění dojít zpátky k přitvrzení. Ale důsledky Velikonoc se projeví až za nějaký týden..... řekla bych, že promořování je na cestě.
  • 1

#11077 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 13:56

No, hlavně že se jako naprosto nezbytné otevřely potřeby pro cyklo.... (za tečky dosaď podle preferencí.) Boty si nekoupím, ale zvoneček můžu. (Ne že bych ho v posledních pěti letech na nějakém kole viděl.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11078 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 13:57

Starostové a nezávislí (STAN) chtějí příští týden ve Sněmovně prosadit zřízení dočasné komise, která by hlídala, jak se nakládá s citlivými daty v rámci tzv. chytré karantény.Seznam Zprávám to řekl předseda STAN Vít Rakušan. „Myslíme si, že projekt chytré karantény i v této době vyžaduje kontrolu, a Parlament musí nyní více než kdy jindy plnit kontrolní roli a dočasná komise je tím pravým institutem kontroly, jak vláda nakládá s velmi osobními údaji,“

 

Tak v tom případě jsem zvědav, kdy se Chytrá karanténa spustí. Ještě by do komise měli přizvat poslance Marka Bendu, který by jim vysvětlil, že opatření vlády jsou nezákonná a taky to duo horlivých brněnských advokátů, které by rádo nechalo některé členy vlády rovnou trestně stíhat...

 

"Poslanec Ondřej Profant: Jak funguje chytrá karanténa a výhrady Pirátů k ní

Situaci nejlépe popíšeme na ukázkovém příkladu.

  1. Vezměme si fiktivního Jana Nováka. Projeví se u něj symptomy (horečka, kašel) a nechá se otestovat.
  2. Jeho test vyjde pozitivní, je tedy nakažen onemocněním Covid-19. O tom je informován pomocí SMS.
  3. Od momentu, kdy to Novák zjistí, je v klasické domácí karanténě.
  4. Janu Novákovi závolají z call centra hygieniků, které připravila skupina Covid19CZ. Ta si dala za cíl bojovat daty a informačními technologiemi proti pandemii.
  5. Vyškolený pracovník se Nováka zeptá, zda chce (dává informovaný souhlas) vytvořit vzpomínkovou mapu pohybu. Je třeba zkoumat cca 5 dní zpětně.
  6. Pokud pan Novák souhlasí, pracovník hygieny dostane data od mobilního operátora (triangulace na základě BTS) a data od bank. Díky tomu uvidí, kde se pohyboval s mobilem a kde platil. Díky těmto informací bude snazší sestavit mapu pohybu nakaženého pana Nováka a identifikovat, kde mohl koho nakazit.
  7. Pokud pan Novák neudělí souhlas, tak se pracovník hygieny bude ptát “kde jste byl včera”, “s kým jste přišel do styku” apod. a nebude mít žádné vodítko. Vědomé lhaní o nakažlivých nemocech je postižitelné.
  8. Hygiena takto sestaví mapu pohybu a kontaktů nakaženého. Následně se pokusí kontaktovat ohrožené jedince (napříkald člověk, s kterým byl pan Novák 4h v jedné místnosti apod.). K tomuto kontaktovní hygiena nedostane žádná data od mobilních operátorů, v případě souhlasu je k dispozici jen vzpomínková mapa.

Tohle je základní a nejdůležitější proces. Vidíme z něj, že Chytrá karanténa se opírá o běžnou domácí karanténu. Sama o sobě nám pouze usnadňuje hledání nakažených."

 

Edit v 15:11  V 8. bodě se praví, že "Následně se pokusí kontaktovat ohrožené jedince (například člověk, s kterým byl pan Novák 4h v jedné místnosti apod.). K tomuto kontaktovní hygiena nedostane žádná data od mobilních operátorů"

Tohle jsem ale nějak nepochopil. Co když p. Novák byl u milenky? Nebo někomu vykrádal byt? (ale to by asi souhlas k trasování nedal...)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 08 duben 2020 - 14:14

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11079 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 14:02

No, hlavně že se jako naprosto nezbytné otevřely potřeby pro cyklo.... (za tečky dosaď podle preferencí.) Boty si nekoupím, ale zvoneček můžu. (Ne že bych ho v posledních pěti letech na nějakém kole viděl.)

Já ho máááááááááám! A na otevření už čekáme, neb potřebujeme dvě duše! A Čtyřhranka potřebuje dát do cajku celý kolo, A vůbec, chůze bosky je zdravá!


  • 0

#11080 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 14:09

Budeš se divit, mám ho i na novém elektro. Na starém trekovém samozřejmě také.
Cyklo obchody beru, tam se lidi obvykle nehoufují - sama tam zavítám tak jednou za 2-3 roky. Navíc máme sportovat a posilovat imunitu...kolo je fajn i pro nás starší a pokročilé.
Boty na jaře už by mohly být průšvih - pro chlapa možná nepochopitelné, ale dámy moc dobře tuší. ;-) Ženy pokud jdou do obuvi, tak to rozhodně není na pět minut. Čili houfování. Navíc většina lidí má bot doma víc nez jedny.... takže rozumím, proč se obchody ještě neotvírají stejně jako oblečení. ;-)
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama