Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11081 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 14:17

Chytrou karanténu v tom případě také nechápu - myslela jsem, že právě po udělení souhlasu hygienici získají telefonní čísla lidí, s kterými jsem se nějakou dobu vyskytovala a budou je ihned kontaktovat, popřípadě po pár dnech i testovat. Bez získání tel.čísel je to celé zbytečné. Nějaký Kocourkov, ne? Přece nemusíme mít tel.kontakt na lidi, s kterými se setkáme dejme tomu pracovně?
  • 0

#11082 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 14:18

Já mám taky zvonek! A je to výborná věc. Zvoním sice zdaleka, i tak ale často lidi panicky uskakují.

A já tu novu duši zrovna zoufale potřebuju! Tedy náhradní, abych ji v terénu jen přendal a nemusel ji někde v dešti a pod lampou lepit...


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11083 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 14:32

To taxoft: Právě mi pípla sms od prodejce obuvi CCC, že přes net doprava zdarma a nějaké slevy až 50%. Kdybys potřeboval boty nutně. ;-)

Podobně mi do mailu chodí nabídky na oblečení se slevami od 20 do 50%. Asi jsem divná, zatím jsem se na ně ani nepodívala. Hadrů mám, že bych možná vydržela i deset let. :-)
  • 0

#11084 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 15:20

Odkazuji na moc hezký článek. Dokumentuje  ubohou úroveň řízení takového projektu, jakým je Chytrá karanténa. Cituji pár vět z něj.

 

"Ostře sledovaný test chytré karantény, který znamená pro Čechy naději na uvolnění striktních omezení, zatím nemá hladký průběh. Aktuálně to vypadá, že drhne hned první pokus o reálné zavedení chytré karantény a to v Jihomoravském kraji, který byl vybraný pro pilotní testování."

 

No jistě, nestačí si jen u PC něco krásně vymyslet a myslet si, že to někdo jiný zvládne.

 

https://www.seznamzp...m_campaign=null

 

„Obvolávají se kontakty nakažených, ale už ne kontakty kontaktů,“ říká Zatloukalová s tím, že tempo obvolávání může stačit ve chvíli, kdy jsou lidé zavření doma, ale nestačí ve chvíli, kdy se mimořádná opatření uvolní."

(Irena Zatloukalová, která komunikuje za skupinu COVID19CZ; součástí skupiny je i Seznam.cz).

 

Pí Zatloukalová "objevila Ameriku".

Tohle (časové, personální i materiální kapacity) snad mělo být řešeno v projektu, než ho pustili do světa! Hygiena má teď svých starostí dost (musí řešit i jiné věci, než koronavir.)

 

„Chápeme, že je to pro ně nové a složité. Chybí ale to, aby jim někdo vysvětlil, proč to mají začít používat naplno,“ líčí Zatloukalová.

 

Kdo Někdo? Svatá Boží prostoto!!! (promiň, Jacko).

Nutnost motivovat uživatele k aktivní spolupráci už během analýzy informačního systému nám vtloukali do hlavy na postgraduálu VŠE Automatizované systémy řízení už v roce 1977...

Návrh:

Modráku, nemáš ve firmě pár schopných ajťáků? Že byste to udělali pořádně... :)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 08 duben 2020 - 15:24

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11085 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 17:15

No, hlavně že se jako naprosto nezbytné otevřely potřeby pro cyklo.... (za tečky dosaď podle preferencí.) Boty si nekoupím, ale zvoneček můžu. (Ne že bych ho v posledních pěti letech na nějakém kole viděl.)

Zrovna tohle oceňuji.

Do MHD se mi v současné době moc nechce a když se do práce potřebuji stavit, tak kolo rád použiju. A na kešky ho používám často, ideální. Aspoň se v současné době aspoň trochu pomelu.

A nové špalky do brzd už začínají být urgentní ...

 

Jinak chápu, že zvonek jsi schválně použil jako že je to absurdní příklad ;-), ale předpokládám, že zrovna kvůli zvonku tam nikdo nepoběží.

Mimochodem, zvonek není na kole povinný: https://www.bezpecne...iho-kola-prilba

A mimochodem^2, slouží např. k upozornění chodců - párkrát jsem viděl, jak chodci reagují, tak jej nepoužívám.

 

Jinak souhlas, uvolňování opatření je zmatené, chaotické a bez plánu.


  • 2

#11086 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 18:01

@milan.k

 

Právě teď se zvonek jeví jako naprosto nezbytný, protože momentálně po cyklostezkách courají davy lidí, kteří si ještě nepovšimli, že to není ani chodník, ani galerie v nákupním centru. A chtít po nich, aby šli po pravé straně u kraje, nejvýš dva vedle sebe, měli psy na vodítku, dvouleté děti na odrážedlech u sebe a ne vleže přes cestu za zatáčkou pod kopcem, je naprosto nemožné - evidentně je to nad jejich intelektuální schopnosti. Natož pak aby za pochodu čuměli kolem sebe a ne do mobilu.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 08 duben 2020 - 18:02

  • 2

#11087 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 18:17

Zrovna jsem ulomil šlapačku...


  • 0

#11088 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 18:37

Chytrou karanténu v tom případě také nechápu - myslela jsem, že právě po udělení souhlasu hygienici získají telefonní čísla lidí, s kterými jsem se nějakou dobu vyskytovala a budou je ihned kontaktovat, popřípadě po pár dnech i testovat. Bez získání tel.čísel je to celé zbytečné. Nějaký Kocourkov, ne? Přece nemusíme mít tel.kontakt na lidi, s kterými se setkáme dejme tomu pracovně?

 

Moc tomu nerozumím, nesleduju to, ale když bych se s tebou dejme tomu potkala náhodně třeba v autobuse... tak já nemusím souhlasit se svým trasováním? Nebo mne prostě "seberou a otestují" ať chci či nechci?


  • 0

#11089 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 19:29

No, hlavně že se jako naprosto nezbytné otevřely potřeby pro cyklo.... (za tečky dosaď podle preferencí.) Boty si nekoupím, ale zvoneček můžu. (Ne že bych ho v posledních pěti letech na nějakém kole viděl.)

Já jsem si ho nechal loni naježit.
Konečně jsem našel nějaký, který se mi líbil.
Zvoní silně, ale to je dobře.
https://www.mojekolo...lassic-black-3/
  • 0

#11090 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 20:34

Já ho máááááááááám! A na otevření už čekáme, neb potřebujeme dvě duše! A Čtyřhranka potřebuje dát do cajku celý kolo,

Je otevřeno. Třeba v Ostrovského, Smíchov.


A vůbec, chůze bosky je zdravá!

Ano, je, ale ne v Praze po zaplivané a zas.... dlažbě.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11091 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 20:34

Já mám taky zvonek na kole, ale už asi 20 let přemýšlím jak na kolo nainstalovat lodní sirénu :P, to by pak bylo pokoukání na ty splašené lidi  :D .


  • 5

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11092 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2020 - 20:35

To taxoft: Právě mi pípla sms od prodejce obuvi CCC, že přes net doprava zdarma a nějaké slevy až 50%. Kdybys potřeboval boty nutně. ;-)
 

 

Boty potřebuju, ale bez vyzkoušení si žádné, kromě pantoflí, koupit nemůžu. Nemám úplně konfekční nohu ani sklony k masochismu.
 


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11093 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 9:15

Boty potřebuju, ale bez vyzkoušení si žádné, kromě pantoflí, koupit nemůžu. Nemám úplně konfekční nohu ani sklony k masochismu.
 

A co drevaky? Ty si bud sam vyrobis na miru, nebo koupis v e-shopu a pak precizne doladis dlatkem presne dle nohy az k naprostemu komfortu. Generacemi proverena technologie. Treba takovej Spejbl nic jinyho nenosi :)


  • 2

#11094 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 9:32

Modráku díky, ač mám momentálně po pádu pár metrů od baráku rozbité obě nohy a výron v pravém kotníku, od srdce jsem se zasmála a budu se i přes svůj stav snažit sešněrovat do trekovek a vyrazit alespoň na kole. Pěšky by proti mně byl frajer i ten Spejbl v dřevákách!
Njn, takhle to dopadá, když se.lposloucha lékař, jak je.ltreba chytat ze sluníčka vitamín D3 a chodí se v krátké sukni i s odpadky. Ani nechci vidět, jak bych dopadla, kdybych se zamotala do dlouhé - to bych možná byla zralá i na nějakou slušivou sádru. :-(
No ale stejně, venku je opět sluníčko, není škoda si brát kalhoty? ;-) Mám vybrané místo s keškami, hrozně dlouho jsem nic neodlovila, jen si říkám, že při mém šťěstí to budou spíš klíšťata.
  • 1

#11095 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 9:37

Zvědavko, myslím, že by mně ani Modrákovi sukně moc neslušela.

 

Jinak by mne zajímalo, jak se dá zamotat do krátké sukně? Že se v ní občas ztratí chlap, to chápu, ale Ty? :-)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11096 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 10:28

A víš že v kiltu bych si vás dovedla představit? :-) Ale to už by bylo spíš do radostného koutku. ;-)

Jak jsem to dokázala? Kategorie "pravá blondýna". :-) Sama jsem se divila. :-( Doteď netuším, najednou nohy jak gumové a hezky jsem zalehla mezi auta. Zrovna přijížděli nějací řemeslníci a nevěřícně zírali - asi je rozhodilo, že jsem se začala smát nad vlastní šikovností.
Ale u mě je celkem normální, že těžší terén prolezu a válím se na rovině. Totéž se mnou bývalo na běžkách - sportující známá nemohla pochopit, že sjezdíky v pohodě a válím se občas naprosto nepochopitelně na rovině. Někdo tehdy konstatoval, že kdo se nudí, nemá si kupovat medvídka mývala, ale stačí se se mnou někam na pár hodin vypravit. Že prý zážitků bude zcela jistě na pár večerů povídání. No, zase tak hrozné to není, ale je pravda, že drobné nehody a průšvihy přitahuji. :-)
  • 0

#11097 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 11:54

Já mám taky zvonek na kole, ale už asi 20 let přemýšlím jak na kolo nainstalovat lodní sirénu :P, to by pak bylo pokoukání na ty splašené lidi  :D .

 

Jsem si rikal, ze mi Tvuj prispevek neco pripomel - https://www.idnes.cz...hobby-dilna_bma


  • 1

#11098 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 12:12

Tak to je fakt hobby. :-( Vlákno je úplně správné.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11099 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 12:18

Nevíte, kde se taková siréna prodává? U nás v cykloservisu jí nevedou. A hodila by se...


  • 0

#11100 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 12:51

To taxoft: Právě mi pípla sms od prodejce obuvi CCC, že přes net doprava zdarma a nějaké slevy až 50%. Kdybys potřeboval boty nutně. ;-)


Boty přes net? Oblečení ještě jo, nohu si musím v botě vyzkoušet. :)

 

Boty potřebuju, ale bez vyzkoušení si žádné, kromě pantoflí, koupit nemůžu. Nemám úplně konfekční nohu ani sklony k masochismu.


Naprosto ti rozumím!


  • 2




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama