Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11101 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 13:05

Stejně už začala sandálová sezóna. A uzavřený boty budou v červenci ve slevě :D.


  • 0

#11102 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 13:20

Nevíte, kde se taková siréna prodává? U nás v cykloservisu jí nevedou. A hodila by se...

Jako děti jsem si vystřihli z papundeklu obdélník, přeložili ho a zahákli za drát, který drží přední blatník a přivázali ho provázkem k řídítkám,. Cvrnkalo to o dráty a znělo to jak řehtačka. Ale nedalo se to za jízdy zapnout. Taky jsem kdysi ze šlapacího auta odmontoval ruční houkačku typu "Ňaf ňaf", ale už nevím, kde je jí konec.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11103 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 14:14

Modráku díky, ač mám momentálně po pádu pár metrů od baráku rozbité obě nohy a výron v pravém kotníku, od srdce jsem se zasmála a budu se i přes svůj stav snažit sešněrovat do trekovek a vyrazit alespoň na kole. Pěšky by proti mně byl frajer i ten Spejbl v dřevákách!
Njn, takhle to dopadá, když se.lposloucha lékař, jak je.ltreba chytat ze sluníčka vitamín D3 a chodí se v krátké sukni i s odpadky. Ani nechci vidět, jak bych dopadla, kdybych se zamotala do dlouhé - to bych možná byla zralá i na nějakou slušivou sádru. :-(
No ale stejně, venku je opět sluníčko, není škoda si brát kalhoty? ;-) Mám vybrané místo s keškami, hrozně dlouho jsem nic neodlovila, jen si říkám, že při mém šťěstí to budou spíš klíšťata.


Asi ty podpadky :) a ne sukne za to mohla... ne ze bys na nich neumela, ale stabilni ro moc nebude :) :) :)
  • 0

#11104 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 14:48

ad. siréna na kolo. Koupil jsem na AE přední světlo na kolo jehož součástí je i "zvonek". Když jsem to zkoušel v obýváku a všechny předtím upozornil slovy "bacha budu zvonit" málem mě to srazilo z gauče a teprve až mě přestalo hučet u uších jsem slyšel, že mě žena nadává. Tak pro tyto případy... mohu doporučit ... :D .


  • 2

#11105 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 14:50

Jako děti jsem si vystřihli z papundeklu obdélník, přeložili ho a zahákli za drát, který drží přední blatník a přivázali ho provázkem k řídítkám,. Cvrnkalo to o dráty a znělo to jak řehtačka. Ale nedalo se to za jízdy zapnout. Taky jsem kdysi ze šlapacího auta odmontoval ruční houkačku typu "Ňaf ňaf", ale už nevím, kde je jí konec.

Když já nemám blatníky... :(


  • 1

#11106 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 17:06

Co trumpetku? To budou pěšáci uskakovat jedna báseň...

Zvonky mám na kolobkách, na kole ehm používám cvrčka...


  • 0

#11107 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 17:09

Zrovna tohle oceňuji.

Do MHD se mi v současné době moc nechce a když se do práce potřebuji stavit, tak kolo rád použiju. A na kešky ho používám často, ideální. Aspoň se v současné době aspoň trochu pomelu.

A nové špalky do brzd už začínají být urgentní ...

 

Jinak chápu, že zvonek jsi schválně použil jako že je to absurdní příklad ;-), ale předpokládám, že zrovna kvůli zvonku tam nikdo nepoběží.

Mimochodem, zvonek není na kole povinný: https://www.bezpecne...iho-kola-prilba

A mimochodem^2, slouží např. k upozornění chodců - párkrát jsem viděl, jak chodci reagují, tak jej nepoužívám.

 

Jinak souhlas, uvolňování opatření je zmatené, chaotické a bez plánu.

Já si teda svoje kolo bez zvonku vůbec nedovedu představit. A jako chodce mě cyklisti bez zvonků často docela ...

BTW já potřebuji generální údržbu kola a věcí na něj, takže se mi to docela šikne.

Ale logiku to postupné otevírání nemá absolutně žádnou, v tom naprosto souhlasím.


  • 1

#11108 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 18:13

Kolega kdysi na Pionýru měl namontované dvě bedny. V jedné autobaterii, v druhé houkačku z Tatry.

Efekt byl asi takovýto: (20. vteřina a dál)


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 duben 2020 - 18:16

  • 2

#11109 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 18:40

Kamarád měl na kapotě svého bývalého auta sirénu z vlaku. :D


  • 1

#11110 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 19:38

Já si teda svoje kolo bez zvonku vůbec nedovedu představit. A jako chodce mě cyklisti bez zvonků často docela ...

BTW já potřebuji generální údržbu kola a věcí na něj, takže se mi to docela šikne.

Ale logiku to postupné otevírání nemá absolutně žádnou, v tom naprosto souhlasím.

Párkrát jsem viděl, jak chodci na cyklistu sprostě pořvávali, když si dovolil cinknout.

A jednou jsem viděl, jak zvonek chodce polekal a on skočil pod protijedoucí kolo.

Osobně ho nepoužívám vůbec (nebo minimálně). Když se nedá chodec zdaleka objet a evidentně o mně neví, tak fakt zpomalím (nebo až zastavím), většinou dojde na "s dovolením" a není problém.

Přemýšlel jsem, jestli by nebyl lepší nějaký kontinuální zvuk, něco jako reprák v elektromobilech :-)

Stejně je nejlepší se cyklostezkám ve špičce vyhýbat ...


  • 1

#11111 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 20:19

Ja osobne mam koupenou takovou tu trubku s balonkem.

Ale jako nejlepsi povazuju cinkot tramvaje. Neni nad leknuti lidi v lese, kdyz jim za zady zacinka tramvaj :D
  • 4

#11112 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 20:52

Jj, také jsem si boty nikdy přes net nekupovala, proto podobné nabídky ani neotvírám.

Siréna na kolo by se dneska šikla. Věřte nevěřte, už to vypadá, že pronásleduji u keší naši podvodnickou jedničku! :-)
Zajela jsem vyzkoušet vodu, trochu chladit kotník a na dálku popovídat se známými, s kterými se u vody potkáváme pár let. Dneska jsem jim utekla poměrně brzo, že jedu zkoušet mého skládacího prcka - o keších se přece nemluví. A zamířila jsem na pár keší ze dvou minisérií od známého ownera. Jsou myšlené právě na kolo nebo pěšky. A jak jsem si tak spokojeně jela asi 4km k prvnímu cíli, předjelo mě nějaké netypické auto. Mno, když jsem zastavila, jak daleko mám ke keši, auto vyjíždělo od rybníka a také zastavilo. Tak jsem se rozjela a keš samozřejmě asi o 60m přejela - jenže u odbočky už parkovalo právě tohle auto tak blbě, že bych sirénu na řidiče s chutí použila - protáhnout se na louku s kolem byl docela problém. Na dveřích jsem i proti sluníčku viděla něco s Brnem, ještě jsem si pomyslela, že nám na jihu nestačí půlka Prahy. No a proti od místa úkrytu jde chlápek, tak ho hecnu "Je tam?". Čekala jsem, že řekne ano/ne, ale on dost detailně popsal, kde přesně je, což by neměl a navíc u zmíněného ownera jsou keše dobře zaměřené, na hint.by kolikrát nebyl třeba. Jo, už jsem jen čekala, jaký bude přede mnou zápis v logbooku...a fakt tam byl. Jenže ne sám.:-( Mno, možná někdo vzadu v autě seděl, možná se inspiroval od jednoho z kačerů z Plzeňského kraje...ale od keše fakt šla jen jedna osoba. Otázka je, jestli to nebyl někdo z týmu - zápisů bylo dneska víc a přehodit modrou propisku na černou je to nejmenší. A tak si říkám, byla jsem dneska u tří keší v patách Pepovi nebo jednomu z jeho stínů? Zase jsem si toho člověka moc neprohlížela a tak nevím.
  • 0

#11113 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 20:56

Zvěřinec, já fakt šla s odpadky do popelnice, ne s podpatky! :-)
  • 2

#11114 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 21:13

Nic si z toho nedělej, minulý týden jsem zamykal ráno před odchodem a na prahu jsem šlápl tak šikovně, že jsem si na holé rovině zvrtnul už před tím dvakrát vyvrtnutou nohu až zapraskaly vazy, do práce jsem sotva dokulhal. Tak děkuju, že je nouzový stav, nikam jsem zbytečně nechodil a už je to (snad) zase v cajku.


  • 0

#11115 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 21:31

Zajímavé, že si vždycky něco udělám v botách typu důchodky nebo sandály - když jdu v podpatcích, tak v pohodě, asi jsem opatrnější.
Také jde o kotník, který jsem si opakovaně ničila od mládí - poprvé v den svého prvniho plesu, kam jsem samozřejmě musela s přítelem dopajdat, i když jsem netancovala - v pondělí mě potom seřval ortoped, noha jak bakule, všechny možné barvy, nafasovala jsem zinkoklíh a bylo i po tanečních na 2-3 týdny. Tentokrát je to ještě docela dobré, po zkušenostech už reaguji rychle. Dneska dokonce pět keší, i když na kole.
Až se potkáme, kolo si na oplátku za koloběžku na Boleváku vyzkoušíš, je to pohodička.
  • 0

#11116 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2020 - 22:51

Párkrát jsem viděl, jak chodci na cyklistu sprostě pořvávali, když si dovolil cinknout.

A jednou jsem viděl, jak zvonek chodce polekal a on skočil pod protijedoucí kolo.

Osobně ho nepoužívám vůbec (nebo minimálně). Když se nedá chodec zdaleka objet a evidentně o mně neví, tak fakt zpomalím (nebo až zastavím), většinou dojde na "s dovolením" a není problém.

Přemýšlel jsem, jestli by nebyl lepší nějaký kontinuální zvuk, něco jako reprák v elektromobilech :-)

Stejně je nejlepší se cyklostezkám ve špičce vyhýbat ...

Já si negativní reakci nepamatuji. Když nemusím, taky nepoužívám, ale když jde rodinka rozcabená po celé šířce cesty nebo dva cyklisti vedle sebe, které chci předjet, tak si cinknu.


  • 0

#11117 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 9:15

Zvonek nepoužívám, sleduji reakce a podle toho se zařídím.
Celé je to jako všechno o konkrétních lidech a jak vedou děti - zažila jsem dost dětí kolem 3-4 let, které se samy perfektně uhýbají cyklistům. To vždycky pochválím, jaké jsou šikulky. Taková lehká fixace správných návyků. Stejně tak poděkuji, pokud rodina stáhne psa až někam do stráně - osobně nemám s velkými psy problém, ale jejich snahu ocenit mi přijde slušné. Prostě zákon akce a reakce.
Nejhorší jsou takové ty sice čiperné, ale naprosto bezohledné báby, co by místo nadávání na mladé hlavně měly zapřemýšlet samy nad sebou. To si vždycky říkám, že takhle hloupě se za pár let k okolí snad chovat nebudu.
  • 0

#11118 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 9:22

Moje matka špatně slyší a navíc si na cestě vždy vybere stranu, kam se řítí cyklista. Cyklista najede zprava, mamka nevědomě přejde vpravo. Takže lepší zazvonit než mít "babku" na předním kole.

Taky to obvykle schytá, že nemá zvonek.


  • 0

#11119 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 9:38

Měla jsem na mysli ty, co jdou dvě nebo tři, roztažené bezohledně přes celou šířku chodníku a cyklostezky ( máme na nábřeží hodně širokou s vyznačenými dvěma pruhy pro cyklisty a jedním širokým pro chodce ) a ještě nadávají na cyklisty, co chtějí podle pravidel projet ve svém pruhu. Njn, blbost kvete v každém věku. Vysvětlování takovým je zbytečné, ony jsou střed vesmíru...Jsou to ty samé, co na sídlišti chodí prostředkem silnice směr Penny, přestože na jedné straně je krásný chodník- ono je lepší překážet autům, co potřebují vyjet z kolmého parkování na druhé straně. Párkrát jsem je upozornila, teď už je straším kamerou - na jednu stranu mají pomalé reakce, na druhou nepřemýšlí, nepředvídají.

Pokud někdo na úzké stezce neslyší, je to pochopitelné - to je o něčem jiném a je i v mém zájmu se přizpůsobit situaci, klidně i zastavit.
  • 1

#11120 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 9:59

zvedavkanocni: To nebyla reakce na tebe. Jestli nechceš zvonit, nezvoň. Ale kolo bez zvonku je pro mě jako auto bez světlometů.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama