Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11281 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2020 - 8:56

tak já předpovědi nesleduji a prodloužený víkend nám vyšel úžasně i přesto, že nás každý varoval, že budeme celou dobu doma

pršet začalo až jsme se vrátili odpoledne z výletu a pak celou noc a v neděli dopoledne už zas bylo hezky, sice chladněji, ale nepršelo, takže i ráno jsme mohli vyrazi

na Lipně prostě bylo nádherně a kdybych sledovala předpověď, tak jsem v Praze a tam bylo tedy prý podstatně hůř


  • 0

#11282 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2020 - 15:20

WuWeBTt.png

 

Taky milujete tyhle "více později" logy, kde později jaksi nikdy nenastane...?

 

Tak zrovna u tohoto kačera bych se divil, kdyby "později" nenastalo. Holt zrovna on si dává s napsáním logu načas. Někdy i pár měsíců. Ale jeho logy jsou pak opravdová perla...
 


  • 0

#11283 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2020 - 17:07

Přátelé, odpusťte mi, ale musím si postěžovat.

Mám jednu jednoduchou slaňovací T5 v asi čtyřmetrové skalní propasti. V perexu listingu je napsáno 'vemte si lano'. Níže v listingu je varování 'bez lana to nezkoušejte'. V atributech je nutnost lezecké výbavy. Terén je označen jako T5. Doplněno spoustou fotek pro ilustraci, jak místo vypadá, jakým způsobem dolů slanit a jaké lezecké pomůcky použít. Ale někteří jedinci tam budou stejně lézt bez lana jako bohorovní, nepřemožitelní, nezranitelní.

 

Vůbec mě nepřekvapuje, že takto hazardují většinou nezkušení lovci. Ti, kteří mají stovky odlovených T5 a absolvovali i tuto keš, mi osobně řekli, že bez lana by si to nikdy nelajzli. Než mi v okolí napípala série, chodili mi tam zodpovědní lovci. Teď se tam vyrojila hromada honibodů, kteří by se pro bod i zrakvili.

 

Jediné, co mu jde ke cti, že aspoň nemachruje a naopak od podobných vylomenin ostatní zrazuje. Ale jinak - škoda slov.

 

100472225_10223050688560692_601853540843

 

Jen pro dokreslení obtížnosti keše s výbavou a bez ní:

 

Nedávno mi tam lezlo malé dítko za doprovodu rodičů. Mělo přilbičku, kompletní lezecké cajky, prostě vzorná příprava. Podle logu to měl kluk dokonce jako svoji lezeckou premiéru. Dal to a byl nadšen. Takže s T5 výbavou to dá i malé dítě jak nic. Ale tohle budu v televizních novinách těžko vysvětlovat. Tam budu já ta nezodpovědná, co dává keše na smrtelně nebezpečná místa. 


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 26 květen 2020 - 17:09

  • 5

#11284 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2020 - 17:25

Změnit na multi s počátkem dostatečně daleko od série. Keška je zajímavá, nedávno jsem na ni koukal, na základě už nevím čeho, přestože ji mám daleko. Své příznivce si najde i v jiném provedení. Není to všemocný postup, ale pomůže (blízko PWT nebo silnice I. třídy jsem také dal raději multi - nejde tam o nebezpečnost, ale zčásti tím eliminuji honibody, kterým je jedno, co sbírají).


  • 0

#11285 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2020 - 18:08

Mam odloveno (samozrejme s lanem) a teda o tom ze bych to dal holejma rukama jsem premejslel jen asi 3 vteriny, pak jsem takovou blbost rovnou zavrhnul. Ne ze by to neslo, ale vypadnout z ty oslizly prurvy je docela jednoduchy, na co dole spadnu neni jasny, ze si pri tom nezlomim nohu taky neni jisty a jestli bych vylezl ven bez niceho bych si taky nebyl uplne jistej.

 

S timhle moc nenadelas, musis doufat ze si tu hubu nabijou jinde nez u tebe.


  • 3

#11286 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2020 - 19:54

 

Přátelé, odpusťte mi, ale musím si postěžovat.

Mám jednu jednoduchou slaňovací T5 v asi čtyřmetrové skalní propasti. V perexu listingu je napsáno 'vemte si lano'. Níže v listingu je varování 'bez lana to nezkoušejte'. V atributech je nutnost lezecké výbavy. Terén je označen jako T5. Doplněno spoustou fotek pro ilustraci, jak místo vypadá, jakým způsobem dolů slanit a jaké lezecké pomůcky použít. Ale někteří jedinci tam budou stejně lézt bez lana jako bohorovní, nepřemožitelní, nezranitelní.

 

Vůbec mě nepřekvapuje, že takto hazardují většinou nezkušení lovci. Ti, kteří mají stovky odlovených T5 a absolvovali i tuto keš, mi osobně řekli, že bez lana by si to nikdy nelajzli. Než mi v okolí napípala série, chodili mi tam zodpovědní lovci. Teď se tam vyrojila hromada honibodů, kteří by se pro bod i zrakvili.

 

Jediné, co mu jde ke cti, že aspoň nemachruje a naopak od podobných vylomenin ostatní zrazuje. Ale jinak - škoda slov.

 

100472225_10223050688560692_601853540843

 

Jen pro dokreslení obtížnosti keše s výbavou a bez ní:

 

Nedávno mi tam lezlo malé dítko za doprovodu rodičů. Mělo přilbičku, kompletní lezecké cajky, prostě vzorná příprava. Podle logu to měl kluk dokonce jako svoji lezeckou premiéru. Dal to a byl nadšen. Takže s T5 výbavou to dá i malé dítě jak nic. Ale tohle budu v televizních novinách těžko vysvětlovat. Tam budu já ta nezodpovědná, co dává keše na smrtelně nebezpečná místa. 

 

Tak je klidně nech, ať se zrakví. To je problém každého jedince. Na druhou stranu, taky jsem dělal pár pětkovejch keší bez jištění, byť všechny kačery nabádám k důslednému jištění a opatrnosti. Keš Up or Down, kde je krabka cca 12m ve stěně jsem lezl nahoru i dolu v Crocsech. :-) Celej život lezu po skalách a mám tu hranici trochu posunutou.


Tento příspěvek byl upraven od None: 26 květen 2020 - 19:56

  • 0

#11287 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 7:10

Blbec zůstane blbcem. Mám i několik čtyřhvězdičkových keší, na které bych si bez lana netroufnul.


  • 3

#11288 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 8:16

 

Mám jednu jednoduchou slaňovací T5 v asi čtyřmetrové skalní propasti. V perexu listingu je napsáno 'vemte si lano'. Níže v listingu je varování 'bez lana to nezkoušejte'. V atributech je nutnost lezecké výbavy. Terén je označen jako T5. Doplněno spoustou fotek pro ilustraci, jak místo vypadá, jakým způsobem dolů slanit a jaké lezecké pomůcky použít. Ale někteří jedinci tam budou stejně lézt bez lana jako bohorovní, nepřemožitelní, nezranitelní.

 

 

Kde se objeví série a trail, tak už ani tráva neroste... mor dnešní doby. Nacpat do prostoru co nejvíce keší. Ale mám nápad na řešení. Díval jsem se na okolí a u blízké T5 keše na hřebeni je už v názvu (T5). Listing skoro nikdo nečte, ale klikneš na název a je jasné, že je to keš s náročným terénem. To by mohlo zájemce odfiltrovat i v případě, že si udělají PQ na oblast a před odlovem se na listingy nedívají. V GPS/telefonu rovnou z názvu uvidí, že je to T5 a mohli by tam rovnou nejít. Takhle se tam zajdou podívat a zkusí to. A pak bych do listingu zkusil tu fotku udělat tak, aby to vypadalo, že je to výrazně složitější nebo v textovém popisu zdůraznit, že to klouže, že to bez lana je opravdu nebezpečné.


  • 2

#11289 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 8:26

 

Přátelé, odpusťte mi, ale musím si postěžovat.

Mám jednu jednoduchou slaňovací T5 v asi čtyřmetrové skalní propasti. V perexu listingu je napsáno 'vemte si lano'. Níže v listingu je varování 'bez lana to nezkoušejte'. V atributech je nutnost lezecké výbavy. Terén je označen jako T5. Doplněno spoustou fotek pro ilustraci, jak místo vypadá, jakým způsobem dolů slanit a jaké lezecké pomůcky použít. Ale někteří jedinci tam budou stejně lézt bez lana jako bohorovní, nepřemožitelní, nezranitelní.

 

Vůbec mě nepřekvapuje, že takto hazardují většinou nezkušení lovci. Ti, kteří mají stovky odlovených T5 a absolvovali i tuto keš, mi osobně řekli, že bez lana by si to nikdy nelajzli. Než mi v okolí napípala série, chodili mi tam zodpovědní lovci. Teď se tam vyrojila hromada honibodů, kteří by se pro bod i zrakvili.

 

Jediné, co mu jde ke cti, že aspoň nemachruje a naopak od podobných vylomenin ostatní zrazuje. Ale jinak - škoda slov.

 

100472225_10223050688560692_601853540843

 

Jen pro dokreslení obtížnosti keše s výbavou a bez ní:

 

Nedávno mi tam lezlo malé dítko za doprovodu rodičů. Mělo přilbičku, kompletní lezecké cajky, prostě vzorná příprava. Podle logu to měl kluk dokonce jako svoji lezeckou premiéru. Dal to a byl nadšen. Takže s T5 výbavou to dá i malé dítě jak nic. Ale tohle budu v televizních novinách těžko vysvětlovat. Tam budu já ta nezodpovědná, co dává keše na smrtelně nebezpečná místa. 

 

Návody se zásadně nečtou!

 

Já jsem tedy ochoten po skále lézt leckam a nějaké T5 jsem jen tak bez jištění také dal, ale bylo to směrem nahoru. Zdolávat T5 směrem dolů, aniž bych si byl jistý, že se dostanu nahoru, to bych si netroufl (i když podle fotek by se to asi dalo, ale jezdím na cache sám a zůstat ve 4m díře, navíc s kdovíjakým signálem na mobilu...)


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11290 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 9:04

No a pak ma byt u biltema kesi slovo biltema v nazvu, protoze kdyz je to napsany velkym pismem v listingu, tak to nestaci. Za chvilku bude muset byt v nazvu - Pouze s lanem, nebo neslapejte do baziny.

 

Driv jsem si myslel, ze ten film Ideocracy, cesky Absurdistan, je komedie. Ale posledni dobou vidim, ze je to dokument o budoucnosti :(


  • 0

#11291 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 9:35

I když napíšeš do názvu T5, spousta "kačerů" ani neví, co to T5 znamená. Prostě na mapě keš, pokud je jiná ikonka než zelená je jasný, že souřadnice jsou fikaně schovaný na finálkovém serveru, takže se musej získat. A to je tak asi všechno, co vědí.


  • 1

#11292 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 9:47

Blbec zůstane blbcem. Mám i několik čtyřhvězdičkových keší, na které bych si bez lana netroufnul.

 

Je otázka, jestli by takové keše neměli mít T5.


  • 3

#11293 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 10:01

Jo, taky mi teď u kešek vznikla série a taky čím dál více přistávaj logy "díky za další keš v sérii."

Dost mě to štve, že si ani lidi nejsou schopni rozeznat keš, která není ze série...


  • 2

#11294 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 10:19

Je otázka, jestli by takové keše neměli mít T5.

Hodnocení obtížností je značně subjektivní, už se to tu probíralo mnohokrát. Co je pro jednoho brnkačka, je pro jiného nelovitelné.

 

Třeba taková legrácka, keška na drátku v trubce dopravní značky, třeba ve výšce 2,5 m. Dlouhán owner to tam dá ze země a je to T1,5. Průměrný kačer tam nedosáhne, a musí tam buď vyšplhat po tyči, když je zdatný, což by mohla být tak T4, nebo použít pomůcku (kamaráda jako stoličku, kolo, žebřík, apod.), což by mohlo teoreticky být i T5.

 

Podobné je to i s těmi stromy a skalami. Co jeden zvládne v sandálech, na to druhý potřebuje lezeckou výbavu. S tím se holt musí počítat. Já lezeckou výbavu nemám, a ani nejsem nějaký lezec, ale už jsem přesto dal pár T5, které byly podhodnocené z mého pohledu, takže jsem tam vylezl i bez pomůcek, a naopak jsem musel vzdát i nějaké T4, které se mi zdály riskantní. Jinak jako T5 výbavu, pokud to lze, používáme žebříky.

 

Takže bych to nechal každému soudruhovi na jeho zvážení a rozhodnutí, a maximálně bych do listingu dal oblíbenou formulaci o tom, že keš lovíte na vlastní nebezpečí.


  • 0

#11295 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 12:32

No a pak ma byt u biltema kesi slovo biltema v nazvu, protoze kdyz je to napsany velkym pismem v listingu, tak to nestaci. Za chvilku bude muset byt v nazvu - Pouze s lanem, nebo neslapejte do baziny.

 

Driv jsem si myslel, ze ten film Ideocracy, cesky Absurdistan, je komedie. Ale posledni dobou vidim, ze je to dokument o budoucnosti :(

GC1C00Q

GC1FDTC


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11296 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 12:46

No a pak ma byt u biltema kesi slovo biltema v nazvu, protoze kdyz je to napsany velkym pismem v listingu, tak to nestaci. Za chvilku bude muset byt v nazvu - Pouze s lanem, nebo neslapejte do baziny.

 

Driv jsem si myslel, ze ten film Ideocracy, cesky Absurdistan, je komedie. Ale posledni dobou vidim, ze je to dokument o budoucnosti :(

 

Uškodí něčemu, když u keše, která je v moři jiných (série, trail) jiná, už do názvu napíšeš, že je jiná? Podle mě ne. Když budeš mít biltema sérii o 20 keších, do názvu nic dávat nemusíš. Když dáš do lesa jednu, tak tomu kačerovi, co biltemy neloví, ušetříš čas, protože už z názvu ví, že se tou keší nemusí zabývat a ani číst listing. Jestli ti přijde, že užitečná informace je pouze informací pro idioty, co neumí číst, proč ne. Já se na to dívám jinak. A i název keše se dá vymyslet elegantně (nikoliv tak zbytečně polopaticky, jako uvádí příspěvek od Aviatika), že poznáš, že to nebude běžná krabice někde pod kamenem. A z obtížnosti a terénu už je pak jasné, co si asi owner vymyslel. Někomu, kdo nečte pravidla, má problémy s porozuměním psaného textu nebo je obecně ignorant či idiot, nepomůže vůbec nic. Ale někomu, kdo do této kategorie nespadá, informace navíc ušetří čas.


  • 1

#11297 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 13:20

Máš pravdu. Jenže tady jde o trail, který vznikl později, než dotyčná Čtyřhrančina keš. Taky se mi nelíbí, když se u své poměrně staré keše dozvídám o trailu, který vznikl opodál o pět let později než moje keš přenesením odjinud, kde ho majitelé lesa nechtěli.

Já tu keš mám sice v terénu, který může být hodnocen 5*, ale dostat se k ní dá terénem 3.5*. Měnit název kvůli trailu by se mi rozhodně taky nechtělo.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11298 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 13:25

Uškodí něčemu, když u keše, která je v moři jiných (série, trail) jiná, už do názvu napíšeš, že je jiná? Podle mě ne. Když budeš mít biltema sérii o 20 keších, do názvu nic dávat nemusíš. Když dáš do lesa jednu, tak tomu kačerovi, co biltemy neloví, ušetříš čas, protože už z názvu ví, že se tou keší nemusí zabývat a ani číst listing. Jestli ti přijde, že užitečná informace je pouze informací pro idioty, co neumí číst, proč ne. Já se na to dívám jinak. A i název keše se dá vymyslet elegantně (nikoliv tak zbytečně polopaticky, jako uvádí příspěvek od Aviatika), že poznáš, že to nebude běžná krabice někde pod kamenem. A z obtížnosti a terénu už je pak jasné, co si asi owner vymyslel. Někomu, kdo nečte pravidla, má problémy s porozuměním psaného textu nebo je obecně ignorant či idiot, nepomůže vůbec nic. Ale někomu, kdo do této kategorie nespadá, informace navíc ušetří čas.

 

A proc by to melo byt v nazvu kese. Copak nestaci atribut special tool a zminka v listingu a v hintu??

Taky jsem tuhle dojel na kes a az u ni jsem zjistil, ze tradicku bez trech velikosti imbusu neotevru. A nadaval jsem ownerovi, ze to nedal do nazvu kese? Ne , nadaval jsem sobe, ze jsem si neprecetl listing. Proc se do nazvu nedavaji NFC, ruzne klice atd. ?

 

Protoze par lidi je linejch cist listing a rvou tak, ze je pohodlnejsi ustoupit.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 27 květen 2020 - 13:31

  • 4

#11299 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 14:10

Přátelé, díky za vaše podnětné názory a rady. Prozatím jsem lehce předělala listing a dala tam varování v rámečku už na začátek textu, plus do hintu jsem připsala výzvu "čtěte listing". Ovšem nedělám si iluze, že to bude mít kdovíjak zázračný účinek. 

 

Z toho, co jste zde navrhovali, možná v budoucnu zvážím to přejmenování keše, aby bylo "T5" obsaženo v názvu. Měnit jméno se mi ale zatím moc nechce. Jak psal Taxoft, kvůli sérii, co tam vznikla po mně, nechci 'prznit' název na vlastní keši. Nicméně toto je ještě pořád přijatelný zásah. Zatím uvidím, kolik nezodpovědných tam nadále bude a rozhodnu se. Díky za radu. 

 

Nějaké fotky vypadající 'nebezpečně' bych tam přidat mohla, ale teď nemám žádné vyfocené. Při příští údržbě něco nafotím. Ačkoli tipuji, že to bude mít zhruba srovnatelně odrazující účinek, jako obrázek rakoviny plic na krabičce cigaret. 

 

Předělávat typ keše určitě nebudu. Ano, možná by to i někoho odradilo, ale tihle šmejdi to budou mít za týden stejně na finálkách. V reálu bych tím jen otrávila poctivé hledače, jelikož na multině by se museli chudáci tahat s cajky nebo žebříkem několik kilometrů, místo pár set metrů od parkoviště, a mysterka by zase otrávila ty, co sice rádi lezou, ale neradi luští. Ta keš je jenom o tom místě a netradičním způsobu odlovu. Cokoli navíc by bylo zbytečným překombinováním. 

 

Díky všem za odezvu a lovu zdar! 


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 27 květen 2020 - 14:42

  • 2

#11300 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 14:12

Řvou ti, kteří si myslí, že mají na všechno nárok. A nejsou schopni pochopit, že geocaching není "nároková" hra.

 

Jedinkrát v životě jsem skutečně měl na něco nárok. A to na výzbroj a výstroj a přiměřenou stravu na vojně.


  • 11

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama