Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11301 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 14:40

Řvou ti, kteří si myslí, že mají na všechno nárok. A nejsou schopni pochopit, že geocaching není "nároková" hra.

 

Jedinkrát v životě jsem skutečně měl na něco nárok. A to na výzbroj a výstroj a přiměřenou stravu na vojně.

No vidis. A urcite sis toho tenkrat nevazil :)


  • 1

#11302 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 18:08

Ja jsem za nazev Biltema v nazvu rada, na gps atributy nevidim a casto jedu nekam kde nemam poradnou pripravu, jen gpx na oblast odfiltrovanou od T5 a T4,5.
  • 2

#11303 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 20:49

Fnuk...

 

https://www.geocachi...34-e4198706803c


  • 0

#11304 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 21:10

A proč jí nepřepnete zpátky do PM režimu?


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11305 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 2:06

Jako asi takhle prostě... Ale přesně, jak Čtyřhranka píše, když se něco stane, tak špatná bude ona a ta keš i kdyby se na hlavu stavěla a zase tu bude milion článků o nebezpečnosti GC.

Keš mám odlovenou se žebříkem a nedovedu si představit tam lézt jen tak bez ničeho. Někdo hodně zkušený by si to asi lajsnout mohl a asi se to i děje, ale někdo, kdo takový terén nezná?


  • 1

#11306 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 6:22

Četl jsem log, jak někdo lezl na železný stožár vysokého napětí (odpojený, bez drátů) za bouřky. Pokud to nebyl výmysl a provokace, tak to byl VŮL. A řekl bych, že dost často takovéto logy jsou jen provokací, že takoví blbci snad neexistují.


  • 2

#11307 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 11:40

Jako asi takhle prostě... Ale přesně, jak Čtyřhranka píše, když se něco stane, tak špatná bude ona a ta keš i kdyby se na hlavu stavěla a zase tu bude milion článků o nebezpečnosti GC.

Keš mám odlovenou se žebříkem a nedovedu si představit tam lézt jen tak bez ničeho. Někdo hodně zkušený by si to asi lajsnout mohl a asi se to i děje, ale někdo, kdo takový terén nezná?

 

Mě díky debatě cache zaujala, snad někdy opráším žebřík a vyrazím. Už jen kvůli logům "přišel jsem kvůli cache X, tak už jsem se zastavil i na tomto trailu, když byl poblíž :-)", teď zažívá přesný opak (který mi přijde poněkud neuctivý).


  • 4

#11308 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 21:42

malá depréze:

Prochazka s pejskem #2 (GC2D44C) má nový log:

  • Logoval: digit_gps
  • Typ logu: Owner Maintenance
  • Datum: 29.5.2020
  • Umístění: Ústecký kraj, Czechia
  • Typ: Multi-cache

Log:


Tak mi přistál v mailu log od ownera -Julajzove-, že cedule chybí a že je potřeba keš opravit. Z textu vyplynulo, že čtení listingu urychlil a popletl pár drobností. Kdo z nás nikdy neudělal chybu že? Bez zlého úmyslu jsem odpověděl:

Nazdar, původně jsem se chtěl zeptat, jestli umíš číst. Pak jsem si všimnul počtu tvých nálezů. Zkus si ještě jednou přečíst listing a zjistíš, že v kempu máš zjišťovat něco jiného a ta cedule je na stage1 vedle domečku, ale úplně jiného. Nejtěžší ale bude najít samotný úkryt keše.
:-)

Odpověď:

Ahoj, nevím proč začínáš komunikaci tak hloupě, zda někdo umí číst?? To si mi vážně poradil. Já umím číst dobře, ale vždy se mužu posrat když někdo píše tatarský návod a automaticky předpokládá, že lidé jsou vševědoucí a všechno znají.
Přečti si popis co je tam napsaný.
Dotyčný navrhuje, že člověk má zaparkovat u kempu. A spočítá chatky ok.. ale hned potom, aby člověk šel 1km k domečku (což jsem se dozvěděl když sem se ptal, není nikde napsáno a že je úplně jinde, jak mám asi vědět že domeček není myšleno ten v kempu, ale ten u kostela???) mi nepřijde jako nějaký normální.
A ty zkratky " šipkou st1" jako že to je stage 1 není nějak jasný.
Tu tabulku jsme v celé partě lidí stejně nenašli. A počet nálezu nesouvisí s inteligencí. My s rodinou máme hodně lepší, ale nepsali jsme to logu.
PS: ještě jednou díky za radu.

Geocaching by měl být zábava a ne hned jít do sporu a montovat do to emoce. V každém případě jako owner k tomu musím zaujmout stanovisko. Celou trasu jsem teď prošel a vše je samozřejmě v pořádku. Při kontrole logbooku jsem zjistil, že poslední nálezce je 7.5.2020 SKIPPI a Julajzové v logbooku nejsou, tím tedy jejich FI mažu.


  • 1

#11309 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 18:30

Já jsem včera obdržela lakonický log: "Ten les smrdí"

Od kačerů se dvěma nálezy. Napřed jsem se chtěla taky pustit do konverzace...pak jsem usoudila, že nemám dost času ani na příjemnější věci.


  • 1

#11310 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 18:56

To je detail proti tomu, že se do geocachingu začíná cpát politika a některým to nejenže nevadí, ale ještě takové chování berou jako normální.
Nějak nemám chuť pořádat CCE event - aby mi tam přišel člen politické strany se svou lokální peticí fakt nechci. Pokud někdo nechápe, co je za hranou, je to marný, je to marný..... včera se na jihu stalo a jsem zklamaná, kdo to udělal. Revírníci hlídají listingy, některé neprochází právě kvůli politice a najednou tohle? Nebo se to děje i jinde?
Poslední dobou jsem jak Alenka v říši divů.
  • 0

#11311 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 21:15

Já jsem včera obdržela lakonický log: "Ten les smrdí"

Od kačerů se dvěma nálezy. Napřed jsem se chtěla taky pustit do konverzace...pak jsem usoudila, že nemám dost času ani na příjemnější věci.

To mi taky pár kačerů napsalo v souvislosti s keší Palindrom Milada. Je pravda, že poblíž je odkalovací nádrž z elektrárny Trmice, a když jde vítr od východu, tak je to dost cítit.

Odepsal jsem: Punctum non olet – bod nesmrdí.

Latiníci vědí ("již staří Římané..."), ostatní si to najdou.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 01 červen 2020 - 21:15

  • 4
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#11312 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 21:38

Dnes mne přišla zpráva z Projekt-GC, ze byla deteková změna na logu z roku 2006, s poznámkou, že uživatel se rozhodl, sdílet jen něco. Kačer je uveden jako: §OPTOUT:34b2d1ad§ a log je skrytý. Když rozkliknu onoho kačera, tak vidím, že se přihlásil naposledy v roce 2015 a log vypadá bezezměny.

 

Tak to vypadá, že v Projekt-GC je něco špatného neb po roce 2015 nemohl udělat změnu, aniž by ho systém geocaching.com nezaznamenal. Divné.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11313 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 21:53

Nikoli.Chodí mi aktuální logy od lidí, kteří mají datum přihlášení na webu geocaching.com třeba před rokem. Vypadá to, že některá logovací aplikace neaktualizuje poslední přihlášení na webu.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#11314 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 22:16

Přístupy přes API neaktualizují datum posledního přihlášení přes webové rozhraní.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11315 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 22:33

To je detail proti tomu, že se do geocachingu začíná cpát politika a některým to nejenže nevadí, ale ještě takové chování berou jako normální.
Nějak nemám chuť pořádat CCE event - aby mi tam přišel člen politické strany se svou lokální peticí fakt nechci. Pokud někdo nechápe, co je za hranou, je to marný, je to marný..... včera se na jihu stalo a jsem zklamaná, kdo to udělal. Revírníci hlídají listingy, některé neprochází právě kvůli politice a najednou tohle? Nebo se to děje i jinde?
Poslední dobou jsem jak Alenka v říši divů.

A nemůžeš být konkrétní? Takhle je to o ničem...


  • 2

#11316 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 22:48

Mohu, včerejší log Daname a reakce na FB.
  • 0

#11317 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 7:26

Hm, hm, také si myslím, že tohle do hry nepatří. Tipuji, kdo tam petici donesl (člen strany je) a vím jako skoro místní, o jakou petici jde, protože mi přišla soukromou poštou téměř od zdroje. Odpoledne by mi to asi nezkazilo, ale nepodepisoval bych ji tam, kvůli tomu bych tam nepřišel.

 

Pořádat CCE se ale kvůli takovým jevům nebojím.


  • 0

#11318 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 8:14

Nemám problémy podobnou petici podepsat, pokud s ní souhlasím. Vím, že to asi nepomůže, ale některé záměry jsou strašné. A většinou jde o nějakou iniciativu, ne přímo o politickou stranu. O této konkrétní nic nevím. Do hry to pochopitelně nepatří.


  • 0

#11319 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 8:46

Dnes mne příšlo 33 upozornění na změněný log je jedné má cache z Project-GC a všechny jsou jak přes kopírák, liší se jen v kačerovi a datu found logu. Včera a předevčírem jsem dostal něco podobného z jiných mých cache. Přitom někteří kačeři se už několik let nepřihlásili do svého účtu a očividně se geocachingu už nevěnují.

 

Tady je přiklad jednoho upozornění:

 

GCP7YK - Praha - Hlavni nadrazi / Prague - The Main Station

§OPTOUT:34b2d1ad§ has edited his/her log entry. Change detected at 2020-06-02 01:15:36 UTC

 Found it, 2005-07-13
Content unavailable. This user has opted-out of sharing certain information with API Authorized Developers.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11320 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 9:04

Neni mozne, ze tem, kteri se dlouho neprihlasili, automaticky nastavuji nesouhlas se zverejnenim informaci o sobe?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama