Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11341 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 14:09

K finálkaření:
Četl jsem, že někoho nebaví luštit, ale všichni jsme kačeři, proto bychom měli držet při sobě.
Když nevyluštím křížovku, ale napíšu tam rovnou tajenku, tak o sobě nebudu říkat, že jsem křížovkář.

Když nevyluštím křížovku, ale napíšu tam rovnou tajenku, tak jsem vyjebal sám se sebou. Když ještě ke všemu budu o sobě říkat, že jsem křížovkář, tak jsem podvodník.


  • 0

#11342 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 17:55

Když nevyluštím křížovku, ale napíšu tam rovnou tajenku, tak jsem vyjebal sám se sebou. Když ještě ke všemu budu o sobě říkat, že jsem křížovkář, tak jsem podvodník.

Mne se to jednou stalo, ale overit tu tajemku vylustenim krizovky to byl problem, ale dal jsem to :P . Ale to se stane jednou za zivot.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11343 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 18:17

Pro None k logování :

Ani já nevidím problém - pokud to není většina, ale jen sem tam někdo.
Také mám odloveno o pár desítek nebo stovek keší víc, než mám na netu zalogováno a nijak mi nevadí, že počet nálezů u nicku mám tím pádem o něco nižší. Vzniklo to v době, kdy jsme byli v zahraničí a doma jsem potom chtěla logovat chronologicky. Dál jsem lovila po návratu u nás a tak se mi vše posouvalo - nemám tak zalogováno ani pár keší ze Slovinska, Chorvatska a Rakouska plus doma. Po nějakém měsíci už mi logovat přišlo divné a nedoložitelné, protože jsem si logy nefotila... Že nemám zalogováno mě mailem kdysi upozornili jen známí u svého eventu - prý kdybych logovala po archivaci, event se mi nezapočte. No, to by nebyla žádná tragedie, šlo mi o setkání, ne o bod. ;-) Ale bylo to od nich milé připomenutí.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 07 červen 2020 - 18:19

  • 0

#11344 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 18:51

...- prý kdybych logovala po archivaci, event se mi nezapočte. ...

to není pravda


  • 2

#11345 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2020 - 19:28

Dneska už ano, ale kdysi?
Nejsem si jistá, hru mám pro zábavu, nálezů kolikrát ani nevím, kolik právě mám a moc je neřeším.
  • 1

#11346 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2020 - 8:43

Nepamatuji si nikdy, že by s tím byl nějaký problém. Proč by se to mělo započítávat? Spíše byly problémy s hledáním archivovaných eventů v případě, žes je neměla dané jako will attend.


  • 1

#11347 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2020 - 18:13

Mne se to jednou stalo, ale overit tu tajemku vylustenim krizovky to byl problem, ale dal jsem to :P . Ale to se stane jednou za zivot.


Svyho casu jsem psaval jen tajenku, psat nepodstatny vyrazy mimo ni byla nuda. Manzelka moc nechapala.
  • 2

#11348 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 5:31

Ty dnešní křížovky luštím bez tužky, dost často se to i povede. Dříve byly těžší. A nejtěžší bývaly v časopise Hádanka a křížovka, luštily se na čtverečkovaném papíře, na dělicí čáry musel člověk přijít sám. A pokud byl výsledkem nějaký obrys obrázku, bylo to dost těžké.


  • 0

#11349 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 6:39

A nejtěžší bývaly v časopise Hádanka a křížovka...

Tam byla spousta různých křížovek a rébusů, třeba i varianty sudoku, které se dnes považují za novum. Hádanky z mistrovství republiky a pod. Kupovala jsem ho pravidelně a snažila se "vyčistit" do mrtě. Což v provozu domácnosti s dětmi a zvířaty moc nešlo, takže tak ob jedno číslo. Mám štos těchhle starých novinočasáků z konce století ještě pořád doma schovaný, že až někdy budu mít čas...

Jenže co jsem objevila geocaching s mysterkami, čas už asi mít nebudu nikdy, leda v důchodu na kolečkovém křesle. A do té doby se nejspíš ten i teď už žlutý papír definitivně rozpadne. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 09 červen 2020 - 6:40

  • 1

#11350 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 6:52

Svyho casu jsem psaval jen tajenku, psat nepodstatny vyrazy mimo ni byla nuda. Manzelka moc nechapala.

No prosím, pak že to nejde, ale někteří vás za to odsoudí. 


  • 0

#11351 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 6:53

Rodiče měli na HaK předplatné, mami se ho nevzdala ani po tátově smrti a s odvahou se pouštěla i do těch nejtěžších.


  • 0

#11352 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 7:25

Ja sbiram casopis Lada,ktery vychazel za Rakouska Uherska a i za 1.Republiky. Je sice pro hospodinky, ale jsou tam zajimave veci pro vsechny. Na konci kazdeho dilu je lustitelska stranka a to co tam obcas najdu me az desi, jak to nekdo mohl lustiti. Prichystal jsem modifikaci jedne hadanky co jsem tam nasel.do dnesni doby. je to konicek s 490 skokama :D dam to jako D 4,5 


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 09 červen 2020 - 7:26

  • 0

#11353 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 7:48

Konecne mam "v depresi" tema, ktere me bavi :-)

 

Svyho casu jsem psaval jen tajenku, psat nepodstatny vyrazy mimo ni byla nuda. Manzelka moc nechapala.

 

Krizovka je vylustena, kdyz jsou spravne vyplnena vsechna policka. Zdaleka nejde jen o tajenku (navic tajenka muze byt skryta a az po vyplneni vsech policek muzes odhalit kde je skryta a jak zni), nejvetsi chytaky jsou vzdy mimo ni. Ceske krizovce mam venovanou kesku GC1TQM6, pokud mate nekdo zajem se trochu vzdelat - pozor, je to docela dlouhy listing, ale ani tak se mi tam neveslo vsechno, co bych rad. ;-)

 

Pro me jsou nezabavnejsi polo a dokreslovky, stridave jsou pochopitelne narocnejsi, proto asi i zabavnejsi. Ale nepohrdnu skoro zadnou. Krizovky se sdruzenou legendou jsou vetsinou nad moje sily.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 09 červen 2020 - 8:06

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11354 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 8:27

Ja sbiram casopis Lada,ktery vychazel za Rakouska Uherska a i za 1.Republiky. Je sice pro hospodinky, ale jsou tam zajimave veci pro vsechny.
 

Tu si pamatuju od babičky! :-))


  • 0

#11355 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 9:49

Tu si pamatuju od babičky! :-))

Je to super casopis. Krasne se treba na valecnych rocnicich da vypozorovat nedostatek kvalitniho papiru. K normalu se to vraci az v roce 1919.

Spousta receptu. Treba Zazvorky z te doby jsou super.


  • 0

#11356 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 10:24

No prosím, pak že to nejde, ale někteří vás za to odsoudí.

Někdy tu tajenku uhodneš. Myslel jsem případ, kdy ji opíšeš z řešení. Ale většinou je křížovka od toho, aby sis zaluštil. A mysterka taky.
  • 0

#11357 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 10:26

Křížovky jsou fajn, vždycky jsem si pár sešitů kupovala, když mě čekal pobyt v nemocnici. Střídala jsem s knížkou, aby mi čas trochu utíkal.
Dneska moc neluštím a je to chyba, na cvičení mozku se křížovky doporučují. Jenže jak je podstatně víc možností se zabavit, člověk si je už ani nebere sebou - luštila jsem ráda u vody, v čekárně u doktorů atd. Teď vytáhnu mobil, vyřídím poštu, přečtu pár článků nebo si pustím hru. Njn, během dvaceti let si ani často člověk neuvědomuje, jak mění své návyky a kolikrát to není k lepšímu. Občas si pustím vyškrtávací křížovky, ty mě bavily v dětství a teď je mám i v mobilu - ani nevím, jak se jim správně říká, je to nenáročný relax proti klasické křížovce.
  • 0

#11358 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 10:51

osmismerky?
  • 0

#11359 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 11:24

Jj, máš pravdu, díky - měla jsem dobré okno. :-) Apky se jmenují jinak.
  • 0

#11360 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 11:38

Někdy tu tajenku uhodneš. Myslel jsem případ, kdy ji opíšeš z řešení. Ale většinou je křížovka od toho, aby sis zaluštil. A mysterka taky.

 

Myslel jsem to samozrejme tak, ze pomahat si dopisovanim okolnich pismenek je srabarna ;) a casto zajimavejsi bylo lustit to cely z hlavy. Napr. celostrankovy krizovky z Prava bejvaly tak primitivni, ze je clovek jen mechanicky doplnoval. Nedoplnovani pismen mimo tajenku tomu lusteni dalo z myho pohledu vetsi smysl.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama