Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11481 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2020 - 23:38

Moment, to jsou rody z hlediska českého jazyka. ;-)
  • 0

#11482 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 5:58

Pravda, ale pro účel identifikace pohlaví jednoznačné :-)
  • 0

#11483 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 8:55

Kluk, holka, nekluk. S tím si vystačím.
  • 0

#11484 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 9:22

Moje slova, kluka a holku matka příroda jasně odlišila a tak s dělením na muž a žena není většinou problém. Jako v každém výrobním procesu, i v přírodní výrobě vznikají zmetky a těm se říká LGBT. Stejné je to s rodinou, jenom chlapeček s holčičkou můžou udělat děťátko a jsou to tatínek a maninka.


  • 5

#11485 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 10:17

Bych tedy nečekal, že se zrovna tady budou probírat i takováto témata... Hele, ať si každý žije jak chce, mně je vesměs putna, kdo si co dělá a jak co cítí. Když se někdo, v duchu vaší debaty, odlišuje, není to jeho/její chyba, nemůže za to. Nesuďme, nechme je žít, respektujme svobodu.

Co vadí mně, a myslím, že i mnoha dalším, nejsou ti lidé, ale vnucování názorů, nátlak, neustálé propagování apod. Před pár lety jsem na toto téma četl zajímavý článek, který problematiku vysvětloval na ekologii. Myšlenka ochrany přírody je blízká celé společnosti a až na úplně výjimky se ze záměry ochrany lidé postaví. Jakmile se ale vyvolá nátlak a ekologických témat se chytnou radikálnější jedinci, začne se společnost bránit. Bylo to vysvětleno tím, že společnost je schopná v nějaké čase přijmout jen nějaké procento změn a proti dalším už se bude spíše bránit, ne-li jít úplně proti nim. Kdo je proti základní myšlence BLM? Asi nikdo. Kdo je proti tomu, co všechno se na to začalo nabalovat? …

Vidím to prostě tak, že spousta lidí je vůči značnému množství věcí tolerantních, protože to prostě neřeší, jsou jim nějakým způsobem jedno, nepozastaví se nad nimi, nebo mají jejich tichou podporu. Když jim však někdo začne něco vnucovat, začnou se ozývat a dávat najevo nějaký odpor (začnou se bránit). Nejsem žádný sociolog a klidně se přiznám, že „papouškuji“ názory a myšlenky, které jsou blízké mému pohledu a lépe vystihují (vyjadřují) to, jak některé věci vidím.

 

 

A vůbec, pojďte tu zase řešit darebné zloděje tužek, zlé finálkaře atd. :rolleyes:


  • 5

#11486 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 12:12

Pohlaví rozeznávám 3: on, ona a to neurčité je "ono'


Tak nejak... kluk, holka a neurcene :)
Zbytku nejak nerozumim...
  • 0

#11487 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 16:01

A vůbec, pojďte tu zase řešit darebné zloděje tužek, zlé finálkaře atd. :rolleyes:


Tady se neřešili zloději tužek, ale zlí owneri, kteří odmítají každý den sypat do svých kesek hromádky tužek, aby finalkari měli čím psát. :)
  • 4

#11488 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2020 - 21:16

Tady se neřešili zloději tužek, ale zlí owneri, kteří odmítají každý den sypat do svých kesek hromádky tužek, aby finalkari měli čím psát. :)


A oslim mustkem se lze dostat do georadostneho vlakna, jak vlastne pohazovaci drevenych kolecek a virtualni logovaci prospivaji geocachingu - nekradou tuzky! :)
  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#11489 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 4:57

Pohlaví rozeznávám 3: on, ona a to neurčité je "ono'

 

Jsem na tom +- stejne, ale obavam se, ze se blizi doba trestani za takovy nazor. Zatim se jen ostrakizuje a ojedinele tresta vyhazovanim z prace, skutecne paleni carodejnic se teprve blizi. Doufam, ze se mylim...

 

To je deprese takhle v pondeli po ranu :-).


  • 0

#11490 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 10:06

Boty si beres? GPSku si beres? Tak proc si neberes i vlastni tuzku?

Tužku si samozřejmě beru, tedy skoro vždycky (už jsem jednou logoval šťávou z ostružin). Nicméně jsem měl za to, že tužka patří k výbavě cache stejně jako logbook, snad kromě pár nano cachí, kam by se vešel maximálně 1cm tuhy do mikrotužky. Byl bych i ochoten přimhouřit oko, kdyby tam čas od času nebyla, ale ona dnes tužka není v nadpoloviční většině cachí, leckdy i v regulárkách.

A navíc, jako na potvoru kdykoliv někde nechám kolo a proderu se nějakým křovím nebo kopřivami k cachi, případně pro ni vylezu někam na strom nebo na skálu, tak zjistím, že tužka zůstala v brašně na kole. ;)


  • -1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11491 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 10:08

Owner doplní a hned druhý nebo třetí nálezce zprivatizuje. Nebudu běhat do keší neustále doplňovat tužky.

A právě o tu privatizace jde.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11492 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 10:21

A navíc, jako na potvoru kdykoliv někde nechám kolo a proderu se nějakým křovím nebo kopřivami k cachi, případně pro ni vylezu někam na strom nebo na skálu, tak zjistím, že tužka zůstala v brašně na kole. ;)

Stačí se pro tu tužku vrátit a po druhém takovém případě si už dáš velký pozor, abys tu tužku měl.


  • 1

#11493 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 10:23

Njn, sklerotici mají občas problém se zapsat - obykle auto neopustím bez kabely na víc než dohled, takže něco na psaní mívám. Ale stalo se mi, že mi v zimě nepsala ani jedna ze tří propisek...
V sobotu jsem si před setměním vyšla od auta na asi 350 metrů jen tak - mám zafixováno, že mám mít v ruce minimálně tři věci: klíčky, mobil a propisku. Nerada nechávám kabelu v autě, nosit menší neumím, ale na vyběhnutí na pár minut asi budu muset nějakou menší sebou vozit.
  • 0

#11494 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 10:42

... mám mít v ruce minimálně tři věci: klíčky, mobil a propisku. 

 

Nene, Tři králové přece píšou nad dveře, že si nemáš zapomenout Klíče + Mobil + Brejle


  • 8

#11495 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 10:57

Aviatiku, máš asi potřebu rýpat. Ale tužka opravdu není vyžadovanou součástí keše. Naopak je vyžadován, aby se owner o své keše staral. Tím mám na mysli, že jsem se podíval na tvůj profil a hned první keš v seznamu má nějaké zásadní vady, na něž ostatní poukazují a owner nic.

GC1E4KV

Další keš je na tom podobně od 12/2017 GC1ATFF

 

Zbylé dva listingy už jsem neotvíral. Tak jsem si pro změnu zaryl já do tebe.


  • 2

#11496 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 11:07

Njn, sklerotici mají občas problém se zapsat - obykle auto neopustím bez kabely na víc než dohled, takže něco na psaní mívám. Ale stalo se mi, že mi v zimě nepsala ani jedna ze tří propisek...

 

Ale tohle už Rusáci na vesmírné stanici vyřešili - ten technický zázrak se jmenuje tužka.

Občas se stane, že člověk jde opravdu bez ničeho. Normálně ale mám ve výbavě takový kousíček tužky, ořezaný z obou stran, vražený do silnějšího brčka o stejné délce, šoupnutý do papírových kapesníčků. Tohle se mi vejde i do dresu na kolo. To brčko zabrání, že se kapesníčky ušpiní od tuhy, a taky doufám, že pokud bych se někde smotala, tak snadno se tím nenapíchnu. Jednou za čas rozpižlám tužku na tři kusy, a jsou zase zásoby.


  • 1

#11497 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 11:11

Ale tohle už Rusáci na vesmírné stanici vyřešili - ten technický zázrak se jmenuje tužka.

 

Mozna bych ten mytus trosku opravil, viz.

https://www.national...-problemem.html


  • 0

#11498 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 12:14

Díky za zajímavý odkaz. Pobavilo mě, že jsme s vesmírným perem stejný ročník. ;-)
  • 0

#11499 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 12:23

Njn, sklerotici mají občas problém se zapsat - obykle auto neopustím bez kabely na víc než dohled, takže něco na psaní mívám. Ale stalo se mi, že mi v zimě nepsala ani jedna ze tří propisek...
 

Jeste bych rad podotknul, ze tuzky maji tendenci se nahle a necekane ztracet. Bezne mi zmizi ze stolu za tyden i nekolik kusu!

 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#11500 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2020 - 12:26

Jj, to znám. Ono se záhadně ztrácí i z kabely nebo auta. Něco jako občas páry ponožek v pračce - to jsem nepochopila dodnes. :-

Pochopím celé páry - mám vel.38, manžel 40-41 a jakmile si koupím černé ponožky, natož bez paty....obvykle je po prvním vyprání vidím na šňůře a potom na něm. S nízkými stejný výsledek, ale juniorka....jo, ponožky jsou horší než tužky. :-( Pořád nakupuju a pořád mizí.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 29 červen 2020 - 12:31

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama