Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11561 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 17:35

Jo, jsou. Já jich mám neco přes 200. Ale naprostá většina jsou ty, které jsem lovil na Mega/Giga. Prostě patřily k němu, takže stejně jako si, když nezaváhám, na památku na těchto eventech kupuju limitky coinu, tak na nich mám i LABky.
Ale teď už to není žádná vzácnost. Mám do konce července (nebo srpna?) založit LABky. Nějak pořád váhám. Je fakt, že se o ně člověk nemusí starat, ale k čemu to je? Pořádný lig si na tom nepřečteš (mě osobně dělá problém ho na mobilu vypotit), FP ti nenaskáčou... Asi jo, udělal bych je, jenže tam, co je chci mit, není misto pro bonus. A ten prostě mít chci.
  • 0

#11562 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 17:41

A to prej kdo ma zalozit Labky a stihne to do srpnovyho terminu, muze dostat druhou varku. Aspon tak jsem to slysel od kamarada.
  • 0

#11563 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 17:51

Want a second Adventure credit? If you complete your Adventure early (by August 31, 2020), you have the chance to be randomly selected to create a second Adventure. Geocaching HQ will randomly select at least 300 creators (with geographic distribution) to receive a second Adventure Lab credit.

A protože po americky taky neumím, poprosil jsem strejdu Gůgla:

Chcete druhý dobrodružství? Pokud dokončíte své dobrodružství brzy (do 31. srpna 2020), máte šanci být náhodně vybráni a vytvořit druhé dobrodružství. Velitelství Geocachingu náhodně vybere alespoň 300 tvůrců (s geografickým rozložením), aby získali druhý kredit Adventure Lab.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 06 červenec 2020 - 17:55

  • 0

#11564 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 18:21

Ale teď už to není žádná vzácnost. Mám do konce července (nebo srpna?) založit LABky. Nějak pořád váhám. Je fakt, že se o ně člověk nemusí starat, ale k čemu to je? Pořádný lig si na tom nepřečteš (mě osobně dělá problém ho na mobilu vypotit), FP ti nenaskáčou... Asi jo, udělal bych je, jenže tam, co je chci mit, není misto pro bonus. A ten prostě mít chci.


Proč vlastně dost tvůrců labek/sérií trvá na bonusové kešce? Protože občas jsou spíše pro zlost. Projdeš trasu a bonus je kousek od začátku trasy, mnoho kilometrů zpět. Chybí něco v sérii, chybí ti čísla pro bonus,...

A u labek se míchají lab s jednou aplikací a geocaching s jinou aplikací nebo gps. Někomu se labky nelíbí nebo nemá data a vzniká mu tak neodlovitelná keš. Nebo je bonus nelogicky umístěn a to taky nepotěší.

Jsem si vědom toho, že podobné problémy jsou zejména u situací, kde to owner nedomyslí, ale i tak mi bonus keše přijdou jako něco bez čeho se lze obejít.
  • 0

#11565 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 19:50

Proč vlastně dost tvůrců labek/sérií trvá na bonusové kešce? Protože občas jsou spíše pro zlost. Projdeš trasu a bonus je kousek od začátku trasy, mnoho kilometrů zpět. Chybí něco v sérii, chybí ti čísla pro bonus,...

A u labek se míchají lab s jednou aplikací a geocaching s jinou aplikací nebo gps. Někomu se labky nelíbí nebo nemá data a vzniká mu tak neodlovitelná keš. Nebo je bonus nelogicky umístěn a to taky nepotěší.

Jsem si vědom toho, že podobné problémy jsou zejména u situací, kde to owner nedomyslí, ale i tak mi bonus keše přijdou jako něco bez čeho se lze obejít.

 

Osobní názor - mám díky tomu možnost dát ownerovi FP za sérii a nezapomínám (narozdíl od hrozné LAB aplikace) text vůbec napsat. Prošel jsem několik sérií s i bez bonusu a zatím jsem nenarazil na takovou, kde by owner fyzickou schránku nedomyslel, spíš naopak většinou pěkně sérii doplňovala.

 

V duchu debat, které tu probíhají - zároveň mají owneři možnost fyzického záznamu v logbooku a odlišení gaučových a fyzických lovců.

 

Jinak máš naprostou pravdu s přeskakováním v aplikaci, to je opruz. Naštěstí je možné v oblíbené aplikaci použít vytvářené gpx a do LAB aplikace chodit jen na zadání odpovědi.


  • 1

#11566 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 19:59

Bonusová keš je jediná šance, jak se o nové sérii v okolí dozvím. Na Labky notifikace nechodí.
  • 5

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#11567 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 21:20

Je možné že by někdo byl schopný vytáhnout odpovědi na Labky nějak z aplikace?
Dám příklad. Dnes mi píply labky. Zatím dokončili tři. První FTF i s bonusem. Teď kolega co mi volal. No a mezi nima jeden borec z jižní moravy. Třeba mu hrozně křivdím, ale když kouknu na profil, tak přes dva tisíce labek. To je dost. Ňákej Peťan75.

Hodně průlomový příspěvek. Zatím tady byl jmenovatelný jenom Jonea, jinak se vždycky psalo něco jako "jeden kačer z Horních Vlkodlaků".


  • 0

#11568 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 21:27

Mě dneska zarazilo, jak si všichni pochvalují, jak snadno zjistili indicie k https://www.geocachi...radsky-labyrint přitom u otázky, kolik má v sobě šípů Sv. Šebastián je na místě vidět jen dva šípy, přitom aby to trochu vycházelo, tak by měl mít v sobě šípy tři. Takže kešku jsme neodlovili a tuto nesrovnalost jsem identifikoval až doma, neboť na místě jsme neměli moc času na nějaké pokusy a googlení.
  • 0

#11569 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2020 - 22:14

Hodně průlomový příspěvek. Zatím tady byl jmenovatelný jenom Jonea, jinak se vždycky psalo něco jako "jeden kačer z Horních Vlkodlaků".


Někteří se tu před časem sami pochlubili, jakým způsobem hrají. ;-) O jiných si nedělám iluze, když vidím, kolik z určité partičky je u keše a kolik je jich zalogovaných...tyhle typy jednoduše ignoruji, nejsem tak naivní, abych si myslela, že budou hrát někdy jinak.
LABky jsem udělala pro lidi, které baví, podvodniky nezměním, jen si potvrzuji, co o nich za léta vím.
  • 1

#11570 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 8:10

Tak mi to nedá, LABky jsou přiblblej americkej vynález bez vazby na geocaching. V podstatě negují vše o čem hledání krabek je. Když si vezmu, že v současné chvíli je tu v systému GS o několik tříd dokonalejší interaktivní hra WHERIGO a s českou podporou URWIGO tak jsou mi LABky k smíchu. Už ten princip, že možnost takovou keš dostává jen vyvolenej nick je minimálně nekorektní. Já osobně LABky důsledně ignoruju. Připadám si skoro jak za totáče, když jsme na cyklostylu kopírovali různé zajímavé texty, které rudé právo netisklo. Tady je to stejné, máme server pro LABky - hurá, uděláme GPX, dáme tam tenhle kód ........ Tím nechci nijak dehonestovat práci lidí, kteří to tady u nás dělají, ale tohle fakt není geocaching. Možná GEOLABKING?


  • 7

#11571 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 8:10

Kdysi jsem chvili uvazoval o tom, ze bych LABky udelal, tak jsem se na ne pred pul rokem podival trochu bliz.

Spravnou odpoved z dat na klientovi ani ze serveru nevytahnes, je tam max hash. To je OK. Daly se ale vytahnout veskery texty - otazky i gratulace. Zabezpeceni naprosto nedostatecne.

Mozna uz je to dnes jinak, kazdopadne u me tim LABky skoncily.


  • 3

#11572 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 8:34

LABky jsem dostal, chci je využít, i když osobně bych uvítal, kdyby měly daleko širší spektrum možností, než jak je osekaly (např. tu možnost fyzických stage apod.), případně aby při tvorbě toho dovolovaly daleko více (např. jako urwigo). Ste

 

Ale na druhou stranu byl bych daleko raději, kdyby jich bylo spíše méně. Kdyby jich bylo tak 20-50 na ČR, bylo by to dost. Stejně tak jako virtuálek. Všeho moc škodí. Pár si jich získat do odznáčků apod., to je ještě zábava, ale lovit jich desítky v každém městě je nějaké divné... Přijde mi, že GS opravdu zkouší spíše "bezkontaktní" formu, na kterou by přešli. :-(


  • 1

#11573 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 9:37

Mě labky nevadí, jsou čisté, nevykradené. Spíš mi vadí, že tam občas není pořádný signál. O víkendu jsem byl na Karlštejně a přestože stojím na místě labky, tak mi to říká, že jsem čtyři sta metrů daleko. Takže často neodlovím všechny.


  • 1

#11574 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 9:50

Tak mi to nedá, LABky jsou přiblblej americkej vynález bez vazby na geocaching. V podstatě negují vše o čem hledání krabek je. Když si vezmu, že v současné chvíli je tu v systému GS o několik tříd dokonalejší interaktivní hra WHERIGO a s českou podporou URWIGO tak jsou mi LABky k smíchu. Už ten princip, že možnost takovou keš dostává jen vyvolenej nick je minimálně nekorektní. Já osobně LABky důsledně ignoruju. Připadám si skoro jak za totáče, když jsme na cyklostylu kopírovali různé zajímavé texty, které rudé právo netisklo. Tady je to stejné, máme server pro LABky - hurá, uděláme GPX, dáme tam tenhle kód ........ Tím nechci nijak dehonestovat práci lidí, kteří to tady u nás dělají, ale tohle fakt není geocaching. Možná GEOLABKING?


None, srovnáváš nesrovnatelné - tobě někdo zakazuje připravit wigo nebo ho hrát? ;-)

Také jsem nejdřív nové LABky nechtěla ani zkoušet, ale dala jsem jim šanci a začaly mě bavit. Zatím jsem nenavštívila žádné odfláknute nebo nepovedené ( jako bývají tradičky nebo i jiné druhy ) a beru je jako rozšíření možností, aby si každý našel, co ho momentálně baví. Prošla jsem jich zatím jen něco kolem stovky - v menších městech jsou dobrá alternativa fyzických keší.

Nějak mě nenapadlo odsuzovat, že je jako zkušební projekt GS přiděluje sám - vypadá to, že roli hraje rozmístění hráčů a jejich historie ve hře plus, že už nějaké LABky prošli.
Nijak mi nevadilo ani u virtuálek, že jsou přidělovány podobně, i když asi víc zásluhově. Prostě jsem vzala na vědomí a přišlo mi to dokonce rozumnější než je naprosto uvolnit, aby zakládal každý, kdo našel tři kešky - jak částo vypadají produkty takových ownerů víme všichni...

Odsoudit něco, co nemám sám rád je lehké. Ale proč bych to dělala, když jiné baví? Je tak těžké jen vzít na vědomí další produkt stejné firmy a třeba jen ignorovat?
Je náhoda, že po asi třičtvrtě roce, co jsem LABky začala hrát mi přišel mail, že jedny mohu i založit - do té doby jsem jen přála přidělení známým a těšila se, co připraví. Být naštvaná, že zrovna mě vynechali mě nějak nenapadlo - naopak mi bylo jasné, že příprava bude stát čas. Napoprvé ho bylo víc, po zkušenosti by další šly podstatně rychleji, ale do druhého kola, kam už se dá přihlásit, nabídku využívat nebudou, i když nápady by byly.
Opět bych ale znovu vybirala menší než okresní město bez Labek. Nahuštěnost se mi nelíbí, i když u běžných keší je obvyklá - vždycky je možnost si vybrat jen to, co mě zajímá. ;-)
  • 5

#11575 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 10:36

None, srovnáváš nesrovnatelné - tobě někdo zakazuje připravit wigo nebo ho hrát? ;-)

Také jsem nejdřív nové LABky nechtěla ani zkoušet, ale dala jsem jim šanci a začaly mě bavit. Zatím jsem nenavštívila žádné odfláknute nebo nepovedené ( jako bývají tradičky nebo i jiné druhy ) a beru je jako rozšíření možností, aby si každý našel, co ho momentálně baví. Prošla jsem jich zatím jen něco kolem stovky - v menších městech jsou dobrá alternativa fyzických keší.

Nějak mě nenapadlo odsuzovat, že je jako zkušební projekt GS přiděluje sám - vypadá to, že roli hraje rozmístění hráčů a jejich historie ve hře plus, že už nějaké LABky prošli.
Nijak mi nevadilo ani u virtuálek, že jsou přidělovány podobně, i když asi víc zásluhově. Prostě jsem vzala na vědomí a přišlo mi to dokonce rozumnější než je naprosto uvolnit, aby zakládal každý, kdo našel tři kešky - jak částo vypadají produkty takových ownerů víme všichni...

Odsoudit něco, co nemám sám rád je lehké. Ale proč bych to dělala, když jiné baví? Je tak těžké jen vzít na vědomí další produkt stejné firmy a třeba jen ignorovat?
Je náhoda, že po asi třičtvrtě roce, co jsem LABky začala hrát mi přišel mail, že jedny mohu i založit - do té doby jsem jen přála přidělení známým a těšila se, co připraví. Být naštvaná, že zrovna mě vynechali mě nějak nenapadlo - naopak mi bylo jasné, že příprava bude stát čas. Napoprvé ho bylo víc, po zkušenosti by další šly podstatně rychleji, ale do druhého kola, kam už se dá přihlásit, nabídku využívat nebudou, i když nápady by byly.
Opět bych ale znovu vybirala menší než okresní město bez Labek. Nahuštěnost se mi nelíbí, i když u běžných keší je obvyklá - vždycky je možnost si vybrat jen to, co mě zajímá. ;-)

 

Zkušební projekt už je to, ale hooooodně dlouho. Osobně Labky nelovím a nelovil jsem je ani když byly součástí jen ME. Historicky něco zkoušeli v rámci ME - OK. Pak z toho vykristalizovala Adventure lab - OK. Ale proč to prostě nezaimplementujou plně do Geocachingu?

Ve svém profilu mám jednu založenou Labku. Kdysi něco zkoušeli, tak šla založit labka jen pro někoho. Toho jsem využil. Ale když se teď chci podívat kdy to bylo, nebo o co šlo, tak se nepodívám. Mám si stáhnout apku. To já ale nechci.

Co mi prostě na Labkách vadí je, že nejsou ani součástí Geocachingu, ani nejsou mimo něho. A to jsem GS už několikrát psal. Ale třeba se za pár let dočkám. :)

 

Ale jak píšeš. Někoho to baví a loví je, někoho ne a tak je neloví. A o tom to je.


  • 3

#11576 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 11:28

Předpokládám, že od konce roku 1989 mám právo na to, říci svůj vlastní názor, ještě ke všemu na diskuzním fóru. Nikomu své názory nevnucuji. To že mi labky připadají blbé je mé a pouze mé přesvědčení. To že jsou odtržené od systému geocachingu je prostě pravda. Z pohledu možností IT třetího tisíciletí jsou neskonale primitivní. Výběr "vyvolených" jedinců je mi naprosto ukradenej. 


  • 5

#11577 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 11:53

Ale on ti tady nikdo přece to právo nebere. Všichni co se tady vyjádřili po tobě zrovna tak vyslovili svoje názory, které jsou holt odlišné od toho tvého.


  • 2

#11578 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 12:03

Tak už teraz aspoň viem, že tým, že som pred pár týždňami dostal možnosť založiť labky, som považovaný niekým za vyvoleného. Ďakujem :-)

 

Mimochodom, ja som labky mimo megaeventov ešte neriešil, aj keď ich mám na pár sto metrov, ale určite založím, avšak rozmýšľam, že asi v dedinke, kde som strávil detstvo.


  • 2

#11579 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 12:10

Beetovy: Můj osobní názor je,že si GS chce ověřit zájem o LABky mezi hráči a zároveň jak se budou owneři chovat, co vytvoří. Proto zkouší zalabkovat podle plochy - většina lidí zakládá poblíž bydliště, málokdo někde hodně daleko. Výhodné jsou i z hlediska, že nezatěžují rews schvalováním a nepůsobí konflikty s mudly jako občas fyzické keše. Myslim si, že časem by se možnost LABky zakládat uvolnila pro všechny nebo třeba pro lidi, co hrají pět let, aby nevznikaly úplně paskvily od kdekoho bez základů... Prostě jsme ve druhé fázi projektu, říkám mu zalabkování MAPY. Jestli nastane třetí a Labky se začlení do jedné mapy by mě také docela zajímalo - nejsem ajťák, takže netuším, jestli by to bylo technicjy možné, jak složité a náročné na SW i HW. O serverech GS vím jen to, že o víkendech nestíhají už teď... Čili chápu, proč je zatím hra oddělená, je možné, ze se testuje i nutnost investic v případě spojení.

None: Názor ti nikdo neupírá vyslovit, ale proč tak ostře a s neodpovídajícím přirovnáním? Vždyť wigo si můžeš založit třeba každý týden a stejně tak ho hrát - zrovna před dvěma týdny mě phrkt upozornil, abych si stáhla poslední apku, že už nemusím stahovat cartridge přes počítač, ale jde to rovnou do telefonu s Androidem. Nehrála jsem teď wigo několik let a tak jsem si jich pár v okruhu asi 50 km stáhla, že vyzkouším. Třeba letecké z II.WW kolem ČB bylo super, i když jsme ho tehdy s kolegou hráli na O450 a jeho telefonu bez správné mapy - dali jsme ho a dobře se pobavili, následně si doplnili na wiga výbavu.

Ondro91: Gratuluji. Máš v podstatě stejný nápad jako já. Fandím umisťování labek i do menších míst než jsou okresní města, proto jsem to tak udělala, i když návštěvnost budu mít mnohem menší než bych měla ve svém současném městě - tady už jedny LABky jsou, proto jsem nevyužila možnost na ně navázat nebo vytvořit tématickou sérii a zvolila Bechyni bez LABek. Zároveň jsem se vyhnula tématu, které se hodí na příští rok k dalšímu MEGA eventu v Táboře - snad už bude normální situace a bude možný bohatší program než letos. Čili předpokládám, ze příští rok dostane moje rodná Bechyně další trvalé LAbky.
Snad se owner nebude zlobit, že prozradím, že pokračuje příprava LABek na Přimdě - vypadá to na příjemnou procházku.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 07 červenec 2020 - 12:23

  • 1

#11580 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2020 - 13:09

Je tak těžké jen vzít na vědomí další produkt stejné firmy a třeba jen ignorovat?
 

Kdyby to byl další produkt firmy, tak OK. Jenže ono je to tak trochu spojené s krabičkovým geochachingem.Třeba existují munzee a mnohé lidi to baví a já to v klidu ignoruji, protože se to neplete s geocachingem. Já labky nikdy nelovil, ale domnívám se, že pomocí wheriga by to, co se dělá v labkách udělat také a daleko líp. Třeba s nějakým příběhem. Jenže udělat wherigo umí málokdo, ale naflákat labky zvládně každý.


  • 7
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama