Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11741 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 7:33

Koukam ze shaman si zalozil novej profil.

Omlouvam se, ale nevím o koho se jedná a nikde jsem o něm nic nenašel. Mohl by mi to někdo prosím objasnit? Díky
  • 0

#11742 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 9:26

Skoro mám výčitku z části textu listingu:

A teď to nejdůležitější, v kódu urwiga nejsou souřadnice uložení keše, samozřejmě kontroluji správnost otázek a chybový limit je poměrně malý a při jeho překročení, dojde k okamžitému ukončení hry. Ještě nikdy jsem nepřistoupil k tak tvrdé restikci, ale současná situace mne k tomu donutila. Poctivé kačery to nijak neohrozí, ti druzí budou mít pravděpodobně problém. Při umístění keše na finálkových serverech dojde ke změně souřadnic krabičky.V listingu bude vždy datum poslední aktualizace : 01.08.2020 a pokud máte starší verzi, nebude už platná. Samozřejmě "fake" krabičky s kousky papíru neberu jako platné FI, a všem smažu logy. V mých keších je vždy označený logbook-knížečka. Při problémech s keší stačí poznámka do logu (čtu všechny) a já provedu kontrolu a případně keš opravím. Dobrou zábavu vám všem přeje owner.

Krabku se chystám pustit k publikaci pravděpodobně dnes po poslední kontrole. Nová doba si žádá nové pohledy. FI pouze označený logbook (uznám ale i fotku s logbookem v ruce a jeho poslední popsanou stránkou). Není keš, je DNF, to se prostě stává.


  • 4

#11743 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 10:39

Kontrolujes spravnost otazek? To je jiste chvalihodne, ale asi tam melo stat "spravnost odpovedi"  ;)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11744 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 11:58

Děkuji. :)


  • 0

#11745 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 12:30

Omlouvam se, ale nevím o koho se jedná a nikde jsem o něm nic nenašel. Mohl by mi to někdo prosím objasnit? Díky


Je tu jeden takovej, co si mysli, ze owneri delaj kesky jen kvůli němu, maj ji založit a pak “držet hubu”. Máš podobné argumenty, tak jsi v podezření z alter ego ;-) Hledej nick jidis, dříve shaman...
Zápis v logbooku je základní pravidlo hry. Pokud Ti owner akceptuje fotolog, je to jen jeho volba, nikoliv povinnost. Fotka keše, u které ses z jakéhokoliv důvodu nedostal k logbooku a dělání si nároku na FI, je chucpe....


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 02 srpen 2020 - 12:58

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11746 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 13:01

Je tu jeden takovej, co si mysli, ze owneri delaj kesky jen kvůli němu, maj ji založit a pak “držet hubu. Máš podobné argumenty, tak jsi v podezření z alter ego ;-) Hledej nick jidis, dříve shaman...
Zápis v logbooku je základní pravidlo hry. Pokud Ti owner akceptuje fotolog, je to jen jeho volba, nikoliv povinnost. Fotka keše, u které ses z jakéhokoliv důvodu nedostal k logbooku a dělání si nároku na FI, je chucpe....

To je jasné. Pokud to owner neuzná tak prostě nic. Pokud se mi stane, že nemám propisku, tak tam většinou píšu, že jestli to ownerovu vadí, tak ať mi napíše, nebo to smaže sám... Však je to od ownera taková laskavost, že nechá fotolog a když nenachá tak nic no... Jen je to trochu stupidni...

Tento příspěvek byl upraven od True_: 02 srpen 2020 - 13:01

  • -2

#11747 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 13:48

Zvláštní názor, mírně řečeno, že pokud není owner laskavý ohledně uznání foto logu, tak je trochu stupidní.

Zkusil jsem si představit, jak by to vypadalo, kdyby skoro všichni kačeři dělali foto log.


  • 2

#11748 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 15:35

Zvláštní názor, mírně řečeno, že pokud není owner laskavý ohledně uznání foto logu, tak je trochu stupidní.
Zkusil jsem si představit, jak by to vypadalo, kdyby skoro všichni kačeři dělali foto log.

Tak jsem to nemyslel. Nikdo nechce, aby každý dělal fotolog. Pokud ale občaa zapomeneš tužku, tak je poněkud stupidní, že owner neuznává fotolog. Když se o nějakém hráči ví, že loguje jen pomocí fotologů, tak to samozřejmě je na neuznání logu. Jsme ale lidi, propisky nezapomínají jen ti nejzkušenější z nás, takže se mi jeví stupidní, že owner neuzná fotolog i s CWG (Pokud se nejedná o hráče uvedeném v příkladu výše). Však proč to neudělat? Že může fotku logbooku s CWG/nebo dokonce bez pořídit někdo jiný? To by asi těžko dělal fotology, ale spíš by rovnou zapisoval/razítkoval do logbooku.. Ale to už tu bylo... :D

Tento příspěvek byl upraven od True_: 02 srpen 2020 - 15:36

  • 0

#11749 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 18:15

Když jdu na kešky beru si vždycky tužku (většinou ne jednu). Když jde myslivec na lov bez flinty, tak taky těžko něco uloví.


  • 14
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#11750 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 18:24

Fotolog jsem použil jen asi 3-4x. A to jen v případě, že byl úplně plný anebo totálně rozmáčený LB a nebylo se prostě kam a jak zalogovat. A vždy plno předchozích lovců na to upozorňovalo a owner nereagoval.
Kačer bez vlastní tužky by se měl sebrat a jít si nějakou sehnat a ne udělat za den i desítky logů FI - neměl jsemm tužku.
Kdyby tvůrci této hry chtěli abychom logovali foťákem, bude to v pravidlech. Tam je ale uveden fyzický zápis v logbooku

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 02 srpen 2020 - 18:26

  • 9

#11751 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 19:25

Když jdu na kešky beru si vždycky tužku (většinou ne jednu). Když jde myslivec na lov bez flinty, tak taky těžko něco uloví.

Řekne jelenovi: "Hele jelene, já jsem si zapomněl flintu, ale buď tak hodnej a padni i bez ní, jo?" Tak si někteří kačeři představují geocaching...


  • 6

#11752 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 19:27

Tak jsem to nemyslel. Nikdo nechce, aby každý dělal fotolog. Pokud ale občaa zapomeneš tužku, tak je poněkud stupidní, že owner neuznává fotolog. Když se o nějakém hráči ví, že loguje jen pomocí fotologů, tak to samozřejmě je na neuznání logu. Jsme ale lidi, propisky nezapomínají jen ti nejzkušenější z nás, takže se mi jeví stupidní, že owner neuzná fotolog i s CWG (Pokud se nejedná o hráče uvedeném v příkladu výše). Však proč to neudělat? Že může fotku logbooku s CWG/nebo dokonce bez pořídit někdo jiný? To by asi těžko dělal fotology, ale spíš by rovnou zapisoval/razítkoval do logbooku.. Ale to už tu bylo... :D

 

Nevím jak ostatní, ale já bez tužky prostě neloguju. To je můj problém a neotravuju s tím ownera.


  • 9

#11753 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 19:45

Když jdu na kešky beru si vždycky tužku (většinou ne jednu). Když jde myslivec na lov bez flinty, tak taky těžko něco uloví.

 

úplně mi to připomělo starý vtip, který se vyrojil nedávno po narození dítěte Ecclestoneho:

Přijde takhle 90ti letý chlap k doktorovi, že se bude ženit, protože jeho 20ti letá přítelkyně je těhotná.

Doktor: Povím Vám příběh - jednou šel jeden kolega na medvědy a z roztržitosti si vzal místo flinty deštník. Když se na něj řítil medvěd, vytáhl deštník, udělal "bum" a medvěd padl mrtvý k zemi.

Chlap: To není možné, to musel vystřelit někdo jiný.

Doktor: No vidíte, přesně to jsem Vám chtěl naznačit.

 

 

Fotolog jsem použil jen asi 3-4x. A to jen v případě, že byl úplně plný anebo totálně rozmáčený LB a nebylo se prostě kam a jak zalogovat. A vždy plno předchozích lovců na to upozorňovalo a owner nereagoval.
Kačer bez vlastní tužky by se měl sebrat a jít si nějakou sehnat a ne udělat za den i desítky logů FI - neměl jsemm tužku.
Kdyby tvůrci této hry chtěli abychom logovali foťákem, bude to v pravidlech. Tam je ale uveden fyzický zápis v logbooku

 

Naštěstí se mi to zatím stalo vždy jen ve městě a poblíž se dal najít stánek. Když nad tím tak přemýšlím, několikrát jsem si kupoval tužku, zapalovač, sirky, jednou narychlo i powerbanku. Kdo prostě nemá v hlavě, má v nohách...


  • 1

#11754 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 19:52

Jj, dneska jsem si koupil skládací stoličku...

 

...samozřejmě abych dosáhl na keš :D .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 02 srpen 2020 - 20:53

  • 3

#11755 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2020 - 20:20

Tušímm, že se tomu říká právní pozitivismus. Důležité je přesně do písmene naplnit literu zákona. A jaký je smysl zákona, je nezajímavé.

Takže, když se vyfotím s krabičkou a logbookem, protože jsem zapomněl/ztratil tužku, logbook je promočený, popsaný nebo chybí, nejsem zapsaný, nenaplnil jsem literu pravidel, tudíž nemám co logovat nález. Ale, když se můj nick objeví zapsaný v jeden v logbookách na šesti kontinentech, je vše v naprostém pořádku a kdo bude pyskovat, ať si trhne nohou.


  • 1

#11756 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 8:52

Tak já se klidně přiznám, dvakrát za těch 10 let co kešuju jsem použil fotolog a dvakrát jsem se zapsal do "fake" keše. První fake log byl na místě, kam owner plánoval přesunout ztracenou krabičku (keš ale nebyla disable) a byl jsem cca patnáctý. Tam mi owner napsal, že to sice ještě nezveřejnil, ale log je OK - protože tam byla krabka + notýsek. Druhý fake jsem měl kousek za Prahou, tam byly v aleji jabloně a u jedné se dalo parkovat a pěšinka rovnou ke stromu. Po poměrně krátkém čase se ozval owner, že tohle místo je 15 metrů od origo keše. Tak jsem svůj log smazal a při příští cestě kolem jsem svou chybu napravil. Ta tužka je problém, v autě mám krabičku tužek cca 20 kousků + krabičku CWG. Ale pokaždé se nepovede. Je pravda že dva kousky na 9 let kešování není až zas tolik. Kdyby to ownerovi vadilo, tak mě smázne. Třeba já dám přednost fotologu kačera před przněním logbooku klacíkama, otiskama palce ....


  • 0

#11757 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 9:22

Fotkou by se daly obejít hlavolamy, ve kterých někdy bývají logbooky schované.


  • 1

#11758 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 9:26

 Já si dokonce dovolím logovat FI i když je keš ve značce, nebo někde jinde, kde na ni nedosáhnu a není jiný způsob jak se jí zmocnit, než dosáhnout. Vždyť tady ani nemůžu za to, že tam nemůžu dostat, narozdíl od tužky. Přirozeně v tomto případě posílám do MC fotku keše i s CWG v ruce.

 

Dokud nedržíš krabičku a logbook v ruce, jak můžeš vědět, že jsi opravdu našel keš? Už několikrát jsem v těsné blízkosti keše našel krabičku z jiné hry.


  • 3

#11759 ---------

---------

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 10:09

Fotkou by se daly obejít hlavolamy, ve kterých někdy bývají logbooky schované.

Pokud nemám tužku, fotím logbook. Pokud na keš nedosáhnu, tak je micro. Přece nedáš keš s hlavolamem za značku

Tento příspěvek byl upraven od True_: 03 srpen 2020 - 10:10

  • -5

#11760 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2020 - 10:22

Edit: reakce na velkyBobik: Přesně, ono se ani tak nejedná o foto otevřeného LOGBOOKU a zda ano nebo ne, ale o foto neotevřené kesky na stromě nebo v úkrytu, ke kterému se True_ nedostane - to je to, o čem je diskuze (respektive snad není ;-), že je 100ně ve formálním rozporu s pravidly a dle mého názoru i se smyslem hry....
A čistě teroreticky, pokud je pro někoho smyslem hry GC dostat se na pěkné místo (nebo třeba sbírat série a obrazce), pak ho asi netrápí, ze se k logbooku nedostane a pošle fotolog. Ale to je podle mě neobhajitelné, protože nemůže vědět, jestli úmyslem ownera nebylo v konkrétním případě udělat třeba právě ten logbook v hlavolamu a vymazlenou krabici. A myslím, že přání a úmysl ownera by se měl ctít na prvním místě, pokud to jen trochu jde, protože jinak se na to tvůrci pěkných keší vyserou, zůstanou nám jen dikyzabod krabice kolem cest a zmizí ta různorodost, kde si každý může vybrat to svoje....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 03 srpen 2020 - 10:23

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama