Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11801 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 8:29

Proč si to nezjistil v terénu, nenapsal. Takže jsem se na něj vykašlal. Stejně to nevím, opisoval jsem rovnou do telefonu.


  • 0

#11802 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 10:08

Tak u mně zatím dokončilo labky 5 lidí, ti to opravdu dokončili v terénu. Dvě LAB keše odlovili i dva další. Z toho jeden dokonce jako třetí, takže znám i jeho přezdívku (nějaký lukasjer, dotyčný má LAB keší celkem skoro 10%), jsou to přesně 2 LAB keše, kde nešlo dát něco, co by nemohlo být vidět na fotkách. I když jsem si říkal, že jsem dával spíše takové, že to je obtížněji na těch fotkách viditelné...

 

Škoda, že nejde zjistit, kdo další je takhle odlovil oficiálně. Až budu mít chvíli čas, musím ještě vyzkoušet Tiskařovy statistiky...

 

EDIT: Tak po vyzkoušení tiskařových statistik jsem zjistil, že ten další, kdo si "odlovil" ty dvě jsem byl já sám před chvílí, když jsem si zkoušel znovu LAB keše. Zadal jsem to, co jsem věděl z paměti, takže to byly právě tyto dvě kešky... Jen je mi záhadou, do dnes jsem měl v mobilu testovací LABky, teď najednou i tu ostrou a ještě k tomu mi to povolilo zalogovat vlastní keše. Prostě GS :-(


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 01 září 2020 - 10:25

  • 1

#11803 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 12:27

Já si taky musela "odlovit" své vlastní labky, aby mi nesvítily v seznamu. Jenže i když jsem znala odpovědi, musela jsem si místa objet, protože mi to nevzalo, že jsem tam už byla. Takže to byl regulérní odlov .-)))


  • 1

#11804 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 12:30

Já si taky musela "odlovit" své vlastní labky, aby mi nesvítily v seznamu. Jenže i když jsem znala odpovědi, musela jsem si místa objet, protože mi to nevzalo, že jsem tam už byla. Takže to byl regulérní odlov .-)))

 

Tomu rikam dalsi skvely napad nedotazenych LABek ze strany GS.


  • 0

#11805 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 12:50

Já si taky musela "odlovit" své vlastní labky, aby mi nesvítily v seznamu. Jenže i když jsem znala odpovědi, musela jsem si místa objet, protože mi to nevzalo, že jsem tam už byla. Takže to byl regulérní odlov .-)))

 

 

Tomu rikam dalsi skvely napad nedotazenych LABek ze strany GS.

 

 

 

Takže svoje LABky si odlovím a ještě se mi připíšou do statistik?  To je teda aplikácia   :lol:  :lol:  :lol:


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#11806 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 12:53

Takže svoje LABky si odlovím a ještě se mi připíšou do statistik?  To je teda aplikácia   :lol:  :lol:  :lol:

 

Jeste ze jsou (zatim, snad i do budoucna) na pridel. Jinak by bylo nalezcu...


  • 1

#11807 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 16:22

Občas si otevřu keše, které vidím na dashboardu jako odlovené během uplynulých 30 dní. Zajímá mě, jak se odlov a místo líbilo případným následníkům, rád čtu zajímavé logy. No a do geodeprese píšu proto, že neexistuje a těžko může existovat filtr, který by schoval ty hloupé unilogy s celodenní výpravou zakončenou typicky "děkujeme všem ownerům za jejich keše", které o dané keši vlastně nic nepíšou. ;)


  • 5

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#11808 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 17:43

Naštěstí jdou smazat :-) Ale překvapilo mne, že jdou zalogovat, když normální keše už mají ošetřeny a nejdou vlastní keše zalogovat...


  • 0

#11809 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 18:37

Občas si otevřu keše, které vidím na dashboardu jako odlovené během uplynulých 30 dní. Zajímá mě, jak se odlov a místo líbilo případným následníkům, rád čtu zajímavé logy. No a do geodeprese píšu proto, že neexistuje a těžko může existovat filtr, který by schoval ty hloupé unilogy s celodenní výpravou zakončenou typicky "děkujeme všem ownerům za jejich keše", které o dané keši vlastně nic nepíšou. ;)

Chtělo by to neuronové sítě/deep learning :-)


  • 0

#11810 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2020 - 17:06

https://coord.info/GL12HWHRC

 

podle me ani netusi, co je na tom logu spatne :-/

 

ach jo. kam jsme to dopracovali.


  • 0

#11811 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2020 - 17:15

https://coord.info/GL12HWHRC

podle me ani netusi, co je na tom logu spatne :-/

ach jo. kam jsme to dopracovali.


A co je na tom logu spatne? V logbooku ma jine datum? Pak je to samozrejme spatne.
  • 0

#11812 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2020 - 17:45

A co je na tom logu spatne? V logbooku ma jine datum? Pak je to samozrejme spatne.

Dlouho jsem si rikal, jestli ma smysl odpovidat (pokud pokladas tuto otazku, tak stejne odpoved nepochopis), ale nakonec jsem si rekl, ze ano.

 

a) dany clovek loguje D5 mysterku o ktere ani nevi co obnasi. Otazka je, jestli clovek co mu ji ukazal o ni vubec neco vi.

B) dany clovek loguje kesku naschval v jinem datumu nez ji ma v ruce (nerikam, ze to musi byt datum zapsani do sesitku) jenom pro nejakousi posloupnost v logach za sebou

c) dany clovek tyto skutecnosti dokonce napise verejne do logu

 

To jsou veci, ktere drive nebyvaly pravidlem a dnes se pokladaji za "normu", protoze to prece neodporuje pravidlum (v sesitku je urcite zapsany ke spravnemu datumu co mu chybel v tabulce). Pro me osobne je toto mimimalne nemoralni (ale chapu, ze s moralkou muzu jit nekam) a to, ze se k tomu dany kacer verejne priznava ukazuje jakou dekadenci tato hra prosla.


  • 5

#11813 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2020 - 18:21

Podotýkám, že ani já nějak neřeším datum zápisu a datum nálezu. Sice jedu podle field notes, ale jak říkám, až tak to úplně neřeším. Má to však jednu výjimku, pokud je datum logu něčím výjímečný, suvenýr, strike, challenge ..... tak samozřejmě musí datum nálezu korespondovat s datem logu. Přes to nejede vlak, přeci nebudu vyjebávat sám se sebou.

Logování keše, kterou jsem nevyluštil je takové složitější. Lovím převážně s manželkou a máme každý svůj vlastní profil. Naprosto běžně si při plánování cesty rozdělíme kešky k luštění a když to nejde jednomu, tak to dá druhý a nebo taky ne a keš prostě neodlovíme. To samé je společný jednorázový lov party kačerů. Jako mnohem míň fér mi přijde lovit pod týmovým nickem, pokud jsou kačeři dostatečně vzdálení, mají záběr klidně přes velkou část republiky a to nemluvím o zahraníčních dovolenkách. Co je jasně nefér je používání  různých finálkových serverů, nebo výměny souřadnic na eventech. A ty kšefty s celejma stránkama finálek jsem viděl na vlastní oči.


  • 1

#11814 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2020 - 20:52

V onom logu vidím malinkatou šanci, že dotyčný si ke kešce v potřebný den znovu zašel. Ale asi se jen naivně snažím najít jakousi jiskřičku naděje.


  • 2

#11815 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2020 - 21:28

V té době byl na Slovensku, takže nezašel.


  • 0

#11816 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 17:10

tak mam dalsi namet na depresi. Finalkari nam zlikvidovali dalsi lahudku: https://coord.info/GC63ZWE

 

Kdyz uz musite prasit, tak prosim praste obycejne kese bez napadu a nelikvidujte neco takovehleho. Stejne je vam jedno co lovite a jde vam jenom o cisla. I v techto kombinaci jich par je, takze tim vase vylhane tabulky neutrpi.


  • 1

#11817 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 17:33

Na finalky.cz není. Úplně jsem nepochopil, proč byla disablována.


  • 1

#11818 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 18:22

To že pár jednotlivců určuje kdo je poctivý a kdo ne spíš Geocachingu škodí, než naopak.


  • 0

#11819 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 18:39

To že pár jednotlivců určuje kdo je poctivý a kdo ne spíš Geocachingu škodí, než naopak.

 

To je ale blbost.

Ta banda je tím provařená daleko za hranicemi Prahy. Ověřeno na mnoha mysterkách.

Dle tebe špatný není ten, kdo zlo páše, ale ten, kdo na něj upozorňuje? 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 06 září 2020 - 18:48

  • 1

#11820 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 18:56

tak mam dalsi namet na depresi. Finalkari nam zlikvidovali dalsi lahudku: https://coord.info/GC63ZWE

 

Kdyz uz musite prasit, tak prosim praste obycejne kese bez napadu a nelikvidujte neco takovehleho. Stejne je vam jedno co lovite a jde vam jenom o cisla. I v techto kombinaci jich par je, takze tim vase vylhane tabulky neutrpi.

Souřadnice mám během necelé minutky, jeden z lovců si dal do FI logu fotku s exifem, kde souřadky jsou. Takže .......


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama