Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11821 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 19:10

Souřadnice mám během necelé minutky, jeden z lovců si dal do FI logu fotku s exifem, kde souřadky jsou. Takže .......

Hm, měl jsem za to, že GC.com EXIF z uploadovaných fotek maže. Ale opravdu tam ta souřadnice je.


  • 0

#11822 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 19:17

Hm, měl jsem za to, že GC.com EXIF z uploadovaných fotek maže. Ale opravdu tam ta souřadnice je.

tak jak vidíš, nemažou,..... bavím se tady kecama moralistů, a asi nebudu jediný, jak je to možné, kde je získali, i přes kontrolu na finalky.cz,........ stačí se třeba sem tak ocitnout na eventu a pozorovat, jak i vyhlášení kačeři mění s jinými souřadnice ve velkém, bez žádných okolků. pak už tyto souřadnice lítají, jak namazaný blesk k dalším.


  • 0

#11823 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 19:22

Souřadnice mám během necelé minutky, jeden z lovců si dal do FI logu fotku s exifem, kde souřadky jsou. Takže .......

jses si jisty? Ty souradnice co tam dal Pif73 ukazuji na uplne jine misto (na Santiniho kapli) a ne na kesku. a u jinych fotek zadne souradnice v exifu nevidim

 

edit: btw. uplne stejnou vec jsem udelal i na jine kesi z teto serie a na ten strom kam ukazovali vedla velka geodalnice. Tzn. davat falesne souradnice do exifu u teto serie je skoro tradici.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 06 září 2020 - 19:25

  • 2

#11824 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 19:24

To že pár jednotlivců určuje kdo je poctivý a kdo ne spíš Geocachingu škodí, než naopak.

mam presne opacny nazor. upozornovat na podvodniky ukaze normalnim hracum, kde je hranice a bude stale vysoke procento lidi co lovi poctive. Prohlasit podvod za standard vubec nic neresi. A myslet si, ze podvodnik zmizi, kdyz se o nem nebude mluvit je vice nez naivni.


  • 6

#11825 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2020 - 19:42

jses si jisty? Ty souradnice co tam dal Pif73 ukazuji na uplne jine misto (na Santiniho kapli) a ne na kesku. a u jinych fotek zadne souradnice v exifu nevidim

Aha, nedíval jsem se... moc pěkná finta.


  • 0

#11826 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 5:48

Hm, měl jsem za to, že GC.com EXIF z uploadovaných fotek maže. Ale opravdu tam ta souřadnice je.

 

Myslim, ze je mazou pri uploadu fotky a to az od roku 2018. Nevsiml jsem si, ze by nektera forka z poslednich 2 let souradnice mela.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11827 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 6:26

mam presne opacny nazor. upozornovat na podvodniky ukaze normalnim hracum, kde je hranice a bude stale vysoke procento lidi co lovi poctive. Prohlasit podvod za standard vubec nic neresi. A myslet si, ze podvodnik zmizi, kdyz se o nem nebude mluvit je vice nez naivni.


Bohužel to u některých jedinců nemá vůbec žádný význam. Protože je jim to úplně jedno. Efekt to má pouze tam, kde dotyčnému vadí, že se na podvod upozorní. To tady neplatí.
  • 0

#11828 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 8:35

Souřadnice mám během necelé minutky, jeden z lovců si dal do FI logu fotku s exifem, kde souřadky jsou. Takže .......

....... takze pozdravuj kostelnika :P  :D  :D 


  • 1

#11829 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 17:01

Toto je taky trochu neštastné. Člověk si dá tu práci s nějakou vymazlenou keší a HQ následně změní v průběhu hry pravidla. Chápu, že v tom chce mít HQ pořádek, ale mohli na to myslet už při spouštění labek. Za mě teda, když je keš v názvu řádně označena jako bonusová lab cache, tak proč by nemohla mít jiný typ, než mystery. Různorodost je na geocachingu to, co většinu hráčů k této hře přitahuje. Pokud to tu už někdo zmínil, tak se omlouvám, nečtu zde všechno.
https://coord.info/GC8PKRK


  • 0

#11830 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 20:30

Toto je taky trochu neštastné. Člověk si dá tu práci s nějakou vymazlenou keší a HQ následně změní v průběhu hry pravidla. Chápu, že v tom chce mít HQ pořádek, ale mohli na to myslet už při spouštění labek. Za mě teda, když je keš v názvu řádně označena jako bonusová lab cache, tak proč by nemohla mít jiný typ, než mystery. Různorodost je na geocachingu to, co většinu hráčů k této hře přitahuje. Pokud to tu už někdo zmínil, tak se omlouvám, nečtu zde všechno.
https://coord.info/GC8PKRK


Kdybyste nemixovali dvě hry dohromady, tak by se tohle nestalo. Labky mají samostatnou aplikaci a i když se počítají do nálezů na gc.com, je to fakticky samostatná hra. Provázání labek a keše jako bonusu k nim mi proto přijde nešťastné a omezující. Kdyby to byla keš tematicky k labkám, ale byla lovitelná bez nich, tak by to splnilo účel (upozornilo na labky) a kromě toho by keš potěšila ty, co labky z nějakých důvodů neloví. Takhle pro tuhle skupinu děláš nelovitelnou keš. Navíc by to klidně mohl být letterbox.

Chápu frustraci, ale chyba podle mě není ani u HQ, ani u revírníka.
  • 9

#11831 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 20:34

Pokud vím, tak jedna bonusovka je zároveň multinou, indicie se dají zjistit buď odehráním labek, nebo v terénu. Ale nevím, jestli je to tak ještě, nedíval jsem se na to teď.


  • 0

#11832 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 20:46

Pokud vím, tak jedna bonusovka je zároveň multinou, indicie se dají zjistit buď odehráním labek, nebo v terénu. Ale nevím, jestli je to tak ještě, nedíval jsem se na to teď.


Třeba tady: https://www.geocachi...r-n-s-lab-bonus
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#11833 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 21:34

Před pár dny mi přišel i log na Needs archive na jedné keši (mám ve sledování všechny NA logy do cca 20 km). Na něm by nebylo nic tak divného, keš skoro dva roky ztracená. Ale divné je, s čím byl ten log svázán - s FI logem na dávno ztracené keši... Trochu mě to zarazilo. Stejný kačer zalogoval FI i mou keš, která nebyla přesně podle nápovědy, ale půl metru jinde vložením papírku na původní místo, a pak poslal ještě Needs Maintenance (přitom ten tam asi 5 dní byl a já se chystal keš opravit, což jsem udělal za týden)... Keš přemístil jeden z předchozích kačerů, který ji nezvládl vrátit přesně na místo úkrytu, tak popsal uložení náhradní v logu, ale prý nebyla ani tam, přitom já ji našel i bez toho, že bych si ten log znovu četl.

 

Občas si říkám, jak ti lidi tu hru hrají :-(


  • 1

#11834 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 0:54

.....

 

Občas si říkám, jak ti lidi tu hru hrají :-(

 Asi takhle. Viz výňatek z korespodence k "FI" logu na keši, která byla Disablovaná z důvodu ztráty a na místě nebyla : "Jo, bod je pro nás důležitý. To že tam nebyla krabička není naše vina. Místo i místo pro krabičku jsme objevili. Jsme z daleka a tak si myslíme, že si ji zasloužíme. Díky"


  • 2

#11835 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 5:46

Já myslel Nové Město na Moravě, ale vidím, že jich je asi víc.


  • 0

#11836 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 7:25

 Asi takhle. Viz výňatek z korespodence k "FI" logu na keši, která byla Disablovaná z důvodu ztráty a na místě nebyla : "Jo, bod je pro nás důležitý. To že tam nebyla krabička není naše vina. Místo i místo pro krabičku jsme objevili. Jsme z daleka a tak si myslíme, že si ji zasloužíme. Díky"

Aha...  taky dobrý. To nás během těch let co kešujeme zatím nenapadlo. Asi nejsme dost "trendy". Letos jsme byli u Hřenska na dovolené a místo kde je uložená nejnižší keš v ČR jsme taky našli. Dokonce 3x. Poprvé jsem na místě v docela solidním svahu našel pod suchým listím schovaný potok + asi 10cm bahna, ale keš ne. Podruhé jsem se plazil pod vyvráceným hintem a potřetí jsme hledali všichni a stejně nenašli. Je to nejnižší keš...moc jsme ji chtěli. Jsme z Brna a taky to máme daleko, tak že bych .....?  .... k ďasu..tohle nedokážu... :( .


  • 0

#11837 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 8:49

Kdybyste nemixovali dvě hry dohromady, tak by se tohle nestalo. Labky mají samostatnou aplikaci a i když se počítají do nálezů na gc.com, je to fakticky samostatná hra. Provázání labek a keše jako bonusu k nim mi proto přijde nešťastné a omezující. Kdyby to byla keš tematicky k labkám, ale byla lovitelná bez nich, tak by to splnilo účel (upozornilo na labky) a kromě toho by keš potěšila ty, co labky z nějakých důvodů neloví. Takhle pro tuhle skupinu děláš nelovitelnou keš. Navíc by to klidně mohl být letterbox.

Chápu frustraci, ale chyba podle mě není ani u HQ, ani u revírníka.

 

Něcopodobného jsem udělal i já na svých LABkách, neměl jsem totiž do nedávné doby data. GC8NJWV.


  • 1

#11838 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 11:00

Něcopodobného jsem udělal i já na svých LABkách, neměl jsem totiž do nedávné doby data. GC8NJWV.

A z toho plyne, že LABky je jen taková multina, kde je bod za každou stage.


  • 1
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#11839 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 11:03

Mpik: Díky za vzpomenutí mých labek Zapomenuté Nové Město na Moravě. Myslím dokonce, že jsem byla první, kdo udělal bonusovku labek s duální možností projít to jako multinu. Před založením (5. 1. 2020) jsem prohlížela bonusovky všech do té doby publikovaných labek (zajímalo mě, jestli by to prošlo schválením), a pokud jsem žádnou nepřehlédla, nikdo do té doby duální řešení na bonusu neměl. Mimochodem zmíněné labky ve Žďáře nad Sázavou mají listing zkopírovaný ode mě (dala jsem ownerovi souhlas, ačkoli míra okopírování mě překvapila). Duální řešení pak začali dělat další owneři, což je dobře, nicméně jich je stále velmi málo. 
 
Já se tehdy nesnažila publikovat to jako multinu, ale myslím, že když se to dá projít i bez labek, multina by to klidně mohla být a nebylo by to proti pravidlům. Je škoda, že to owner na Hanáckém Jeruzalémě neudělal i jako klasický letterbox, pak by jeho keš mohla nejspíš existovat dál tak, jak ji zamýšlel. Skutečnou chybu ale udělal revírník, když mu to pustil, aniž by si pořádně prohlídl listing, a pak mu v tom dělal popublikační změny. Kdyby mu to nepublikoval, mohl to autor ještě změnit. Teď už s tím neudělá nic. :-( 

Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 10 září 2020 - 11:07

  • 0

#11840 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2020 - 11:04

A z toho plyne, že LABky je jen taková multina, kde je bod za každou stage.

 

Ano, přesně tak.
- multina bez finálové krabičky

- co stage to bod

- některé nejsou lineární, takže lze stage "sbírat" víceméně náhodně, u lineárních je stage X+1 závislá na odlovení stage X.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama