Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#11861 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 20:45

O letním busu na Čerchov vím, jen obvykle nemám tolik času.
Letos jsme se v neděli navíc konečně na chvíli vypravili na Přimdu.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 17 září 2020 - 20:46

  • 0

#11862 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 21:25

Nemáme si co vyčítat, taky jsem si ještě nenašel čas na Bechyni, ale tam pořád doufám, že se objeví bonus, i když věřit tomu už přestávám.

 

 Konec konců, ono volného času zas tolik není a člověk musí rozvažovat, komu a čemu ho věnuje...


  • 0

#11863 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 21:26

Kdyby sis nechala zobrazit detaily labky, mohla ses dočist, že přes léto jezdí na Čerchov o víkendech autobus, ano, až nahoru :)

Dost smutný...


  • -2

#11864 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 22:05

A to jako proč? To, že jsi mlaďas plný sil, který to zmákne po svých, neznamená, že jsou tak na tom všichni. Je dost a dost lidí, kteří se 30 a možná víc let koukali na Čerchov, bez toho, aby tam mohli jít, nikdo je nezavřel a dneska jsou vděčni, že je tam bus doveze a oni už jenom mohou vylézt  na Kurzovu rozhlednu podívat se po kraji. Před pár lety jsem na schodech nahoru zachytil dědu, který ztratil rovnováhu a mohl si hodně ublížit.

 

Kromě toho, Čerchov je na rozdíl od ostatních kopečků Českého lesa, které mají kolem 800 metrů, skutečná (a možná jediná) hora v tomhle dlouhém pohoří. Zkus to, nevěřím, že dáš v jediném dni po svých všechny keše, které na něm dnes jsou.


  • 2

#11865 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 10:12

Protože mě irituje tenhle instantní druh turistiky, kdy se každej všude vyveze lanovkou nebo autobusem nebo já nevím čím. Vyvézt se, udělat selfie, bejt megahustej, že jsem na tom kopci byl a hurá dolů, aby se mi neulomil podpatek.
Zkus někdy porovnat místa, kam se dá dostat pomocí něčeho podobného s místy, kam si musíš dojít z hlediska davů, komerce, nepořádku, atmosféry,...
Zrovna na Čerchově jsem už byl a to letos. Jako jo, já po kopcích lezu, takže jsem možná malinko jinde, než běžný vzorek populace, ale zrovna Čerchov je od nejbližšího parkoviště dost pohoda. Nevím, o jakých keších se bavíme, protože na 6 keší v jeho okolí mi stačily 3 hoďky (od auta k autu).

Nicméně chápu i Tvůj pohled. Ano, někteří lidé na to prostě nemají, protože mají svůj věk, zdravotní omezení atp. Dobře, ti ať se klidně vyvezou, (nejn) domov důchodců na výletě je rád, že se někam podívá. Ale ta masovost, kdy jsou lidi jen líní... Jak píšu ve svém přechodu Nízkými Tatrami, tak třeba zrovna ten Chopok a Ďumbier je zářným příkladem, proč se mi to nelíbí.


  • 1

#11866 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 10:39

Tak ze se na Cerchov da autobusem me kapku prekvapilo. Kdysi jsem tam byl na zimnim eventu s prespanim na snehu, byla to sranda, vylezt nahoru nebylo nic hroznyho, i kdyz s kompletni vybavou vcetne stanu se to trochu proneslo. Ale zase asi je to jedinej poradnej kopec siroko daleko kam ten autobus jede. Takze bych se zas az tak nepohorsoval, domov duchodcu si tam muze dojet na vejlet a ostani maji spoustu jinejch kopcu kam ten autobus nejede. V zasade mi to taky prijde trochu ujety, ale dokud je to vyjimka a ne pravidlo, tak mi to prijde v pohode.


  • 0

#11867 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 16:30

Mirek Routa:

 

On je masiv Čerchova trochu větší, než se na první pohled zdá. Udělal jsem soupis a samotného mne překvapilo, že jsem napočítal 29 keší (a něco mi říká, že tam ještě je finálka mysterky, která začíná jinde). A přiznávám, že k odlovu těch nejvzdálenějších směrem k České Kubici jsem se kdysi rád nechal tím busem dovézt k bývalé rotě. Mimochodem, ta linka je mezinárodní, zajíždí do Furthu i Waldmünchenu.

 

GC5W71Z, GC5W72B, GC5W72Z, GC5W73E,

GC5W73M, GC5W73V, GC5W745, GC5W74H - série Výstup na Čerchov
GC77B2P, GC77B2X, GC77B39, GC77B3J - série Po modré z Pece k Čerchovu  
GC1DH5G - Modřín v Jubilejním hájku
GC1AB1D - Česká studánka
GC55Q5K - Hánova cesta
GC33HTM - OBELISK PRO STADIONA
GC6TH83 - Os femoris (T5)
GC5WEQB - Malinová hora (vedlejší vrchol)
GC1JT8Q - Skalka  
GC34B8T - Lehmgruben (asi 150 m v SRN)
GCPPXP  - ČERCHOV MOUNTAIN
GC7VNFM - 68/14 Stanoviště ilegálního vysílání
GC4B0XQ - Fremuthova jedle
GC12306 - Lost 2 - Zámeček / Amerika
GC4KPRJ - Smrk u Zámečku
GC1VKQ8 - Dlouhá skála     
GC4B0XC - Jedlová studánka  
GC1N4F4 - Tři znaky (Drei Wappen)
GC5D9YB - Weizriegel


  • 0

#11868 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 5:22

Došla jsem k rozhodnutí, že Bechyně bonus mít nebude.
Možná jsem opět bílá vrána, ale mám prošlé několikery LABky, kde jsem si nedošla pro bonusovou keš. Možná si za deštivých dnů udělám jejich seznam a body do Locusu, abych měla přípravu na další "cestu okolo".
  • 0

#11869 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 7:16

Zvědavka: Tušil jsem to :unsure: .

 

Btw pro zájemce: koukal jsem, že linka na Čerchov bude letos v provozu ještě na sv. Václava.


  • 0

#11870 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 7:18

Protože mě irituje tenhle instantní druh turistiky, kdy se každej všude vyveze lanovkou nebo autobusem nebo já nevím čím. Vyvézt se, udělat selfie, bejt megahustej, že jsem na tom kopci byl a hurá dolů, aby se mi neulomil podpatek.
Zkus někdy porovnat místa, kam se dá dostat pomocí něčeho podobného s místy, kam si musíš dojít z hlediska davů, komerce, nepořádku, atmosféry,...
Zrovna na Čerchově jsem už byl a to letos. Jako jo, já po kopcích lezu, takže jsem možná malinko jinde, než běžný vzorek populace, ale zrovna Čerchov je od nejbližšího parkoviště dost pohoda. Nevím, o jakých keších se bavíme, protože na 6 keší v jeho okolí mi stačily 3 hoďky (od auta k autu).

Nicméně chápu i Tvůj pohled. Ano, někteří lidé na to prostě nemají, protože mají svůj věk, zdravotní omezení atp. Dobře, ti ať se klidně vyvezou, (nejn) domov důchodců na výletě je rád, že se někam podívá. Ale ta masovost, kdy jsou lidi jen líní... Jak píšu ve svém přechodu Nízkými Tatrami, tak třeba zrovna ten Chopok a Ďumbier je zářným příkladem, proč se mi to nelíbí.

On se chlubí, že umí vyjít kopec pěšky, ale zároveň se přizná, že aby ho vyšel pěšky, musí k němu přijet a odjet autem. :-)  To já se můžu chlubit, že jsem na všechny keše přijel a odjel na kole. 


  • 0

#11871 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 10:35

Mno, jedu na mölkky, ale jsem smutná, že parťák do týmu je nemocný. To jsem zvědavá, na kterého nešťastníka vyjdu. :-) Určitě nevyhraje - na druhou stranu bude mít veselý den. ;-)
  • 0

#11872 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 22:11

Protože mě irituje tenhle instantní druh turistiky, kdy se každej všude vyveze lanovkou nebo autobusem nebo já nevím čím. Vyvézt se, udělat selfie, bejt megahustej, že jsem na tom kopci byl a hurá dolů, aby se mi neulomil podpatek.
Zkus někdy porovnat místa, kam se dá dostat pomocí něčeho podobného s místy, kam si musíš dojít z hlediska davů, komerce, nepořádku, atmosféry,...
Zrovna na Čerchově jsem už byl a to letos. Jako jo, já po kopcích lezu, takže jsem možná malinko jinde, než běžný vzorek populace, ale zrovna Čerchov je od nejbližšího parkoviště dost pohoda. Nevím, o jakých keších se bavíme, protože na 6 keší v jeho okolí mi stačily 3 hoďky (od auta k autu).

Nicméně chápu i Tvůj pohled. Ano, někteří lidé na to prostě nemají, protože mají svůj věk, zdravotní omezení atp. Dobře, ti ať se klidně vyvezou, (nejn) domov důchodců na výletě je rád, že se někam podívá. Ale ta masovost, kdy jsou lidi jen líní... Jak píšu ve svém přechodu Nízkými Tatrami, tak třeba zrovna ten Chopok a Ďumbier je zářným příkladem, proč se mi to nelíbí.

Smiř se s tím, že každý má svou hlavu, svoje priority. Pro tebe je cesta cíl, někdo jiný rád ušetří dvě hodiny pěší cesty na vrchol a zpátky a stráví je v muzeu v Klenčí nebo v Domažlicích, případně kdekoli jinde. Člověk nepředělá sám sebe, natož aby dokázal předělat někoho jiného...


  • 2

#11873 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 8:53

Nějak se mi začínají množit odlovené LABky, kde mám bonusové čísla, ale nemohu najít zda mají bonusovou cache. U LABek je jen většinou napsáno, že čísla se Vám budou hodit, ale odkaz na kod cache ne. Když prozkoumám okolí, tak nic co by se hodilo jako bonusová cache nenajdu, taktéž když prozkoumám cache autora.

 

Nemáte nějakou metodu jak spolehlivě zjistit bonusovou cache k LABkám? Nebo jak zjistit, že cache ještě není založena? U těch co nemají bonusové čísla to je většinou jasné.

 

Naposledy se mi to stalo s LABkami PERLY PODJESTEDI.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11874 Berani MH

Berani MH

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 9:17

Perly podjestedi - bonusova kes je GC8H96F. Je to u Svetle pod Jestedem.
  • 0

#11875 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 11:19

"Nemáte nějakou metodu jak spolehlivě zjistit bonusovou cache k LABkám?"

Já vzdy koukam sem: https://labgpx.cz/
  • 0

#11876 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 18:58

"Nemáte nějakou metodu jak spolehlivě zjistit bonusovou cache k LABkám?"

Já vzdy koukam sem: https://labgpx.cz/

Jo to vypadá nadějně pro domácí přípravu, jen v terénu v případě náhodného odlovu ne moc použitelné. Dík.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#11877 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 19:22

I v terénu, když narazim na Labky nečekaně se jdu podivat. Jinak to je jen věcí ownera, jestli v listingu Labek dá odkaz na bonus. S tím nic nenaděláš
  • 1

#11878 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 23:26

Tohle nepatří ani tak do depresivního koutku, jako spíš do koutku kuriozit. Ale ten tu není, zakládat ho nechci, tak to napíšu sem.

 

Myslíte si, že je možné, aby se čtyři roky po publikaci wheriga a 250 odlovech přišlo na to, že cartridge obsahuje fatální chybu, která určité skupině kačerů znemožňuje odlovit keš? Pokud si myslíte, že to není možné, tak vězte, že se mi to právě přihodilo u mého Návratu Baziliška.

 

Situace je samozřejmě trošku specifičtější. Kdo tu keš neznáte, tak vězte, že v rámci odehrání jedné cartridge (jedné hry) můžete najít a odlovit až pět různých keší. A právě se ukázalo, že cartridge obsahovala záludnost (úmyslně nepíšu chybu), která znemožňovala hráčům, hrajícícm na iPhonech získat informace o umístění jedné z těchto pěti keší (Poklad lesních skřítků). A protože tam ta chyba byla od samotného počátku (od publikace), znamená to, že žádný hráč na iPhonu neměl šanci keš Poklad lesních skřítků získat. (Důvod byl ve stručnosti ten, že přehrávač v iPhonu se v jedné konkrétní situaci zachová jinak než všechny ostatní a špatně vyhodnotí jednu podmínku, takže má za to, že na místě poklad už není.) Chybu jsem samozřejmě opravil a publikoval novou verzi cartridge.

 

Ironické však je, že na potíže s odlovením keše si za celou dobu stěžovalo asi cca 5 lidí (a ano, byli to jablíčkáři). Určitě je pravda, že hráčů wheriga na Androidu bude asi více jak polovina, ale těch s iPhony bude zajisté více než těch 5. Asi není nutné tady rozebírat všechny možnosti, jak mohli keš i tak odlovit. Sám si jich dokážu představit několik. Berte to tak, že mě to překvapilo a potřeboval jsem se z toho vypsat.

 

Chvilku jsem přemýšlel, že bych zodpovědnost za to hodil na nezkušenou účetní nebo na nějakého epidemiologa, ale nakonec to asi zůstane na mě. Pokud si tedy toto čte někdo, kdo hrál Baziliška na iPhonu, tak se mu omlouvám za komplikace (protože je mít musel, anžto to na iPhonu prostě jinak nešlo). Může ho těšit skutečnost, že ostatní jeho bratři ve stroji již budou mít situaci napravenou.

 

Tak to berte jako takovou kuriozitu, co se taky může stát.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11879 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2020 - 6:24

Mne to zas tak nepřekvapuje. Uživatelů Androidu v populaci je cca 85%. Mezi kačery to bude asi ještě více. Už kvůli výdrži baterie nebo kvůli lepším aplikacím pro geocaching. A na odlov chodí velká část ve skupinách, a pokud to jednotlivci selhalo, je velká pravděpodobnost, že byl ve skupině někdo s Androidem. Tak se svezli s ním.
  • 4

#11880 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2020 - 6:46

Jako programator si dnes a denne dokazuju, ze blbcem jsem opravdu ja a jen ja a ty chyby v programech tam za me nikdo nedela. Kdyz se obcas po delsi dobe na nejaky ten zdrojak podivam, chytam se za hlavu a uprimne se ptam, kdo to takhle hloupe naprogramoval. ;-) To jen na uklidneni, ze v tom urcite nejsi sam.

 

A k tomu Navratu Baziliska - myslim, ze prave tohle jsou kese, na ktere chodi lidi ve skupince. Pak se nejake nakousnute jablicko muze pohodlne ztratit. (I ja, vicemene solista, jsem tam nebyl sam. A stale mi jeste chybi odlovit Vili poklad, na ktery jsme tenkrat uz nemeli cas. Ale ja se tam urcite nekdy vratim. Jen nevim kdy.)

 

V kazdem pripade za tuhle paradni a povedenou Baziliskovou serii dekuji jeste jednou a verejne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama