Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12081 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 13:45

Jen tak mimochodem, které weby kontroluješ? Já znám jen f***y.cz -- tam zatím mám 1 z 6.

Jenom ty finálky, žádnej jinej neznám. Už jenom z principu čas od času změním souřadnice finálky a pak čučím, kolik známých nicků žádá kontrolu keše, nebo píše dnf.


  • 1

#12082 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 19:00

Jo, jako treba ja nedavno  :D


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12083 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2020 - 23:02

Tak tak. :-)


  • 0

#12084 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 12:15

Právě jsem skoro hodinu strávil úpravou obrázku, kterou bych si ušetřil tím, kdyby GC.com ne*urvilo PNG.

 

Ano, mohl jsem využít nějaký schválený sever, ale kvůli externímu ukládání obrázků jsem si udělal vlastní stránky. Ty teď využívat nemůžu, a jelikož mám rád věci na jednom místě, tak se mi GD ani nic jiného použít nechtělo.


  • 1

#12085 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2021 - 23:57

Že by novej Jonea? Včera toodoo v našem kraji bouchnul krásných 360 keší. Zřejmě slušnej oddíl...  :D

Tak dnes "byl" na mý keši. Hned sem se koukl na jeho profil a má tam 9 stránek po 20 ks = 180 keší jen dnes. :lol: :angry: :angry: :lol:


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#12086 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2021 - 7:46

Nejhorší na tom je, že celá ta parta včetně Joney na mé keši opravdu byla, takže jsem nemohl ani mazat.  :P  Jonea mi na můj dotaz poměrně přesně popsal místo uložení a nabídl k nahlédnutí i tracklog. Tak jsem to zašel ještě jednou zkontrolovat a byli v logbooku, jen od konce, takže jsem si toho při první rychlé kontrole nevšiml.

O způsobu získání souřadnic si iluze nedělám, ale razítka tam prostě měli.


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12087 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 5:42

Právě mi jeden můj TB zalogoval človíček, který se ani netajit tím, že to udělal od stolu a ještě i přidal odkaz na FB stránky, kde je spousta kódů volně k dispozici. Že to ty lidi takhle baví hrát.


  • 1

#12088 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2021 - 11:31

Právě mi jeden můj TB zalogoval človíček, který se ani netajit tím, že to udělal od stolu a ještě i přidal odkaz na FB stránky, kde je spousta kódů volně k dispozici. Že to ty lidi takhle baví hrát.

zvykej si,...... takhle jsem měl před nějakou dobu vlnu logu TB, které jsem minimálně ukazoval a naposledy byl před 2 lety na eventu, kde si ho loglo pár lidi (cca 5). Najednou smršť včetně kačerů z Německa,.....


  • 0

#12089 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2021 - 12:43

Už delší dobu lovím kešky po troškách nebo jen po jedné, aby mi vyšla na čtyřtisící něco obtížnějšího. Nejlépe nočka nebo dlouhá multina v přírodě. Ale bohužel stále nesmím mimo Prahu a v noci už vůbec ne. Nakonec jsem našel dlouhou multinu po Praze od taxofta, tak snad mě pořádně protáhne a po té spoustě hodin ji najdu. :-)


  • 2

#12090 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2021 - 11:02

Už delší dobu lovím kešky po troškách nebo jen po jedné, aby mi vyšla na čtyřtisící něco obtížnějšího. Nejlépe nočka nebo dlouhá multina v přírodě. Ale bohužel stále nesmím mimo Prahu a v noci už vůbec ne. Nakonec jsem našel dlouhou multinu po Praze od taxofta, tak snad mě pořádně protáhne a po té spoustě hodin ji najdu. :-)

Že by Stožáry?  :P Pokud jo, dobrá volba. Ty mají jedno významné pozitivum, že mají naprosto jasné zadání, tam není co nechápat a pokud se dobře koukáš, tak co splést. Já to tehdy dal s kamarádem za dvě odpoledne, ve skutečnosti je to kratší a pohodovější, než to vypadá  ;)


  • 1

#12091 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2021 - 11:09

Jo, okres už mám hodně vylovený, tak občas vyrazím za nějakou mysterkou nebo multinou, do které se mi doteď moc nechtělo. Ve čtvrtek například jedna 15km dlouhá, naštěstí to šlo objet na kole, i když těch výškových metrů nebylo úplně málo.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#12092 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2021 - 20:55

Jo, lovit dlouhý keše do kterých se mi dlouho nechtělo.. to mi něco říká.


  • 0

#12093 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2021 - 22:37

Aktuálně mě hodila do deprese jedna facebooková geocachingová skupina, kde se domlouvá hromadná stížnost na Groundspeak na české revírníky, protože nepublikují nové keše. Taková míra sobeckosti je celkem silný kafe...

Na můj dotaz, zda si vážně smolí žádost do Ameriky, bylo odpovězěno následovně

Určitě ano. Platím HQ poplatek a očekávám za něj služby, které z rozhodnutí českých revírníků bez opory v platných nařízeních vlády nedostávam.

-A kam jinam si na české revírníky stěžovat, než na jejich nejbližší šéfy? Sami revírníci tvrdí, že když nejsem s jejich rozhodnutím např. o nepovolení keše spokojen, mám si stěžovat na HQ.


Ať si zakládají na opencaching, budiž jim přáno (to budou jednou hádek o FTFka), ale stížnost na revírníky? Jako vážně?  :wacko:


Tento příspěvek byl upraven od MirexCZ: 28 březen 2021 - 22:39

  • 9
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#12094 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2021 - 23:25

No. Ono je problém, že rewierníci nemají zde u nás žádnou kontrolu. Zvolít náhradního revírníka je interní záležitost stávajících. Takže jijich klaka je poměrně mocná a nekontrolovatelná.

 

Napsat na GS může mít spíš negativní výsledek, zakážou nám keše obecně, nebo, spíš, neuděljí nic. To že by přiměli rewiuiewery k publikaci je nesmysl. To by bylo jako tepání různých místních rewjůwerů za různý přístup k situaci, někdo publikuje ihned, někdo za týden, někdo nechává mrvé keše žít rok,, jiný je po měsíci odstřelí.

 

Tuhle skupinu neznám, ale stěžovat si na GS má efekt asi jako házení vajíček do vesmíru. Nis se nezmění.

 

A sem vlastně patří proč: Po dvou letech jsem si říkal že si zaplatím PM. Inu, hodilo mi to jakýsi error. Support GS mi odpověděl že má správně opsat kartu a jestli mám dost peněz... hm, třikrát jsem to zkoušel asi shválně, co? A kdybych neměl peníze, tak si přeci neplatím takouvou zbytečnost jako PM na GC.


  • -4

#12095 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 7:52

Aktuálně mě hodila do deprese jedna facebooková geocachingová skupina, kde se domlouvá hromadná stížnost na Groundspeak na české revírníky, protože nepublikují nové keše. Taková míra sobeckosti je celkem silný kafe...

Na můj dotaz, zda si vážně smolí žádost do Ameriky, bylo odpovězěno následovně

Určitě ano. Platím HQ poplatek a očekávám za něj služby, které z rozhodnutí českých revírníků bez opory v platných nařízeních vlády nedostávam.

-A kam jinam si na české revírníky stěžovat, než na jejich nejbližší šéfy? Sami revírníci tvrdí, že když nejsem s jejich rozhodnutím např. o nepovolení keše spokojen, mám si stěžovat na HQ.


Ať si zakládají na opencaching, budiž jim přáno (to budou jednou hádek o FTFka), ale stížnost na revírníky? Jako vážně?  :wacko:

 

Tak to je mazec.

Však je nikdo nenutí platit si PM. A dokonce je nikdo nenutí tuto hru hrát. Tohle asi nepochopím.

Taky už jsem asi třikrát překládal event. Ale plně to chápu a respektuji.


  • 1

#12096 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 7:55

Sere pes...
  • 0

#12097 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 9:10

pokud se můžu v rámci okresu pohybovat, tak proč by nemohla být v rámci okresu publikována keš?


  • -2

#12098 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 9:18

Že by kvůli tomu, aby na sebe natěšení FTFkaři neprskali covid ?


  • 3

#12099 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 9:20

Ty se ale podle aktuálně platného nařízení nemáš volně trajdat po svém okrese. Najdi si jej a přečti si celý bod III.


  • 5

#12100 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 9:21

pokud se můžu v rámci okresu pohybovat, tak proč by nemohla být v rámci okresu publikována keš?

Jiste je to jeden z pohledu na vec. Druhy muze byt, ze publikace cache by (zejmena FTFkare) pobizela k porusovani pravidel a presouvani se do jinych okresu. A nedovedu si predstavit ten negativni medialni humbuk, ktery by zpusobilo napr. prereknuti nejakeho kacera pri kontaktu s hlidanim hranic.

 

Muzu mit namitky proti opatrenim, ale v jejich kontextu je rozhodnuti revirniku (az do teto diskuse jsem si myslel, ze je to rozhodnuti GS) naprosto chapu.

 

Neboli: Co kdyby se, hypoteticky, potkali 3 FTFkari (a prosim nechapat hanlive) na nove publikovane cache a jela kolem hlidka/nahlasil nejaky aktivni clovek. Opravdu staci humorne historky o umisteni bomby, tragicke udalosti kaceru apod. Neni nutne, aby medialni masinerie oznacila geocaching za duvod sireni covid... To by pak zamknuli po dobu lockdownu vsechny listingy.


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 29 březen 2021 - 9:30

  • 7




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama