Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12121 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 22:26

Už jsem to psal kamsi na fb, jen to jakousi záhadou zmizelo. Můj názor na psaní stížností, zastavení publikací i výzvu k publikování keší na Opencachingu vyjádřím přirovnáním:

 

Pokud bych přijel s autem do servisu a zaměstnanec opravny (revírník) by mi řekl, že kvůli podezření že bych nemusel jezdit střízlivý mi auto neopraví, taky bych si našel jinou opravnu. Peníze za PerManentku bych samozřejmě chtěl vrátit. A nemyslím si, že by to někdo ze zde diskutujících udělal jinak.

Zatim se nevyjadril nikdo z revirniku, takze nevime, jestli nejake instrukce od GS nedostali. Obecne se ale GS k epidemii stavi spis pragmaticky a ustupuje - napr. posouva vsemozne suvenyry, terminy publikace LABek apod.

 

Srovnani se servisem mi uplne nesedi. Oni Ti nezbytene veci na aute opravi (na kese muzeme chodit), ale docasne Ti nenamontuji nove funkce (publikace kesi), aby se vyhnuli moznemu horsimu postihu. Mozna jeste lepe - v aktualni situaci Ti behem opravy neuvari kafe, aby nebyli povazovani za restauracni zarizeni, ktere je treba zavrit.


  • 2

#12122 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 22:42

Napůl souhlasím. Vskutku nemáme PerManentku na práci opravářů (na práci revírníků). Zaplatili jsme si, abychom měli aktuální seznam jimi provedené práce (notifikace na nové keše). Jenže ta práce neprobíhá.

Vrátím-li se k fotbalu, žádný fotbalový klub neřekl že nám peníze nevrátí, i když nemůžeme na stadiony, protože oni přeci pořád plánované zápasy hrají.

 

Ano. Je tedy pravděpodobné, že nám v případě zájmu nenabídnou částku za celou PerManentku, ale pouze určitou část.

Nebo je tu tedy šance, že vycítí možnou finanční ztrátu, a namísto vracení peněz se pustí do diskuse se svými zaměstnanci. A v to nejspíše všichni píšící na HQ doufají. 

Jsou oblasti, kde keší vychází málo, protože je tam málo aktivních kačerů ownerů. Taky je to důvod ke stížnosti nebo slevě na PM? Ne.

Naše vláda rozhodla o omezení pohybu obyvatel a revírníci na to zareagovali legitimním způsobem. Taky z toho nemám radost. Ale je to pouze dočasné pozastavení, nikoliv trvalé pozastavení. A k tomu srovnání s autoservisem. Není to o tom, že ti to auto neopraví, ale že ti to neopraví hned. Ale jak tu je napsáno výše, není to oprava nepojízdného auta, ale spíše tuning, auto jezdí dál.


  • 3

#12123 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2021 - 23:10

Jsou oblasti, kde keší vychází málo, protože je tam málo aktivních kačerů ownerů. Taky je to důvod ke stížnosti nebo slevě na PM? Ne.

 

Málo aktivních ownerů ovšem není z rozhodnutí HQ.

Tedy v těch oblastech. Pokud zakladatelé mezitím dle plánů na fb utečou k Opencachingu, pak bude málo aktivních ownerů v návaznosti na rozhodnutí HQ. A to je další věc, proč by ono psaní na HQ k něčemu být mohlo.

 

Naše vláda rozhodla o omezení pohybu obyvatel a revírníci na to zareagovali legitimním způsobem.

Nevím, zda to nazývat legitimním způsobem. Pokud by Globus v Liberci zavřel, aby tam náhodou nejezdili nakupovat jablonečáci, bude to chválihodné? Dostane náhrady za uzavření hypermarketu od státu? Ale na to jsem narážel už ve Vořechových:
37_5_covidovne.png


  • -2

#12124 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 4:08

Vy tady stále zminujete, že si PM platíte kvůli notifikacim na nové kešky. Ale to PM není jen o notifikacich.
Kromě těch notifikací (publikování nových keší) snad všechno ostatní funguje ne?
Namátkou: viditelnost PMO keší, tvorba PQ,ignore list, možnost změny souradnic keší na mapě, přidávání poznámek ke keším na mapě, zvýšené limity API... Je toho víc, jen se tu brečí nad publikacemi.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 30 březen 2021 - 4:10

  • 6

#12125 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 6:11

do supermarketu nás může jít najednou třeba 100-200, ale 10 lidí u keše v lese je problém :-) a pořád se najdou lidi co tomu věří........ úžasné.


  • 1

#12126 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 7:51

V supermarketech se nákaza nešíří. Ve fabrikách taky ne. Šíří se v malých obchodech a šířila by se i v supermarketech, kdyby se tam prodávalo běžné zboží, proto musí být cca desetina regálů zapáskovaná. Nové keše mě tak moc netrápí, letos jsem stejně našel minimum, chápal jsem uzavření obchůdků, nakonec i to omezení sortimentu, ale očekával jsem to na 3 neděle a ne měsíce. To už opravdu nastává potřeba koupit si boty, oblečení, věci na sportování, na zahradu, to omezení nafurt už začíná hodně vadit. 3 týdny se to vydržet dalo.

S kešemi je to jako s lyžováním. Samo lyžování nevadí, vadí nahromadění lidí u vleků, na parkovištích, u stánků. A to, že vyhlášených středisek je jen pár a nikdo nedokáže omezit návštěvy a rozvrhnout je jinam. Nejde říct do Špindlu už přijelo moc lidí, jeďte jinam. A nové keše jsou taky takovým magnetem, nelze zakázat FTF a nelze předpokládat, že by notoričtí FTFkaři dobrovolně zůstali doma. Nic moc sice nehrozí, jen medializace případného problému. Ale ta by nestála za to.


  • 5

#12127 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 7:52

do supermarketu nás může jít najednou třeba 100-200, ale 10 lidí u keše v lese je problém :-) a pořád se najdou lidi co tomu věří........ úžasné.

Jsem asi jeden z poslednich, kdo by obhajoval smysl vsech opatreni. Mozna jsem to prehlednul, ale on je tu nekdo vsechny obhajoval? Cela debata byla o docasnem pozastaveni publikace novych cache.

 

Mimochodem primer se supermarketem je lepsi nez autoservis - je vhodnejsi par regalu ohranicit paskou a nechat zbytek fungovat, nez zavrit cely supermarket. Bohuzel verim, ze se najdou lidi, kteri jsou schopni naprasit supermarket za to, ze prodali 1x boty. Vzhledem ke gumovosti predpisu mozna ohranici nektere zbozi navic.


  • 2

#12128 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 8:54

Já si myslím, že je to bouře ve sklenici vody. Kdysi jsem dělal fotbalového rozhodčího na okresní a krajské úrovni a na kritiku a stížnosti jsme byli připravení, počítali jsme s nimi, byly součástí naší práce. Na mě osobně za těch třináct let přišla oficiální stížnost jedna jediná a tu jsem si bez problémů obhájil během deseti minut na lavičce na chodbě před sekretariátem svazu. Ať člověk rozhodl jakkoliv, pokud tak učinil v souladu s předpisy a řády, neměl se čeho obávat.

 

I když mi je propírané rozhodnutí reviewerů v zásadě ukradené*, osobně se s ním neztotožňuji**, ale považuji ho za obhajitelné***. Proto nevidím důvod, proč by někdo nemohl napsat stížnost „nadřízenému orgánu“ (zde HQ). Pokud si svoje rozhodnutí RW obhájí (o čemž jsem přesvědčen), nic se nestane. Pokud učinili rozhodnutí svévolné, které není obhajitelné, pak je jedině dobře se ozvat.

 

___________________________

Pár vysvětlivek k předhozímu:

* Poslední dobou už prakticky nekešuju a ani nepublikuju a není to způsobeno primárně covidem. Takže to, jestli je zastavená publikace nových keší, mi je opravdu jedno.

** Osobně preferuji důraz na aktivní osobní odpovědnost každého jedince, než na plošné zákazy a příkazy. Proto se neztotožňuji s tím, že se kvůli určitému počtu inteligenčně méně disponovaných jedinců, kteří si ani za současné situace nedokáží odpustit FTF event, zruší možnost těm ostatním, kteří třeba už mají svůj okres prakticky vylovený, provozovat hru, která je baví a ve všech směrech na ně bude působit pozitivně — ať už v psychické, tak i ve fyzické rovině.

*** Právě proto, že existuje nezanedbatelné množství inteligenčně méně disponovaných jedinců, kteří nejsou ochotni dodržovat žádná (ani ta smysluplná) omezení a kteří by představovali zbytečnou hrozbu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí si RW dokáží obhájit.


  • 14
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12129 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 9:59

Docela me prekvapuje, ze dosud nikdo nezminil argument, ze publikace kesi pri platnem zakazu pohyhu je pro FTFkare z jineho okresu (puvodne dokonce jine obce) jednoduse diskriminacni.

Samozrejme se da namitnout, ze FTF neni oficialni soucasti hry, na druhou stranu realne je jeji nedilnou soucasti a spousta lidi ho bere celkem vazne.

 

Pokud by pozastaveni bylo ciste proto, aby pripadna publikace nenahravala porusovani zakazu pohybu, tak stejnou argumentaci bych mohl zkusit vyuzit pro permanentni zakaz publikaci - i bez omezeni pohybu muze FTF hunt nahravat k porusovani dopravnich/jinych predpisu.. a zcela uprimne, nejsem si vubec jisty, zda prekroceni nejake hranice na mape predstavuje vetsi problem, nez prolitnuti vesnice stodvacitkou.


  • 0

#12130 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 11:05

A což jen takové opatření, jako dodržovat i při FTF dvoumetrové (a třeba pětimetrové) rozestupy a používat jednorázové rukavice jako ve kšeftu na rohlíky. RW by to mohl přikázat a neměl by šanci to kontrolovat. Jako u většiny opatření, které dělá vláda. Obecně - uzavření okresů se mi MOC nelíbí a nevím jaký problém by způsobilo hranice překročit.. Ale chápu, že je to asi jediné, co dokázali vymyslet. Zakázat ježdění na hory, do rekreačních středisek, do Prahy, to nešlo. Zrovna tak nešly zavřít noční bary, musely se zavřít všechny restaurace v 10 (8, nafurt). Takže budeme kontrolovat v Novohradských horách, jestli jsme ještě v CB nebo už v CK (pokud možno GPS a iKatastr) a do určitých míst se nedá dostat, protože tam cesta vede přes jiný katastr, okres. A že člověk nemůže na vlastní chatu v jiném okrese, to je taky na palici. Jasně, byl by jen tam nebo v přírodě, ale nakupovat by tam musel. No už se prokeclo, že lidi přes hranice okresů jezdili teď minimálně i bez zákazu a kdo jezdí a jezdil, tak do práce.


  • 0

#12131 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 11:42

S naprostým klidem přiznám, že v této době je neschvalování nových keší až úplně to poslední, co mě zajímá. Vlastně mě to vůbec nevadí.


  • 9

#12132 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 11:45

A že člověk nemůže na vlastní chatu v jiném okrese, to je taky na palici.

Ano, je to tak. A nemusí jít ani o chatu či chalupu. Mnoho lidí má třeba zahradu, sad za humny, ale už v jiném okrese.

Kdo má možnost u chaty, chalupy mít větší pozemek, snaží se na něm vypěstovat něco, co není narvané pesticidy a růstovými s*ačkami aby měl pro své děti, vnoučata, zdravou zeleninu a ovoce.

Naši moudří totiž vůbec netuší, že jaro je právě pro tyto lidi velice důležité. Příroda nepočká, pro mnoho rostlin je právě jaro životně důležité. Kdo neošetří třeba broskvoně proti kadeřavosti, přijde většinou "jen" o letošní úrodu, strom ale velmi trpí a nezřídka už se nevzpamatuje. Stromy se musí prořezat, připravit půda... Je toho hodně, kdo má zahradu, ví.

Jsou lidé, kteří se proto i přes zákazy budou vydávat na své nemovitosti, právě proto, aby mohli udělat tyto důležité práce. Kdo je neudělá, zapláče. 

Příroda se neptá, jestli mocní povolí či ne, my, lidé se musíme přizpůsobit zákonům přírody.

A ano, mám svůj kus země ne jen v jiném okrese, ale i v jiném kraji. A ano, přes zákazy jsem byl udělat to, co je nutné pro to, abych své vnučce mohl dopřát čisté ovoce a zeleninu. A ano, pojedu tam zas.  Jen se snažím být natolik ohleduplný, že do "svého" hvozdu, kde je kolem pár dalších rekreačních objektů, jedu vybaven tak, abych nemuse do vsi či města na žádný nákup. Doma sednu do auta a vylezu z něj až na svém pozemku.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 30 březen 2021 - 11:49

  • 9

#12133 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 12:32

 A že člověk nemůže na vlastní chatu v jiném okrese, to je taky na palici. Jasně, byl by jen tam nebo v přírodě, ale nakupovat by tam musel.

Chybná premisa. Já na chalupě nenakupuji, protože tam není kde. Takže tak jako tak všechno vozím z Prahy. A nasednout před jedním domem do auta a vystoupit z něj na vastním dvorku, ze kterého se ten víkend nehnu, kolik je tam práce, nesmím. A protože je ve vesnici jeden udavač, o kterém naštěstí vím, tak to neriskuji.

Ostatně - z té vesnice jezdili nakupovat sousedé nějakých pět km do vedlejší větší vesnice, kde se potkávali stále ti samí. Teď nemůžou. Musí jet patnáct kilometrů do okresního města, kde se potká samozřejmě víc lidí, kteří by se bez uzávěru nepotkali.

 

Jinak vládu začnu brát aspoň trochu bez ironie, až logicky vysvětlí, jak v boji proti INFEKCI pomohlo třeba zavření ČISTÍREN.


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12134 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 12:32

Mně můj rozum taky napovídá, že nasednout sám (nebo se členy své domácnosti) před barákem do svého vlastního auta, dojet klidně do jiného kraje na chatu nebo chalupu, tam zase z toho auta vylézt, užít si přírody, pak stejným způsobem dojet domů a přitom nepotkat prakticky nikoho, je i z epidemického hlediska mnohonásobně lepší než v zoufalství se jezdit MHD mačkat se stovkami či tisíci cizích lidí do Stromovky, Prokopského údolí nebo do Šárky. Ale vysvětlujte to těm, kteří urputně zachraňují tisíce mrtvých.


  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12135 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 12:34

Jinak vládu začnu brát aspoň trochu bez ironie, až logicky vysvětlí, jak v boji proti INFEKCI pomohlo třeba zavření ČISTÍREN.

 

Anebo papírenského zboží. Asi by čuměli, kdybych finančnímu úřadu vážně sdělil, že letos nepodám daňové přiznání, protože mi došel papír v tiskárně a nemůžu si ho koupit.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#12136 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 12:42

do supermarketu nás může jít najednou třeba 100-200, ale 10 lidí u keše v lese je problém :-) a pořád se najdou lidi co tomu věří........ úžasné.

Taky nejsem zastánce některých opatření. Jisté nebezpečí ale může přinést obojí, ikdyz asi dost malé. Rozdíl je, že do krámu pro jídlo prostě lidi musí. Ale bez kešky hlady neumřou.

A dost na depresi jsou i ty reklamy, které mi tu na mobilu pořád vyskakují. Za jednu větu, kterou napíšu do příspěvku mě to 2x vyskočí. A ještě na střídačku s cookies :(

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 30 březen 2021 - 12:50

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#12137 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 12:54

Zatím se mi nedostalo vysvětlení, jakým způsobem jsou napasována vládní nařízení na ústavní právo vlastnit majetek a uživat jej. Pak je tu stavební zákon, který ukládá majiteli nemovitosti udržovat stavbu v dobrém stavu, který mimo jiné nesmí ohrožovat okolí, životní prostředí atd. Spousta lidí má zahrádky, rostlinky, květinky, které roky piplali a potřebují údržbu.....

Do narvaného Kauflandu si můžeme jít koupit motorový olej, ale nekoupim synovi pastelky, psí hračky koupím, tak se snad i dětem budou líbit, i když to autíčka nejsou.

Pokud by vláda byla schopna vysvětlit, proč a co jak dělá, za jakých podmínek, tak lidé by to brali. Prostě nebudou respektovat nesmyslná nařízení (dvě roušky přes sebe, respirátor na liduprázné ulici....)


  • 2

#12138 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 12:56

Taky nejsem zastánce některých opatření. Jisté nebezpečí ale může přinést obojí, ikdyz asi dost malé. Rozdíl je, že do krámu pro jídlo prostě lidi musí. Ale bez kešky hlady neumřou.

A dost na depresi jsou i ty reklamy, které mi tu na mobilu pořád vyskakují. Za jednu větu, kterou napíšu do příspěvku mě to 2x vyskočí. A ještě na střídačku s cookies :(

Sice bez kešky neumřou, ale je to nějaká činnost, co dělá lidem radost, projdou se, vyvětrají hlavu,......... jde taky o psychické zdraví


  • 2

#12139 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 13:22

Jinak vládu začnu brát aspoň trochu bez ironie, až logicky vysvětlí, jak v boji proti INFEKCI pomohlo třeba zavření ČISTÍREN.

Tohle zdůvodňovali tím, že se se sníží pohyb lidí (stejně tak zavření všech malých obchodů). Že prej když půjdeš do čistírny, tak na ulici někoho potkáš a nakazíš se (ho) a nedej bože kdybys tam jel autobusem. A zapáskování zboží v supermarketech zdůvodňovali tím, že když jsou zavřené malé obchody, tak to nesmí prodávat ani ty velké, kvůlivá konkurenční (ne)výhodě.

Jo a v jednom hypermarketu mají u zapáskovaného regálu nápis, že kdo si z tohoto zboží chce něco koupit ať zavolá na udané číslo a zboží mu vydají na informacích. Že to bude jako nákup v eShopu.


  • 1
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#12140 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2021 - 13:38

Psal jsem "logicky." Cituješ, ironicky, ale pořád jen jejich žvásty. V pasáži OC Smíchov je zavřená čistírna mezi dvěma otevřenými obchody.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama