Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12261 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2022 - 16:57

Taky vás tak štve, že u eventů zmizelo tlačítko "Přidat do kalendáře"?

 

Relativně nedávno přidali automatické vyplňování času v kalendáři a teď tohle.

 

Naštěstí je to jen snad nějaká chybka, protože tohle mi odepsali: We are aware that the event calendar link is missing. We apologize for the inconvenience and hope to get this issue resolved soon.

 

Už to je takhle minimálně měsíc, tak snad to do půlroku opraví. :)


  • 0

#12262 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 10:59

Musím říct, že něco tak děsného jako včerejší večerní update jsem ještě neviděl.

Aniž by snad již bylo zrušeno námi známé staré vyhledávání, nové vyhledávání bylo nahrazeno úplně novým vyhledáváním.

Dobré zprávy:

- Výsledky vyhledávání jsou opět stránkované.

- PM mohou filtrovat i podle data nálezu. Tedy i když se ukáže například jen našich 1000 posledních nálezů, přidáním filtru "Nalezeno před" si můžeme zobrazit našich tisíc nálezů třeba před 1.1.2016.

- Byly přidány nové sloupečky, např. Info s ikonkami Needs maintenance nebo GeoTour; Trackables s počtem puťáků v dané keši.

- U keší se ve výsledcích opět zobrazují regiony, v případě Česka tedy kraje.

A teď ty špatné zprávy:

- Formát datumu si to nebere z našeho nastavení, ale z jazyku ve kterém web používáme.

- V posledním sloupečku, který zabírá 39% stránky, lze mít navolenou jenom možnost. Tedy buď obtížnost, nebo terén, nebo datum založení, nebo datum nálezu, nebo počet puťáků. Mít naráz zobrazené sloupečky s obtížností i terénem prostě nejde.

- Když ten sloupeček, který defaultně ukazuje obtížost, změníme třeba na terén, už nemáme možnost do něj znovu tu obtížnost vrátit.

- Kliknutí na Filtered by jenom mění směr šipky na daném tlačítku, jinak nic.

- Uložené odkazy na to zrušené vyhledávání se ve většině případů nepřesměrují korektně.

- Parametry pro zobrazení pouze archivovaných keší &a=1 a i archivovaných keší &a=0 se patrně změnily na &sa=1 a &sa=0. Nyní však formulář při obou těchto parametrech tvrdí, že zobrazuje archivované i aktivní keše. Reálně však archivované keše nezobrazuje vůbec.

- Políčko Last Found se stále jmenuje Last Found, i když ukazuje datum nálezu konkrétního uživatele. Stejně tak při vyfiltrovaných eventech už to není Event Date, ale stále Placed On.

- Klikatelná již není celá buňka včetně ikony keše, GC kódu a jejího ownera; ale pouze název keše. Pokud si tedy někdo bude chtít z mobilu otevřít keš mající v názvu jediný znak, hodně štěstí.

- Hledání v okruhu GC kódu nefunguje. Například šestnáctikilometrový radius okolo jablonecké GC5N35Z je údajně v 500km vzdáleném Německu.

- To filtrování podle data stejně nefunguje. Pokud si vyfiltruji Found by: KRON family a Find date: After 1.1.2022, čekám zobrazení svých nálezů za letošní rok. Reálně dostanu keše v mém okolí, které jsme nalezli kdykoliv a po 1.1.2022 byly odloveny kýmkoliv. 

- Při vyhledávání na mobilu se zobrazuje pouze prvních dvanáct znaků z názvu keše. Například tedy Powertrail #...

- Při použití možnosti originální/změněné souřadnice se zobrazí keše s opačným výsledkem.

- Pokud nějaká země nemá v systému kraje či regiony, pak je v None.

- Pokud se ve filtrování rozhodnete něco změnit, a pak se rozmyslíte, kliknutí na křížek vpravo nahoře funguje úplně stejně jako kliknutí na OK.

- Pokud si vyhledáme například keše v Praze, a pak se rozhodneme změnit prohledávané okolí na Home Location (či Current Location), zobrazí se keše v Kolumbii. Pokud aresu z adresního řádku překopíruji do nového panelu, automaticky se v něm prohodí pořadí zapsaných parametrů a vidím keše na Mauritiusu.

- I když se při změně filtrů mění parametry v adresním řádku, Firefox to bere stále jako tu stejnou adresu. Tedy po kliknutí na tlačítko Zpět v prohlížeči se neocitnu na předchozích vyfiltrovaných výsledcích, ale na úvodní stránce vyhledávání.

- Keše vzdálené méně než 0,1km od středu vyhledávání se ukazují s nesmyslnou vzdáleností, například u nás v Jablonci jsou nejbližší dvě keše údajně 546 a 603 km daleko.

- Pokus zobrazit na mapě vyfiltrované vyhledávání končí v případě nepříliš filtrování Errorem.

- Počet puťáků u některých eventů ukazuje nesmysly.


Tento příspěvek byl upraven od KRON family: 11 únor 2022 - 11:30

  • 0

#12263 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 11:05

A dobrá zpráva - to staré (tj. dnes prastaré) vyhledávání dosud funguje

https://www.geocachi...px?state_id=274

https://www.geocachi...k/nearest.aspx?


  • 2

#12264 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 13:33

Dobrá zpráva. Link "Add To Calendar" u eventů je zpět. 


  • 0

#12265 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 15:21

Není možné si zobrazit archivované eventy, ani moje ani mnou navštívené.


  • 0

#12266 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 16:03

??? Asi ne filtrováním, ale ve svém profilu eventy vidím a archivované jsou už všechny.


  • 0

#12267 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 17:30

V profilu je také vidím, ale když na nĕ kliknu, tak nenalezeny.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#12268 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 19:53

To jsou holt ty dříve zmiňované skills programátorů GHQ. :-(

 

@KRON family - pěkně jsi to sepsal, vložíš jim to taky do fóra? Tady si nepřečtou... A ty plusové body bych ani nezmiňoval.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#12269 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 20:33

@KRON family - pěkně jsi to sepsal, vložíě jim to taky do fóra? Tady si nepřečtou... A ty plusové body bych ani nezmiňoval.

Mají to zde a zde, Čemu se poněkud divím, že za půl hodinky to bude 24 hodin od nasazení toho nového vyhledávání, osoba která sleduje dané téma aby mohla zodpovídat případné dotazy byla online už kolem šesté a stále ani jedna oficiální reakce. Ať už příspěvek v daném tématu, nebo prosté stažení této skutečně nevychytané novinky.


  • 0

#12270 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 21:49

V profilu je také vidím, ale když na nĕ kliknu, tak nenalezeny.

Tak nevím, já když si event rozkliknu z profilu, tak tam mám attended. Co myslíš tím Nenalezeno?


  • 0

#12271 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2022 - 22:05

mpik: A mluvíš skutečně o profilu, nebo o nějakém seznamu kdesi ve tvém dashboardu?


  • 0

#12272 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2022 - 12:22

Tak nevím, já když si event rozkliknu z profilu, tak tam mám attended. Co myslíš tím Nenalezeno?


Už to funguje, včera asi řádili křečci.
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#12273 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2022 - 19:58

No to je zas hnus. Tak v přehledu bud vidím obtížnost, poslední nález, TB nebo datum umístění. To je fakt super :-(


  • 0

#12274 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2022 - 20:32

mpik: A mluvíš skutečně o profilu, nebo o nějakém seznamu kdesi ve tvém dashboardu?

Jo, o svém veřejném profilu. Ale taky vidím, že už 2,5 roku jsem na žádném eventu nebyl.


  • 0

#12275 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2022 - 6:45

Mají chybu ve fitru, po vygenerování výpisu je nutné smazat položku: "Placed after: ...."

 


  • 0

#12276 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2022 - 17:13

Jo, o svém veřejném profilu. Ale taky vidím, že už 2,5 roku jsem na žádném eventu nebyl.

Však to se chováš správně, po dobu epidemie to chce eventy omezit, zakázat, zrušit, ...  B)


  • 0

#12277 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2022 - 17:50

Nejde o epidemii. Jen mě nebaví hospodská setkání, kde není slyšet vlastní slovo a tematicky mi teď eventy prostě nesedly. Dřív tady byla spousta návštěvnických, besedních se zajímavými lidmi, apod. Ale epidemie se na tom určitě taky podepsala, odpadla spousta i jiných příležitostí k setkávání nejen s kačery.


  • 0

#12278 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2022 - 4:46

Takhle už to u komerčního sportu chodí, někdo se domluví s hospodským, hele, naženu ti sem pár desítek kavek na pivo a jídlo, můžeš klidně zdražit, dáš mi za to provizi. A pak založí event v hospodě.  :P


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 16 únor 2022 - 4:46

  • -5

#12279 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2022 - 15:09

Zažil jsem dost setkání, ale nic takového jsem ještě nezažil.

Teoreticky, někdo nažene do hospody 100 lidí, zdražení bude takové, že každý udělá útratu o 100 Kč větší, za takový "vývar" se to nevyplatí.


  • 0

#12280 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2022 - 21:15

Jidis je místní trolík.
Nevěřit, nekrmit.

Zažil jsem dost setkání, ale nic takového jsem ještě nezažil.
Teoreticky, někdo nažene do hospody 100 lidí, zdražení bude takové, že každý udělá útratu o 100 Kč větší, za takový "vývar" se to nevyplatí.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama