Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12341 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 10:14

Proč hned k podvodníkům? Tou větou jsem spíš myslel, že podmínky logování se dají splnit i trochu jinak než je explicitně vyžadováno v listingu, ať už ti kačeři pro zaslání fotky jiným způsobem, mají jakékoliv důvody.

Já to na své virtuálce dělám takto. Přijde email o logu, zkontroluju fotky. Pokud chybí, hned dotyčnému píšu. Pokud nereaguje, nebo nenapraví do měsíce, log mažu. Ale někteří mi fotky posílají do message centra a nemám s tím problém.

Protože tu hranici rozmělňujeme! Tím, že někdo loguje bez splnění podmínek a owner na to přistoupí a log mu ponechá.
Psal jsem taky, že do toho spadne hodně těch, kteří nejsou podvodníci, ale podmínky nesplnily. sice nejsou podvodníci, ale prostě na bod nemají nárok.

V listingu je věta: "logy bez fotografií budou smazány". 
Není tam nic o jiném způsobu doručení fotek!
Já, pokud si prohlídnu podmínku a pak logy, tak si hned můžu zkontrolovat, kdo podmínku splnil a kdo nikoli. 

Pokud je v podmínka, abych se vyfotil s nějakým obrázkem na papíru, nebo s kytkou, nebo měl tvar nějakého písmene. Tak jakákoli fotka bez těchto podmínek = smazání logu.

Psal jsem to výš. Tak takové podmínky jako owner nezveřejňuj. Dej tam jednoduchou fotku na úvodkách, D=1 a budeme všichni happy.
 


  • 2

#12342 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 10:17

No u některých virtuálek jsou podmínky hodně šílené, na fotce musí být:

1) daný objekt

2) kačer

3) nick kačera (na nějakém papíru)

4) GPS

5) někdy ještě nějaká opičárna 

Podle mne je to akorát šílená buzerace, že jsem tam byl dokládá fotka mne a objektu. Vše ostatní je jen pruda.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12343 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 10:19

No u některých virtuálek jsou podmínky hodně šílené, na fotce musí být:

1) daný objekt

2) kačer

3) nick kačera (na nějakém papíru)

4) GPS

5) někdy ještě nějaká opičárna 

Podle mne je to akorát šílená buzerace, že jsem tam byl dokládá fotka mne a objektu. Vše ostatní je jen pruda.

Owner stanovil podminky, tak je vhodne se dopredu pripravit, nebo ignorovat...


  • 9

#12344 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 10:20

No u některých virtuálek jsou podmínky hodně šílené, na fotce musí být:

1) daný objekt

2) kačer

3) nick kačera (na nějakém papíru)

4) GPS

5) někdy ještě nějaká opičárna 

Podle mne je to akorát šílená buzerace, že jsem tam byl dokládá fotka mne a objektu. Vše ostatní je jen pruda.

To si nemyslím.
Myslím si, že v podmínkách je:
1) Daný objekt.
2) Kačer, nebo GPS nebo něco co ho definuje (nick). Já se zveřejněním své osoby nemám problém.
3) Ta opičárna. V Bulharsku to třeba musela být vlajka země.

Podle těch podmínek by mělo být nastaveno D. Aspoň tak to vidím já.
Proto třeba Románská mysteria mají D=5. A to fakt fotkou u jedné rotundy nesplním.


  • 1

#12345 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 10:34

Díky za reakci.
Chápu, že fotky přidávají třeba postupně.
Ale po nějaké době to vypadá blbě, že někdo tam má jenom jednu fotku (ta může být koláž více fotek, takže se fakt musí každá rozkliknout).

Tu jazykovou bariéru neberu. Taky jsem logoval earthky či virtuálky v cizině a když jsem něco nepochopil a owner mi jí smazal, tak jsem nic neudělal.
Vyfotit se u památníku a potom v jiné stanici je fakt jednoduché. Já bych byl striktní. Ale to je můj pohled na věc.
Podobně jsem zmiňoval ty dvě fotky u earthky - první fotka je na souřadkách, druhá byla asi 500 metrů od GIGA - kdo chtěl vyfotil se. Kdo nechtěl nemá bod.

Ale chápu to postupné promazávání až po několika týdnech či měsících. Až se vše uklidní.
PS: Já budu taky logovat až za týden a stanic jsem vyfotil asi pět. Z toho na dvou se tvářím tak blbě, že je neukážu :-)

Máš pravdu, s tím, co píšeš, souhlasím, ale jak už jsem psal, jednu chybějící fotku u gigalovcu řešit nebudu.. Vím, že to není úplně košér, ale zastávám názor, že to má být hra pro radost a ač někteří nesplnili druhou fotku záměrně, určitě se najdou lidi, kteří prostě zapomněli nebo v zapálu boje přehlédli,že mají být fotky 2... Navíc, kdo chce podvádět, vždycky si cestu najde... :D Ale jak už jsem psal, i jen kontrola logů v listingu bude práce na pěkně dlouho...
  • 2

#12346 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 10:59

Máš pravdu, s tím, co píšeš, souhlasím, ale jak už jsem psal, jednu chybějící fotku u gigalovcu řešit nebudu.. Vím, že to není úplně košér, ale zastávám názor, že to má být hra pro radost a ač někteří nesplnili druhou fotku záměrně, určitě se najdou lidi, kteří prostě zapomněli nebo v zapálu boje přehlédli,že mají být fotky 2... Navíc, kdo chce podvádět, vždycky si cestu najde... :D Ale jak už jsem psal, i jen kontrola logů v listingu bude práce na pěkně dlouho...

Víš co. Tvoje je jednoduchá a nic moc D/T. Sorry :-)

Ale u Románského mysteria, kde je D5. Je to podvod jak prase.
Virtuálku D5 nemám a dlouho mít nebudu. A schovat se pod hodně logů u GIGA, abych ji získal je hnus.


  • 2

#12347 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 11:44

A earthky taky odesílají hned a odpovědi až po dovolené?

Proč by nemohli naopak oni udržet v hlavě či ve svých poznámkách, že ty a ty webky, vrituálky či earthky holt dologují až doma? Proč svou zodpovědnost a starost přenášejí na ownera?

 

Každá hra má svá pravidla a nikomu nepřijde divné, že se mají dodržovat a že kdo chce hrát, musí se ta pravidla naučit.

Já to tak dělám, ale ne každý. Někdo si třeba chce udržet pořadí odlovených, což v případě několika odlovů za den většinou nevyjde. Mě to vyjde, protože to dělám v AD a dávám si i čas, v šabloně logu a u těch co jsem nelofoval přes AD si čas v případě potřeby dokliknu v GG. Takže chápu, že někdo zaloguje eartku z terénu a fotku dá později, i když mi to nesedí. Ale to Románské mysterium je teda síla, tam požadovaných 12 fotek nedal skoro nikdo, většina logů je s jedinou fotkou.


  • 0

#12348 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 11:44

Máš pravdu, s tím, co píšeš, souhlasím, ale jak už jsem psal, jednu chybějící fotku u gigalovcu řešit nebudu.. Vím, že to není úplně košér, ale zastávám názor, že to má být hra pro radost a ač někteří nesplnili druhou fotku záměrně, určitě se najdou lidi, kteří prostě zapomněli nebo v zapálu boje přehlédli,že mají být fotky 2... Navíc, kdo chce podvádět, vždycky si cestu najde... :D Ale jak už jsem psal, i jen kontrola logů v listingu bude práce na pěkně dlouho...

A mně to třeba zrovna přijde nefér vůči jiným, kteří poctivě kompletovali dvě fotky, přestože taky přijeli z větší dálky.

 

Třeba já to dělala nadvakrát, na dvě návštěvy Prahy, protože to byly "funkční" návštěvy, nikoli jen kešovací, takže taky průlet. Holt při jedné návštěvě úvodky a pryč, při druhé teprve metro jinde a teprv pak zalogovat.

Uznal bys mi to, kdybych tehdy po první návštěvě Prahy napsala "nebydlím v Praze a nestihla jsem druhou fotku, tak loguju jen s jednou"?

 

Přemýšlím, co zabere víc času - najít jiný vlez do metra či poblíž jiného vlezu do metra někde na okraji Prahy zastavit autem a zajít se vyfotit - nebo si přečíst listing, abych věděla, co mám splnit za úkol? Zvlášť když je to u typu keše, kde je úkol standardem...


  • 2

#12349 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 11:51

Já to tak dělám, ale ne každý. Někdo si třeba chce udržet pořadí odlovených, což v případě několika odlovů za den většinou nevyjde. Mě to vyjde, protože to dělám v AD a dávám si i čas, v šabloně logu a u těch co jsem nelofoval přes AD si čas v případě potřeby dokliknu v GG. Takže chápu, že někdo zaloguje eartku z terénu a fotku dá později, i když mi to nesedí. Ale to Románské mysterium je teda síla, tam požadovaných 12 fotek nedal skoro nikdo, většina logů je s jedinou fotkou.

Když něco chci, musím pro to něco udělat, nic není zadarmo. Když chci pořadí, musím si najít/naučit se aplikaci, která mi to pořadí zachová.

Já to dělám v c:geo offline logama a pak jejich exportem do FN, oželím logování z terénu. Loguju v klidu doma (většinou tak kolem jedné v noci:-D), fotky přikládám hned, odesílám odpovědi na earthky a pak teprv loguju. Nehoním body stylem "podpis, flák tftct z místa a vyřešeno". 

A stejně se občas spletu nebo zapomenu něco zalogovat v průběhu, takže to mám pak šouplý.

A eventy a pod. se taky rovnají do úplně jinýho pořadí, takže bazírovat na tom asi smysl nemá.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 17 květen 2022 - 11:53

  • 1

#12350 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 12:39

Máš pravdu, s tím, co píšeš, souhlasím, ale jak už jsem psal, jednu chybějící fotku u gigalovcu řešit nebudu.. Vím, že to není úplně košér, ale zastávám názor, že to má být hra pro radost a ač někteří nesplnili druhou fotku záměrně, určitě se najdou lidi, kteří prostě zapomněli nebo v zapálu boje přehlédli,že mají být fotky 2... Navíc, kdo chce podvádět, vždycky si cestu najde... :D Ale jak už jsem psal, i jen kontrola logů v listingu bude práce na pěkně dlouho...

Zapomenutá fotka jedna ze dvou je něco jiného jak "zapomenout" navštívit 11 z 12 míst.

A ano, hra má být pro radost, ale mě třeba, protože jsem tu výzvu přijala a místa objíždím a navštěvuji a splním možná během roku nebo až příští rok, to tu hru kazí a kazí mi tu radost, že, až to objedu, tak to budu mít.


  • 3

#12351 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 13:07

Jedna nebo víc... Vidím to tak, že jsou daná pravidla. Jako podle pravítka.

Pokud je napsáno "k logu dvě fotografie", měly by být u logu dvě fotografie. Žádná interka, žádný mejl. Žádná koláž. Když si někdo dává práci se slepováním fotek do koláže, měl by si především dát práci s přečtením zadání, nahrát dvě fotky je snazší než vyrábět koláž. Krom dodržení pravidel tím i šetří čas a energii ownera, který má pak právěže daleko jednodušší kontrolu. Prostě jde po obrázcích, nejsou dva, výzva, případně rovnou maže. Však když má kačer doma ty fotky dvě a jen zapomněl, bez problémů si může zalogovat nález na opravu s oběma fotkama znovu.

 

A kdo omylem nafotil na fotce něco, co neměl, tak není nic snazšího, než v jakémkoli sebeprimitivnějším editoru pár tahama nástroje tužka nebo štětec to kritické místo začárat. Chybu udělal on, tak si má taky on dát práci, aby ji napravil, a ne zatěžovat ownera posíláním ho kontrolovat ještě něco někde jinde.

 

Toť můj názor a moje způsoby řešení podobných situací.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 17 květen 2022 - 13:08

  • 5

#12352 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 13:46

Jinak eště proč jsem proti všelijakým těmhle ústupkům z pravidel:

 

Znáte to o tom, kolik lidí se vejde do stanu pro jednoho?

Libovolně mnoho.

Protože

- kam se vejde jeden, vejdou se i dva

- kam se vejdou dva, vejdou se i tři

- kam se vejdou tři, vejdou se i čtyři

- kam se vejdou...

atd.

Aneb Jak pravidla přesunout úplně na druhou stranu (kam se vejde všechno).


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 17 květen 2022 - 13:48

  • 1

#12353 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 542 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 13:57

Zapomenutá fotka jedna ze dvou je něco jiného jak "zapomenout" navštívit 11 z 12 míst.

A ano, hra má být pro radost, ale mě třeba, protože jsem tu výzvu přijala a místa objíždím a navštěvuji a splním možná během roku nebo až příští rok, to tu hru kazí a kazí mi tu radost, že, až to objedu, tak to budu mít.

Ano, to souhlasím, že u toho Mysteria je to něco jiného a tam bych taky mazal bez debat. :)


  • 0

#12354 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 15:27

A někteří klidně doloží fotku z března - https://coord.info/GL17AJQJT - ze selfie místo z webkamery - https://coord.info/GL17A79KK - a nebo dokonce z úplně jiné webkamery - https://coord.info/GL17AJVV8 . :-)

(Ne že bych to tak prohlížela, ale koukala jsem, kam se prdl můj opožděný log, a těchhle jsem si všimla.)

To březnové datum je datum poslední úpravy stránky, je tam i dneska a mají ho tam všichni, kteří si snímek neořízli.... Jinak souhlas...

Tento příspěvek byl upraven od Kuníkové: 17 květen 2022 - 15:30

  • 0

#12355 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 15:35

Aaa, tak to pardon, fakt jsem to jen prolítla. A mně se to printscreenem z mobilu takhle neuložilo.

Tak tuhle jednu fotku s odkazem z trestné lavice smažu.:-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 17 květen 2022 - 21:42

  • 0

#12356 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 18:29

Muzes byt konkretnejsi? Kolik naskakalo logu? Nema nekdo tuhle statistiku? A je vubec realne, aby nekdo kontroloval logbook, kdyz mu tam naskace treba 1000 logu? Ja si teda za sebe (mam jen 1 kes) nedovedu predstavit, ze mam vic kesi v centru a pristane mi na nich dohromady treba 5 000 logu a mam to kontrolovat. Když budu počítat, že jeden log zkontroluju za minutu (a to si myslim, ze je odhad na spodni hranici), tak mi to vychází na 3,5 dne non-stop prace. Jako to bych byl v depresi byt tim ownerem :-D :-D Tohle imho nejde zkontrolovat. Ale urcite se vyjimky najdou. 

Hele, na to ti rád odpovím. Nejde. Prostě nejde. Představ si, že mám kešku na Staromáku. Je stará 2 měsíce. V samotném centru Prahy. Tudíž ji nikdo nemá odlovenou z nějaké předchozí návštěvy Prahy a současně do centra jdou všichni. Několik set logů za 2 dny zkontrolovat prostě nelze, ani kdyby ses stavěl na hlavu. Ono ani několik desítek (Rudolfinum, Vojanovy sady, Kostel sv. Ludmily na nám. Míru atp.), protože prostě můžeš někoho přehlédnout a za to hádání to nestojí. Podvodníkům to nahrává, ale dělat se s tím nedá nic, pokud keše nechci odnést a to jsem tady většinově nechtěl. 

ALE! Na svých EC běžne vyžduji fotky a kontroluji to. Jedna ze dvou nejbližších EC ke GIGA byla moje, kontrolovat odpovědi nelze (přišly stovky logů, možná už to atakovalo 1000), takže jsem tam rovnou napsal, že je ani nechci, ať to lidi neposílají, ale vyžaduju fotku. Vůbec netvrdím, že jsou všichni níže zmínění podvodníci atp. (mohou plánovat nahrát foto později, selhat nahrání atp., jsme lidi), ale právě jsem to prošel a smazal log 46 lidem (zatím to znovu zalogovali čtyři, z toho tři s fotkou + jeden se ohradil a zdá se, že se fotka jen nenahrála). BTW jen jsem koukal, jestli je nějaká fotka nahraná, nerozklikával jsem každou zvlášť, to bych to dělal do zítra.

Románské mysterium doufám, že owner promaže. Mile mě ale překvapili nějací Němci, kteří to fakt všechno objeli.
Asi dva logy přistály i na Orient Expres a moji multinu Botic (úvodky u žel. mostu, odloveno to má 5 lidí, takže Němci, kteří nemají v okolí finálky odlovené nic, jsou jasní).


  • 2

#12357 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 18:32

No u některých virtuálek jsou podmínky hodně šílené, na fotce musí být:

1) daný objekt

2) kačer

3) nick kačera (na nějakém papíru)

4) GPS

5) někdy ještě nějaká opičárna 

Podle mne je to akorát šílená buzerace, že jsem tam byl dokládá fotka mne a objektu. Vše ostatní je jen pruda.

A někde ti zlí owneři dokonce chtějí, aby člověk před odlovem krabičky něco luštil nebo procházel, viď? 


  • 1

#12358 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2022 - 19:08

A někde ti zlí owneři dokonce chtějí, aby člověk před odlovem krabičky něco luštil nebo procházel, viď? 

No víš, požadovat fotku GPS je opravdu většinou nesplnitelná buzerace, kolik % kačerů má extra GPS? Dalo by se říct že v mobilu je GPS - ale kolik kačerů sebou tahá ještě další foťák když je plnohodnotný foťák v mobilu ?

To stejné s tím aby si kačer napsal že on je skutečně on - když u takové virtuálky budu mít všechno požadované tak se to prakticky nedá vyfotit. A nevymejšlím si, takovou hromadu požadavků jsem už viděl, jen si nepamatuju na jaké to bylo.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12359 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 9:47

No víš, požadovat fotku GPS je opravdu většinou nesplnitelná buzerace, kolik % kačerů má extra GPS? Dalo by se říct že v mobilu je GPS - ale kolik kačerů sebou tahá ještě další foťák když je plnohodnotný foťák v mobilu ?

To stejné s tím aby si kačer napsal že on je skutečně on - když u takové virtuálky budu mít všechno požadované tak se to prakticky nedá vyfotit. A nevymejšlím si, takovou hromadu požadavků jsem už viděl, jen si nepamatuju na jaké to bylo.

Hele, to je pitomost. Napis konkretni priklad, jinak jen placame. Pokud neco takoveho skutecne existuje, bude to nejaka prehistoricka virtualka, kde uz owner davno akceptuje alternativni dukaz navstevy.

Jak pises, extra GPS uz dnes nosi malokdo. Osobne jsem takovou podminku - GPS & xicht - urcite nevidel. Dalsi "opicarny" jsou samozrejme bezny a koneckoncu o nich ty virtualky casto jsou.


  • 1

#12360 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2022 - 13:27

Hele, na to ti rád odpovím. Nejde. Prostě nejde. 

 

Covece, presne na Tebe jsem myslel, kdyz jsem psal, ze to nejde. :) Dik za potvrzeni me domnenky i to zajimave cislo poctu logu na Tvych kesich. Troufam si rict, ze tvuj pristup je rozumny a nelze nez s Tebou souhlasit.


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama