Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#12381 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2022 - 17:03

Ano, tu doporučuje jak výrobce tiskárny, tak i zdravý rozum. Je v pořadníku mých výdajů, ale ne hned


  • 1

#12382 romanpospisil

romanpospisil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 12:43

Minulý týden jsme byli na dovolené. Přes menší "nepřízeň" počasí jsme si ji docela užili a využili jsme chvíle, kdy nepršelo a projezdili jsme toho docela dost. Na dovolené jsem si četl nebývale hodně logů na našich keších, hlavně z data, kdy u nás byl v den odjezdu třetí ročník moc fajn eventu na letišti s létáním kluzákem. Taky jsme se tam stavili, aby se na to kluci podívali, i když to znamenalo zdržení na cestě... Letos se event konal s ikonkou CCE eventu...

Jen mě překvapilo, co lidí např. vychvalovalo, jak je fajn keš, která už léta nemá fyzickou stage, bez které by neměla jít odlovit. Že ji dotyčná keš nemá jsem kontroloval naposledy někdy na jaře (původně jsem ji chtěl doplnit, ale majitel kešky to nechtěl). Nikdo nenapsal, že chybí stage, všichni logovali, jak odloveno během CCE eventu. Krom toho jsem měl i na svém wherigu a na dalších keších log od výpravy MT a dalších rychlolovců (opět ani slovo o tom, jak se líbilo wherigo, jen povídačky o tom, jak odloveno v rámci CCE eventu).

Trochu to zamrzí. Bohužel v okolí několika našich kešek vznikly dvě série, takže si zvykám na logy, které se keší moc netýkají :-(

 

A to mne přivedlo i k tomu tématu finálek. Přečetl jsem si tu, že skončily finálky. Tak jsem se podíval. Zjistil jsem, že ty známější bohužel neskončily. Zkusil jsem druhý server, který jsem si pamatoval, alespoň ten skončil...

 

Jinak na CZ.NIC se u jednoho, v současnosti právě zrušeného serveru, dá najít:

Registrace od     14.11.2013
Poslední aktualizace     03.07.2019
Datum expirace     14.11.2020
Držitel     C4-VLADIMIR-KANTOR Vladimír Kantor

Překvapuje mne, že doména je v současnosti s chybou 404 "Služby serveru xxxxx.cz jsou pozastaveny."

Jméno mi připomíná jeden nick, ale že bych se odvážil ho přesně přiřadit, to bych musel mít další důkazy.

 

U druhého finálkového serveru (fxxxxxx.cz) o kterém vím je na CZ.NIC údaj o majitelce Lucii Sedláčkové, jak tu už zaznělo. Jak je vidno nejen před nedávnem, ale i před 6 lety: http://www.geocachin...inálkami/page-2 Údaje z CZ.NIC: Adresa : Tadeusza Zielińskiego, 54705 Wrocław, PL Údaje registru Registrace od 30.10.2013 Poslední aktualizace 01.04.2016

 

Údaje jsou veřejně dohledatelné a přístupné. Záměrně nepíšu správné jména serverů.

 

Schválně jsem zkusil hledat v rychlosti na Internetu ještě nějaké finálkové servery, kde další "fxxxxxxkesky.cz" hlásí taky nenalezen (naštěstí). Ještě jsem tu kdysi viděl i jednu mapu, ale tam se naštěstí finálky dnes taky nezobrazují. Snad to nebyla jen krátkodobá chyba.

Finar se tváří, že neexistuje. Ale je tomu skutečně tak ?  Proč by pak někdo dál prodlužoval doménu a webhosting a ještě za to platil, kdyby to skutečně bylo nefunkční ? Co když to celé jede v klidu dál, ale neveřejně a na oko se to tváří jako ukončené ?

 

 

Jen jsem se mrknul chvíli na net a našel následující :

 

xxx.cz Whois informace
doména: xxx.cz
registrující: C4-VLADIMIR-KANTOR
nsset: NSS:C4:1
registrátor: REG-INTERNET-CZ
zaregistrováno: 14.11.2013 09:31:38
změněno: 03.07.2019 11:09:24
platnost: 14.11.2020

kontakt: C4-VLADIMIR-KANTOR
jméno: Vladimír Kantor
adresa: Petřvald 454
adresa: Petřvald 1
adresa: 74260
adresa: CZ
registrátor: REG-INTERNET-CZ
vytvořeno: 01.07.2019 10:42:35

sídlo: 74260 Petřvald - Petřvald 1-Petřvald 454 ZÚJ: 599743 - Petřvald okres: CZ0804 - Nový Jičín IČO: 87533197 obchodní firma: Vladimír Kantor statistická právní forma: 101 - Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona datum vzniku: 12.1.2011

 

 

 

Ale třeba se jen někdo vydává za někoho jiného a dal při registraci schválně údaje cizí osoby. Každopádně ten, který ten web provozuje (provozoval) musel dělat geoaching hodně aktivně. Anebo to celé dělal jen kvůli financím (tuším se tam platil nějaký poplatek) ?

Možná někdo z okolních kačerů přidá nějaké zajímavé info.


  • 0

#12383 romanpospisil

romanpospisil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 12:53

Třeba se dá dovnitř dostat tudy :

 

https://www.xxxx.cz/


  • 0

#12384 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 13:04

Zajimava je diskuse:

https://www.poradte....ching-xxxx.html

tj. asi nejakou dobu bezel v nejakem privatnejsim modu. Nikdy jsem nezkousel, spis jsem chtel pomoci google najit nejakou jinou uvodni stranku...

 

A ohledne placeni domeny a provozovani webu - predpokladam, ze duvodem provozu je zisk. Cena za domenu je v podstate miziva a urcite ji vyvazi zobrazovani reklam.


  • 0

#12385 romanpospisil

romanpospisil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 13:17

Ta debata tam skončila před 2 roky. Ale nejaktivněji vystupoval nějaký arne1 - že by právě on měl s tím webem něco společného ?


  • 0

#12386 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 13:38

Ta debata tam skončila před 2 roky. Ale nejaktivněji vystupoval nějaký arne1 - že by právě on měl s tím webem něco společného ?

Ano, jsem si vedom, ze je to starsi debata, jen me zaujalo, jak jsou owneri zli a davaji na finalky spatne finalni souradnice. S touto logikou jde obratit vsechno...


  • 1

#12387 romanpospisil

romanpospisil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 13:43

Co je divného na tom, že se některým ownerům nelíbí, že jsou souřadnice jejich multin, mysterek a wherigo zveřejňovány na těchto stránkách ?


  • -1

#12388 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2022 - 13:46

Co je divného na tom, že se některým ownerům nelíbí, že jsou souřadnice jejich multin, mysterek a wherigo zveřejňovány na těchto stránkách ?

Promin jestli to neni patrne, ale bylo to mysleno ironicky. Prijde mi naprosto prirozene, ze owner nechce, aby se jen tak nekde valelo reseni jeho cache.


  • 0

#12389 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2022 - 11:05

Cache se má ukrývat před mudly a ne před cachery!!! Finalcaching je takový návrat ke kořenům geocachingu. Vy si tu hrajete jen nějaký groudspíkkešing nebo co to vlastně je.  :D


  • -4

#12390 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 9:40

Cache se má ukrývat před mudly a ne před cachery!!! Finalcaching je takový návrat ke kořenům geocachingu. Vy si tu hrajete jen nějaký groudspíkkešing nebo co to vlastně je.  :D

Spíš se snažím ctít, co si přeje owner cache - tj. pokud někomu vadí, že je jeho cache na finálkách, bojuje proti tomu všemi prostředky a je to legitimní, těžko jej za to můžeme odsuzovat.


  • 2

#12391 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 13:26

NEKRMIT


  • 4

#12392 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2022 - 23:34

Cache se má ukrývat před mudly a ne před cachery!!! Finalcaching je takový návrat ke kořenům geocachingu. Vy si tu hrajete jen nějaký groudspíkkešing nebo co to vlastně je.  :D

Začínáš si opět koledovat. Ještě něco podobného a rozloučíme se. A jelikož už BAN na jiný nick máš, nevidím žádný důvod trpět tě tady.


  • -1

#12393 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2022 - 18:56

Nic jsem neporušil ne? Jestli tedy někdo nebere výraz groundspíkkešing jako svoji dehonestaci?  :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 14 listopad 2022 - 19:05

  • -3

#12394 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2023 - 19:18

Zajímavý příspěvek k tématu zamčených archivek: Konec Archeocachingu v Česku, nebo zneužití webu?


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#12395 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2023 - 20:59

Tak to se tématu věnuje opravdu ten nejpovolanější. :⁠-⁠)

Zajímavý příspěvek k tématu zamčených archivek: Konec Archeocachingu v Česku, nebo zneužití webu?


  • 0

#12396 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2023 - 7:40

S GS to jde od deseti k pěti.  :wacko:


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 08 leden 2023 - 8:28

  • 0

#12397 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2023 - 9:09

Tak mám dneska den blbec. Víc jak půl roku předělávám svou archivovanou noční multinu na wherigo. Ono to není tak jednoduché vymyslet scénář noční keše aby to bylo zajímavé, ale zase né úplně triviální. Když to dodělám, ukecám pár lidí aby to otestovali a upravím podle požadavků a konečně pošlu k publikaci. No a zrovna nejsložitější místo, jak programově tak úpravami v terénu je v kolizi. Holt archiv nepublikované kešky. :-(


  • 0

#12398 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2023 - 20:14

Nepublikovaná keš (keš v přípravě) se do kolizí zapojuje, ale archivovaná už by neměla. To je novinka.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12399 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2023 - 13:24

Však taky nezasahuje, None nic takového netvrdil! On jen řekl, že tu svojí rozpracovanou kešku archivuje.


  • 0

#12400 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2023 - 20:47

Aha, já to pochopil trochu jinak. To je škoda investované práce. Asi se vyplatí řídit se radami od Sally, konkrétně č. 4...


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 14 duben 2023 - 20:50

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama