Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nemožnost vrátit keš zpět do úkrytu.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Larius

Larius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 11:38

Nedávno jsme s geopřítelkyní řešili v terénu takovou záludnou situaci. Vyzvedli jsme keš z úkrytu, zalogovali jsme, ovšem než jsme stihli keš vrátit zpět, přivalila se odněkud partička místních huličů a začali okupovat okolí kešky. Nedalo se nenápadně dostat k úkrytu a už vůbec ne kešku vrátit zpět. Tak jsme asi 45 minut čekali, jenže situace se začínala zhoršovat (partička se rozrůstala a vypadalo to ještě na dost dlouho) a nás už pěkně tlačil čas. :| Jak byste se zachovali vy? Keš je daleko od našich HC, takže vzít ji s sebou a další den ji vrátit nepřipadalo v úvahu :(
  • 0

#2 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 11:41

Schoval vedle, vyfotil, zaměřil a poslal to ownerovi...
  • 0

#3 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 13:09

Podle situace. Taky už jsem musel párkrát čekat. Pokud by to nešlo vrátit, tak schovat poblíž a vše vysvětlit do logu nebo mailem ownerovi. Anebo v nejhorším vzít domů a pak vysvětlit a zkusit po někom poslat zpátky. Tohle všecko je furt lepší, než riskovat vymudleni omladinou.
  • 0
.

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 13:38

Nojo, proto je nejlepší, když se keše dávají do míst, kde to znám a kde dokážu odhadnout, co se tam, v průběhu času, děje. Asi je lépe tu keš neukládat a dát ji jinam, než aby se ztratila. Na tohle jsou, paradoxně, lepší místa, kde stále někdo je, nejsi tam tak nápadný.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 16:24

Nám se to už s Jardou315 jednou stalo. Úplně stejná situace, až na to, že jsme nepotkali partičku mudlů, ale mudlo-milence... Keška byla u kostela, někde na Moravě (Pálava?), na kopečku, za zdí kostela byl pařez a od pařezu cca 15 spadlý kmen, kde byli mudlové. Keška byla umístěna u pod pařezem, ale tak, že když se šlo k ní, mudlové byli "za skrýší". Vyřešili jsme to tak, že jsme kešku vzali z úkrytu (to si nás nevšímali) a vrátili jsme jí před vstup do areálu kostela (u vstupní brány byl položený panel a pár kamenů). Jakmile jsme se dostali k netu, napsali jsme zprávu o dočasné změně umístění + zdůvodnění. Owner vyšel vstříc a myslím, že ještě poděkoval. ;) (pro info - ta událost je asi cca 4 roky zpět)
  • 0

#6 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 18:23

Pokud nedaleko od HC, tak bych ji jednoznacne vzal domu, napsal zpravu do logu a druhy den vratil na misto. Pokud bylo misto obsazene hulici, stejne by ji nikdo dalsi nelovil.
  • 0

#7 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 19:11

Já jsem onehdá v Českejch Budějovicích chodila kolem náměstí po nákupech s lock-lock v kapse :D. Naštěstí asi tak po půl hodině ty pokuřující šestníctky, opírající se o zábradlí, byly pryč, takže jsem mohla pokojně doklouzat zpátky pod most a dát krabičku na své místo. Jinak nevím, co bych dělala, vracla jsem se krátce na to do Prahy a v centru nevím, kam jinam bych ji asi schovala. Leda skutečněpoštou ownerovi. Těch hulících děcek se tam zjevilo tak 15,než jsem dologovala.
  • 0

#8 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 19:44

Tohle je prekérní situace, která se mě stala jednou a naštěstí to bylo v přírodě, kdy jsem krabku vyzvedl u studánky a než jsem ji mohl vrátit přišla dvojice turistodůchodců. Tím, že to bylo v přírodě a já vždycky tvrdím, že do přírody chodí jen slušní lidé, vyklopil jsem pravdu o tom co potřebuji udělat. Babička s dědečkem se jen usmáli a popřáli mě šťastnou cestu.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#9 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 20:20

No to je ostuda, před mudly se kačer skrývá a ne že jim vše vyklopí. :@
  • 0

#10 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 20:55

shaman3 napsal/a:
No to je ostuda, před mudly se kačer skrývá a ne že jim vše vyklopí. :@

A jak ty řešíš situaci, kdy sedíš hodinu v lese a mudlo parta neodchází.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#11 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 21:17

My jsme se do nepříjemné situace dostali v Praze na keši Václavské náměstí. Krabičku jsme vyzvedli celkem v pohodě, ale vrátit ji před očima zájezdu už nešlo. A protože jsme měli domluvené obchodní jednání, keš jsme vzali s sebou. Byla pryč asi 2 hodiny, V logu jsme vše vysvětlili a omluvili se. Nato nám jeden zasloužilý pražský kačer řádně vyčinil, prý jsme měli do úkrytu vložit lísteček s vysvětlením. Chytrej, že...?!:D
  • 0
1.

#12 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 22:52

Jurasa 100 napsal/a:
Tohle je prekérní situace, která se mě stala jednou a naštěstí to bylo v přírodě, kdy jsem krabku vyzvedl u studánky a než jsem ji mohl vrátit přišla dvojice turistodůchodců.
Tím, že to bylo v přírodě a já vždycky tvrdím, že do přírody chodí jen slušní lidé, vyklopil jsem pravdu o tom co potřebuji udělat.
Babička s dědečkem se jen usmáli a popřáli mě šťastnou cestu.

Tohle je situace, kdy bych se vybodnul na konspiraci. Byli to očividní turisti a těžko se dalo čekat, že by se na místo vraceli, aby škodili. Ale už jsem v minulosti také vzal jednu cache na delší procházku a co čert nechtěl, během těch cca 45 minut došlo k DNF ... :(
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#13 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 23:04

Nam se podarilo, tusim ze v Budejovicich, odlovit kes, ale nez se podarilo vratit, nahrnulo se do blizkosti par bezdaku s krabicakem. Pul hodiny jsme zevlovali okolo, pak sli lovit dalsi kese a asi po 2 hodkach se nam podarilo krabku vratit. Jenomze v tech dvou hodkach prisel na kontrolu autor a svou krabicku nenasel B), takze nez jsem se dostal k netu, stihl ji disablovat.
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 23:26

Taky už se mi stalo, že jsem pochodoval s keší v batohu. Naštěstí jsem ji vždy pak mohl vrátit. Kdyby to nešlo, poslal bych ji ownerovi poštou.
  • 0

#15 Zilog

Zilog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 23:32

Nejdéle jsem na návrat piksly čekal u Legendy o Lokýtkovi, protože po vyzvednutí cache se na místo postavili lidé, a na parkovišti seděl v autě taxikář a hovořil telefonem. Po 20 minutách bylo čisto, a tak jsem ji tam vrátil. Anebo jedna cache na Praze 4 v parku, měl jsem ji v ruce a vyhrabával z ní zápisník, když kde se vzal, tu se vzal, pán se psem, tak jsem si celou keš tak, jak byla, strčil do tašky, a začal se procházet :D V mžiku byli fuč, já se zapsal a bednu uklidil na místo. Celkově asi 7 minut. Naštěstí se mi ještě nestalo, abych musel cache s sebou vláčet několik hodin nebo ji dokonce ukrývat jinde či posílat ounrovi prostřednictvím provozovatele poštovních služeb :D
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 23:39

To já jsem vyndal keš z dutiny stromu a za ní se vyrojily vosy. Nevrátil jsem ji. Dal jsem ji o strom vedle na zem, zamaskoval trávou a napsal to do logu. Hodit ji dovnitř a utéct, to by byla pomsta na dalších kačerech a ani nešlo se přiblížit. Ovšem jednou jsem ve sněhu taky čekal až nějaký pejskař docvičí pitbula. Trvalo mu to půl hodiny.
  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 7:28

mpik napsal/a:
To já jsem vyndal keš z dutiny stromu a za ní se vyrojily vosy. Nevrátil jsem ji. Dal jsem ji o strom vedle na zem, zamaskoval trávou a napsal to do logu. Hodit ji dovnitř a utéct, to by byla pomsta na dalších kačerech a ani nešlo se přiblížit.
Ovšem jednou jsem ve sněhu taky čekal až nějaký pejskař docvičí pitbula. Trvalo mu to půl hodiny.

V Polsku v Nyse jsme lovili keš, která je ve vosím hnízdě schválně. Normálně díra v zemi, z ní vylejzají vosy, a je do ní strčená PETka. Divím se těm vosám, že se ještě neodstěhovaly, má to poměrně dost logů i od cizinců, je to v záhonu uprostřed města. Ale dobrá ochrana před mudly. :D
  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 8:53

tohle jsme si uzili v jedne ze zahrad Prazskeho hradu. Kesku jsme vytahli a zalogovali, ale nez jsme ji vratili prisel jakysi hlidac hradni straze, stoupl si 20 metru od nas a koukal na nas. V klidu jsme se nasvacili a cekali az odejde, ale ani po pul hodine ho to neprestalo bavit, asi se bal ze tam budeme delat nejake nepravosti. Strcili jsme tedy kes do batohu spolecne s krabickami od svaciny a sli pryc. Kdyz jsme se vratili asi po dvou hodinach, byl uz vzduch cisty.
  • 0

#19 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 9:09

To se mě u jedné nejmenované keše stalo taky. Když jsem v povzdálí zalogoval, nahrnula se na místo parta vejrostků. Chvíl jsem zevloval, pak jeden z nich přišel a prej " Jestli tam chcete vrátit tu pixlu, tak není problém...my tady všichni o ní dávno víme..." Připadal jsem si jako blbec z parodie na špionáž který se snažil o konspiraci...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 9:39

ssva napsal/a:
To se mě u jedné nejmenované keše stalo taky. Když jsem v povzdálí zalogoval, nahrnula se na místo parta vejrostků. Chvíl jsem zevloval, pak jeden z nich přišel a prej " Jestli tam chcete vrátit tu pixlu, tak není problém...my tady všichni o ní dávno víme..."
Připadal jsem si jako blbec z parodie na špionáž který se snažil o konspiraci...:D


:D tak to je dobrý, alespoň mě něco po ránu pobavilo
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama