Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou turistickou navigaci na kolo a tůru?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 12:39

Zdravím, dostal jsem tip že tu jste odborníci :) přemyšlím o Garmin etrex 20 jen mě mrzí že se neda koupit rovnou s mapamy PRO jestli mi tedy nevyvratíte že je to zbytečné mapy PRO...navigaci použiji občas na kole a nějakem vyletu s rodinou... Co jsem se dozvědel od Garminu že neumí navigovat po značenych turistickych zančení...jen po silnicich což je škoda... když ji budu mít na kole tak předpokladam že se mapa bude posouvat sama ve smeru co pojedu a uvidím alespon na mape cesty co kam vedou,jak značene tak lesní.... děkuji za tipy a rady
  • 0

#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 12:49

No co ti napsat...je to tak jak pises :) Po lesnich pesinach ti to routovat nebude, na displeji uvidis klasickou mapu, pak bod kde jsi a proslou stopu jako barevnou caru. Teda pokud si zapnes jeji zobrazovani. A ano, kdyz se budes pohybovat, tak se ti bude mapovy podklad posouvat.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#3 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 12:57

Na to co píšeš ti stačí DAKOTA 10, teď jsem ji viděl myslím na aukru okolo 3T_kč. Máme ji už dva roky jako druhou k O550 a nemá chybu. Dotykovej displej, držák na kolo za dvě kila, vydrží tak 8 hodin na obyč akouše. Má sice jen vnitřní paměť, ale mám v ní CZ_pro, kousek německa, cca 1000 keší a nějaké trasy a žádný problém. Ale pozor!!!! Je to pouze můj názor a jak se říká "co člověk to názor". Sice mohu porovnat mezi M60st, O300, O450, O550, Dakotou a Holuxem, všechy navigace jsem měl nebo mám ale někdo jiný může mít názor úplně opačný.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 13:42

Tompr napsal/a:
.....
Co jsem se dozvědel od Garminu že neumí navigovat po značenych turistickych zančení...jen po silnicich což je škoda...
.....


Třeba Montana po lesních cestách naviguje, geokolega to, občas, využívá, když někam jedeme.

Myslím, že navigace po cestách a pěšinách je, z principu, těžko řešitelný problém a rozhodně bych ji nebral jako důvod pro pořízení GPS.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 14:03

Když Montana je už na mě draha... Dakota 10 vydrží v provozu jen 8hod!? To je málo...co jsem koukal vyrobce uvadí 20hod. i když zaleží jak si s tím kdo hraje :) ale beru že když pujdu na cely den na turu tak aby mi v pulce neklekla...i když mit sebou nahradní baterky zase není problem. Tak ted váham mezi Dakota 10 a nebo etrex 20 dotykový displej je + nebo -? Dakota má větší displej což je fajn. a co myslíte na mapy PRO chtel bych si koupit i Lifetime pro aktualizace zdarma ty pry vychází 1x ročně turistické mapy.
  • 0

#6 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 14:27

Osobně jsem si před 3/4 rokem pořídil eTrex 30 a jsem s ním maximálně spokojenej (teda až na pomalejší poslední FW ale to se snad vyřeší). Pořídil jsem si 30 protože má oproti 20 barometrický výškoměr, elmag. kompas a možnost připojení externích bezdrátových čidel, mimojiné se dá zakoupit i s PRO mapami. A výdrž na baterie? Výrobcem udávaných 25 hodin není utopie ale realita! Energie ubývá tak pomalu, že jsem ze začátku myslel, že nežere skoro vůbec :-) Subjektivně můžu říct, že mi nedotykový displej vyhovuje podstatě víc než dotykáč a s ovládání není žádný problém.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#7 Tompr

Tompr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 14:33

Turistické mapy Topo Czech PRO V ceně přístroje je podrobná navigační mapa Topo Czech PRO (a po registraci jsou k dispozici mapay Atlas Czech, CYKLO Czech), která obsahuje nejen kompletní silniční a uliční mapy České republiky, ale i turistické trasy, cyklotrasy, polní nebo například lesní cesty v měřítku 1:10tis km. tedy po registraci mam zdarma tyto mapy atlas a cyklo? a kolik maji MB aby se mi vešly do Dakoty 10 kde je 850MB? dík
  • 0

#8 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 17:39

Na kolo i pro pěší vycházky jsme si nejdřív pořídili Dakotu 20 a za pár let i Oregon 450 (abychom se nehádali :) ). Oba fungují bez problému, kapacita map pro ČR stačí. Teď budu přikupovat SD kartu kvůli zahraničí. Nové mapy některé stezky už umí routovat, ale nevyužíváme to. Routovatelnost tur. stezek je dost neobjektivní (z důvodu změn trasy v terénu). Hodně lidí to považuje za nepřekonatelný problém, ale problém to opravdu není. Tur. navigace není autonavigace a je k tomu potřeba tak přistupovat. Pokud chceš vést po trase, tak si ji vytvoř např. (v mém oblíbeném) cykloatlas.cz a nahrej si ji do navigace. Když jedeme na kolo, beru s sebou i klasickou mapu. :)
  • 0

#9 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 21:36

A já nedám dopustit na tu moji - GPSmap 60CSx. Ta už toho se mnou na tom kole zažila. Včetně letu na asfalt a po něm při rychlosti kolem 50km/h. Jediné, co mi tam chybí, je možnost mít více map a prostě si jen vybrat.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 21:57

Tompr napsal/a: Dakota 10 vydrží v provozu jen 8hod!? To je málo...co jsem koukal vyrobce uvadí 20hod. i když zaleží jak si s tím kdo hraje :) ale beru že když pujdu na cely den na turu tak aby mi v pulce neklekla...i když mit sebou nahradní baterky zase není problem.

Přesně tak, není přece problém hodit si do kapsy pár baterií navíc, taky to tak dělám, když třeba jedu na víc dnů. Jinak zkus uvažovat i o Oregonu (třeba model 300 je teď za doprodejové ceny), nebo třeba i použitém - je přeci jen lepší jak Dakota a hlavně umí i wherigo.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 22:22

staska napsal/a:
Jediné, co mi tam chybí, je možnost mít více map a prostě si jen vybrat.


Nevidím důvod proč by 60CSx neuměla více map a jejich přepínání...
  • 0

#12 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 9:56

Já sem se od GPSky naopak vrátil k mapníku na řidítkách. Mně prostě chybí ten všeobecný přehled, co bude za 5km, jak se jmenuje tam ten kopec vedle, co když odbočím do tohohle údolí, kam dojedu... A pořád zoomovat a posunovat mapu je opruz. To už pak jeden častěji stojí než jede :-) Takže si omyvatelnou fixou na mapník namaluju trasu, kolečkama kešky (když na nějaké jedu) a v kapse mám zapnutou GPSku.
  • 0

#13 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 11:03

Mě se osvědčil Oregon 450, ale jako u každé GPS je problém s počasím. Při ostrém slunci je občas problém na GPS přečíst údaje. Já osobně už navigaci na kole využívám jen jako informativní a spíš si jedu kam chci. Jinak O450 umí navigovat i po lesních cestách, jen se to musí v profilu přepnout (a u toho pak pozor jelikož občas si myslí že jdou sjet i schody nebo vidí stezku kde je les a podobně - ale to je spíš chyba v mapách).
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 12:53

Jarous1 napsal/a:

staska napsal/a:
Jediné, co mi tam chybí, je možnost mít více map a prostě si jen vybrat.


Nevidím důvod proč by 60CSx neuměla více map a jejich přepínání...


Samozřejmě, že to má přepínání map, jen se musí mapy nahrát najednou do jednoho img souboru a pak vždy vybrat, která tam má být.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 19:03

Jarous1 napsal/a:

staska napsal/a:
Jediné, co mi tam chybí, je možnost mít více map a prostě si jen vybrat.


Nevidím důvod proč by 60CSx neuměla více map a jejich přepínání...


Myslel jsem vice souboru s mapami, ne vice map v jednom souboru. To tam samozrejme mam. Ale pak musim napr. delat specialni mapu na akci, jako napr. loni cesta Ostrava-D-CH-F-Provence a zpet. V oregonu aj. nahraju jeden soubor jako mapy CR, dalsi soubor mapu D, dalsi CH a dalsi F a pak si muzu klidne zajet i nekam mimo tu hlavni planovanou trasu a mam stale mapu k dispozici, jenom si vybiram v menu soubory, ktere maji byt aktivni. Musel jsem to v GPSmap 60 CSx resit nekolika soubory s ruznymi nazvy a kdyz bylo treba, vytahl jsem SD kartu z GPS, prejmenoval soubory v mobilu a zase kartu vratil do GPS. To bylo jedine omezeni toho systemu. Funguje i s Recreational map z Oregon 550, ktera ma pres 3GB a obsahuje zjednodusene celou Evropu bez routingu.
Zakladni soubor mam Topo 2012 Pro + Cyklo 2012 Pro + Atlas 2012. A pak to naše okolí v dalších souborech.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#16 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 19:06

Mapník jsem dostal od rodiny k nekterym Vanocum, ale nemam ho na riditkach kam dat, nejak se tam nevleze.:D Ale papirovou mapu si taky vozim.
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#17 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 0:00

staska napsal/a:
Mapník jsem dostal od rodiny k nekterym Vanocum, ale nemam ho na riditkach kam dat, nejak se tam nevleze.:D Ale papirovou mapu si taky vozim.


To mi připomnělo věc, která mi v hlavě leží hodně dlouho: neznáte někdo "předsazený" mapník na řidítka? Bežně dostupné mapníky se bezvadně kryjí s držákem navigace (resp.navigací). Samo-domo výroba bohužel u mě nepřichází v úvahu. :| A předsazenou taštičku s mapníkem se mi nechce tahat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama