Přejít na obsah


Fotka

GC47T84 Bohemia Tour in 25 Hours (skoro celorepublikový event)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#41 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 3:10

Libor.29 napsal/a:
Osobně bych eventy přestal bodovat a ono by se ukázalo, které jsou kvalitní a lidi tam chodí za zábavou a které ne ....


PLNEJ SOUHLAS, alespoň by zmizel další nesmysl... FTF na eventech.
  • 0

#42 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 6:34

clexpert napsal/a:
Já si myslím, že by to šlo. Asi kdyby pořadatelé byli většími kačerskými celebritami. Těm se běžně povoluje (nebo je přehlíženo) i porušování těch běžných pravidel, která si můžeme přečíst všichni.

Není nutno být ani celebrita, stačí být kamarád s reviewerem, který to schvaluje, Groundspeak většinou jen slepě souhlasí s názory reviewerů (když už se tedy vůbec uráčí reagovat na e-maily obyčejných kačerů)... Pokud by se z tohoto jednoho eventu udělalo více eventů s více ownery, muselo by to projít (stejně tak prošly např. 3 eventy ve 3 státech konané v rozmezí několika desítek metrů pár metrů od sebe (bylo to schváleno přímo groundspeakem - 2 lokální revieweři to schválili hned, třetí to původně neschválil právě kvůli tomu řetězení).
  • 0

#43 jaseztoho

jaseztoho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 7:13

Alke04 napsal/a:

Libor.29 napsal/a:
Osobně bych eventy přestal bodovat a ono by se ukázalo, které jsou kvalitní a lidi tam chodí za zábavou a které ne ....


PLNEJ SOUHLAS, alespoň by zmizel další nesmysl... FTF na eventech.


Souhlasím! Navíc zmizí další nešvar - doplňování si tabulky D/T pomocí flashmobů s pětkovým nebo čtyřkovým hodnocením - dle poptávky. Ono stejně plno těch eventů už nemá s kešením nic společného.
  • 0

#44 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 8:07

<ironie>přesně tak, Původní Myšlenka Geocachngu je někde jinde</ironie> <vážně>už jste pánové trošku OT</vážně>
  • 0
.

#45 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 8:37

Lonsky vlakovy event byla moc povedena akce, zvlast kdyz jeden nejmenovany mistni kacer zjistil az po vystoupeni z vlaku, ze slo o event ( cituji : "Ja myslel ze se jen tak jedeme projet v pet rano vlakem " ). To nas totalne rozbilo :) a skoda, ze se treba letos jen tak projet vlakem nepojedeme :(.
A k otazce retezeni eventu - to uz mi vetsi "retezeni" prijde treba toto zakladani eventu http://www.geocachin...t.aspx?u=Wochy. :(. Za necele dva mesice tri eventy na stejnem miste, podobne listingy atd atd... Jestli nestaci jeden s vice pravidelnymi terminy, ale vim, holt bod je bod :D
  • 0

brundi
 


#46 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 8:50

[quote]hanska napsal/a:
[quote](stejně tak prošly např. 3 eventy ve 3 státech konané v rozmezí několika desítek metrů pár metrů od sebe (bylo to schváleno přímo groundspeakem - 2 lokální revieweři to schválili hned, třetí to původně neschválil právě kvůli tomu řetězení).[/quote]
Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to byl ten český. Spíš naopak.
  • 0

#47 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 8:57

[quote]KAMPJ napsal/a:
[quote]hanska napsal/a:
[quote](stejně tak prošly např. 3 eventy ve 3 státech konané v rozmezí několika desítek metrů pár metrů od sebe (bylo to schváleno přímo groundspeakem - 2 lokální revieweři to schválili hned, třetí to původně neschválil právě kvůli tomu řetězení).[/quote]
Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to byl ten český. Spíš naopak.[/quote]

Nebyl.
  • 0

#48 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 9:10

jaseztoho napsal/a:

Alke04 napsal/a:

Libor.29 napsal/a:
Osobně bych eventy přestal bodovat a ono by se ukázalo, které jsou kvalitní a lidi tam chodí za zábavou a které ne ....


PLNEJ SOUHLAS, alespoň by zmizel další nesmysl... FTF na eventech.


Souhlasím! Navíc zmizí další nešvar - doplňování si tabulky D/T pomocí flashmobů s pětkovým nebo čtyřkovým hodnocením - dle poptávky. Ono stejně plno těch eventů už nemá s kešením nic společného.


A nuti te tu tabulku nekdo vyplnovat? Myslis, ze ten, kdo ji ma vyplnenou je lepsi kacer nez ten, kteremu chybi polovina. Jestli myslis, ze ano, tak pak hledej chybu u sebe a ne v poradatelich takovych eventu. ;)
  • 0

#49 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 9:15

To bylo myšleno spíš tak, proč by měl mít klasický event v hospodě D3 a T4,5? V Pardubicích tohle bývalo docela často a odůvodňování této obtížnosti bylo, že se jde z hospody těžko domů... To mi přijde jako nesmysl a doplňování tabulky na objednávku.
  • 0

#50 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 10:01

Novom napsal/a:
To bylo myšleno spíš tak, proč by měl mít klasický event v hospodě D3 a T4,5? V Pardubicích tohle bývalo docela často a odůvodňování této obtížnosti bylo, že se jde z hospody těžko domů... To mi přijde jako nesmysl a doplňování tabulky na objednávku.


A kdyby si timto zpusobem nekdo doplnil celou tabulku D/T? Tak, jaky to bude mit vliv na tve uzivani si teto hry? Seknes s geocachingem, protoze svet je v tomto nespravedlivy a toleruje takoveto hrube nepravosti? ;)
  • 0

#51 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 10:07

Mluvíš o něčem naprosto jiném, než čím a na co jsem reagoval. Zmizel by pouze nešvar tohoto zbytečného doplňování si tabulek. Žíly mi to netrhá, ale přijde mi to pouze jako nepěkné a nečestné od ownerů eventů, nic víc, nic míň. Mimochodem, když komentuješ poslední příspěvek, necituj ho, protože to zbytečně protahuje vlákno.;)
  • 0

#52 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 10:15

brundi napsal/a:
Lonsky vlakovy event byla moc povedena akce, zvlast kdyz jeden nejmenovany mistni kacer zjistil az po vystoupeni z vlaku, ze slo o event ( cituji : "Ja myslel ze se jen tak jedeme projet v pet rano vlakem " ). To nas totalne rozbilo :) a skoda, ze se treba letos jen tak projet vlakem nepojedeme :(.
A k otazce retezeni eventu - to uz mi vetsi "retezeni" prijde treba toto zakladani eventu http://www.geocachin...t.aspx?u=Wochy. :(. Za necele dva mesice tri eventy na stejnem miste, podobne listingy atd atd... Jestli nestaci jeden s vice pravidelnymi terminy, ale vim, holt bod je bod :D


tak jako nejmenovaný kačer si toho náhodou všiml už ve vlaku:) když jste se mě ptali, jestli se s váma nepojedu v půl pátý ráno projet vlakem, tak o eventu nepadlo ani slovo a ulítlí jste na to všichni dost:D prostě jsem se neptal kdo je kdo a vyrazil jsem :-)
  • 0

#53 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 11:21

[quote]KAMPJ napsal/a:
[quote]hanska napsal/a:
[quote](stejně tak prošly např. 3 eventy ve 3 státech konané v rozmezí několika desítek metrů pár metrů od sebe (bylo to schváleno přímo groundspeakem - 2 lokální revieweři to schválili hned, třetí to původně neschválil právě kvůli tomu řetězení).[/quote]
Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to byl ten český. Spíš naopak.[/quote]
Český to pustil hned, tomu v případě kamarádů na nějakých pravidlech a zdravém úsudku vůbec nezáleží...
  • 0

#54 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 11:34

no a groundspeak to schvalil. to tam maj owneri taky kamarady? co se tyce vlaku, tak se nedivim autorum, ze po pripravach jsou nastvani. a co se tyce toho - kdo ze to nabonzoval - neni ono to spis nahodou tak, ze gs vydal narizeni, neco takoveho nepoustet. a cesti revs, misto toho aby to rovnou podle pokynu zamitli, tak to jeste prehodili na gs, jestli to nahodou nepovoli. takhle mi to teda podle tech informaci zde vychazi.
  • 0

#55 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 11:49

hanska napsal/a:
Český to pustil hned, tomu v případě kamarádů na nějakých pravidlech a zdravém úsudku vůbec nezáleží...

(když už jsme se tedy odchýlili od tématu a dlouho nebyl žádný flejm)
Tak podle téhle logiky, by nejlepší reviewer byl ten, kdo nemá žádné kamarády a to je [........] (doplň nick na osm)
  • 0
.

#56 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:27

k-lord napsal/a:

jaseztoho napsal/a:

Alke04 napsal/a:

Libor.29 napsal/a:
Osobně bych eventy přestal bodovat a ono by se ukázalo, které jsou kvalitní a lidi tam chodí za zábavou a které ne ....


PLNEJ SOUHLAS, alespoň by zmizel další nesmysl... FTF na eventech.


Souhlasím! Navíc zmizí další nešvar - doplňování si tabulky D/T pomocí flashmobů s pětkovým nebo čtyřkovým hodnocením - dle poptávky. Ono stejně plno těch eventů už nemá s kešením nic společného.


A nuti te tu tabulku nekdo vyplnovat? Myslis, ze ten, kdo ji ma vyplnenou je lepsi kacer nez ten, kteremu chybi polovina. Jestli myslis, ze ano, tak pak hledej chybu u sebe a ne v poradatelich takovych eventu. ;)


Ty si ho nepochopil. Jde o to, že v některých nejmenovaných částech republiky vznikají eventy 4/4 a ve skutečnosti je to posezení v hospodě s přáteli. Nic proti tomu posezení, ale proč 4/4. Ptal jsem se na to jednou organizátora, kterého nechci jmenovat (jinak srdečně zdravím Nosferatu) a ten mi řekl... no, 4* terén je to, protože domů jdeme obvykle po 4 a 4* obtížnost je to, protože nás domů obvykle vedou lidé, které neznáme.

Vysvětlení zajímavé. Pravý důvod je ten, že onwer založí event např. 3,5/3,5 jen aby si on či jeho přátelé vyplnili tabulku, protože tahle kombinace není tak častá atd.
  • 0

#57 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:32

k-lord napsal/a:

Novom napsal/a:
To bylo myšleno spíš tak, proč by měl mít klasický event v hospodě D3 a T4,5? V Pardubicích tohle bývalo docela často a odůvodňování této obtížnosti bylo, že se jde z hospody těžko domů... To mi přijde jako nesmysl a doplňování tabulky na objednávku.


A kdyby si timto zpusobem nekdo doplnil celou tabulku D/T? Tak, jaky to bude mit vliv na tve uzivani si teto hry? Seknes s geocachingem, protoze svet je v tomto nespravedlivy a toleruje takoveto hrube nepravosti? ;)


Souhlasím, je to nespravedlivé. Stejně jako doplňování si jiných tabulek pomocí virtuálek či earthcache.
  • 0

#58 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:41

poohDA napsal/a:

hanska napsal/a:
Český to pustil hned, tomu v případě kamarádů na nějakých pravidlech a zdravém úsudku vůbec nezáleží...

(když už jsme se tedy odchýlili od tématu a dlouho nebyl žádný flejm)
Tak podle téhle logiky, by nejlepší reviewer byl ten, kdo nemá žádné kamarády )

Reviewer by měl hlavně přistupovat ke všem stejně, což se dost často neděje a poté je zcela oprávněné rozhořčování některých, že jednomu něco pustil a někomu druhému totéž nepustí (a takových případů jsou stovky). Bohužel jsou v tomto podporováni i groundspeakem, který opakovaně tvrdí, že každé schvalování je unikátní a nelze na něj vztahovat postupy u jiných kešek - převedeno do praxe - jednomu se schválí powertrail uprostřed CHKO mimo jakékoli stezky v klidové zóně (toto se opravdu stalo!), druhému se neschválí byť i jedna keška v CHKO dejme tomu u lesní neznačené cesty ...
  • 0

#59 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:44

Dain & Olik napsal/a:
no a groundspeak to schvalil. to tam maj owneri taky kamarady?

Tak Groundspeak asi těžko zaměstnává někoho, kdo umí česky, vše je tedy o tom, jak to groundspeaku podá příslušný reviewer (ukázkový případ byli Roveři...), opravdu silně pochybuji, že by v Seattlu byl někdo, kdo nejenže ovládá češtinu, ale dokonce zná i české dějiny.
  • 0

#60 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:22

hanska napsal/a:

poohDA napsal/a:

hanska napsal/a:
Český to pustil hned, tomu v případě kamarádů na nějakých pravidlech a zdravém úsudku vůbec nezáleží...

(když už jsme se tedy odchýlili od tématu a dlouho nebyl žádný flejm)
Tak podle téhle logiky, by nejlepší reviewer byl ten, kdo nemá žádné kamarády )

Reviewer by měl hlavně přistupovat ke všem stejně, což se dost často neděje a poté je zcela oprávněné rozhořčování některých, že jednomu něco pustil a někomu druhému totéž nepustí (a takových případů jsou stovky). Bohužel jsou v tomto podporováni i groundspeakem, který opakovaně tvrdí, že každé schvalování je unikátní a nelze na něj vztahovat postupy u jiných kešek - převedeno do praxe - jednomu se schválí powertrail uprostřed CHKO mimo jakékoli stezky v klidové zóně (toto se opravdu stalo!), druhému se neschválí byť i jedna keška v CHKO dejme tomu u lesní neznačené cesty ...

Huh... a je to tu zase :D Hele, nepřijde ti hloupé tady pořád papouškovat to samé dokola? Když jsme se viděli osobně a seděli u jednoho stolu měl jsi spoustu času si některé věci se mnou vysvětlit osobně. Škoda, že z očí do očí a na rovinu není tvůj styl, ty internetový hrdino ;)

A zpátky k tématu. Když se schvaloval první vlakový event, už tehdy to bylo v tomto formátu za hranicí pravidel. Z dnešního pohledu jsme bohužel nezvládli při publikaci dobře odkomunikovat (fuj, hrozné slovo :) ) to, že jde o výjimku. A výjimka byla udělena proto, že to bylo něco nového, neotřelého, bezpochyby zajímavého, co ale na druhou stranu nezapadalo do šablony eventu. Proto jsme měli tehdy dát jasně najevo, že jde jen o výjimku a ne o pravidlo. Chyba samozřejmě padá z části i na moji hlavu. Opakovaný vtip pak přestává být vtipem a proto chápu archivaci tohoto eventu, ačkoliv ji sleduju už jenom jako kačer.

S tím také souvisí otázka eventu se Zubatou žábou, kde jde přesně o to, co jsem psal v minulém odstavci - je to originální věc, která tady dosud nebyla a proto byla publikována. Nemyslím, že by hrozilo, že dojde k archivaci (i když prst na spoušti už drží jiní ;) ) a nepřál bych si to, ale stejně tak si nemyslím, že budou pouštěny další eventy, které by tento nápad kopírovaly.

Řada z vás tady v různých tématech haní reviewery za to, co všechno dělají špatně. Dost velká část z těch věcí je ale způsobena právě tím, že někomu vyjdou s něčím naproti, protože jim jde především o to vás pobavit. Tyhle vstřícné kroky se však ale často proti nim otočí, protože spousta lidí vidí jenom jednoduchou logiku "když on tak já taky" a když to nedostane vyrazí se svou pravdou před dav.

Je velmi nešťastné, že část pravidel je napsána velmi vágně a vysvětlující a doplňující informace mají pouze revieweři a ostatní kačeři k nim nemají přístup. Proto si pak kačeři myslí, že RW pro rozhodnutí nemají v pravidlech oporu. Znám to i z druhé strany a věřte, že opravdu žádný RW nemá důvod někomu záměrně škodit. Jde pouze o to udržet tu hru v nějakých rozumných mantinelech, ze kterých sice mohou někdy slevit, ale nesmí se z toho stát anarchie.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama