Přejít na obsah


Fotka

GC47T84 Bohemia Tour in 25 Hours (skoro celorepublikový event)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#61 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:23

hanska napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no a groundspeak to schvalil. to tam maj owneri taky kamarady?

Tak Groundspeak asi těžko zaměstnává někoho, kdo umí česky, vše je tedy o tom, jak to groundspeaku podá příslušný reviewer (ukázkový případ byli Roveři...), opravdu silně pochybuji, že by v Seattlu byl někdo, kdo nejenže ovládá češtinu, ale dokonce zná i české dějiny.


Dokonce ani Německy se tam člověk nedomluví... a věřte mi, že to může být občas problém (zkušenost).
  • 0

#62 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:41

Dain & Olik napsal/a:
no a groundspeak to schvalil. to tam maj owneri taky kamarady?

co se tyce vlaku, tak se nedivim autorum, ze po pripravach jsou nastvani.
a co se tyce toho - kdo ze to nabonzoval - neni ono to spis nahodou tak, ze gs vydal narizeni, neco takoveho nepoustet. a cesti revs, misto toho aby to rovnou podle pokynu zamitli, tak to jeste prehodili na gs, jestli to nahodou nepovoli. takhle mi to teda podle tech informaci zde vychazi.

+1

"za všechno můžou naši revieweři" mi příjde takové... novinkovské. A Kalousek za to může určitě taky!
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#63 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:51

rubick napsal/a:
Je velmi nešťastné, že část pravidel je napsána velmi vágně a vysvětlující a doplňující informace mají pouze revieweři a ostatní kačeři k nim nemají přístup. Proto si pak kačeři myslí, že RW pro rozhodnutí nemají v pravidlech oporu.


A proto byste meli GS nabadat k tomu, at aktualizuje, resp. zpresni pravidla. Tech par odstavcu v pravidlech je nezabije. Je jasne, ze zadna pravidla asi nepokryji vsechny mozne situace, ktere kaceri vymysli, ale jakmile se nejaky problem resi vicekrat, sup s tim do pravidel. Kaceri si to prectou, prestanou se pokouset takoveto eventy publikovat a reviewerum se usnadni prace a nikdo kvuli tomu na ne nebude nadavat. ;)

Kdyz si totiz kacer precte pravidla o eventech, tak mu to dneska uz nic nerekne. Zakazuji se tam akorat eventy komercni, eventy organizovane jen pro loveni kesek a eventy, ktere by mely byt soucasti mudly poradanych akci. Dale se tam resi doba, kdy je mozne event pred zacatkem akce publikovat. Tot vse. Vzhledem k tomu, jake typy akci se delaji, tak by nemel byt problem ty pravidla trochu vic specifikovat (retezeni, doprovodne eventy atd.). Proste jit s dobou.
  • 0

#64 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:57

Alke04 napsal/a:
.....Stejně jako doplňování si jiných tabulek pomocí virtuálek či earthcache.


Ted nevim, jake tabulky se daji doplnovat pomoci virtualek a EC? :)
  • 0

#65 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:20

Na RW nic neházejte, "náš domovský" se snažil pomoci, ale na toto byl holt krátkej. Resp. si za louží dělací, co je napadne. A RW nechtěli event schválit, řekl bych, oprávněně. V pravidlech se píše cca. toto: "neměly by být publikovány pohybující se eventy (moving events), např. jedu na dovolenou, nechci jet sám, udělám v trase event." Ovšem dlé tohoto doporučení by měl vlakový event projít, ale neprošel. Nevíme proč. Pokud by se opravdu chystali zatrhnout moving events, nemohli by se konat pochoďáky, cyklisťáky, sjezdy řek... Údajně proto, že je to daleko od půdovní myšlenky hry, což jsou ale celé eventy. Nemít na tom GS peníze, zruší je taky.
  • 0

#66 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:21

k-lord napsal/a:Ted nevim, jake tabulky se daji doplnovat pomoci virtualek a EC? :)

D/T, datum nálezu, datum založení, typ keše, výška nad mořem, teplota vzduchu a kdo ví co všechno si kačeři zaznamenávají do tabulek.
  • 0

#67 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:22

hanska napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no a groundspeak to schvalil. to tam maj owneri taky kamarady?

Tak Groundspeak asi těžko zaměstnává někoho, kdo umí česky, vše je tedy o tom, jak to groundspeaku podá příslušný reviewer (ukázkový případ byli Roveři...), opravdu silně pochybuji, že by v Seattlu byl někdo, kdo nejenže ovládá češtinu, ale dokonce zná i české dějiny.


no tak to mas taky moznost prestat urazet a nastvavat vsechny lidi kolem a skamaradit se :D. byla by to prijemna zmena ;).

radsi misto kolovratku napri sily na kopecky a hlavne definici toho, co budes povazovat z ok, at to pak lidem zbytecne nemazes - jako obvykle. to bude pro vsechny prinosnejsi.
  • 0

#68 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:45

R 206 napsal/a:
Nevíme proč. Pokud by se opravdu chystali zatrhnout moving events, nemohli by se konat pochoďáky, cyklisťáky, sjezdy řek... Údajně proto, že je to daleko od půdovní myšlenky hry, což jsou ale celé eventy. Nemít na tom GS peníze, zruší je taky.

Však taky pochoďáky apod. neprocházejí, resp. musí být přesně dáno jediné místo a čas, kde se bude event konat a to, zda někdo absolvuje danou trasu, je z pohledu pravidel irelevantní!
  • 0

#69 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 15:57

hanska napsal/a:

R 206 napsal/a:
Nevíme proč. Pokud by se opravdu chystali zatrhnout moving events, nemohli by se konat pochoďáky, cyklisťáky, sjezdy řek... Údajně proto, že je to daleko od půdovní myšlenky hry, což jsou ale celé eventy. Nemít na tom GS peníze, zruší je taky.

Však taky pochoďáky apod. neprocházejí, resp. musí být přesně dáno jediné místo a čas, kde se bude event konat a to, zda někdo absolvuje danou trasu, je z pohledu pravidel irelevantní!


Však to na vlakovém eventu taky. Nikdo to nejel celé...
  • 0

#70 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:12

Dain & Olik napsal/a:

hanska napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
no a groundspeak to schvalil. to tam maj owneri taky kamarady?

Tak Groundspeak asi těžko zaměstnává někoho, kdo umí česky, vše je tedy o tom, jak to groundspeaku podá příslušný reviewer (ukázkový případ byli Roveři...), opravdu silně pochybuji, že by v Seattlu byl někdo, kdo nejenže ovládá češtinu, ale dokonce zná i české dějiny.


no tak to mas taky moznost prestat urazet a nastvavat vsechny lidi kolem a skamaradit se :D. byla by to prijemna zmena ;).

radsi misto kolovratku napri sily na kopecky a hlavne definici toho, co budes povazovat z ok, at to pak lidem zbytecne nemazes - jako obvykle. to bude pro vsechny prinosnejsi.

Tak mě napadá, je omezena vzdálenost krabičky od úvodních souřadnic u mysterky?
  • 0

#71 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:30

R 206 napsal/a:

hanska napsal/a:

R 206 napsal/a:
Nevíme proč. Pokud by se opravdu chystali zatrhnout moving events, nemohli by se konat pochoďáky, cyklisťáky, sjezdy řek... Údajně proto, že je to daleko od půdovní myšlenky hry, což jsou ale celé eventy. Nemít na tom GS peníze, zruší je taky.

Však taky pochoďáky apod. neprocházejí, resp. musí být přesně dáno jediné místo a čas, kde se bude event konat a to, zda někdo absolvuje danou trasu, je z pohledu pravidel irelevantní!


Však to na vlakovém eventu taky. Nikdo to nejel celé...

Asi jsi mě zcela nepochopil - např. pochoďák začíná v bodě A v 8 ráno, v bodě B je 11 - 11:30 (tento bod je uveden v listingu keše jako místo konání eventu) a končí v bodě C v 15:00. Logovat attend by měl správně pouze ten, kdo byl v daném čase v bodě zadaném v listingu (tj. bod B). U vlakového eventu ovšem většina logovala attend, aniž by byla v konkrétně daném čase v konkrétním jediném místě (uvedeno v listingu keše jako místo konání eventu).
  • 0

#72 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 16:39

R 206 napsal/a:

hanska napsal/a:

R 206 napsal/a:
Pokud by se opravdu chystali zatrhnout moving events, nemohly by se konat pochoďáky, cyklisťáky, sjezdy řek...

Však taky pochoďáky apod. neprocházejí, resp. musí být přesně dáno jediné místo a čas, kde se bude event konat(...)


Však to na vlakovém eventu taky. Nikdo to nejel celé...


Rozdíl je v tom, že u pochoďáků, cyklisťáků a splouvání řek je jasný záměr, aby se všichni účastníci eventu sešli v určitý čas na konkrétním místě. Ať už je to slezina před vyplutím, upalování uzenin před výšlapem nebo vypíjenda v cíli.

Jinak ale jsem za to, co tu už zaznělo - eventy nepočítat k nalezeným keškám. Tím by odpadly eventy dělané pro bod, lidi by na eventy chodili jen ze zájmu, ubylo by handrkování a nemuselo by se řešit, jestli formát setkání není dalek původní myšlence akcí pro kačery.

  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#73 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:41

KAMPJ napsal/a:
Tak mě napadá, je omezena vzdálenost krabičky od úvodních souřadnic u mysterky?


Co vím, tak to je cca 3-3,5 km. Z důvodu trackables, aby se vědělo, kde cca jsou, třeba. Ale samo jsou i výjimky. Pokud si to zdůvodníš a reviewer to vezme - klasika je Praha, kde jsou ikony v centru a krabičky někde za Prahou...
  • 0

#74 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 17:55

Sedmitecka napsal/a:

KAMPJ napsal/a:
Tak mě napadá, je omezena vzdálenost krabičky od úvodních souřadnic u mysterky?


Co vím, tak to je cca 3-3,5 km. Z důvodu trackables, aby se vědělo, kde cca jsou, třeba. Ale samo jsou i výjimky. Pokud si to zdůvodníš a reviewer to vezme - klasika je Praha, kde jsou ikony v centru a krabičky někde za Prahou...




...existují i takové, které mají finále i několik set km daleko od úvodního ? a vzdálenosti v 10 km jsou naprosto běžné, takže těžko říci kde to může mít hranice. Asi tam kde ji bude vidět příslušný RW :D - ovšem to už jsme od původního tématu také poměrně dost daleko nebo ne ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#75 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:09

PRESEKA - ano, to už jsme OT... jen jsem odpovídala na otázku. A samo jsou i výjimky, když si to owner zdůvodní :)
  • 0

#76 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 19:09

k-lord napsal/a:

Alke04 napsal/a:
.....Stejně jako doplňování si jiných tabulek pomocí virtuálek či earthcache.


Ted nevim, jake tabulky se daji doplnovat pomoci virtualek a EC? :)


Téměř všechny:
- Matrix tabulka
- Tabulka odlovu keší, kdy byla jaká keš založena
- Barvení mapy atd.

Obecně earth-cache jsou u nás chápány jako laciné body a tak kačeři josu mnohdy dotčeni, když jim log neuznám, protože mají všechny nevyGooglitelné odpovědi špatně, protože je odhadovali z domova.

Teď se koukám, že zrovna ty mám tabulku dle založení komplet, tak si to prosím tě nevztahuj na sebe... Nekontroloval jsem tě a ani nebudu :-).
  • 0

#77 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 21:06

PRESEKA napsal/a:

Sedmitecka napsal/a:

KAMPJ napsal/a:
Tak mě napadá, je omezena vzdálenost krabičky od úvodních souřadnic u mysterky?


Co vím, tak to je cca 3-3,5 km. Z důvodu trackables, aby se vědělo, kde cca jsou, třeba. Ale samo jsou i výjimky. Pokud si to zdůvodníš a reviewer to vezme - klasika je Praha, kde jsou ikony v centru a krabičky někde za Prahou...

...existují i takové, které mají finále i několik set km daleko od úvodního ? a vzdálenosti v 10 km jsou naprosto běžné, takže těžko říci kde to může mít hranice. Asi tam kde ji bude vidět příslušný RW :D - ovšem to už jsme od původního tématu také poměrně dost daleko nebo ne ?

Právě že nejsme. Další ukázka že si RW schvalují, jak se jim to hodí. Někdy 3, někdy 10 a někdy několik tisíc km.
  • 0

#78 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 22:09

Me se libi jak kazdej druhej vite jak to bylo, kdo kde kam psal, kazdej treti je ublizenej, kazdej ctvrtej ani necet pravidla... Vite co, mejte se tu hezky, opet jsem se v tomto foru zklamal, resi se tu kraviny, pokud ma nekdo potrebu at mne kontaktuje pres profil, zde se nehodlam nechat urazet. Sbohem a satecek. Sopdet
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#79 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 0:08

rubick napsal/a:
Huh... a je to tu zase :D Hele, nepřijde ti hloupé tady pořád papouškovat to samé dokola? Když jsme se viděli osobně a seděli u jednoho stolu měl jsi spoustu času si některé věci se mnou vysvětlit osobně. Škoda, že z očí do očí a na rovinu není tvůj styl, ty internetový hrdino ;)

A zpátky k tématu. Když se schvaloval první vlakový event, už tehdy to bylo v tomto formátu za hranicí pravidel. Z dnešního pohledu jsme bohužel nezvládli při publikaci dobře odkomunikovat (fuj, hrozné slovo :) ) to, že jde o výjimku. A výjimka byla udělena proto, že to bylo něco nového, neotřelého, bezpochyby zajímavého, co ale na druhou stranu nezapadalo do šablony eventu. Proto jsme měli tehdy dát jasně najevo, že jde jen o výjimku a ne o pravidlo. Chyba samozřejmě padá z části i na moji hlavu. Opakovaný vtip pak přestává být vtipem a proto chápu archivaci tohoto eventu, ačkoliv ji sleduju už jenom jako kačer.

S tím také souvisí otázka eventu se Zubatou žábou, kde jde přesně o to, co jsem psal v minulém odstavci - je to originální věc, která tady dosud nebyla a proto byla publikována. Nemyslím, že by hrozilo, že dojde k archivaci (i když prst na spoušti už drží jiní ;) ) a nepřál bych si to, ale stejně tak si nemyslím, že budou pouštěny další eventy, které by tento nápad kopírovaly.

Řada z vás tady v různých tématech haní reviewery za to, co všechno dělají špatně. Dost velká část z těch věcí je ale způsobena právě tím, že někomu vyjdou s něčím naproti, protože jim jde především o to vás pobavit. Tyhle vstřícné kroky se však ale často proti nim otočí, protože spousta lidí vidí jenom jednoduchou logiku "když on tak já taky" a když to nedostane vyrazí se svou pravdou před dav.

Je velmi nešťastné, že část pravidel je napsána velmi vágně a vysvětlující a doplňující informace mají pouze revieweři a ostatní kačeři k nim nemají přístup. Proto si pak kačeři myslí, že RW pro rozhodnutí nemají v pravidlech oporu. Znám to i z druhé strany a věřte, že opravdu žádný RW nemá důvod někomu záměrně škodit. Jde pouze o to udržet tu hru v nějakých rozumných mantinelech, ze kterých sice mohou někdy slevit, ale nesmí se z toho stát anarchie.


Díky za odpověď. Slupnul jsem text jako malinu, pochopil jsem.

Jinak sraz kačerů je úžasná věc, kterou si vždy velmi užívám. Ať už jsou to závody, voda, výlety, hry, cwg směnárna, ...
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#80 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 0:17

Alke04 napsal/a:
Téměř všechny:
- Matrix tabulka
- Tabulka odlovu keší, kdy byla jaká keš založena
- Barvení mapy atd.

Obecně earth-cache jsou u nás chápány jako laciné body a tak kačeři josu mnohdy dotčeni, když jim log neuznám, protože mají všechny nevyGooglitelné odpovědi špatně, protože je odhadovali z domova.

Teď se koukám, že zrovna ty mám tabulku dle založení komplet, tak si to prosím tě nevztahuj na sebe... Nekontroloval jsem tě a ani nebudu :-).


Nene, nic na sebe nevztahuji. Ja jen ze s virtualkami ci earthkami tu tabulku stejne nevyplnis. ;) A z toho poctu virtualek a EC, co mam, mi D/T tabulku vyplnuji tak z 20%. ;) Ted tak vlastne premyslim, jestli jsem nekdy narazil na nejakou D5 earthku nebo virtualku. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama