Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#181 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 14:06

psapfo napsal/a:
Mám prosbu ,s otevíráním pokladů i snad souvisí,neporadil by mi někdo s mysterkou Uhlíř a Uhlířova vdova ,jsou sice obě již archivované ,ale mne prostě leží v šuplíku a nedají mne spát,o číslech se mi zdá a obrázek uhlířovy vdovy na mne kouká se škodolibým úsměvem na psacím stole,o uhlířova synovce jsem se raději již ani nepokoušela ,předem díky


Uhlířova vdova bvyluštěná během pár vteřin. Zajímá tě jen obrázek, ne text.
  • 0

#182 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 14:17

A ještě dodatek.. Za největší překvapení tohodle otevírání považuju (kromě trolololo v Dalešicích) Cavaliera, protože udělat neoficiální tradičku plnou finálek, to byl geniální nápad :) Sám už většinu z nich mám odlovenou nebo vyluštěnou, ale tohle sem si nemoh nechat ujít :D

A další překvapení byli mimaci, kteří na dotaz přes profil poslali nápovědu k GC2M32A a GC2QM0Y, což jsou keše, který, jak tak koukám na nápovědu, bych asi sám nikdy sám nedal a tyhle postupy luštění / šifry vidím poprvý v životě :D Navíc ta nápověda je opravdu hutná, takže tohle mě taky velmi příjemně překvapilo (a vzhledem k tomu, že to je v Praze, tak to opravdu využiju).

Pak potěšila i možnost nápovědy k Souřadnicové, ale tu už sem po návratu z Cavalierovy kešky nestihnul, ale naštěstí postup luštění už znám a snažím se dokopat k tomu, abych si na to napsal program, protože se mi to nechce počítat ručně.

Takže díky všem :)

Arne1 napsal/a:

Lugia010719d1 napsal/a:
A jeste nejaky ty nepresny hausnumera pro ty nejdrsnejsi matematiky: 2012 bylo otevreno priblizne 191 kesi. 2013 bylo otevreno priblizne 143 kesi. Prekryvaj se jen o 26 kesi, takze za 2012 bylo 165 unikatnich kesi a letos 117.
A minulej rok to vypadalo nejak takhle:
http://k3wlb4gr.kx.c...Pokladu2012.jpg

a to tam nemáš podchyceno, že loni byli zapojení i kačeři ze Slovenska.


Slováci v tom měli bordel a pokud si dobře pamatuju, většina příspěvků v tom jejich vlákně bylo jen pomlouvání Joney. Ale pokud se ti povedlo z toho něco vytáhnout, tak taky hoď mapu :) docela by mě zajímalo, kolik a kde vlastně otevřeli.
  • 0

#183 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 30 březen 2013 - 15:50

Po domluvě s reviewerem mažu z listingu galerii debilů a všechny záznamy, které nejsou FI nebo NA. Další diskuze jedině na fórech, nikoliv v listingu.
  • 0

#184 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:04

Čekal bych místo arogantního vyjádření spíše omluvu. Asi jsem příliš velký idealista. Vlastně jsem jen zapomněl, že jsem v Čechách, vidíme to všude kolem sebe dnes a denně.:(
  • 0

#185 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:22

Tak buďme rádi, že to dopadlo alespoň takto.
  • 0

#186 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:25

Pistafista napsal/a:
Čekal bych místo arogantního vyjádření spíše omluvu. Asi jsem příliš velký idealista. Vlastně jsem jen zapomněl, že jsem v Čechách, vidíme to všude kolem sebe dnes a denně.:(

Omluvu z které strany? Ze strany logujících, ze strany ownera, ze strany moralistů/NA loggerů? Spousta lidí má máslo na hlavě. Podle mě to mělo skončit jedině takhle a to hned ze začátku, to, že to gradovalo, to je věc jiná.
  • 0
:)

#187 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:30

No já myslím, že urážky tu padaly pouze z jedné strany, stejně jako pouze z jedné strany bylo povýšené chování, trocha pokory by opravdu neuškodila. :(
  • 0

#188 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:31

Omluvu samozřejmě ze strany ownera. Logující jím byli k logování vyzváni a jednali v dobré víře. Nikoho z nich nenapadlo, že je to provokace. NA logy jsou pak jen důsledkem ownerova jednání.
  • 0

#189 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 16:43

Log na mé keši co jsem dal k dispozici: "Všem zalogovaným doporučuji odlovit od PC ještě cache "Dalesicka prehrada - pilire" a potom se nechat zapsat do Galerie debilů, spravované Varouchem. Tam mimochodem patří i owneři, když nabádají k podvodnému logu. Užijte si bodík [;)] .
Sobikovi: klidně tuhle poznámku smažte (večer to udělám sám). Jistě, mohl jsem se povznést, ale prostě mi nedalo nereagovat...[:)]"


Otvírání pokladů má určitou tradici, jsem rád když se dozvím řešení některých keší na které prostě nemá. To že si uložím řešení nebo final ještě neznamená, že tyto keše odlovím. To je stále ještě doufám moje věc...

Naše keš COW PARADE se svého času docela líbila a tak i když je v archivu jsem se rozhodl,že ji dovolím logovat s obrázkem dle dřívějších pravidel. Nevidím na tom nic špatného. Určitě méně, než si udělat srandu z kačerů na jedné 5/5 keši.

Od počátku byl pro mne geocaching hrou pro zábavu. I na svých keších často toleruji nebo doporučím logy kačerům co nenajdou, ale navštíví ta zajímavá místa nebo si vyluští listing... Podstata pro mne je něco se dozvědět, navštívit zajímavé místo, pobavit se - a ten log do notýsku už je něco jako nutná podmínka pravidel.

Každá kačer má svoje svědomí a hraje si svoji hru. Stejně tak owner je buď tolerantní, drží se pravidel nebo magor. Nechápu nutnost některých kačerů zvracet morálku a pravidla hry. Ať si sáhnout do svědomí, zda všechny jejich krabičky jsou odloveny 101% dle pravidel :/

Podle desítek logů kačerů na naší keši udělala radost. Pár káčátek se zabavilo vybarvováním kraviček (určitě i kačerů :D), možná si zavzpomínalo na odlov krabičky v blízkosti krávy apod. Dělejme si vzájemně radost a vykašleme se na pár... (jak že se to jmenuje ten vykastrovanej od krávy?).

Proč těch pár molů musí furt moralizovat... ?!
  • 0

#190 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 17:14

Zdravím, jen bych chtěla moc poděkovat těm, co otevřeli nebo alespoň pootevřeli své poklady. Všechny misterky a multiny se nejdřív pokusim si vyluštit sama, a když to nepůjde, aspoň budu vědět, že se mám kdyžtak kam kouknout. Jinak si myslím, že je to hezká tradice, holt je tu pár jedinců, co to kazí, to se nedá nic dělat. Nejlepší je na jejich provokace nereagovat, pak se třeba půjdou bavit někam jinam. A na závěr - preferuju ten způsob, kdy owner poradí s luštěním, než když dá rovnou finálku. Člověk se aspoň něco přiučí. Ještě jednou dík. :)
  • 0

#191 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 18:05

HANSMATT napsal/a:
Ja bych se trosku postavil za Varoucha, mam rad vase komentare rad si je ctu a bavim se, ale myslim ze ceho je moc toho je prilis. Varouch tady ucinil jistou nabidku, neni jasne zda to byla provokace ci nikoliv, ja jsem to v prvni chvilce bral za dobry zert, ale nakonec se ukazalo ze nekdo na nej skocil a FI si logoval, a doto prisel ten owneruv skvely napad na recesi s tim listem debilu apod., ja se moc bavil a pro tu p:Ddel se lognul take, ale ne vsichni logujici to brali s humorem. Ale akce logujicich FI a ownera byly mozna hranicni, ale jinak korektni a dle pravidel. Nicmene pak zacala byt zajimava ale zcela nekorektni salva od tech mnoha dalsich, kteri v ramci nevim ceho ale dle zvyklosti tohoto fora zacali na obe skupiny virtualni nalezce i ownera hrnout obvyklou spinu stale dokola ohravanou pisnicku tohoto portalu (to ze to nikoho nezajima je detail) ale nakonec z toho byl celkem zbytecny flame. Tak mi vysvetlete proc se porad musite montovat do vztahu mezi nalezcem (byt virtualnim) a ownerem? Do tohoto vztahu vam nic neni a nemate pravo do nej zasahovat!


Jako fór by to bylo dobrý, ale apríla máme snad až zítra, né? ;)
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#192 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 19:52

Nee až pozítří. :|
  • 0

#193 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 19:54

Zbytečný příspěvek do zbytečné diskuze:
1. Vavrouch zažertuje v domnění, že všichni chápou
2. a Někdo nepochopí a loguje
.. .b Někdo pochopí, zažertuje a loguje
3. Nejen Vavrouch nepochopí a založí galerii
4. Nejen ti co logovali, nechápou
5. Co se děje už nechápe nikdo atd....no prostě Velký Pátek a Otvírání pokladů
A jak to končí - rozvášněné davy v ulicích, střelba, rabování, znásilňování(no konečně :D )atd...
Připomíná to scénář jednoho dílu Policejní akademie, myslím že První nasazení nebo tak nějak.
Proč s tím ještě prudím? V elektrárně Dalešice je Infocentrum, mívali tam model přečerpávací elektrárny a prováděli až dolů k přivaděčům. Dalo se to vidět a dostanete se až pode dno přehrady, mnohem hloub, než je Vavrouchova keš. A bez namáčení!http://www.cez.cz/cs...c-dalesice.html
Potěšilo mě, že sobíkovi potěšilo, že mě jejich keš potěšila. Tak zase za rok!:):):)
  • 0

#194 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 19:58

...děkuji všem za poskytnuté finálky, treba se nekdy budou hodit. Prejeme vsem pekné a bohaté Velikonoce.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#195 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 20:19

Já děkuji nejen všem ownerům, co v rámci otvírání pokladů něco poskytli, ale i těm kačerům, co si to všechno poctivě zapsali a následně i mě dali k dispozici. Sice to bezprostředně neplánuji použít, ale potěšilo mě to, že vás je tolik ochotných pomoci. Člověk nikdy neví, kdy se mu to může hodit, takže všem dík. A to jsem si pouze v jednom příspěvku povzdechl, že doufám, že to někdo všechno sepíše a i mě poskytne. Nečekal jsem, že to tolik lidí doopravdy udělá. ps: Ještě by se mi hodilo PG GPX všech PMO keší v ČR, ale to je jen takový povzdech, bojím se tu o to doopravdy zažádat, neb jsem za to minule dostal BAN na týden od GS, poté co mě někdo ze zdejšího fóra nabonzoval. ;)
  • 0

#196 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 20:47

NEREAGOVAT, NEREAGOVAT, NEREAGOVAT .............VYDRŽET N...;)
  • 0

#197 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 20:50

zvedavkanocni napsal/a:
NEREAGOVAT, NEREAGOVAT, NEREAGOVAT .............VYDRŽET N...;)

Vydržet:D:D:D
  • 0

#198 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 21:13

Možná by bylo ajn to tu zamknout. Velký pátek už skončil tak není třeba nechávat odemčené.
  • 0

#199 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 21:27

Urcite je cas zamknout a kdo procital jednotlive prispevky od zacatku az dokonce, tak vi pro koho je geocaching zabava a kde ma sve hranice a i nepsana pravidla a pro koho je to nastroj se jen zviditelnit nebo si rypnout. Doufam, ze pristi rok budu mit moznost zase neco otevrit a Vsem zucastnenym dekuji. :):(:):(
  • 0

#200 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 22:34

Ještě než bude tohle téma zavřeno: Já "otvírám poklady" u svých těžších mysterek vždycky buď po týdnu po zveřejnění, nebo po třetím nálezci (spíš po 3. geokolektivu), tzn., že do listingu přidám odkaz na návod k vyluštění. Je to zdejšími kačery hodnoceno velmi pozitivně. Tím se ovšem obtížnost luštění zásadně sníží. Snižoval jsem dřív počet hvězdiček za obtížnost při zveřejnění návodu, ale slíznul jsem kritiku, že prý kačerům "dělám bordel ve statistikách". Ale na 4,5* mi málokdo půjde, zatímco 1,5* málokoho (pokud nejde o alergiky na otazníky) odradí. Co myslíte, taky bazírujete na statistikách? Nebo je vám to jedno jako mně? (A to jsem se zabýval v zaměstnání statistikou skoro 40 let...)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama