Přejít na obsah


Fotka

Otvírání pokladů 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#201 docile

docile

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 23:23

Lugia010719d1 napsal/a:
Slováci v tom měli bordel a pokud si dobře pamatuju, většina příspěvků v tom jejich vlákně bylo jen pomlouvání Joney. Ale pokud se ti povedlo z toho něco vytáhnout, tak taky hoď mapu :) docela by mě zajímalo, kolik a kde vlastně otevřeli.


Pomlouvání Joney? Já tam vidím korektní vyjádření názoru, že se většině z nich hrubě nelíbí Joneovo podvádění ve velkém a jeho způsoby pseudolovu. Nic jiného. Kde jsou pomluvy?
  • 0

#202 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2013 - 23:27

ladislavappl napsal/a:
Co myslíte, taky bazírujete na statistikách? Nebo je vám to jedno jako mně? (A to jsem se zabýval v zaměstnání statistikou skoro 40 let...)

No, je docela k vzteku, když keš odlovíš jako D4,5 a pak tam owner přidá nápovědu a udělá z ní D3. Existují "čelenky" (challenge cache), které mají jako podmínku zalogování třeba určitý počet D5 nebo T5 keší, vyplněnou D/T tabulku atd. Ty se podíváš do svých statistik z GeoGetu, nahlásí ti to, že máš splněno, keš si odlovíš, ale owner se podívá dostatistik na GC projekt a vidí, že splněno nemáš, a log ti smaže. A vysvětluj mu, že je to tím, že nějaký owner už po tvém logu změnil D/T keše, a ty ani nemůžeš procházet všechny svoje keše, abys zjistil, kde ta chyba je. Chápu zvýšení obtížnosti mysterky, pokud ji po publikaci nikdo nemůže vyluštit a owner vidí, že je to pro lidi těžší, než si myslel. Chápu změnu terénu, pokud keš musela být přesunuta třeba kvůli stavbě. I tak bych ale nedělala z T4,5 stromovky T1,5. Ze snížení obtížnosti nebo terénu ale pochopitelně ti, kdo ji odlovili jako náročnější, žádnou radost mít nebudou, svým způsobem je to k nim totiž nefér.
  • 0

#203 a.l.i.c

a.l.i.c

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 0:22

My budeme rádi když zajdete na naše krabičky, ale nechceme uveřejnit finální souřadnice. Napovíme když si nebudete vědět rady, ale nejen v tento den. Rádi napovíme po celý rok, když si nebudete vědět rady :) ;) GC296EM GC2A87B GC2EF4Z GC2PQK7 GC2R0JD
  • 0

#204 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 0:56

Jacka_dominikanka napsal/a:

ladislavappl napsal/a:
Co myslíte, taky bazírujete na statistikách? Nebo je vám to jedno jako mně? (A to jsem se zabýval v zaměstnání statistikou skoro 40 let...)

No, je docela k vzteku, když keš odlovíš jako D4,5 a pak tam owner přidá nápovědu a udělá z ní D3. Existují "čelenky" (challenge cache), které mají jako podmínku zalogování třeba určitý počet D5 nebo T5 keší, vyplněnou D/T tabulku atd. Ty se podíváš do svých statistik z GeoGetu, nahlásí ti to, že máš splněno, keš si odlovíš, ale owner se podívá dostatistik na GC projekt a vidí, že splněno nemáš, a log ti smaže. A vysvětluj mu, že je to tím, že nějaký owner už po tvém logu změnil D/T keše, a ty ani nemůžeš procházet všechny svoje keše, abys zjistil, kde ta chyba je. Chápu zvýšení obtížnosti mysterky, pokud ji po publikaci nikdo nemůže vyluštit a owner vidí, že je to pro lidi těžší, než si myslel. Chápu změnu terénu, pokud keš musela být přesunuta třeba kvůli stavbě. I tak bych ale nedělala z T4,5 stromovky T1,5. Ze snížení obtížnosti nebo terénu ale pochopitelně ti, kdo ji odlovili jako náročnější, žádnou radost mít nebudou, svým způsobem je to k nim totiž nefér.


Kombinace D/T u keší musí být taková, aby odpovídala dané současné realitě na místě. Nikoliv taková, jakou by z jakýchsi důvodů přáli ti, kteří keš navštívili. Pokud byla keš kdysi na stromě a pak byla přemístěna tak, že si ji může odlovit vozíčkář, musí být její obtížnost terénu změněna z 5 na 1. A nefér to, myslím, není; proč by mělo? Informace D/T není údajem pro nějaké soutěžení, kdo dál dočůrá (i když si to mnozí myslí), ale informací, která má hledajícím usnadnit orientaci v tom, co je na dané keši čeká, na co se připravit...Stejně jako třeba atributy.
Jestli je něco vůči ostatním nálezcům nefér (a narozdíl od změny kombinace D/T navíc i v hrubém rozporu s pravidly), tak to, když si někteří logují keše, aniž by zvedli zadek od stolu, jak jsme toho byli včera svědky.
Nicméně uznávám, že to, že se změny třeba v "matrix" tabulce na GC.com projevují zpětně, je značně nelogické.
Každopádně jsem upřímně rád, že nepatřím mezi ty, kteří obdobným způsobem s kombinacemi D/T závodí a podobnými záležitostmi, jako jsou jejich změny, si pak zbytečně komplikují život.
;)
  • 0

#205 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 0:59

Smogeo napsal/a:
to slovo snížení bych vypích. Je z toho znát, že ve skutečnosti nejde o statistiky ale o závist, o princip "když mě chcíplo prase, tak ať sousedovi taky." Zvýšení obtížnosti by nevadilo, že? :)


+1

Smogeo napsal/a:To o čelenkách vyžadující vyplnění D/T tabulky je ale problém tvůrce čelenky, když vytváří úkol na základě na cizích keších. A když bude mít dotazy, nebude to nic složitýho na vysvětlování. Bych mu napsal jednoduše: D/T pak změnil, najdi si to v logách. Hotovo.


+1
  • 0

#206 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 1:47

Smogeo napsal/a:
to slovo snížení bych vypích. Je ztoho znát, že ve skutečnosti nejde o statistiky ale o závist, o princip "když mě chcíplo prase, tak ať sousedovi taky."

No to mi přijde přehnaný. Sousedovo prase mě nezajímá, ale toho mýho je mi líto :). Že se změní terén po posunutí nebo se obtížnost ukáže jako špatně odhadlá, se mi zdá přece jen něco jiného, než to dělat plánovitě. Uznávám, že je to ownera věc, jen bych se možná přimlouval za upozornění předem, třeba v listingu, právě kvůli tomu, aby to nedělalo zlou krev. Třeba v Geogetu se po aktualizaci keší ty hodnoty změní, pak to vygeneruje jiné statistiky a kdy se mi zase podaří vyškrábat na T4,5? Takže spíš to říct rovnou, ať je klid a všichni se můžou podle toho zařídit. Ale že by to byl zas takovej nervák, to se mi taky nezdá. Jen návrh, nic víc.
  • 0

#207 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 2:21

Canoppy1 napsal/a:
Pokud je podmínkou nějaké keše mít vyplněnou D/T tabulku, tak ti ta tabulka zůstane v takovém stavu, v jakém byla v době logování keše a to, že později došlo ke změně D/T kombinace, na ní nemá vůbec žádný vliv. Údaje (D/T kombinace, vzdálenosti) ve statistikách na GC.com ti zůstanou naprosto stejné, jaké byly při zalogování.

Tohle není pravda.
  • 0
Vložený obrázek

#208 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 3:01

koyamas family napsal/a:

Canoppy1 napsal/a:
Pokud je podmínkou nějaké keše mít vyplněnou D/T tabulku, tak ti ta tabulka zůstane v takovém stavu, v jakém byla v době logování keše a to, že později došlo ke změně D/T kombinace, na ní nemá vůbec žádný vliv. Údaje (D/T kombinace, vzdálenosti) ve statistikách na GC.com ti zůstanou naprosto stejné, jaké byly při zalogování.

Tohle není pravda.


Máš pravdu, není to pravda. Omlouvám se za špatnou informaci.
Nedávno jsem si totiž zrovna tohle s "matrix" tabulkou zkoušel; tzn. zalogoval jsem keš a na krátký čas potom změnil či nechal změnit kombinaci D/T, což se ovšem na tabulce nijak neprojevilo. Ale zřejmě jsem si neuvědomil, že trvá docela značnou dobu, než se tato změna ve statistikách projeví; že zkrátka neproběhne hned. Teď jsem si ovšem dal práci, nějaké keše, u kterých vím, že se D/T od mého nálezu měnilo, jsem si našel a porovnal s tabulkou a je to tak, jak píšeš ty. Ve svém příspěvku kousek výše toto svoje tvrzení zedituji.

Vše ostatní, co jsem výše napsal, ale platí.
  • 0

#209 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 4:05

Yaro.SH napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Jen je škoda, že mnozí si otvírání pokladů převedli na sdělení více či méně dobré nápovědy pro luštění, čímž obtížnosti ubrali jednu či dvě hvězdičky. Nevím, ale o tom mi přijde, že to není.


No to je asi vec nazoru, jsou kaceri, ktere mysterky bavi a nechteji jen finalove souradnice, ale otevreni pokladu je pro ne spis zjisteni zpusobu lusteni. A je na uvazeni ownera, jak moc pootevre poklad. IMHO kazda napoveda je dobra.

Taky neposkytuji souradnice ale na pozadani prozradim jednoznačný hint (de fakto postup reseni).
Archery contest - GC272ZB
Origami pattern GC2JAE8
Hradčanská GC30MK5

Y.


Souhlasím - pokud sdělíš postup (mimochodem to na požádání u mě platí celý rok, nejen na velký pátek) je to v pořádku. Mě spíše šlo o ty hráče, co takto udělali ze své keše D 4 keš D3, jelikož jen nadloubly, ale nevysvětlili... a že jich tu bylo... :-).
  • 0

#210 altairteam

altairteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 8:42

Díky Všem ownerům za otevření, nebo aspon pootevření cesty ke svým pokladům. Synátor se tím sosáním velice bavil. I kravičku namaloval. Pravděpodobně kdyby objevil možnost zalogovat krabku "na dne", tak by to udělal taky. To co by se dělo pak, by nás mrzelo určitě oba. Tady jsem záměr ownera nepochopil. U těch dalších předpokládám, že chtěli udělat někomu radost. V našem případě se jim to určitě podařilo. Tak ještě jednou dík
  • 0

#211 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 10:19

Tak vidím, že statistiky D/T se berou většinou opravdu vážně. Že po pár úspěšných nálezcích zveřejním i návod (jako link, kdo nechce, ten ho nemusí použít a obvykle se tím v logu pochlubí), jsem v listingu vždy uváděl a když jsem ho přidal, tak jsem to pod titul listingu červeně napsal. U své další (už opravdu poslední...) keše dám hned D 2,5, což bude odpovídat luštění s pozdější nápovědou. Nan2002, KiReGPS a mkacer ji jako obvykle rozluští hned, cz.mikes a Kápi ji asi zas najdou bez výpočtů "brutálem" - a ostatní si rádi těch pár dnů počkají...
  • 0

#212 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 11:34

ladislavappl napsal/a:
Ještě než bude tohle téma zavřeno: Já "otvírám poklady" u svých těžších mysterek vždycky buď po týdnu po zveřejnění, nebo po třetím nálezci (spíš po 3. geokolektivu), tzn., že do listingu přidám odkaz na návod k vyluštění.


Škoda, že to nedělá každej :)
Jinak u mě taky platí, že i mimo velkej pátek nemám problém jakkoliv napovědět (většinou dávám finálku :D) k jakýkoliv kešce, kterou sem založil.
  • 0

#213 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 12:13

ladislavappl napsal/a:
U své další (už opravdu poslední...) keše dám hned D 2,5, což bude odpovídat luštění s pozdější nápovědou. Nan2002, KiReGPS a mkacer ji jako obvykle rozluští hned, cz.mikes a Kápi ji asi zas najdou bez výpočtů "brutálem" - a ostatní si rádi těch pár dnů počkají...


Toto znělo už poněkud unaveným stereotypem, ale pobavilo mě to. Skoro jako Izer v policejní akademii po nepovedeném zásahu na úchyla ve stromovce 8o)))
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#214 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 13:51

ladislavappl napsal/a:
Tak vidím, že statistiky D/T se berou většinou opravdu vážně. Že po pár úspěšných nálezcích zveřejním i návod (jako link, kdo nechce, ten ho nemusí použít a obvykle se tím v logu pochlubí), jsem v listingu vždy uváděl a když jsem ho přidal, tak jsem to pod titul listingu červeně napsal. U své další (už opravdu poslední...) keše dám hned D 2,5, což bude odpovídat luštění s pozdější nápovědou. Nan2002, KiReGPS a mkacer ji jako obvykle rozluští hned, cz.mikes a Kápi ji asi zas najdou bez výpočtů "brutálem" - a ostatní si rádi těch pár dnů počkají...

A nechceš zkusit, co by to udělalo, kdybys tam ten návod prostě nedal, a nechal obtížnost takovou, jaká je reálně? Pokud bude někdo potřebovat nakopnout, může si přece kdykliv říct.
  • 0

#215 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 17:18

Jistě, že by to šlo, ale měl více práce s odpovídáním (na 30 mysterek!), jeden logbook by vydržel do konce světa atd. Jenže já cizí mysterky přímo nesnáším a tak je mi líto kačerů, kteří hodiny luští a luští - a nevyluští. Každý neovládá např. fyziku :@ (keš GC2DB67) nebo hudební teorii :o (GC289VF). Ale práce mám i tak dost: funkční gramotnost (porozumět přečtenému) je u nás bohužel na nízké úrovni a tak často musím vysvětlovat věci, které jsem původně považoval za naprosto pochopitelné...
  • 0

#216 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 17:57

ladislavappl napsal/a:
Jistě, že by to šlo, ale měl více práce s odpovídáním (na 30 mysterek!), jeden logbook by vydržel do konce světa atd. Jenže já cizí mysterky přímo nesnáším a tak je mi líto kačerů, kteří hodiny luští a luští - a nevyluští. Každý neovládá např. fyziku :@ (keš GC2DB67) nebo hudební teorii :o (GC289VF). Ale práce mám i tak dost: funkční gramotnost (porozumět přečtenému) je u nás bohužel na nízké úrovni a tak často musím vysvětlovat věci, které jsem původně považoval za naprosto pochopitelné...

Já pořád nerozumím tomu, proč máš potřebu tu keš v průběhu jejího života měnit. Jestli jí od začátku plánuješ udělat a nápovědou, tak proč tam pak tu nápovědu nedáš hned a nedáš tak všem stejný šance na vyluštění? Mi přijde normální dolaďování keše po publikaci, když ještě vychytávám chyby a upravuju detaily, ale moc nechápu změny po publikaci, který byly přitom plánovaný ještě před publikací. Jakej to má důvod? Pokud tvoje keš je pro někoho příliš lehká nebo příliš těžká, nemusí jí luštit, ale na co to měnění podmínek po publikaci, když ho okolnosti nevyžadují?
  • 0

#217 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 19:41

Tady jde především o pořadí: FTF, STF, TTF a místa na předních příčkách. Kdo umí, ten umí i bez nápovědy a po zásluze se umístí na předním místě. A kdo ne, tak bude určitě potěšen, když mysterku vyluští sám podle přiloženého návodu. A hlavně ušetří spoustu času. Je to asi jako s (bývalou) maturitou: kdo považoval lehčí maturitu pod svoji úroveň, zvolil její těžší variantu. A kdo si netroufal, tak rád vzal zavděk lehčí variantou.
  • 0

#218 premysl cz

premysl cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 20:21

ladislavappl napsal/a:
Tady jde především o pořadí: FTF, STF, TTF a místa na předních příčkách. Kdo umí, ten umí i bez nápovědy a po zásluze se umístí na předním místě. A kdo ne, tak bude určitě potěšen, když mysterku vyluští sám podle přiloženého návodu. A hlavně ušetří spoustu času.
Je to asi jako s (bývalou) maturitou: kdo považoval lehčí maturitu pod svoji úroveň, zvolil její těžší variantu. A kdo si netroufal, tak rád vzal zavděk lehčí variantou.

Určitě jsem potěšen tou lehčí variantou a ve většině případů jsem ji využil a o něčem novým se přiučil. Jen tak dál.
  • 0

#219 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 22:47

ladislavappl napsal/a:
Tady jde především o pořadí: FTF, STF, TTF a místa na předních příčkách. Kdo umí, ten umí i bez nápovědy a po zásluze se umístí na předním místě. A kdo ne, tak bude určitě potěšen, když mysterku vyluští sám podle přiloženého návodu. A hlavně ušetří spoustu času.
Je to asi jako s (bývalou) maturitou: kdo považoval lehčí maturitu pod svoji úroveň, zvolil její těžší variantu. A kdo si netroufal, tak rád vzal zavděk lehčí variantou.

Však ony ty dvě verze maturity byly pěkná blbost :D!
Pokud to vidíš takto, proč neuděláš dvě verze (hard a soft) s dvěma krabičkami? Tak je řešená jedna mysterka tady poblíž, tedy spíše dvě mysterky - dvojčata.
  • 0

#220 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2013 - 23:01

Jacko, Láďovy kešky jsou doslova didaktickými pomůckami. V podstatě je může jen vytisknou a vydat knižně. To že nejprve zadá příklad (vždy jasně a jednoznačně) a po čase přidá návod k řešení myslím celkem dost dobře odpovídá křivce "tahu" lovců na bránu. FTF hunteři rozžhaví kebule hned po pípnutí, ostatní na bedně se taky ještě slušně snaží. Pak logicky intenzita poněkud upadá a všichni v autorově okolí jsou moc rádi, když se objeví odkaz na návod. Jeho keše (kromě kvalit) jsou i tímhle legendární. Pár si jich prohlídni... P.S. Pak je legendární i pitíčko a duch, ale to už je jiné téma...:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama