Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#1 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 19:24

Buďto jsem divný já nebo hned několik reviewerů - dle nich je požadovat nalezení celkem 75 keší na nejvyšších vrcholech celků a podcelků v rámci ČR a Slovenska příliš a nemá to šanci nikdo splnit. Ovšem je zajímavé, že schválení challenge keše vyžadující 111 nalezených keší v malém regionu (1/2 všech keší v době publikace) či mít 5 druhů keší v každém z krajů ČR či vyplněnou tabulku D/T je naprosto v pořádku... Ovšem, co mě namíchlo, je reakce jednoho reviewera, že rozumných bylo 10 keší (splnitelné během 3 dní naprosto v pohodě) a že v tom případě by to odlovil za rok 1-2 kačeři, to už mě hodně pobavilo:). Jaká je dle vás rozumná hranice tak, aby zůstala obtížnost 5? Jen pro upřesnění - vrcholy jsou ještě rozděleny do 4 kategorií podle výšky, v současnosti je počet keší na nich v jednotlivých kategoriích - 1. kategorie 59 keší, 2. kategorie 91 keší, 3. kategorie 45 keší, 4. kategorie 30 keší. Můj návrh byl po 20 keších z kategorií 1, 2 a 3 a 15 z kategorie 4. Odpovědi klidně i přes SZ a žáden flame, prosím!
  • 0

#2 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:00

10 keší mi přijde zbytečně podstřelené - když koukám na seznam těch vrcholků, mám v pohodě přes 20 takových keší, na dalších z těch kopců jsem byl v uplynulých letech, akorát před tím, než tam tu keš někdo plácnul. Jasně, jsem na kopečky vysazenej, ale takových nás tu bude víc. Na druhou, když to srovnám s naší hrou na lovení tisícovek (kde je podmínka 55 v 5 pohořích), kterou zatím splnili dva lovci a v dohledu jsou zatím pouze další čtyři, tak mi 75 přijde už vážně moc. A to jsou tisícovky proti podcelkům vlastně pěkně v hromadě. Takže na tvou otázku, co je podle mě rozumná hranice pro obtížnou, ale pořád ještě pro řadové geofajšmekry splnitelnou a zábavnou výzvu: Ve tvém pojetí se 4 kategoriemi 8 vrcholků z každé. Nebo prostě jen 30 vrcholů, a abys přiměl lovce navštívit kopce různě po republice, můžeš to podmínit tím, že ty vrcholy musí být aspoň v 10 různých geomorfologických oblastech.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:24

Viděl bych tu hranici kolem dvaceti. Pro 75 keší kvůli jedné čelenkové bych se určitě nedrápal.
  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:28

Ja mela za to, ze tenhle druh kesi uz je zrusenej...
  • 0

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:29

Poslouchej, ty "namíchlej" Honzáku - psal jsem 10 - 20 a ne jen 10, tak cituj přesně, buď tak hodný ;). Ale pro mě za mě třeba i 30, pokud to bude rozumně splnitelná podmínka, což je nicméně věc, kterou bych v případě, že bych měl keš schvalovat já, konzultoval s někým, kdo na ty kopce leze. Ale i bez předchozího názoru znalce je i mně, co loví do terénu max. 3*, jasné, že 75 keší nejvyšších pohoří ČR/SR je ptákovina, což jak tu čtu nade mnou, potvrzuje i člověk, který se v tom vyzná. Tak zase nekomplikuj a neřeš, stejně nic nevyřešíš a slovenský kolega se zařídí dle svého. :)
  • 0

#6 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:33

Minimum, na které jsem ochoten asi přistoupit při zachování obtížnosti, je dohromady 50 keší (12, 12, 13, 13). Sám jich mám za ani ne 2 roky intenzivnějšího kešování přes 30 a když bych vzal i vrcholy, kde jsem v posledních letech byl, ale ještě jsem nelovil / kešku jsem nenašel / nebyla tam, tak se naprosto v pohodě dostanu na těch 75, spíše více. Ono i ty vrcholy jsou mnohdy hodně pohromadě - namátkou v Krkonoších Sněžka a Růžová hora, na Malé Fatře lze během jednoho dne v pohodě udělat V. Kriváň, Rozsutec a Osnicu, kolem Bumbálky lze v jeden den udělat bez problémů dokonce 4 vrcholy (Malý Javorník, Velký Javorník, Vysokou a Beskyd), na Velké Fatře Vtáčnik a Šiprúň a tak bych mohl pokračovat ve výčtu dále... Když to vztáhnu k těm tisícovkám u nás, tak z vrcholů, které tam jsou (nejvyšší vrcholy celků / podcelků či okrsků u nejvyšších pohoří), tak na většině dostupných vrcholů nad 1000 m keše již jsou (chybí na 8 z celkem více jak 30 tisícovek, nepočítám Debrník, tam si nejsem jist, jak je to s přístupem z Německa). Nejhorší je logicky situace u té kategorie I, což jsou nejmenší kopečky:)
  • 0

#7 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:34

Upřímně, pokud bude nutno pro odlov procestovat celou republiku, což vezme jak ohromné množství času, tak na to padnou tisíce na cestování, tak lákavý bude snad jen boj o xTF, pak už to nikomu nebude stát za to cíleně plnit. Opravdu si myslíš, že se najde mnoho svobodných bohatých nadšenců, kteří stráví dejme tomu 3 týdny (i když asi mnohem víc) v autě a běháním na každý kopec? Já tedy ne. Stačí se podívat na mnohé keše, které nejsou ani náročné, ani úplně mimo civilizaci, a mají dosud jen jednotky nálezů.
  • 0

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:38

Takze tys vlastne za ty dva roky neodlovil ani polovinu toho, co pozadujes, aby odlovili ostatni? Vzpamatuj se, tohle je fakt moc ujety. Ja jsem rada, kdyz dam aspon jedno puzzle a ty vymejslis takovyhle ptakoviny. Kdo ti bude lozit po tolika kopeckach? NAvic ve dvou statech? Pokud to vsem zaplatis - no problem. Ale tak bohatej asi nebudes :D
  • 0

#9 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:41

Já mám za to, že challenge keše jsou už dávno passé a podmínkové kešky ještě déle. Boj o FTF by byl rychlý, první lovci, kteří by byli poblíž, by se pro keš vydali, protože to jsou přesně ty podmínky, kvůli kterým byly podmínkové kešky zrušené. Trošku jsi zaspal dobu. Hlavně by mě zajímalo, jak by se ta keš luštila, pokud bys chtěl dohodu se všemi ownery, aby si umístili do svých keší bonusová čísla, což je hovadina, tak ti tohle bude trvat několik měsíců, aby se čísla dostala aspoň do třetiny. Jestliže ta keš bude jen pouhá podmínka: Odlov tolik a tolik vrcholků, každý se ti na to vykašle a bude si lovit vrcholy podle svého.
  • 0

#10 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:46

Novom napsal/a:
Já mám za to, že challenge keše jsou už dávno passé a podmínkové kešky ještě déle. Boj o FTF by byl rychlý, první lovci, kteří by byli poblíž, by se pro keš vydali, protože to jsou přesně ty podmínky, kvůli kterým byly podmínkové kešky zrušené. Trošku jsi zaspal dobu. Hlavně by mě zajímalo, jak by se ta keš luštila, pokud bys chtěl dohodu se všemi ownery, aby si umístili do svých keší bonusová čísla, což je hovadina, tak ti tohle bude trvat několik měsíců, aby se čísla dostala aspoň do třetiny. Jestliže ta keš bude jen pouhá podmínka: Odlov tolik a tolik vrcholků, každý se ti na to vykašle a bude si lovit vrcholy podle svého.

Možná by neškodilo dostudovat pravidla, challenge caches normálně fungují, nezaměňovat s ALR kešemi!!!
  • 0

#11 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:47

Novom napsal/a:
Já mám za to, že challenge keše jsou už dávno passé a podmínkové kešky ještě déle.


To máš "za to" špatně - Challenge Cache žijí dál jako jediná akceptovatelná forma "podmínkovek".
Bonusovky nejsou challenge cache;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#12 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:52

Zajímalo by mě, jak souvisí turnaj v curlingu s challenge... No fajn, tak možná existují, ale honzákův nápad prostě není rozumný, i vzhledem k tomu, že on nedokázal odlovit ani půlku z toho, co by požadoval po ostatních. To je jako založit keš na vrcholku stromu, kam bych se nedokázal dostat.
  • 0

#13 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:54

Sutech napsal/a:
Poslouchej, ty "namíchlej" Honzáku - psal jsem 10 - 20 a ne jen 10, tak cituj přesně, buď tak hodný ;).

Těch 20 keší celkem je odlovitelných v pohodě za 2 týdny a ani člověk nemusí moc cestovat... 30 - 40 za letní prázdniny, 50 za rok bez problémů pro někoho, kdo chodí rád po horách.
  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:57

hanska napsal/a:
Minimum, na které jsem ochoten asi přistoupit při zachování obtížnosti, je dohromady 50 keší (12, 12, 13, 13). Sám jich mám za ani ne 2 roky intenzivnějšího kešování přes 30 a když bych vzal i vrcholy, kde jsem v posledních letech byl, ale ještě jsem nelovil / kešku jsem nenašel / nebyla tam, tak se naprosto v pohodě dostanu na těch 75, spíše více. Ono i ty vrcholy jsou mnohdy hodně pohromadě - namátkou v Krkonoších Sněžka a Růžová hora, na Malé Fatře lze během jednoho dne v pohodě udělat V. Kriváň, Rozsutec a Osnicu, kolem Bumbálky lze v jeden den udělat bez problémů dokonce 4 vrcholy (Malý Javorník, Velký Javorník, Vysokou a Beskyd), na Velké Fatře Vtáčnik a Šiprúň a tak bych mohl pokračovat ve výčtu dále... Když to vztáhnu k těm tisícovkám u nás, tak z vrcholů, které tam jsou (nejvyšší vrcholy celků / podcelků či okrsků u nejvyšších pohoří), tak na většině dostupných vrcholů nad 1000 m keše již jsou (chybí na 8 z celkem více jak 30 tisícovek, nepočítám Debrník, tam si nejsem jist, jak je to s přístupem z Německa). Nejhorší je logicky situace u té kategorie I, což jsou nejmenší kopečky:)

Podívej, i těch 30 vrcholů je výzva hodná obtížnosti 5. Lovím 7 let a odlovených tisícovek mám 17 - a to rád jezdím i po horách, ale prostě buď třeba na těch kopcích ještě kešky nebyly, nebo tam zrovna nebyla ta keš odlovitelná (v zimě)...
Děláš keš pro ostatní, nebo pro to, aby sis dokázal, že tvá keš je ta nejhůře odlovitelná? Přijde mi, že spíše to druhé... Vybavení na T5 má dnes kde kdo, tak podmíním odlov oběháním celé republiky? Víš, v tomhle jsi dle mého názoru tak trochu blázen. Samozřejmě někdo ji časem dá i při těch 50-ti kopcích, ale je to nutné?
  • 0

#15 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 20:57

Zatímco ty jsi, sportovče, našel 30 za 2 roky intenzivního lovení. :D:D:D Nejsi na pohádky už dost starej?
  • 0

#16 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:02

petulinka1 napsal/a:
Takze tys vlastne za ty dva roky neodlovil ani polovinu toho, co pozadujes, aby odlovili ostatni? Vzpamatuj se, tohle je fakt moc ujety. Ja jsem rada, kdyz dam aspon jedno puzzle a ty vymejslis takovyhle ptakoviny. Kdo ti bude lozit po tolika kopeckach? NAvic ve dvou statech? Pokud to vsem zaplatis - no problem. Ale tak bohatej asi nebudes :D

Pro splnění této výzvy rozhodně nebudeš muset procestovat oba dva státy komplet, dokonce nebudeš muset navštívit ani všechny kraje v ČR (taková je podmínka u jedné schválené challenge keše u nás), a na Slovensku, postačí ti k tomu hrubým odhadem takových 8 krajů, možná i méně:)
  • 0

#17 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:03

mě se ten nápad líbí, ale taky zastávám názor, že by sám owner měl splňovat podmínky které požaduje.
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:05

Fredy176 napsal/a:
mě se ten nápad líbí, ale taky zastávám názor, že by sám owner měl splňovat podmínky které požaduje.

to snad kdysi bývala přímo podmínka pro publikování, aby měl owner sám splněno...75 je nereálný nesmysl, už i 30 je moc a nikomu to nebude stát za tu námahu, čas a peníze
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:08

Honzaku, tohle tema ti moc nepomuze. Leda bys ustoupil od tech silenejch cisel. Takhle se za chvili opet ukaze, ze jsi nemel pravdu :P K tvymu poslednimu prispevku: pro nekoho je i tech tvejch 8 kraju nebo kolik proste hodne. I tak tam budes muset ulovit hodne kesi a vylizt na hodne vrsku. Kdezto kdyz je uplne jedno, kteoru kes v kraji navstivis, abys mel ten kraj vybarvenej, uz se lovi mnohem lip a staci ti na to opravdu jen to minimum kesi rovnajici se poctu kraju. Bud trochu normalni taky jednou! Dobrou noc preju.
  • 0

#20 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2013 - 21:14

Roman_Jaromer napsal/a:
Podívej, i těch 30 vrcholů je výzva hodná obtížnosti 5. Lovím 7 let a odlovených tisícovek mám 17 - a to rád jezdím i po horách, ale prostě buď třeba na těch kopcích ještě kešky nebyly, nebo tam zrovna nebyla ta keš odlovitelná (v zimě)...

Ty vrcholy nejsou jen tisícovky, tam by spadaly v ČR jen 2 kategorie ze 4, navíc je tam navíc i Slovensko, což to o dost zjednoduší.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama