Přejít na obsah


Fotka

Outdoor hra na špiony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1699 odpovědí na toto téma

#81 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 16:08

Ahoj :)


Přikládáme detaily stavů některých prvků použitých v aplikaci, kterými se můžete pokochat :)
Konkrétně některá tlačítka ve stavu:

- "Active"
- "InActive"
- "Hover" (při najetí kurzoru)
- "On click" (při stisku tlačítka)

http://www4.picturep...us/-buttons.png
http://www2.picturep.../-hodnoceni.png
http://www5.picturep...litary-icon.png


Řešíme pro vás každičký pixel, každý detail. To proto, aby se vám GeoSpy dobře ovládal a používal.
Věříme totiž v kvalitní a poctivou práci. Detailně zpracovaná grafika a obrácený každy pixel na ruby vám přinese příjemnější a jasnější používání portálu GeoSpy.

Děláme co je v našich silách, aby se vám GeoSpy líbil :)

Těšíme se na vás:)

Daniel a Jana
HQ GeoSpy
  • 0

#82 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 17:24

Osobně bych ocenil jiné informační kanály, než FB či Twitter. Tam chodit nebudu jen těžko. To raději i tu emailovou konferenci... Ohledně tlačítek atp. pro mne není jejich vzhled tak důležitý. Hlavně aby byl funkční systém. Popravdě řečeno ty náhledy se mi až tolik nelíbí, mně to přijde jako moc velká moderna. Ovšem možná to je jen pohled na ta jednotlivá tlačítka, otázka je, jak bude vypadat celek a jak se bude hlavně ovládat :-)
  • 0

#83 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 17:33

Roman_Jaromer napsal/a:
Osobně bych ocenil jiné informační kanály, než FB či Twitter. Tam chodit nebudu jen těžko. To raději i tu emailovou konferenci...


Prozatím, pokud by to bylo možné, tak bychom komunikovali zde na fóru Geocaching.cz.


Ohledně tlačítek atp. pro mne není jejich vzhled tak důležitý. Hlavně aby byl funkční systém. Popravdě řečeno ty náhledy se mi až tolik nelíbí, mně to přijde jako moc velká moderna. Ovšem možná to je jen pohled na ta jednotlivá tlačítka, otázka je, jak bude vypadat celek a jak se bude hlavně ovládat :-)


Přesně tak! Pro nás je také funkčnost a zábava prvořadá.
To máš naprostou pravdu :)

Přesto je pro nás důležité vyřešit všechny detaily. Jak grafické, tak funkční.

Snažíme se vám zveřejnit alespoň nějaké informace předtím, než bude hotová ukázka pro betatestery :)


Daniel a Jana
HQ GeoSpy
  • 0

#84 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 17:41

Skoro si říkám, že bych raději tu ukázku pro betatestery, než dotahovat ty grafické detaily ;-). Tyhle detaily mi přijdou už jako to, co se může dořešit později během toho betatestu :-)
  • 0

#85 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 17:42

Předestřeli jsme, že také dáme vědět, co se bude odehrávat ve vývoji aplikace. Zde je nástin. Aktuálně zbývá zapracovat do hry GeoSpy: - zobrazení lokátorů ve statistikách (na GeoSpy pod pojmem "výkazy" ) - dokončuje se popis aplikace v nápovědě - dokončujeme datumovku (na GeoSpy pod pojmeme "výkaz činnosti" ) - testujeme aplikaci (probíhají funkční testy a testy použitelnosti) - vylepšujeme práci s Misí na mapě - zapracováváme změnové požadavky - opravujeme chyby - atd. :) Daniel a Jana HQ GeoSpy
  • 0

#86 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 17:46

Roman_Jaromer napsal/a:
Skoro si říkám, že bych raději tu ukázku pro betatestery, než dotahovat ty grafické detaily ;-). Tyhle detaily mi přijdou už jako to, co se může dořešit později během toho betatestu :-)


Ahoj Romane :)

Vydrž až zapracujeme zbývající funkčnosti. Musíme pak provést základní test, jak jsme již dříve zmiňovali :)

Do termínu druhé poloviny dubna budeme muset vydržet. Prosíme o strpení :) My se také velmi těšíme na zprovoznění hry a vaše reakce :)
  • 0

#87 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 17:54

danecek napsal/a:
Řešíme pro vás každičký pixel, každý detail. To proto, aby se vám GeoSpy dobře ovládal a používal.


Tak to doufám, že to máte dělané pro retina displaye B)
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#88 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 18:02

Kamenitxan napsal/a:

danecek napsal/a:
Řešíme pro vás každičký pixel, každý detail. To proto, aby se vám GeoSpy dobře ovládal a používal.


Tak to doufám, že to máte dělané pro retina displaye B)


Ahoj Kamenitxane :)

Děkujeme za připomínku :)

Zjištění funkčnosti fungování hry v různých prostředích (různé verze OS, prohlížečů, HW) je právě jedním z cílů betatestování.
Proto, pokud pošlete třeba screenshoty a poznatky z retiny, tak se budeme velmi těšit :)

Takže pokud budeme mít zpětnou vazbu z fungování hry na různých platformách (SW / HW), tak budeme rádi :)

Daniel a Jana
HQ GeoSpy
  • 0

#89 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 19:12

Takova vlezla netechnicka otazka - muzete strucne predstavit obchodni model? Na geospy.org vidim "30 days Professional membership FREE!", jaky bude rozdil mezi profesionalnim a amaterskym clenstvim, jaka budou mit neplatici clenove omezeni? Procitam znova tohle vlakno a tyhle informace jsem nenasel.
  • 0

#90 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 19:39

haggaeus napsal/a:
Takova vlezla netechnicka otazka - muzete strucne predstavit obchodni model?

Na geospy.org vidim "30 days Professional membership FREE!", jaky bude rozdil mezi profesionalnim a amaterskym clenstvim, jaka budou mit neplatici clenove omezeni? Procitam znova tohle vlakno a tyhle informace jsem nenasel.



Ahoj Haggaeusi :)

Děkujeme za dotaz :) :)
Jako odpověď přikládáme obrázek s výhodami profesionála:
http://www5.picturep...rofesionala.png

V ostrém provozu (ale i v testovacím) bude mít každý nově registrovaný špion možnost zvolit si (kliknutím na odkaz v e-mailu) 15 denní PRO členství. To proto, aby špion věděl, jaké má aplikace možnosti. A pokud by měl zájem si PRO zakoupit, tak aby nekupoval "zajíce v pytli".

Samozřejmostí bude vrácení peněz při nespokojenosti do 30 dnů od zaplacení.

Platba zatím pouze pomocí PayPalu - jako u Gecachingu. PayPal ale pro některé státy umožňuje i platbu kartami (toto již ale neovlivníme).

HQ GeoSpy
  • 0

#91 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 19:57

Diky za odpoved. Mno, prijde mi, ze za $30 si u Groundspeaku uziju vic srandy (a i kdyz jsem zrovna nebyl PM, tak jsem nebyl omezen na 1 fotku 800x600 u listingu).
  • 0

#92 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 20:09

haggaeus napsal/a:
Diky za odpoved.
Mno, prijde mi, ze za $30 si u Groundspeaku uziju vic srandy (a i kdyz jsem zrovna nebyl PM, tak jsem nebyl omezen na 1 fotku 800x600 u listingu).



Ahoj Haggaeusi :)

Děkujeme za odezvu. :)

Rádi se dovíme, jaké budou reakce na tuto cenu.

Jedním z výstupů od betatesterů by mělo být:
1) Zda jsou ochotni hrát jako PRO a za jakou cenu.
2) Zda jsou ochotni hrát jako neprofesionálové.
3) Zda by hru obecně hráli / nehráli.
Stejné otázky budou položeny i v e-mailu zaslaném betatesterům.


To víš, že jsme chtěli daleko větší rozlišení.
Je však nutno počítat s místem, které fotografie zaberou. Co se týká úložného místa, tak jsme museli hodně kalkulovat. :)

Daniel a Jana
HQ GeoSpy
  • 0

#93 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 20:36

Projektu rozhodně fandím, i když o něm zatím nic moc nevím.. každopádně jsem se chtěl zeptat na ikonky potvor z Pac Man(a). Proč? :-) (mluvím teď o screenu, na kterém je mapa a "Radnice v Prostějově". Přijde mi to tam hodně rušivé. Stejně tak i to růžové srdíčko (příliš křiklavé), proč ne červené? Ale to je jen taková malá výtka nebetatestera. :-) Těším se, až spustíte provoz.
  • 0

#94 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 20:45

blind_clown napsal/a:
Projektu rozhodně fandím, i když o něm zatím nic moc nevím.. každopádně jsem se chtěl zeptat na ikonky potvor z Pac Man(a). Proč? :-) (mluvím teď o screenu, na kterém je mapa a "Radnice v Prostějově". Přijde mi to tam hodně rušivé. Stejně tak i to růžové srdíčko (příliš křiklavé), proč ne červené? Ale to je jen taková malá výtka nebetatestera. :-) Těším se, až spustíte provoz.


Ahoj blind_clown :)

Děkujeme za připomínky :)

PacMan: to je shoda okolností. Nás PacMan ani nenapadl :) :) Bubáček vyjadřuje hodnocení popisu objektu 0 %. Něco ve smyslu, že se hodnotitel lekl (gramatických chyb, nekvalitních fotek v popisu, atp) :)

Růžová - to bude dáno částečně tím, že na grafice pracoval více ženský kolektiv? :) Já do toho jen kecal (hodně), ale tohle jsem nepodchytil :D:D
Uvidíme, jak bude reagovat zbytek mužské populace :)

I my se těšíme na Vaše účast ve hře :)

HQ GeoSpy
  • 0

#95 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 21:14

haggaeus napsal/a:
Diky za odpoved.
Mno, prijde mi, ze za $30 si u Groundspeaku uziju vic srandy (a i kdyz jsem zrovna nebyl PM, tak jsem nebyl omezen na 1 fotku 800x600 u listingu).


Mimochodem děkujeme za tak odpovědný a bádavý přístup betatestera GeoSpy.
Jsme rádi, že jsi dal vědět, co se Ti nepozdává a můžeme to včas řešit :)

Zapomněli jsme dodat... že jsme si zapsali i postřeh k "počtu 1 kusu fotografie".

Budeme se tím po betatestu zabývat a vyhodnocovat i tuto problematiku, stejně jako cenu za PRO členství :)

Jen do nás :)
Těšíme se na vaše reakce :)

Danecek
HQ GeoSpy
  • 0

#96 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2013 - 22:38

No, já zatím nejsem PM ani na GC a myslím, že z počátku se do toho lidi nepohrnou. 30 koláčů je asi docela dost na hru, která začíná. Když už, tak se mi zdá, že by placené členství mělo dát jen nějakou přidanou hodnotu a základní funkcionalitu nechat stejnou. Tj. přidat třeba filtrování, notifikace, možnost hromadného imporu a exportu, ale neomezovat velikost a počet fotek. Tj. aby se pro ostatní hráče nelišil bod založený BM a PM. Aby se lišil jen komfort hledání. Možná si teď vymýšlím, podobu hry neznám. Myslím, ž z počátku bude největším problémem nedostatek bodů k hledání a jejich značná děravost - budou kraje, kde nebude k hledání nic a tím nic nebude motivovat ostatní, aby se přidali ke hře. A hra bez hráčů nefunguje. A i geocaching táhnou BM členové a Groundspeak to ví, proto je nijak zásadně neomezuje a naopak jim podstrkává nabídku k zaplacení (např. možnost logování PM keší, jejich zobrazení na mapě při oddálení).
  • 0

#97 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 6:49

Souhlasím s příspěvkem výše, rovněž si myslím, že pro začínající hru bude problém sehnat hráče, kteří těch 30 dolarů (není zrovna nejmíň) zaplatí. Také se přimlouvám se neomezování velikosti fotek, vždyť fotografie budou u této hry hlavní, tak proč nedat stejnou možnost všem.. pokud by bylo vyšší rozlišení jen pro PM, tak si troufám tvrdit, že jich tam nakonec moc nebude..
  • 0

#98 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 6:54

mpik napsal/a:
No, já zatím nejsem PM ani na GC a myslím, že z počátku se do toho lidi nepohrnou. 30 koláčů je asi docela dost na hru, která začíná. Když už, tak se mi zdá, že by placené členství mělo dát jen nějakou přidanou hodnotu a základní funkcionalitu nechat stejnou. Tj. přidat třeba filtrování, notifikace, možnost hromadného imporu a exportu, ale neomezovat velikost a počet fotek. Tj. aby se pro ostatní hráče nelišil bod založený BM a PM. Aby se lišil jen komfort hledání. Možná si teď vymýšlím, podobu hry neznám.
Myslím, ž z počátku bude největším problémem nedostatek bodů k hledání a jejich značná děravost - budou kraje, kde nebude k hledání nic a tím nic nebude motivovat ostatní, aby se přidali ke hře. A hra bez hráčů nefunguje. A i geocaching táhnou BM členové a Groundspeak to ví, proto je nijak zásadně neomezuje a naopak jim podstrkává nabídku k zaplacení (např. možnost logování PM keší, jejich zobrazení na mapě při oddálení).



Ahoj Mpiku :)

Děkujeme za příspěvek do pranice. Opět připomínky zapsány.
Jen poprosíme, abys je pak ještě připsal do e-mailu, který nám po betatestu budeš zasílat (kdyby něco) :) Ať se nic neztratí.

1 fotografie:
Nahrání 1 fotografie platí pouze pro zajištění objektu.
Při založení objektu (třeba nějakého kostela a tvorby popisu) má nePRO možnost nahrát 5 fotek, stejně jako PRO.
Omezení na 1 fotografii platí pouze pro zajištění objektu - tzn. pro navštívení již založeného objektu.

V e-mailu pro betatestery bude i otázka na cenu. Takže můžeš určit rozsah ceny, kterou bys byl ochoten za hru na 1 rok zaplatit.
Betatesterů je víc než 30. To už je solidní vzorek na to, abychom nějakou cenu dali dohromady :)

Trh má vždy pravdu (zákazník) :)

Co se týká vyjádření k aplikaci, chceme počkat na výsledky betatestů :).
Aktuálně chápeme, že se dle screenů něco špatně hodnotí... .

P. S.:
GeoSpy nebude nikdy úplně stejný jako Waymarking / Geocaching. Bude možná v něčem podobný a v něčem se bude hodně lišit. Tak i podmínky nebudou vždy stejné. GeoSpy je přeci jen zase trochu něco jiného :)


Víme o tom, že jsi vůbec první, který se veřejně k našemu projektu vyjádřil.
Tím jsi pro nás velmi cenná osoba, u které máme extrémní zájem, aby byla v profesionálním týmu GeoSpy. ;)
Nicméně opět musíme počkat, zda se Ti hra vůbec bude líbit.
Vše evidujeme :)


Resumé:
Náš cíl je spokojený špion :) Jde nám o to, aby se hra hrála a měli z ní špioni radost :)
S podmínkami jsme si hráli opravdu hodně dlouho a snažili se je dotáhnout tak, aby mohli být spokojeni všichni.
Takže neboj, budeme to řešit :)
Stojíme si však za tím, že nějakou cenu by PRO asi platit měl. Pokud člověk něco dostane zadarmo, tak si toho obvykle moc neváží a pohrdá tím.
Přeci jen vývoj trval (a trvá a bude trvat) dlouho, stál (a stojí) nějaké peníze. Google Maps jsou od určitého počtu přístupů placené, každý převod PayPalu něco stojí, hosting, vývoj...
Chceme GeoSpy dále vylepšovat a rozvíjet tak, aby se vám co nejvíce líbil a dobře používal. Proto jsme volili model (PROfeionál / NEPROfesionál).



Děkujeme za příspěvek Mpiku a těšíme se na další :)

HQ GeoSpy
  • 0

#99 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 7:20

Ahoj

Mám další dotazy (i když ode mě jako dosud věčného BM budou znít divně):

Zpočátku však lokalizovaná jen do EN a CZ.

-1) Proč je cena u PRO uvedena pouze v dolarech (a nikoli i v korunách), když má být zpočátku lokalizovaná i do CZ a vyrábí ji český tvůrce (čeští tvůrci?).
2) Ohledně obrázků: Na to menší rozlišení se to u nePRO zkompresuje automaticky? Nebo nePROuživatelé musí sami prznit rozlišení fotky, než ji tam vloží? (Osobně nevidím problém, že by uživatel nemohl z více fotek slepit koláž a vložit ji jako jednu fotku ;) )
3) Vím, že ode mne to bude znít hodně divně (a asi i jako blbost) - napadlo mne, že by pro uživatele mohlo být výhodné objednat si jenom část PRO (vím, zní to divně :o ) - př: Uživatel X rád filtruje a plánuje mise, ale nerad fotí. Zaplatil by si tedy z PRO plánování misí a filtrování na mapě. Uživatel X by byl rád, že nemusí platit celý PRO balíček (když nahrávání fotek by stejně moc nevyužil) a autoři by mohli být také rádi ;). (V ideálním případě by součet cen jednotlivých částí byl roven celkové ceně balíčku.)


  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#100 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 7:33

blind_clown napsal/a:
Souhlasím s příspěvkem výše, rovněž si myslím, že pro začínající hru bude problém sehnat hráče, kteří těch 30 dolarů (není zrovna nejmíň) zaplatí.
Také se přimlouvám se neomezování velikosti fotek, vždyť fotografie budou u této hry hlavní, tak proč nedat stejnou možnost všem.. pokud by bylo vyšší rozlišení jen pro PM, tak si troufám tvrdit, že jich tam nakonec moc nebude..



Ahoj blind_clown :)

Děkujeme velmi za příspěvek a za lajky na Facebooku a Twitteru :)

Fotografie považujeme za prostředek pro hraní GeoSpy. Máte pravdu, že by byla škoda fotografie zbytečně uzurpovat :)
Omezení na 1 fotografii, jak jsme psali i v předchozím příspěvku je pouze při návštěvě již založeného objektu.

Pro zakládání objektů mohou vkládat 5 fotografií všichni špioni bez rozdílu :)

Považujeme za nejlepší nechat uživatele systém vyzkoušet zda 1 fotografie pro zajištění objektu bude tak omezující, jak se zdá z výhod profesionála :)

HQ
GeoSpy
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama