Přejít na obsah


Fotka

Outdoor hra na špiony


 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1699 odpovědí na toto téma

#101 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 7:45

Nekra napsal/a:
Ahoj

Mám další dotazy (i když ode mě jako dosud věčného BM budou znít divně):

Zpočátku však lokalizovaná jen do EN a CZ.

-1) Proč je cena u PRO uvedena pouze v dolarech (a nikoli i v korunách), když má být zpočátku lokalizovaná i do CZ a vyrábí ji český tvůrce (čeští tvůrci?).
2) Ohledně obrázků: Na to menší rozlišení se to u nePRO zkompresuje automaticky? Nebo nePROuživatelé musí sami prznit rozlišení fotky, než ji tam vloží? (Osobně nevidím problém, že by uživatel nemohl z více fotek slepit koláž a vložit ji jako jednu fotku ;) )
3) Vím, že ode mne to bude znít hodně divně (a asi i jako blbost) - napadlo mne, že by pro uživatele mohlo být výhodné objednat si jenom část PRO (vím, zní to divně :o ) - př: Uživatel X rád filtruje a plánuje mise, ale nerad fotí. Zaplatil by si tedy z PRO plánování misí a filtrování na mapě. Uživatel X by byl rád, že nemusí platit celý PRO balíček (když nahrávání fotek by stejně moc nevyužil) a autoři by mohli být také rádi ;). (V ideálním případě by součet cen jednotlivých částí byl roven celkové ceně balíčku.)Ahoj Nekro :)

Děkujeme za dotazy :)

1) Proč je cena u PRO uvedena pouze v dolarech (a nikoli i v korunách), když má být zpočátku lokalizovaná i do CZ a vyrábí ji český tvůrce (čeští tvůrci?).


Správný postřeh :) V USD bude proto, protože je USD měna, kterou zná každý a lehce ji přepočte na svou "domovskou" cenu.
Takže nám nepřišlo až tak hrozné ponechat jednotky v "USD". Konverzi měn do systému přináší další, složitější implementaci kalkulátoru, který bude také neustále hlídat kurz. Chtěli jsme investovat do zajímavějších funkčností pro špiony.
Proto jsme se rozhodli ponechat cenu v USD.2) Ohledně obrázků: Na to menší rozlišení se to u nePRO zkompresuje automaticky? Nebo nePROuživatelé musí sami prznit rozlišení fotky, než ji tam vloží? (Osobně nevidím problém, že by uživatel nemohl z více fotek slepit koláž a vložit ji jako jednu fotku ;) )


Zmenšení fotografie proběhne automaticky při jejich nahrávání do GeoSpy :) Zároveň proběhne i čtení informací z EXIFu (automaticky se předvyplní datum pořízení fotografie, atp.).3) Vím, že ode mne to bude znít hodně divně (a asi i jako blbost) - napadlo mne, že by pro uživatele mohlo být výhodné objednat si jenom část PRO (vím, zní to divně :o ) - př: Uživatel X rád filtruje a plánuje mise, ale nerad fotí. Zaplatil by si tedy z PRO plánování misí a filtrování na mapě. Uživatel X by byl rád, že nemusí platit celý PRO balíček (když nahrávání fotek by stejně moc nevyužil) a autoři by mohli být také rádi ;). (V ideálním případě by součet cen jednotlivých částí byl roven celkové ceně balíčku.)


Rozumíme a opět evidujeme :) Určitě si nemyslíme, že to je blbost.
Také jsme nad tím přemýšleli. Zatím jsme přinesli jen výběr ze dvou variant. Více variant pak systém výběru variant velmi zesložitilo :)
Takže opravdu bude záviset na tom, co špioni a jejich požadavky z betatestů. A samozřejmě na financích, které budeme mít k dispozici :)

:)

Daniel
HQ GeoSpy
 • 0

#102 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 7:52

Uživatelé, kteří chtějí ovlivňovat výši ceny a budoucí vývoj hry GeoSpy, přihlašte se nám, prosím, do betatestingu :)

Je to pro nás nejsnazší cesta, jak hru pro vás co nejlépe nadimenzovat.


Na aktuální stránce www.geospy.org je dostupná nabídka 30 dnů PRO členství zdarma. Plus po přihlášení dostanete dalších 15 dnů startovacího PRO (kliknutím na odkaz v e-mailu).

Celkem je pro prvních 100 špionů k dispozici 45 dnů PRO zdarma.


Daniel
HQ GeoSpy
 • 0

#103 mpik

mpik

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 8 329 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 8:48

Ještě něco, ale prozatím radši SZ.
 • 0

#104 Dain & Olik

Dain & Olik

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 9:28

kdyz na tim dumam, tak chybi jakesi odliseni od waymarkingu - zatim mi to prijde z 95% stejne. nevim, co by nekoho melo vest k geospy a ne k wm (snad vyjma te cestiny) co treba udelat aplikaci pro smartphony - samozrejme s funkci hledani, ale i zakladani. zapnu aplikaci, gps, vyfotim objekt, zkoriguju souradnice na mape (viz apka munzee), zalozim novy objekt, odeslu. nazdar, konec - pro toho, kdo si nechce az tolik hrat s fotkama prijemna zmena preneseni hry do terenu a netraveni casu u pocitace.
 • 0

#105 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 9:46

Dain & Olik napsal/a:
kdyz na tim dumam, tak chybi jakesi odliseni od waymarkingu - zatim mi to prijde z 95% stejne. nevim, co by nekoho melo vest k geospy a ne k wm (snad vyjma te cestiny) co treba udelat aplikaci pro smartphony - samozrejme s funkci hledani, ale i zakladani. zapnu aplikaci, gps, vyfotim objekt, zkoriguju souradnice na mape (viz apka munzee), zalozim novy objekt, odeslu. nazdar, konec - pro toho, kdo si nechce az tolik hrat s fotkama prijemna zmena preneseni hry do terenu a netraveni casu u pocitace.Ahoj Daine & Oliku :)

Děkujeme za příspěvek :)

Přesně toto plánujeme do dalších vývojových etap GeoSpy. Musíme však postupně :)
Plánujeme také vydat API pro vývojáře. Mohou si pak dokonce napsat vlastní aplikace pro GeoSpy dle svých představ. API bude náročnější na zapracování.

Představa je podobná, jak píšeš :)
Pustíš smartophone, tablet,... cokoliv.
- Pustíš aplikaci, podle GPS se zjistí, kde jsi.
- Můžeš pak v mapě filtrovat.
- Vyfotíš objekt, ... fotografie se rovnou pošle a máš zajištěno.

Zapsali jsme si do evidence Tvou poznámku :) Ale rozhodně to pak uveď do zápisu z betatestingu.

Do 1. etapy chceme ještě zapracovat:
FTR (First To Report)
STR (Second To Report)
TTR (Third To Report)
Které by bylo dostupné pro všechny.


Další body do 2. etapy vývoje GeoSpy viz obrázek:
http://www2.picturep...any-2-etapa.png

Bude aktualizováno dle výsledků z betatestů :)


Dan
HQ GeoSpy
 • 0

#106 mpik

mpik

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 8 329 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 10:18

FTR bude podle exifu z fotky, nebo podle toho, kdo první pošle? Spousta lidí má zajímavá místa nafocená dopředu.
 • 0

#107 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 10:40

mpik napsal/a:
FTR bude podle exifu z fotky, nebo podle toho, kdo první pošle? Spousta lidí má zajímavá místa nafocená dopředu.
Ahoj Mpiku :)


FTR získá ten, kdo první zaloguje (v GeoSpy termín zapíše zprávu).

To znamená, že kdo ze špionů stihne první doběhnout vyfotit nebo nalézt fotografii v databázi a přiložit k nově založenému objektu, tak získá FTR (STR, TTR).


Bude to tedy o rychlosti, s jakou špion stihne místo "zajistit" :)


Toto je jeden z podnětů, který vzešel ze zdejšího fóra a nestihneme ho zapracovat do betatestu. Ale chceme ho přidat do této 1. etapy.


Děkujeme za dotaz :)

Těšíme se na jakékoliv další podněty / dotazy.Jana a Dan
HQ GeoSpy
 • 0

#108 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:03

Přikládáme ukázku prohližení fotografií ve fullscreenu na výšku a na šířku.

http://www2.picturep...en-na-vysku.png
http://www1.picturep...en-na-sirku.png

Fotografie jsou automaticky upravovány do rozměru 800 * 600 px. :)
Poměr stran zůstává zachován.

Povšimněte si stavu srdíčka "disabled". Screenshoty byly pořízeny při odhlášeném špionovi. Fotografie může hodnotit pouze přihlášený špion (PRO i nePRO).

Dan
HQ GeoSpy
 • 0

#109 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

  Roman_Jaroměř

 • Members
 • PipPipPip
 • 4 049 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:47

mpik napsal/a:
No, já zatím nejsem PM ani na GC a myslím, že z počátku se do toho lidi nepohrnou. 30 koláčů je asi docela dost na hru, která začíná. Když už, tak se mi zdá, že by placené členství mělo dát jen nějakou přidanou hodnotu a základní funkcionalitu nechat stejnou. Tj. přidat třeba filtrování, notifikace, možnost hromadného imporu a exportu, ale neomezovat velikost a počet fotek. Tj. aby se pro ostatní hráče nelišil bod založený BM a PM. Aby se lišil jen komfort hledání. Možná si teď vymýšlím, podobu hry neznám.
Myslím, ž z počátku bude největším problémem nedostatek bodů k hledání a jejich značná děravost - budou kraje, kde nebude k hledání nic a tím nic nebude motivovat ostatní, aby se přidali ke hře. A hra bez hráčů nefunguje. A i geocaching táhnou BM členové a Groundspeak to ví, proto je nijak zásadně neomezuje a naopak jim podstrkává nabídku k zaplacení (např. možnost logování PM keší, jejich zobrazení na mapě při oddálení).


Hodně souhlasím s mpikem.
Za sebe si myslím, že budu osobně hodně přemýšlet, jestli bych dal i 10 dolarů... Pro mě tohle bude spíše doplňková hra (stejně jako WM) i když podobné obrázky sbírám už léta, jen na to nemám čas...

Pokud se někdy rozhodnu zaplatit, ocenil bych možnost platby převodem na účet, když je vývojářský tým z ČR.

Fotografie - ocenil bych pro dnešní PC rozlišení delší strany alespoň 1280 pixelů, ne-li 1600, ale chápu to kvůli tomu místu...

Posílání fotografií přes mobil - tohle se mi moc nelíbí z hlediska toho, že při zakládání WM a vlastně i keší se snažím o místu něco zjistit, napsat nějaké informace. A dokážu si představit, co se stane, když někdo tímto způsobem bude podobné objekty zakládat. Fotka, popis žádný... Špioni se snad snaží o objektu něco zjistit...
 • 0

#110 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:03

Roman_Jaromer napsal/a:

mpik napsal/a:
No, já zatím nejsem PM ani na GC a myslím, že z počátku se do toho lidi nepohrnou. 30 koláčů je asi docela dost na hru, která začíná. Když už, tak se mi zdá, že by placené členství mělo dát jen nějakou přidanou hodnotu a základní funkcionalitu nechat stejnou. Tj. přidat třeba filtrování, notifikace, možnost hromadného imporu a exportu, ale neomezovat velikost a počet fotek. Tj. aby se pro ostatní hráče nelišil bod založený BM a PM. Aby se lišil jen komfort hledání. Možná si teď vymýšlím, podobu hry neznám.
Myslím, ž z počátku bude největším problémem nedostatek bodů k hledání a jejich značná děravost - budou kraje, kde nebude k hledání nic a tím nic nebude motivovat ostatní, aby se přidali ke hře. A hra bez hráčů nefunguje. A i geocaching táhnou BM členové a Groundspeak to ví, proto je nijak zásadně neomezuje a naopak jim podstrkává nabídku k zaplacení (např. možnost logování PM keší, jejich zobrazení na mapě při oddálení).


Hodně souhlasím s mpikem.
Za sebe si myslím, že budu osobně hodně přemýšlet, jestli bych dal i 10 dolarů... Pro mě tohle bude spíše doplňková hra (stejně jako WM) i když podobné obrázky sbírám už léta, jen na to nemám čas...

Pokud se někdy rozhodnu zaplatit, ocenil bych možnost platby převodem na účet, když je vývojářský tým z ČR.

Fotografie - ocenil bych pro dnešní PC rozlišení delší strany alespoň 1280 pixelů, ne-li 1600, ale chápu to kvůli tomu místu...

Posílání fotografií přes mobil - tohle se mi moc nelíbí z hlediska toho, že při zakládání WM a vlastně i keší se snažím o místu něco zjistit, napsat nějaké informace. A dokážu si představit, co se stane, když někdo tímto způsobem bude podobné objekty zakládat. Fotka, popis žádný... Špioni se snad snaží o objektu něco zjistit...Ahoj Romane :)

Děkujeme za reakci :) Evidujeme to :)

Roman_Jaromer napsal/a:
Za sebe si myslím, že budu osobně hodně přemýšlet, jestli bych dal i 10 dolarů... Pro mě tohle bude spíše doplňková hra (stejně jako WM) i když podobné obrázky sbírám už léta, jen na to nemám čas...


Děkujeme za reakci na cenu. Určitě ji pak zapiš do zprávy z betatestování. Informaci budeme brát v potaz i od ostatních špionů :)Roman_Jaromer napsal/a:
Pokud se někdy rozhodnu zaplatit, ocenil bych možnost platby převodem na účet, když je vývojářský tým z ČR.


Platbu převodem jsme vynechali ze dvou hlavních důvodů:
1) Bankovní poplatky jsou občas ještě vyšší než platbou přes PayPal.
2) API bank bohužel nic moc. ZUNO, kterou budeme používat API nemá. Taktéž jsme chtěli budovat spíše užitečnější funkcionality v GeoSpy, než se zabývat vývojem komunikačního systému špion -> platba na účet -> banka (šolichání s poplatky, čekání až 3 dny) -> špion - GeoSpy PROfi členství.

Nicméně, pokud bude někdo chtít, tak nás může kontaktovat přes kontaktní formulář na GeoSpy. A platbu přes účet můžeme realizovat. Sice ručně, ale půjde to :)


Roman_Jaromer napsal/a:
Posílání fotografií přes mobil - tohle se mi moc nelíbí z hlediska toho, že při zakládání WM a vlastně i keší se snažím o místu něco zjistit, napsat nějaké informace. A dokážu si představit, co se stane, když někdo tímto způsobem bude podobné objekty zakládat. Fotka, popis žádný... Špioni se snad snaží o objektu něco zjistit...


Přes mobil by bylo možno pouze zajišťovat objekty. Nikoliv zakládat :) Určitě nechceme, aby byly objekty tímto způsobem zakládany.
Pojem zajistit objekt je na GeoSpy myšleno navštívení a zalogování již založeného objektu.

Daniel
HQ GeoSpy
 • 0

#111 blind_clown

blind_clown

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 55 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:16

Přidávám se k betatestování. Napsal jsem vám na GC profil před chvílí.
 • 0

#112 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:20

blind_clown napsal/a:
Přidávám se k betatestování. Napsal jsem vám na GC profil před chvílí.


Ahoj blind_clown :)

Právě jsme zaregistrovali příchozí e-mail :)
Jsme rádi, že jsi se přidal do našeho týmu betatesterů :)

Těšíme se na Tebe :)

Dan
HQ GeoSpy
 • 0

#113 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 17:34

Stav

Celkem:
35 betatesterů

z toho:
2 špionky
33 špionů


Děkujeme velmi za váš zájem :) Z vašeho zájmu máme obrovskou radost :-)

Jsme rádi, že můžeme získat názory od vás všech.
Budeme mít možnost hru zpracovat co nejzajímavěji. :-)

Pokud přibudou další zájemci na betatestování, budeme jen rádi :-)

Dan
HQ GeoSpy
 • 0

#114 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:24

Dnes budeme s copywriterem řešit úvodní stránku GeoSpy.org.

http://www1.picturep...py-homepage.png

Jsme zvědavi na reakci copywritera k textům na úvodní stránce :)

Daniel a Jana
HQ GeoSpy
 • 0

#115 blind_clown

blind_clown

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:43

Chvilku jsem nad tím přemýšlel a moc se mi nelíbí věta: "v prohlížení objektu proveď zápis o zajištění" - jasně, ono to pak bude jasné, až s tím budou hráči v kontaktu, ale při představě, že si takovou větu přečte někdo nový.. .no, nevím :-) Přijde mi že je to moc podrobná věta. Podle mě by na úvodce měly být opravdu velice jednoduché věty, takže bych to přepsal jednoduše na "zajisti objekt a připoj fotomateriál" - "Zapiš zajištění" - hm, možná by někdo dokázal navrhnout lepší výraz. - Ještě si nejsem jistý spojením "naplánuj si objekty" - jasně, všichni chápeme, co to znamená, ale jestli to dává v češtině smysl? To by bylo fajn, kdyby to posoudilo víc lidí. Spíš to chápu, že se dá naplánovat cesta, výprava, výlet za objekty :-) Ale třeba se pletu..
 • 0

#116 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:50

blind_clown napsal/a:
Chvilku jsem nad tím přemýšlel a moc se mi nelíbí věta:
"v prohlížení objektu proveď zápis o zajištění" - jasně, ono to pak bude jasné, až s tím budou hráči v kontaktu, ale při představě, že si takovou větu přečte někdo nový.. .no, nevím :-) Přijde mi že je to moc podrobná věta.
Podle mě by na úvodce měly být opravdu velice jednoduché věty, takže bych to přepsal jednoduše na "zajisti objekt a připoj fotomateriál"Ahoj blind_clown :)

Výborně! :)

Dělali jsme několik testů použitelnosti (nechali jsme několik uživatelů provést zadané úlohy - zajistit objekt).
No a uživatelé nevěděli, jak mají zajistit objekt. Původní větu jsme tam měli stejnou, jako jste napsal Vy :)

Třeba bude stačit odkaz do nápovědy na zajištění objektu v hlavní větě.

Tohle není náhoda :) Dáváme si do zápisu a budeme to diskutovat dnes na Skype s copywriterem.

Velmi děkujeme :)

HQ GeoSpy
 • 0

#117 blind_clown

blind_clown

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 13:59

Já myslím, že na hlavní stránce by mohly být ty věty trochu obecné, takže není třeba hned na úvodce vysvětlovat, jak se jednotlivé kroky logování apod. dělají. To by mělo být pak případně v nápovědě nebo u jednotlivých úkonů po zalogování uživatele. Hlavně, ať ty věty jsou přívětivě a a ne jak psané od robota :-)
 • 0

#118 gord

gord

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 9 549 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:19

Ono to trochu souvisi s tim, ze se pouzivaji terminy, ktere jsou nevysvetlene. Co je to "zajisteni objektu"? Pokud pouzijete bez vysvetleni takovy pojem, musi nastat problem s porozumenim. Pokud jsou hracum pojmy uz jasne, staci u toho popisu "Zijisti objekt". Takze komu je ta stranka urcena? Poucenym nebo nepoucenym? Z tojho je podle me treba vychazet.
 • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#119 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:44

blind_clown napsal/a:
Já myslím, že na hlavní stránce by mohly být ty věty trochu obecné, takže není třeba hned na úvodce vysvětlovat, jak se jednotlivé kroky logování apod. dělají. To by mělo být pak případně v nápovědě nebo u jednotlivých úkonů po zalogování uživatele. Hlavně, ať ty věty jsou přívětivě a a ne jak psané od robota :-)Ahoj blind_clown :)

Hmmm, právě. Na domovské stránce by mohly být texty, které uživatele více zaujmou. Například i tím, co portál uživateli nabízí. Jako "porovnávej se / soutěž s ostatními špiony", "dobývej území", apod.:)

Pozvali jsme tedy copywritera (specialista na texty), který by k tomu mohl něco říci a nějak to vylepšit v tom směru, jak píšete...

Dále vás budeme informaovat o průběhu... :)

Velmi děkujeme :)

HQ GeoSpy
 • 0

#120 danecek

danecek

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 14:53

gord napsal/a:
Ono to trochu souvisi s tim, ze se pouzivaji terminy, ktere jsou nevysvetlene. Co je to "zajisteni objektu"? Pokud pouzijete bez vysvetleni takovy pojem, musi nastat problem s porozumenim. Pokud jsou hracum pojmy uz jasne, staci u toho popisu "Zijisti objekt". Takze komu je ta stranka urcena? Poucenym nebo nepoucenym? Z tojho je podle me treba vychazet.


Ahoj Gordíku :)

Až když jsme se podívali na Tvé www, tak jsme pochopili, že Gord = Gordický uzel :)

Přesně tak.
Chtěli bychom, aby byla úvodní stránka byla pro nepoučené uživatele. :) Podobnosti bude možno dohledat v nápovědě.

HQ GeoSpy
 • 0
0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama