Přejít na obsah


Fotka

Outdoor hra na špiony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1699 odpovědí na toto téma

#21 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 16:05

Ahoj, Mi to pomalejc zapaluje, co se od betatesterů očekává?
  • 0

#22 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 16:47

kmenicka napsal/a:
Ahoj,
Mi to pomalejc zapaluje, co se od betatesterů očekává?


Ahoj Kmenicko :)

Alfa testing: provádí tvůrci programu
Beta testing: provádí případní budoucí uživatelé hry tzn. Vy :-)

Všem betatesterům před začátkem testování sdělíme základní informace o hře GeoSpy.

Pokud objeví chyby v použitelnosti, nebo funkci hry, pak je vhodné, když to v bodech sepíší + postup, jak lze chybu opětovně vyvolat (pokud se jim to podaří odchytit).

Dost důležité jsou pro nás jakékoliv poznatky, připomínky, naprosto k čemukoliv, k čemu se chtějí vyjádřit (grafické provedení, mapy, ikonky, tlačítka,... cokoliv se jim nebude zdát).

Na závěr budou vyplňovat dvě otázky.
1) Co se jim na GeoSpy nejvíce líbí :)
2) A co je nejvíce naštvalo, nebo se jim nelíbí :)

Pokud to shrnu, tak betatester může být kdokoliv, kdo chce na hru kouknout a chce napsat svůj názor. Jakýkoliv názor je cenný.

Češi a slováci jsou vynikající v tom, že Vám řeknou od srdce, co si myslí a moc se s tím neštvou. :) Američané Vám většinou odpoví, že je to pěkné, great, pokračujte, výborně, atp. Nicméně, často je to americký pozitivní přístup, ale kritiku nám většinou nesdělí. "Podívej se na ty tlačítka,... hrozný, chce to jinou barvu, velikost, ...". Tohle od nich moc neuslyšíte :)
  • 0

#23 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 17:36

Taky bych to zkusil... JM kraj ;-)
  • 0

#24 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 17:58

Ahoj Honzo :) Máš pěkné fotky na poznejmisto :) Počítáme s Tebou a děkujeme za odezvu :) Těšíme se na spolupráci :) Daniel HQ GeoSpy
  • 0

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 20:24

Možná bych se přidal. Mám větší množství fotek z okolí Českých Budějovic, ale jinak mám akční rádius omezený (nejezdím autem). Waymarking dělám, ale příležitostně, když jdu kolem, zpravidla pro keš. Cíleně za WM nejezdím a nechodím. Spíš bych to viděl na posouzení aplikačního rozhraní, než na širší záběr hledání.
  • 0

#26 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 22:16

Moje nabidka testovani v Irsku porad plati, i kdyz nemyslim, ze bych tuhle hru nekdy hral - hlavne proto, ze bych tu nemel s kym soutezit, ani waymarkeru tu moc neni, natoz geospionu. Koukam na ty screenshoty, je videt, ze autori nejsou zadni waymarkeri - pri takhle sirokych kategoriich odpada loveni vzacnych ikonek, nebo specializace na oblibene kategorie (napr. barokni marianske sloupy a pomnicky z WW I). Prevazuji velke objekty - hlavni turisticke cile, resp. strategicke cile dulezite pro spionaz. Zadne vyvesni stity hospod s obrazky nebo umelecky zpracovana znameni obchodu. O oblibenych nadkategoriich Real World Reproduction a Measurement Standards ani nemluve (chybi trigonometricke patniky! nehraju!). Duraz na porovnavani pindiku - to jeste muze byt zajimave. Jak WM neni vubec soutezivy, tak nikomu nevadilo, kdyz Dorcadion objevil WM, prosel svuj rozsahly fotoarchiv, a behem par mesicu nasazel 1000 waymarku. Stat se to v GC, tak je rozcupovan na foru. Povedene muzou byt ty "mise". Ve WM je feature Scavenger Hunt, ktera se nikdy moc neujala (GS ji implemementoval, aniz by ji nekdo chtel, a ponechal v puvodnim stavu bez dalsiho vyvoje). Kategorie budou centralne spravovane z HQ? To je naopak jedna z veci, kterou se lze ucit od GS: spravu kategoriii za ne delaji hraci, a jeste jim za to plati, aby pro ne mohli pracovat :)
  • 0

#27 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2013 - 22:31

To vypadá zajímavě! Můžu betatestovat východ Moravy ( Ostrava, Vsetín a okolí...)
  • 0

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#28 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 5:30

mpik napsal/a:
Možná bych se přidal. Mám větší množství fotek z okolí Českých Budějovic, ale jinak mám akční rádius omezený (nejezdím autem). Waymarking dělám, ale příležitostně, když jdu kolem, zpravidla pro keš. Cíleně za WM nejezdím a nechodím. Spíš bych to viděl na posouzení aplikačního rozhraní, než na širší záběr hledání.



Ahoj mpiku :)

Děkujeme za komentář. Vítejte tedy do týmu, těšíme se na Vás :)
Každá hlava dobrá :)
I kdybyste měl komentovat jen velmi krátce, tak to bude pro nás velmi cenné :)

Dan
HQ GeoSpy
  • 0

#29 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 5:48

haggaeus napsal/a:
Moje nabidka testovani v Irsku porad plati, i kdyz nemyslim, ze bych tuhle hru nekdy hral - hlavne proto, ze bych tu nemel s kym soutezit, ani waymarkeru tu moc neni, natoz geospionu.


Děkujeme za stále trvající nabídku :)
Vzhledem k tomu, že bude z počátku portál v EN a CZ, dá se předpokládat, že se snad i tam někdo najde. Později chceme hru lokalizovat do většiny světových jazyků - uvidíme, jak se bude dařit.

Koukam na ty screenshoty, je videt, ze autori nejsou zadni waymarkeri - pri takhle sirokych kategoriich odpada loveni vzacnych ikonek, nebo specializace na oblibene kategorie (napr. barokni marianske sloupy a pomnicky z WW I). Prevazuji velke objekty - hlavni turisticke cile, resp. strategicke cile dulezite pro spionaz. Zadne vyvesni stity hospod s obrazky nebo umelecky zpracovana znameni obchodu. O oblibenych nadkategoriich Real World Reproduction a Measurement Standards ani nemluve (chybi trigonometricke patniky! nehraju!).


Přesně tak, není to přesně waymarking. Chtěli jsme něco, kde se neztratíme v mnoha kategoriích, prostě krapítek jednodušší pro zorientování. Ano, s tím je spojeno to, že nejsou tak detailní kategorie.
Co se týká trig. bodů a polí, tak bych je osobně zařadil do kategorie "Technické" -> "signální a navigační zařízení". Případně do kategorie "jiné".
Pokud se k tomuto sejde více připomínek, tak se nad tím budeme muset zamyslet.
Ano, toto je nevýhoda méně kategorií :)

V budoucnu chceme totiž přidat vojenské hodnosti, medaile, atp. Dle toho, kolik bodů kdo nasbíral, atd. Případně další zajímavosti. To ale závisí na vás, na uživatelích :)

Duraz na porovnavani pindiku - to jeste muze byt zajimave. Jak WM neni vubec soutezivy, tak nikomu nevadilo, kdyz Dorcadion objevil WM, prosel svuj rozsahly fotoarchiv, a behem par mesicu nasazel 1000 waymarku. Stat se to v GC, tak je rozcupovan na foru.


Těch statistik a tabulek tam bude celkem dost. Plánujeme statistiku pak dále rozšiřovat. Samozřejmě tak, aby byla užitečná.


Povedene muzou byt ty "mise". Ve WM je feature Scavenger Hunt, ktera se nikdy moc neujala (GS ji implemementoval, aniz by ji nekdo chtel, a ponechal v puvodnim stavu bez dalsiho vyvoje).


Mise - seznam objektů, které chce špion "zajistit (navštívit, vyfotit)". Je možno pak exportovat do GPX formátu (XML). Usnadní hromadnou práci s objekty.


Kategorie budou centralne spravovane z HQ? To je naopak jedna z veci, kterou se lze ucit od GS: spravu kategoriii za ne delaji hraci, a jeste jim za to plati, aby pro ne mohli pracovat :)


Kategorie budou centrálně spravovány z HQ. Není cílem GeoSpy kompletně nahradit Waymarking. Bude to prostě trošku jiné. Jak jste sám perfektně dodal. Ano, jde spíše o "špionské cíle".

Nicméně perlička z vývoje: S manželkou jsme se několikrát handrkovali, zda tam trigonometrické body dáme a BTSky (Base Transceiver Station), atp. Zatím jsem nevyhrál :D

Správa projektu. Chtěli bychom časem, pokud to půjde povolit i možnost správy za pomoci "operátorů". Měli by na starost schvalování a kontrolu objektů před jejich vydáním do světa. Podobně jako je to "Reviewer" u Geocachingu. Prozatím tuto funkci budeme dělat HQ :)
  • 0

#30 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 5:49

stonefish.cz napsal/a:
To vypadá zajímavě!
Můžu betatestovat východ Moravy ( Ostrava, Vsetín a okolí...)


Ahoj :)
Paráda :)
Tak vítej do týmu :)
Těšíme se na Tebe :)

Dan
HQ GeoSpy
  • 0

#31 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 10:20

Tak já bych si z dovolením také vzal... (KH kraj)
  • 0

#32 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 10:33

kmenicka napsal/a:
Tak já bych si z dovolením také vzal... (KH kraj)


Ahoj Kmenicko :)

"...také vzal..." Jako místo betatestera? Tak jo :)
Vítej do klubu betatesterů :)

Těšíme se na Tebe :)

Ještě, prosíme o kontakt na Tebe. Můžeš nám ho zaslat, prosím, přes kontaktní formulář http://beta.geospy.org/help/contact?

Děkujeme :)
  • 0

#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 15:06

Nejsem si jistý, zda by nebylo lepší se domluvit na změně WM - mají už daleko větší databázi bodů a zajímavostí. Já osobně si dělám "soukromou" databázi zajímavých míst a popravdě řečeno právě Waymarking mi pro toto vyhovuje více, protože má právě širokou škálu různých kategorií, kam se vejde skoro vše. A přitom rád bych ukázal lidem zapomenutá místa jako jsou kříže, smírčí kříže, pomníčky, památné stromy, lavičky, přístřešsky pro unavené turisty, tábořiště, boží muka, rozhledny, vyhlídky... Stejně jako jsem si více díky Waymarkingu začal všímat erbů a dalších podobných věcí, i když to se špionstvím moc nesouvisí. Sice moc času nemám a díky tomu jsem už přes rok na WM nepřispěl žádným novým objektem, ale rád přispěji nějakými nápady, pokud k něčemu budou. Na svých cestách si fotím zajímavé objekty se zaměřováním na GPS-ku už od roku 2006, takže mám podobných objektů už více jak 10 tisíc (i pár mimo republiku). Jen nevím, co z toho půjde použít na této hře. U WM by šlo použít 90% :-) Jen není čas zjišťovat o objektech a psát o tom informace.
  • 0

#34 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 15:28

Ahoj Romane :) Děkujeme za informace :-) GeoSpy si samozřejmě můžete zkusit, budeme velmi rádi :) Poté se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat u nás, nebo u WM, nebo u obou? :) Pokud máte tolik objektů, tak to by byla úplná pecka :) K objektům stačí pár komentářů z cesty, wikipedie, atp. Aplikace umožňuje i pouhé přiložení fotografií. Není povinností psát text. Dejte vědět Romane, zda byste se měl zájem o betatestování a "okouknutí" o co jde. S pozdravem Daniel HQ GeoSpy
  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 15:34

Jo, konečně se mi podařilo zobrazit ty přiložené obrázky... Těch kategorií je myslím docela málo, hlavně mi přijde, že by klidně všechny snesly různé "podkategorie", stejně jako WM. Klidně můžou mít ikonky stejné, ale je pak zajímavé si moct odfiltrovat třeba "pomníky z 2. světové", pomníky z 1. světové atp. Další věc co mě napadla je ta, když objekt patří do více kategorií - např. na starém hradě je vyhlídková věž. Nebo třeba Radnice, v které je muzeum. U Waymarku mi vadilo to, že se musel objekt přidávat 2x do obou kategorií. Spíše by mi vyhovovalo, kdyby se udělal záznam pro 1 objekt, který by se mohl zařadit do více kategorií. Ovšem to je můj názor, kdy já osobně jsem waymarking bral spíše jako "databázi" zajímavých bodů, než nějakou hru... Ovšem určitě by se mi tento přístup líbil daleko více. Kdyby to bylo nějak hratelné, bylo by to něco navíc, ale spíše bych se přikláněl spíše k tomu, aby to sloužilo k tomuto účelu... Proto mě třeba nechytly hry jako Munzee atp. Pro mě to bylo jen honění se za body, ne návštěva zajímavých míst...
  • 0

#36 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 15:45

Romane, děkujeme za komentáře :)


Další věc co mě napadla je ta, když objekt patří do více kategorií - např. na starém hradě je vyhlídková věž. Nebo třeba Radnice, v které je muzeum. U Waymarku mi vadilo to, že se musel objekt přidávat 2x do obou kategorií. Spíše by mi vyhovovalo, kdyby se udělal záznam pro 1 objekt, který by se mohl zařadit do více kategorií.


Řadit do více kategorií u nás také lze. Jeden objekt lze zařadit do více podkategorií. Z obrázku lze vidět, že podkategorie jsou realizovány checkboxy.
Nicméně, stejné jako WM to nebude, to máte pravdu.
Tolik kategorií tam nemáme a asi pravděpodobně mít nebudeme.
Rozmanitost obou projektů je v tom, že každý nabízí trochu něco jiného. To víte, že jsme si mnohdy přáli, aby WM uměl to, co si představujeme. Zjistili jsme, že to se nestane, bohužel.



Ovšem to je můj názor, kdy já osobně jsem waymarking bral spíše jako "databázi" zajímavých bodů, než nějakou hru... Ovšem určitě by se mi tento přístup líbil daleko více. Kdyby to bylo nějak hratelné, bylo by to něco navíc, ale spíše bych se přikláněl spíše k tomu, aby to sloužilo k tomuto účelu... Proto mě třeba nechytly hry jako Munzee atp. Pro mě to bylo jen honění se za body, ne návštěva zajímavých míst...


Zajímavost objektů budou určovat uživatelé (špioni). Objekty půjde třídit dle oblíbenosti.
Pokud budou špioni publikovat hodně opuštěné objekty, nebo třeba náboženské stavby necháme pouze na nich...
  • 0

#37 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 15:58

Roman_Jaromer napsal/a:
...
Ovšem to je můj názor, kdy já osobně jsem waymarking bral spíše jako "databázi" zajímavých bodů, než nějakou hru... Ovšem určitě by se mi tento přístup líbil daleko více. Kdyby to bylo nějak hratelné, bylo by to něco navíc, ale spíše bych se přikláněl spíše k tomu, aby to sloužilo k tomuto účelu...


No, vazne pojatych databazi objektu se souradnicema a fotkama je habadej - waymarking.com porad jeste nikdo nezrusil, pak se daji fotky pridavat ke clankum do wikipedie, do mapy na mapy.cz, pak jsou specializovane stranky jako hrady.cz, rozhlednyunas.cz, technickepamatky.cz, ja muzu fotit horske vrcholky na mountainviews.ie - budovat novou databazi asi nema smysl.

Ale prijde mi, ze pro infantilni bojovky (*) tu prostor je. Ze zde uverejnenych naznaku to vypada, ze geospy se bude ubirat tim smerem - dobyvani uzemi podle lokatoru, udelovani hodnosti pri dosazeni urciteho poctu bodu atd. Da se to ozivit kratkodobymi akcemi - napr. HQ vysle depesi vsem spionum, ze je treba v souvislosti s pripravovanou zaskodnickou kampani zamerit se na dopravni infrastrukturu, a prvni tri, co v tomhle mesici nafoti nejvic mostu a tunelu, si vyslouzi specialni frcku :)

(*) prosim nebrat ve zlem, to je odkaz na prastarou diskusi zde na foru, kdy tym cacheru vytvoril dobrodruznou multicache na vojenskohistoricke tema, a jiny cacher se o ni mezi reci otrel timto vyrazem.
  • 0

#38 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 16:03

Bojovku bych rád. Spojování do špionážních organizací, zabírání území, ničení objektů a tak. To by bylo fajn.
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#39 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 16:08

Kamenitxan napsal/a:
Bojovku bych rád. Spojování do špionážních organizací, zabírání území, ničení objektů a tak. To by bylo fajn.


Niceni ne, spioni akorat zamerujou a dokumentujou - dalsi postup je na sabotaznim komandu :)
  • 0

#40 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2013 - 16:11

Od založení vlákna kolem toho chodím jak mlsný pes a přemýšlím, jestli mě to opravdu zajímá a nebo se mi to jen zdá. B) Waymarkingem jsem naprosto nepolíbený, což by mohla být pro vás výhoda (jiný neovlivněný pohled na věc) a láká mě právě to něco navíc, než jen vytváření databáze bodů. Takže bych to klidně zkusil, operuji hlavně v Rožnovské brázdě :D.
  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka