Přejít na obsah


Fotka

Outdoor hra na špiony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1699 odpovědí na toto téma

#121 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 18:48

Proběhla komunikace s copywriterem :) Přispějeme několika postřehy. Způsob komunikace copywritera byl dosti prazvláštní. Nejsme příliš zastánci "freestyle" způsobu práce a způsobu "...se to nějak udělá...". "Se to nějak udělá". Život nás naučil, že si máme na tento styl komunikace a práce dávat velký pozor. Náš "instinkt" nás opět nezklamal :) Určitě byste dokázali dát dohromady své zážitky :) V autoservisu, řekne-li mi technik "...se to nějak udělá..." a "...určitě budete spokojen..." se obvykle rychle rozloučím a jdu jinam. Protože pak obvykle brzdy nebrzdí, světla nesvítí, stěrače nestírají :) Chceme pro svoje špiony to nejlepší :) A tohle byl krok vedle :) Bohužel, i tak se v životě stává :) Držte nám palce při výběru dalšího copywritera :) Budeme vás informovat :) HQ GeoSpy
  • 0

#122 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2013 - 23:24

No, ono už asi není v silách jednotlivce zvládnout tvorbu i provoz, ale malá skupinka těch, co se znají, funguje lépe než firma. Jako třeba lidi kolem geogetu, opravující chyby (nebo změny od GS) na počkání a proti tomu Groundspeak, který tam má chyby léta a neřeší je, nebo když už to moc bije do očí, např. když jim někdo začne archivovat jejich vlastní keše. Já říkám, dobří amatéři jsou lepší než firma.
  • 0

#123 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 7:31

mpik napsal/a:
No, ono už asi není v silách jednotlivce zvládnout tvorbu i provoz, ale malá skupinka těch, co se znají, funguje lépe než firma. Jako třeba lidi kolem geogetu, opravující chyby (nebo změny od GS) na počkání a proti tomu Groundspeak, který tam má chyby léta a neřeší je, nebo když už to moc bije do očí, např. když jim někdo začne archivovat jejich vlastní keše. Já říkám, dobří amatéři jsou lepší než firma.



Ahoj Mpiku :)

Děkujeme za podporu :)

Pokud se špioni budou o GeoSpy vyjadřovat jako mpik o geogetu, tak budeme velmi spokojení :).

Ano. Naše krédo je "dělat věci opravdu kvalitně". Nicméně zákazník má poslední slovo a opravdu se těšíme, jaké to slovo bude :).

HQ GeoSpy
  • 0

#124 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:12

OT (oprava):

mpik napsal/a:
No, ono už asi není v silách jednotlivce zvládnout tvorbu i provoz, ale malá skupinka těch, co se znají, funguje lépe než firma. Jako třeba lidi kolem geogetu, ...


To prirovnani drobne pokulhava, GG jako takovy je dilem jedineho autora.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#125 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:30

Ještě k tomu srovnání. Píšete o nepoučených uživatelích. To je právě častý rozdíl mezi programátory a designéry. Když už jsem psal o geogetu, ten toho umí strašnou spoustu, ale je nouser nofriendly.Člověk musí chtít ho začít používat a musí se ho naučit. Není to chyba. Ani Autocad se člověk nenaučí jen tak (a taky ho neovládám). U stránek pro zábavu, která by měla zaujmout hodně lidí (protože jinak se nerozběhne) je předpoklad, aby byla user friendly. A ke Gordovi - Geoget je dílem jednoho autora, ale ta spousta pluginů kolem už je i dílem jiných autorů. Proto jsem psal o malé skupině autorů.
  • 0

#126 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:59

mpik napsal/a:
U stránek pro zábavu, která by měla zaujmout hodně lidí (protože jinak se nerozběhne) je předpoklad, aby byla user friendly.



Ahoj Mpiku :)

Přesně tak. Proto se snažíme dělat vše proto, aby se uživatel bavil hraním hry a nikoliv studiem, jak hru používat.

Jedním z dalších kroků je tedy copywriter, který by měl přispět svým dílem a vylepšit použitelnost, čitelnost...

HQ GeoSpy
  • 0

#127 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 9:08

mpik napsal/a:
Ještě k tomu srovnání. Píšete o nepoučených uživatelích. To je právě častý rozdíl mezi programátory a designéry. Když už jsem psal o geogetu, ten toho umí strašnou spoustu, ale je nouser nofriendly.Člověk musí chtít ho začít používat a musí se ho naučit.

No tohle je silně subjektivní.
Pro mne jako ajťáka je GG velmi user-friendly, třeba jen proto že co tam jednou mám nastavené se mi samo nijak nezmění. Na rozdíl od něčeho jiného, kde je to více klikací, ale musím to stále odklikávat znovu a navíc studovat jaké podle mne náhodné operace mám udělat abych dostal výsledek jaký si JÁ přeji. Prostě to asi vidím jinak, já zase nedokážu udělat update map v TomTomovi co umí kde jaký BFU.

Ale z vlastních zkušeností vím, že "nepoučený" uživatel je jen zástěrka pro uživatele který neumí číst, a když náhodou číst umí tak nedokáže to přeslabikované pochopit.
  • 0

#128 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 9:44

Nepouceny uzivatel je ten, ktery nezna terminy vztahujici se k dane oblasti. Jestlize je stranka venovana takovemu uzivateli, nemely by se tam uzivateli nezname terminy objevit aniz by byly vysvetleny. Koukal jsem se na tu uvodni stranku a mel bych par konkretnich pripominek. U prvniho obrazku je "naplanuj si objekty". Vyznam mi moc jasny neni, zejmena s ohledem na predchozi odrazku. Nemelo by to byt opacne? Napred si naplanovat, za kterymi objekty se vydam a pak az si o nekterem z nich neco precist? Tedy "Najdi a vyber si objekt(y)", "Precti si informace o nem (nich)", pripadne jeste "Najdi, naplanuj si cestu k objektu". Plan toho, za kterymi objekty se budu vydavat je dalsi vec - jednak to muze byt na me libovuli, druhak to muze byt napr. "zadano velenim" jako rozkaz pro splneni ukolu. Ale to neni predmetem totoho jednoducheho navodu na uvodni strance. Vidim jistou nejednotnost v prave horni casti v imperativech: "Prihlas se" a "Registruj". Zmenil bych to na "Registruj se", protoze pouzity vyraze bez zvratneho zajmena vede k tegistraci (evidenci) cehokoli, ne prave a jedine me osoby jako hrace. Menu je trochu zmatene v tom, ze "Home" ma jen ikonu, ostatni polozky maji jen text. Chtelo by to sjednotit a primlouval bych se za kombinaci Ikona + text. "Pouzij svoje spionske schopnosti ..." - zmenil bych zajmeno na "Pouzij sve spionske schopnosti ...". "Svoje" mi pripada nevhodne lidove. No a "Nahrano" xx fotografii bych zmenil na "Ulozeno". Tot me osobni nazory.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#129 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 9:57

gord napsal/a:
Nepouceny uzivatel je ten, ktery nezna terminy vztahujici se k dane oblasti. Jestlize je stranka venovana takovemu uzivateli, nemely by se tam uzivateli nezname terminy objevit aniz by byly vysvetleny.

Koukal jsem se na tu uvodni stranku a mel bych par konkretnich pripominek.

U prvniho obrazku je "naplanuj si objekty". Vyznam mi moc jasny neni, zejmena s ohledem na predchozi odrazku. Nemelo by to byt opacne? Napred si naplanovat, za kterymi objekty se vydam a pak az si o nekterem z nich neco precist? Tedy "Najdi a vyber si objekt(y)", "Precti si informace o nem (nich)", pripadne jeste "Najdi, naplanuj si cestu k objektu".

Plan toho, za kterymi objekty se budu vydavat je dalsi vec - jednak to muze byt na me libovuli, druhak to muze byt napr. "zadano velenim" jako rozkaz pro splneni ukolu. Ale to neni predmetem totoho jednoducheho navodu na uvodni strance.

Vidim jistou nejednotnost v prave horni casti v imperativech: "Prihlas se" a "Registruj". Zmenil bych to na "Registruj se", protoze pouzity vyraze bez zvratneho zajmena vede k tegistraci (evidenci) cehokoli, ne prave a jedine me osoby jako hrace.

Menu je trochu zmatene v tom, ze "Home" ma jen ikonu, ostatni polozky maji jen text. Chtelo by to sjednotit a primlouval bych se za kombinaci Ikona + text.

"Pouzij svoje spionske schopnosti ..." - zmenil bych zajmeno na "Pouzij sve spionske schopnosti ...". "Svoje" mi pripada nevhodne lidove.

No a "Nahrano" xx fotografii bych zmenil na "Ulozeno".

Tot me osobni nazory.



Ahoj Gordíku :)

Velmi děkujeme za analýzu Gordíku. Je velmi dobrá, ukládáme si ji a bereme vše v potaz :)


Prozradíme jednu věc. Už včera po tom failu s copywriterem jsme si říkali, že dáme šanci ještě jednomu.
Pokud se povede navázat spolupráci, předložíme mu připomínky zdejších betatesterů, které si zaznamenáváme.

Pokud neklapne ani tento copywriter, tak to dáme do kupy zde na fóru / při betatestu, neboť lidé zda mají skvělé připomínky!


HQ GeoSpy
  • 0

#130 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 10:01

Arne1 napsal/a:

mpik napsal/a:
Ještě k tomu srovnání. Píšete o nepoučených uživatelích. To je právě častý rozdíl mezi programátory a designéry. Když už jsem psal o geogetu, ten toho umí strašnou spoustu, ale je nouser nofriendly.Člověk musí chtít ho začít používat a musí se ho naučit.

No tohle je silně subjektivní.
Pro mne jako ajťáka je GG velmi user-friendly, třeba jen proto že co tam jednou mám nastavené se mi samo nijak nezmění. Na rozdíl od něčeho jiného, kde je to více klikací, ale musím to stále odklikávat znovu a navíc studovat jaké podle mne náhodné operace mám udělat abych dostal výsledek jaký si JÁ přeji. Prostě to asi vidím jinak, já zase nedokážu udělat update map v TomTomovi co umí kde jaký BFU.

Ale z vlastních zkušeností vím, že "nepoučený" uživatel je jen zástěrka pro uživatele který neumí číst, a když náhodou číst umí tak nedokáže to přeslabikované pochopit.



Ahoj Arne1 :)

Máme podobné zážitky jako popisujete s FaceBookem. My třeba moc nechápeme, jak přistupují k uživateli. To jejich rozhraní je pro nás strastiplné...

Jsme sami velmi zvědaví, koho GeoSpy zaujme... lidi od IT? Cestovatele? Fotografy? Waymarkisty, geokešery? ... :)

HQ GeoSpy
  • 0

#131 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 12:19

Náhled stránky, pro nepřihlášeného uživatele, který se pokusí zobrazit informace, dostupné pouze přihlášenému špionovi :)

http://www2.picturep...stered-user.png


Aktuálně s programátorem řešíme zobrazování lokátorů (dobytého území) ve výkazu :)

HQ GeoSpy
  • 0

#132 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 15:30

Hlavní stránka s rozrolovanými nabídkami:

1) Přihlášení - vpravo nahoře
2) Panel jazyků - vlevo dole
3) Menu - Můj deník

http://www4.picturep...-drop-lists.png

:) :)

HQ GeoSpy
  • 0

#133 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 16:39

gord napsal/a:
Vidim jistou nejednotnost v prave horni casti v imperativech: "Prihlas se" a "Registruj". Zmenil bych to na "Registruj se", protoze pouzity vyraze bez zvratneho zajmena vede k tegistraci (evidenci) cehokoli, ne prave a jedine me osoby jako hrace.


gord napsal/a:
Menu je trochu zmatene v tom, ze "Home" ma jen ikonu, ostatni polozky maji jen text. Chtelo by to sjednotit a primlouval bych se za kombinaci Ikona + text.


gord napsal/a:
No a "Nahrano" xx fotografii bych zmenil na "Ulozeno".

V těchto bodech bych s Gordem výjimečně nesouhlasil. První je věta "Přihlaš se nebo zaregistruj". Jasná a česká. Že má "Home" jen ikonku mi připadá přehledné. "Nahráno" také více odpovídá charakteru věci.

Ale to jsou jen pocity a drobnosti. Kvůli tomu nereaguji. Chtěl jsem hlavně říct, že celé vaše počínání je mi velmi sympatické. Napohled velmi kvalitní práce a zvláště mne těší to nadšení, které ze všeho sálá. Ať se dílo podaří a spokojenost zavládne jak u špiónů, tak tvůrců...;)




  • 0

#134 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 17:10

kiReGPS napsal/a:

gord napsal/a:
Vidim jistou nejednotnost v prave horni casti v imperativech: "Prihlas se" a "Registruj". Zmenil bych to na "Registruj se", protoze pouzity vyraze bez zvratneho zajmena vede k tegistraci (evidenci) cehokoli, ne prave a jedine me osoby jako hrace.


gord napsal/a:
Menu je trochu zmatene v tom, ze "Home" ma jen ikonu, ostatni polozky maji jen text. Chtelo by to sjednotit a primlouval bych se za kombinaci Ikona + text.


gord napsal/a:
No a "Nahrano" xx fotografii bych zmenil na "Ulozeno".

V těchto bodech bych s Gordem výjimečně nesouhlasil. První je věta "Přihlaš se nebo zaregistruj". Jasná a česká. Že má "Home" jen ikonku mi připadá přehledné. "Nahráno" také více odpovídá charakteru věci.

Ale to jsou jen pocity a drobnosti. Kvůli tomu nereaguji. Chtěl jsem hlavně říct, že celé vaše počínání je mi velmi sympatické. Napohled velmi kvalitní práce a zvláště mne těší to nadšení, které ze všeho sálá. Ať se dílo podaří a spokojenost zavládne jak u špiónů, tak tvůrců...;)





Ahoj kiReGPS :)

Velmi děkujeme za příspěvky a vyjádření sympatií :) Takovéto příspěvky nás vždy velmi potěší a jsme z nich opravdu nadšení :)

Užitečné jsou všechny postřehy. :)
Všechny příspěvky si zapisujeme. Budeme je procházet a vyhodnocovat a ty nejlepší do hry zapracujeme :)

Pokud byste se chtěl připojit do týmu betatesterů a chtěl ovlivnit více, tak stačí říci a rádi Vás do týmu zařadíme :)

HQ GeoSpy
  • 0

#135 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 19:37

Aktuální stav betatesterů špionů a zájemců o 30 dnů PROfesionálního členství na GeoSpy.org.
Zbývajících 30 dnů PRO: 72

Celkem:
37 betatesterů

z toho:
2 špionky
35 špionů


Děkujeme velmi za váš zájem :) Z vašeho zájmu máme obrovskou radost :)

Jsme rádi, že můžeme získat názory od vás všech.
Budeme mít možnost hru zpracovat co nejzajímavěji. :-)

Pokud přibudou další zájemci na betatestování, budeme jen rádi :-)

Dan
HQ GeoSpy
  • 0

#136 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 19:56

Jenom technická, prvních 100 zájemců dostane 30-ti denní PRO zdarma, celkem je 37 betatesterů a zbývá 72 volných PRO členství... takže to že jsem se přihlásil jako betatester ještě neznamená, že mám 30-ti denní PRO členství na zkoušku? Nebo pro betatest budou mít všichni PRO členství a pro plnou verzi hry (po betatestu) jen ti, co vám napíšou přes formulář na geospy.org? V těch číslech vidím nějakou mysterku, tak bych jí rád přišel na kloub :D.
  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#137 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 20:04

Znamená to, že minimálně 9 betatesterů (37-(100-72)) nevyplnilo formulář pro 30-ti denní PRO zdarma. Odpovídá právě jeden z nich ;).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#138 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 20:14

krky napsal/a:
Jenom technická, prvních 100 zájemců dostane 30-ti denní PRO zdarma, celkem je 37 betatesterů a zbývá 72 volných PRO členství... takže to že jsem se přihlásil jako betatester ještě neznamená, že mám 30-ti denní PRO členství na zkoušku? Nebo pro betatest budou mít všichni PRO členství a pro plnou verzi hry (po betatestu) jen ti, co vám napíšou přes formulář na geospy.org?
V těch číslech vidím nějakou mysterku, tak bych jí rád přišel na kloub :D.


Ahoj Krky :) :)

1) Betatesteři a uživatelé, kteří chtějí 30 dnů PRO jsou dvě oddělené skupiny, které evidujeme.

Máme zájemce z např. z Ameriky a z Číny a Ti s námi na betatestování spolupracovat nebudou :D.
Oddělení těchto dvou skupin je z důvodu, že ne každý betatester má zájem o člentví PRO.

Ten, kdo si na stránce geospy.org řekne o 30 dnů, ten je dostane :) Zbývá ještě 72 volných 30 denních PRO :)
Ten, kdo si řekne o betatesting je betatester.

Určitě také není problém nás, požádat o 30 denní PRO zde na fóru.
Nicméně k tomu už potřebujeme znát email, abychom mohli po spuštění GeoSpy ověřit, že jsi ten, kdo o PRO žádal.

2) Každý špion, který se zaregistruje do GeoSpy (až to bude vystaveno na betatest, ale potom i na ostrý provoz) bude mít možnost využít "startovací" profesionální členství v délce 15 dnů.
Po registraci Ti přijde e-mail, který Ti tuto možnost nabídne. A Ty ji kliknutím na odkaz v mailu buď přijmeš, nebo ne :)
Mohou se totiž vyskytnout špioni, kteří nebudou chtít PRO členství :)
Je to také pro to, aby špioni nekupovali "zajíce v pytli" A měli dost času se rozhodnout, zda PRO chtějí být, či ne.

Uživatele, kteří nám pomáhají chceme také nějak odměňovat, ale neradi bychom tím ovlivnili výsledky hodnocení betatesterů.

3) Takže pokud si řekneš o 30 dnů - viz body 1), 2). Máš je mít :)
Po registraci do GeoSpy Ti pak dojde mail s nabídkou dalších 15 dní (startovací PRO). Celkem tedy 30 + 15 = 45 PRO. Až bude hra vystavena na ostro :)

4) Nikdo nebude nucen hrát za PRO.


Je to na každém. Nabídka zde je :) Stačí si ji jen vzít :) Klidně do toho Krky :)

HQ GeoSpy
  • 0

#139 danecek

danecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 20:16

Nekra napsal/a:
Znamená to, že minimálně 9 betatesterů (37-(100-72)) nevyplnilo formulář pro 30-ti denní PRO zdarma. Odpovídá právě jeden z nich ;).


Ahoj Nekro :)

Dbáme i na to, aby nebyl nikdo nucen hrát za PRO ;);)

HQ GeoSpy
  • 0

#140 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 20:25

JJ, to je super ;), ale ty výpočty mám snad dobře (píšu tam "minimálně").
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama