Přejít na obsah


Fotka

Mega event - Terezinske Hry 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 11:22

Osobně mne zklamala reakce M@xe, protože při jeho zkušenostech s GC jsem tohle nečekal. Jinak se ale trochu divím, proč chcete aspirovat s eventem limitovaným pro 200 soutěžících na ME. Mně to přijde divné, proč pojedu někam kde nemohu soutežit? Navíc těch diváků je potřeba více než soutěžících. Jel bych tam moc rád, ale hlavní lákadlo, tj. hlavní program má stop stav .... :o(
  • 0

#22 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 11:32

M@x napsal/a:
to k-lord: "Events should not be published within an already published event."


a zdroj, prosim.
  • 0

#23 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 12:37

Jedná se o citované stanovisko GS k pořádání eventů, zveřejněné na wiki.groundspeak.com.
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#24 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:02

M@x napsal/a:
Jedná se o citované stanovisko GS k pořádání eventů, zveřejněné na wiki.groundspeak.com.


Aha, takze nejake neoficialni pravidlo, ktere nekdo nekdy nekde rekl.
Nevim, jak ty, ale ja povazuji za stezejni pravidla ta, ktera jsou zverejnena primo na strankach groundpeaku. A tam je o teto veci jine pravidlo

For caching events with several elements, multiple event listings may be submitted if each element stands on its own merits as an event, and meets the listing guidelines.


Nevim, jak jsi na tom z AJ, ale je tam jasne receno, ze publikovani vice eventu je mozne, paklize kazdy event ma svou vlastni podstatu, resp. napln. To vsechny eventy ted v Terezine splnuji.
Takze priste, nez zase nekoho narknes z porusovani pravidel, tak si je poradne nacti cela. Nemluve o tom, ze o faktu, zda je kes podle pravidel nebo proti nim rozhoduje hlavne reviewer.
  • 0

#25 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:10

k-lord napsal/a:... zda je kes podle pravidel nebo proti nim rozhoduje hlavne reviewer.


Doporucuji se podivat na Wiki, kdo ze jsou nasi revieweri pod "civilnimi" nicky. ;)

http://wiki.geocachi...z/wiki/Reviewer

Jinak k eventum, me osobne skladba vice eventu nijak zvlast nepohorsuje, i kdyz tusim kam Max miri a kde je problem s pravidly, bohuzel mnohdy obycejnym kacerum neznamymi. Pri poradani Mega Moravia jsme se s tim nejednou potykali.

Co mi, ale take vadi je STOP stav na asi nejzasadnejsim eventu cele skladby.
  • 0

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:28

marram napsal/a:
...
Co mi, ale take vadi je STOP stav na asi nejzasadnejsim eventu cele skladby.

no právě - má-li to být megaevent, tak logicky nemůže mít stop-stav při méně než 500 přihlášených B)
  • 0

#27 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 10 duben 2013 - 13:37

ale ME má snad být GC48H2K a ne GC48F5X?
  • 0

#28 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:40

dr.vota napsal/a:

marram napsal/a:
...
Co mi, ale take vadi je STOP stav na asi nejzasadnejsim eventu cele skladby.

no právě - má-li to být megaevent, tak logicky nemůže mít stop-stav při méně než 500 přihlášených B)


No jo, jenže tady se bavíte jen o jednom z dílčích eventů - Z pokladem pevnosti Terezín, který na megaevent neaspiruje. Větší počet účastníků v téhle hře by se dal jen těžko v rámci jednoho dne ukočírovat, je to časově i organizačně hodně náročné. Bez STOP stavu by to fakt nešlo. Organizátoři mají zkušenosti z loňska, takže mají určitě dobrou představu jaký maximální počet účastníků přichází v úvahu, pokud by nebyl stop stav, tak by to byl pěkný chaos...
  • 0

#29 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:42

Stop stav na Za pokladem pevnosti Terezin je dany kapacitou. Jelikoz tymy jsou rozdeleny do turnusu po 12 tymech casove uz neni prostor dat prilezitost dalsim tymum. Jeden turnus zabere 2 hodiny akce v pevnosti a cca pak hodinu na pokladnici pri vynaseni pokladu takze jsme limitovani delkou dne. Po zkusenostech z minuleho roku, kdy soutezici prvniho turnusu museli cekat az do vecera na vyhlaseni (a padaly hlasy, ze cekani bylo opravdu dlouhe) jsme tento rok pripravili program aby se nikdo nenudil. Minuly rok se zucastnilo eventu cca 300lidi tento rok urcite bude ucast vice nez 400 a to uz neni daleko k tomu aby se nas seslo pri dobre konstalaci vice nez 500 kaceru.
  • 0

mikisi.png


#30 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:43

Na ME bude aspirovat http://coord.info/GC48H2K
  • 0

mikisi.png


#31 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 13:45

Raraku napsal/a:

dr.vota napsal/a:

marram napsal/a:
...
Co mi, ale take vadi je STOP stav na asi nejzasadnejsim eventu cele skladby.

no právě - má-li to být megaevent, tak logicky nemůže mít stop-stav při méně než 500 přihlášených B)


No jo, jenže tady se bavíte jen o jednom z dílčích eventů - Z pokladem pevnosti Terezín, který na megaevent neaspiruje. Větší počet účastníků v téhle hře by se dal jen těžko v rámci jednoho dne ukočírovat, je to časově i organizačně hodně náročné. Bez STOP stavu by to fakt nešlo. Organizátoři mají zkušenosti z loňska, takže mají určitě dobrou představu jaký maximální počet účastníků přichází v úvahu, pokud by nebyl stop stav, tak by to byl pěkný chaos...


To se da pochopit, ale je to skoda.

A co se tyce toho ME, tak ja vidim problem v tom, ze event, ktery na nej chce aspirovat je sam o sobe o nicem, ze si sve ucastniky ziskava tim, ze ma kolem sebe ty dalsi eventy, ktere jsou vpodstate vnorene do nej, coz se GS taky nelibi (osobni zkusenost). Co jsem pri Mega Moravii pochopil, tak u Megaeventu nejsou doprovodne eventy az takovy problem (i kdyz i nam s nima jeden z revieweru zatapel), ale u normalniho eventu uz jo.

Skoda, ze jste nezkusili ziskat "ikonku" dopredu. V republice je uz docela dost kaceru, kteri by mohli "zastresit" takovouto vec. Nam take pomohlo, ze nam s organizaci pomahali drivejsi organizatori ME.
  • 0

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:00

mikisi napsal/a:
Na ME bude aspirovat http://coord.info/GC48H2K

tam, co je jen 67 WA?
  • 0

#33 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:12

Paprikasi napsal/a:
ale ME má snad být GC48H2K a ne GC48F5X?


V tom případě si sypu popel na hlavu a omlouvám se M@Xovi, nejsou hry jako hry...
  • 0

#34 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 14:48

marram napsal/a:

k-lord napsal/a:... zda je kes podle pravidel nebo proti nim rozhoduje hlavne reviewer.


Doporucuji se podivat na Wiki, kdo ze jsou nasi revieweri pod "civilnimi" nicky. ;)

http://wiki.geocachi...z/wiki/Reviewer

Jinak k eventum, me osobne skladba vice eventu nijak zvlast nepohorsuje, i kdyz tusim kam Max miri a kde je problem s pravidly, bohuzel mnohdy obycejnym kacerum neznamymi. Pri poradani Mega Moravia jsme se s tim nejednou potykali.

Co mi, ale take vadi je STOP stav na asi nejzasadnejsim eventu cele skladby.


Ja samozrejme civilni nicky revieweru znam, a o to vic me zarazilo, ze vypichuje nejake interni pokyny, doporuceni, nebo co to je, s tim, co je oficialni pravidlo. Ja jsem reagoval na jeho tvrzeni, ze organizatori porusuji pravidla. Dle uverejnenych pravidel tomu tak neni. Je logicke, ze interni doporuceni reviewerum atd. zakladatele kesi a eventu znat nemohou. Navic, co ma clovek chapat pod spojenim "events within event". Jak si to vztahnout k tomu, ze "multiple event listings may be published".
Jinak, abych upresnil tvrzeni na ktere si reagoval "zda je kes podle pravidel nebo proti nim rozhoduje hlavne reviewer, ktery ji schvaluje." I revieweri se obcas mohou na pravidla divat odlisne.

edit: jinak se doufam bavime o nekolika normalnich eventech publikovanych v jednom meste. Nejake uvahy o megaeventu jsou predcasne a je uplne zbytecne v tuto dobu vztahovat pravidla na megaevent a doprovodne eventy. zadny megaevent neni (a davam malou sanci ze bude) a tudiz nejsou ani doprovodne eventy.
  • 0

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 17:27

Dnešní móda "řetězení eventů" se mi moc nelíbí. Já osobně dělám podobný event v Josefově (skoro stejné pevnosti, jako je Terezín :-) ) na celý víkend - jedná se o CITO, které má v programu jak prohlídku chodeb, společné posezení jak v pátek, tak v sobotu večer, přespání přímo v pevnosti, i hru v podzemkách... A přitom vše za jeden bod... Obecně mi občas přijde, že některé eventy jsou organizovány opravdu jen pro ten bod... A tahle aspirace na ME mi přijde taky jen jako snaha o to, jak natáhnout více lidí na event.
  • 0

#36 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 17:28

k-lord napsal/a:edit: jinak se doufam bavime o nekolika normalnich eventech publikovanych v jednom meste. Nejake uvahy o megaeventu jsou predcasne a je uplne zbytecne v tuto dobu vztahovat pravidla na megaevent a doprovodne eventy. zadny megaevent neni (a davam malou sanci ze bude) a tudiz nejsou ani doprovodne eventy.


Jenomze pak by byla situace v mnohem snazsi. ;)
  • 0

#37 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2013 - 22:40

Roman_Jaromer napsal/a:
Dnešní móda "řetězení eventů" se mi moc nelíbí.
Já osobně dělám podobný event v Josefově (skoro stejné pevnosti, jako je Terezín :-) ) na celý víkend - jedná se o CITO, které má v programu jak prohlídku chodeb, společné posezení jak v pátek, tak v sobotu večer, přespání přímo v pevnosti, i hru v podzemkách... A přitom vše za jeden bod... Obecně mi občas přijde, že některé eventy jsou organizovány opravdu jen pro ten bod...
A tahle aspirace na ME mi přijde taky jen jako snaha o to, jak natáhnout více lidí na event.


O tom tvém eventu jsem od kamarádů mnoho slyšel. Lonoi mi to nevyšlo, ale letos bych si na to snad vzal i dovolenoiu, aby mi toi vyšlo.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#38 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 20:52

Sprovoznili jsme k Terezinskym Hram webove stranky http://terezinskehry.cz/
  • 0

mikisi.png


#39 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2013 - 11:09

Terezinske Hry se blizi - temer vsechny eventy byly publikovany (predposledni vcera). Je moznost hlasit detske tymy do soutezni detske casti http://coord.info/GC48H2X. Bude jeste publikovany jeden event takze 25.5.2013 se muzete tesit v Terezine na bohaty kacersky program - 11 eventu (verime, ze jeden z nich dodatecne ziska ikonu MegaEventu). Dale v okruhu 2km od eventoveho centra je k odloveni cca 50 tradicnich kesi nemluve o ostatnich typech kesi.

Srdecne vsechny zveme na tento svatek Geocachingu v Terezine http://coord.info/GC48H2K

Dalsi informace ohledne eventu najdete na webu k Terezinskym hram http://terezinskehry.cz/
  • 0

mikisi.png


#40 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2013 - 21:27

Probehla publikace posledniho eventu Terezinskych her - Wherigo sifrovana Terezin 2013 - http://coord.info/GC4BNF1
  • 0

mikisi.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama