Přejít na obsah


Fotka

Prosba o radu s termooblečením


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 22:54

Ahoj vespolek, s GC toto sice vůbec nesouvisí, ale napadlo mě, že zrovna tady bude dost lidí, kteří s ním mají dost zkušeností - a kdo ví, třeba i kačeři využijí případných doporučení druhých. Konkrétně mi jde o tohle (bohužel v tom mám nulové zkušenosti): jakou doporučujete 2. vrstvu mezi termonátělník s dlouhým rukávem a slabší, ne příliš teplou, lyžařskou bundu (mat. Siberium, vodní sloupec/prodyšnost 5000/5000)? Mělo by to být určeno na sjezdové lyžování, kde příliš fyzické aktivity nevyvinu, tak abych zas nemrzla na lanovce apod. Takže spíš něco teplého zaměřila jsem se na fleecové mikiny (dle jednoho z prodejců bohatě postačí), ale té jedné vrstvy se trochu bojím - na druhou stranu ale zas nechci být jak "cibule". Předem děkuju za vaše doporučení, zkušenosti se značkami, materiály apod.
  • 0

#2 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 23:00

když to čtu, tak mě napadá něco ze 100% vlny, ale nevím, jestli ti nebude vyhovovat spíš něco "umělýho"
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#3 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 23:05

jo, to kdybych věděla - sice teď frčí Merino vlna, ale netuším, zda té slibované kvalitě odpovídá cena - jsem ochotna do toho vrazit tak max. 1000 - 1500.. A nevím, zda opravdu něco ze 100% vlny existuje, anebo to je jen lákadlo prodejců/výrobců..
  • 0

#4 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 23:11

to nevím, vycházím ze zkušeností lidí, co ji používali jako oblečení (odvádí vlhkost, tepelně izoluje, ...) ... skus zapátrat na netu
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#5 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 23:29

to jsem zkoušela, a to hoodně dlouho :-D, jen mě zajímaly ostré zkušenosti druhých oproti tomu, co na netu slibují prodejci - a to nemluvím o tom, že se u konkrétního výrobku krom zmínky "výborné termoizolační vlastnosti" nic víc nedozvím. Prostě bych byla vděčna za hlášky typu "jo, u tohodle prádla nekecaj, fakt to hřeje". Odvod vlhkosti je taky fajn, ale jak říkám, není to na běžky, ale na lyže..
  • 0

#6 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 0:06

Zaslechnuto u zkušenějších, pokud Merino, tak ideálně dvouvrstvé. Slyšel jsem několik lidí, že je vlna kouše.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#7 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 0:29

Zkus nějaký svetr nebo mikinu.
  • 0

#8 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 6:44

dobrá zkušenost s klimatexem, občas mají akce na větší slevy, chce to sledovat, http://www.klimatex....tel-saphir.html
  • 0

#9 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 7:01

Pouzivam triko s dlouhym rukavem Sensor (vlnene, nebo prevazne vlnene) a Devold (merino). S obojim naprosta spokojenost. Zena ma obdobne triko (merino) a trochu skuhra, ze ji kouse, ale nosi ho i tak.
  • 0

#10 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 7:15

Moje zkušenost - svýho času jsem taky naletěl na termoprádlo, funkční oblečení, protože to údajně mělo dělat divy. A jako horolezec jsem chtěl mít něco, co není moc těžký a funguje. Přesto, po mnohaletým pokoušení, jsem vyhodnotil, že nejlépe funguje bavlněné tričko a pletený teplý svetr. A na to nějaký windstopper nebo v posledních letech oblíbený softshell. Možná to nefungovalo proto, že při velké aktivitě se víc potím a za chvíli bylo funkční prádlo mokré až na kůži, studilo a často nelibě vonělo, ač podle výrobců mělo dělat pravý opak. Ne že by bavlněné tričko nebylo mokré, ale mokré alespoň hřeje a nesmrdí. A svetr teplo udrží, navíc je maximálně prodyšný.
  • 0

#11 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 7:29

Medomys: zkousel jsem oboje a propocena bavlna me uplne nepresvedcila, vlna byla naproti tomu celkem snesitelna. Ale uznavam, ze to kazdy muze vnimat jinak. Jinak jsem zkousel i moiru, ale neshledal jsme na ni nic, co by pro ni mluvilo.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 7:36

OT: To čekáte ještě teď sníh?
  • 0

#13 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:04

Jako ženská to můžu zhodnotit takto (chlapům se tohle opravdu špatně odhaduje, nic ve zlém :) ). Tzv. druhou vrstvu mám ve dvou kategoriích. Na teplo (0°C a víc) a na zimu (0°C a míň až třeba do -15°C). Na teplo stačí klasická lehčí druhá vrstva. Jezdívala jsem dlouho v Moiře, ale mají blbý střihy, tak jsem si na vyzkoušení koupila něco v Hervisu a překvapivě to funguje. Jinak nedám dopustit na Craft, ať jsou to lyže nebo cyklo.
No a na tu zimu mám sametovo plyšovou chlupatou "mikinu" Lowe Alpine, která se mi dlouho válela doma a přišlo mi divný v tom lyžovat, ale je super.
Např. http://www.rockpoint...-lady-4567.html
  • 0

#14 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 9:11

používam výhradne Northland a mám len dobré skúsenosti. Ide aj o to, ako to skombinuješ a či na to máš. Kvalita nie je lacná ale oplatí sa.
  • 0

#15 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 13:39

Já osobně jsem dlouhá léta fungoval s Moirou - taky proto, že u nás nic jiného nebylo k sehnání. Jakmile se trh více zasytil, začal jsem zkoušet i další značky. A výsledkem je, že bych Ti s čistým svědomím doporučil Canard (http://goo.gl/Vbhnf). Perfektní oblečení, příjemný materiál a přesně padnoucí střihy. OT: Z toho, co mi prošlo rukama na 1. vrstvu bych doporučil: a. Moiru (konkrétně materiál Imarion - nic jiného); b. Canard; c. Crivit (z LIDLu - ano, skutečně funguje a je to pohodlné). Ne nutně v tomhle pořadí.
  • 0

#16 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2013 - 14:08

btw. a co vyzkoušet nějakou kombinaci vesta + lehčí mikina má zkušenost je ta že nátělník z moiry, na to dlouhy rukáv (senzor, moira) a na to vesta a bunda pokud je moc chladno mikina (rolák) vím že když je mi horko mužu si rozepnout bundu, případně mít zapnutou jen krycí légu (a rozepnutý zip) a když fouká tak neprochladnu neb mne ještě chrání vesta..
  • 0

#17 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2013 - 15:21

Díky všem za doporučení a zkušenosti. Nejspíše dám na Bubo - střední vrstvy mít pořízené dvě různé (a mít na sobě jen jednu z nich dle počasí). Po prolítnutí internetu a téhle diskuze už ale pár závěrů mám: - Sice se potím málo, ale Merino vlnu radši brát nebudu, obzvlášť coby první vrstvu(kouše prý při zpocení), a na kousací věci jsem celkem cíťa. :-D - Odkaz od MUSOVI na fleecku Klimatex jsem měla vyhlídnutej taky, ale nejen tady je potíž se sehnáním správné velikosti (v akcích). - Každopádně nejvíc lidí je spokojeno s fleece mikinami (je v nich prý dost teplo, pohodlně) a jako značku nejméně preferují Moiru (převážně). - vesta má ovšem taky něco do sebe Jo, ještě se tu někdo ptal, jestli už není po zimě nebo tak něco... :-D tož odpověď: nechci to pořizování nechávat na poslední chvíli, většinou vyrážím na hory narychlo - a teď lze ještě využít zbytek jarních slev :)
  • 0

#18 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 1:04

Pootevřu tohle starší vlákno. A třeba se i přidá někdo další. Přece jenom praktické zkušenosti jsou v mnoha případech lepší, než recenze od výrobců.

 

Nyní používám jako první vrstvu SENSOR MERINO DF. Toto triko má výhodu v tom, že ho lze použít oboustraně. Z jedné strany hřeje více než z té druhé a opravdu je to znát. A jako druhou vrstvu HIGH POINT MOVE 2.0 SWEATSHIRT. S touto kombinací jsem naprosto spokojený. Rád uslyším i názory ostatních. S čím jste spokojeni a co by jste doporučili?

 

A i se hned zeptám. Máte někdo zkušenosti s prádlem SKINS?

 

K nakouknutí zde: http://www.skins.cz


  • 0

#19 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 17:00

Již několik let nosím od podzimu do jara vyzkoušenou sestavu: spodní tričko s dlouhým rukávem Moira, na něj triko Craft se zipem u krku a pak podle zimy tenkou flísku od Mammuta nebo vestu a navrch lehkou zimní bundu Rab. Takže ne doporučované 3 vrstvy, ale 4 a raději případně 1 sundám. Když je pod -10, tak si beru silnější flísku, při -20 i silnější triko (Warmpeace). Rab není moc známá značka, ale mají perfektně propracované střihy a spolu s Mammutem se dají ve výprodeji v outletu v Příšovicích koupit za lidské ceny. 

Výše v textech čtu kritiku na Moiru. To jsem překvapená. Mokrá záda mi, když sundám batoh, rychle uschnou přes všechny ty vrstvy.

Co bych ale ráda doporučila jsou zimní kalhoty na běžky Craft s klasickým střihem nohavic, žádné "na tělo". Mají lehkou podšívku, pas zčásti na gumu a s nohavicích jsou skryté návleky proti sněhu. Nosím je celou zimu.


  • 1

#20 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2016 - 19:59

Tak určitě je lepší nějakou tu vrstvu v případě nutnosti svléknout, než být v něčem v čem je člověku zima. Od Craftu nějaké věci také mám a nestěžuji si. o Rabu jsem už slyšel, ale žádné zkušenosti s touto značkou nemám, třeba někdy vyzkouším.

 

Co se týče cen, máš pravdu. některé tyhle věci jsou opravdu hodně drahé, nicméně si dovolím tvdit, že se vyplatí. Mám jako vrchní vrstvu HIGH POINT PROTECTOR 3.0 JACKET. Hodně dlouho jsem se zdráhal utratit za ní peníze, ale nakonec jsem neodolal a koupil jí. Dnes můžu říci, že to byly dobře investované peníze. Ta bunda má jen jednu nevýhodu. Jakmile v ní člověk vstoupí třeba do místnosti, musí jí téměř okamžitě sundat. Jinak v ní po chvilce plave. :D 

 

K té kritice na Moiru. Ona je to a není kritika. Skutečnost je, že dost lidí první vrstva od Moiry kouše. Ale některé ne. Zkrátka s tím se nedá nic dělat, každý nesnese na holém těle jakýkoliv materiál.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama