Přejít na obsah


Fotka

Geodovolená 2013


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
110 odpovědí na toto téma

#61 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 21:45

kromanonec napsal/a:
Tak, jelikož mě trošku zaujaly rozporuplné reakce na minulý ročník, tak by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti funguje.


Doporučuji se podívat na zmíněný web, zjistit si podrobnosti a pak diskutovat. Velkou část odpovědí na tvé otázky tam najdeš.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#62 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 21:52

weri napsal/a:

kromanonec napsal/a:
Tak, jelikož mě trošku zaujaly rozporuplné reakce na minulý ročník, tak by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti funguje.


Doporučuji se podívat na zmíněný web, zjistit si podrobnosti a pak diskutovat. Velkou část odpovědí na tvé otázky tam najdeš.


No moc tam toho tedy za odpovědi není. Je to silně obecné, chce to trošku více specifikovat, viz mé otázky. Dobře, je tam, že je tam průvodce a pojištění CK proti úpadku. Dle komentářů vyše mi to s tím průvodcem moc tedy nepřilo, že by tam nějaký byl, proto se na to ptám.
  • 0

#63 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 22:08

kromanonec napsal/a:
Tak, jelikož mě trošku zaujaly rozporuplné reakce na minulý ročník, tak by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti funguje. Prosila bych odpověď přímo od někoho kompetentního, tedy asi YasminHayatt, nebo pokud se na tom podílí ještě někdo další, tak klidně i od něj.
Zajímá mne:
- kdo ve skutečnosti tento zájezd organizuje (firma)
- co všechno je zahrnuto v ceně (doprava, průvodce, ubytování, atd.)
- je zájezd pojištěn proti stornu, je vůbec CK pojištěna proti úpadku
- jak vypadá organizace (je vytvořen itinerář se seznamem památek na které se půjde a budou i s výkladem, nebo to funguje skutečně jen tak, že někam do města zajede autobus a pak je večer odvoz na hotel a po památkách se vůbec nechodí a žádný výklad prostě není a co si doma o daném místě nepřipravím, tak to mi na místě prostě nikdo nepoví)
- kdo je přítomen ze zástupců CK na takovéto akci (já francouzsky neumím a ani se to rozhodně učit nehodlám a dle předešlých zkušeností, ve Francii s anj moc nepochodím)

Zatím mě nic dalšího nenapadlo. Díky za odpovědi.


:) urcite ale bylo zajimave a zabavne, kdyz se cela skupina kaceru rozhodla jit na tu stejnou kes, sledovat jak se vlastne prekladaj ty francouzske hinty :) ... no moc nam to neslo, ale o to vetsi pak byla ta sranda kdyz se nam to nakonec popdarilo :) ... je ale pravdou. ze v provensal jsem se bezne aj domluvil a v monacu uplne bez problemu :)
  • 0

#64 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 22:15

kromanonec

- nejsem sice kompetentní k odpovědím - tak jen můj postřeh - kačer průvodce nepotřebuje, kačer má navigaci. ;) Já se s holkama (byly jsme tři) vždy trhla a brouzdaly jsme po památkách podle kešek, které jsme měly připravené a ani jednou jsme se neztratily. A to jsem z toho měla velký vítr.
Výklad jsem taky nepotřebovala, základ jsme se od Yasmin dozvěděli a v době internetu si lze zjistit o památkách cokoli.
Prostě - my jsme loni vyrazili celý zájezd na kešky a v tom duchu se to celé neslo.
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#65 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 22:31

Alf Gang napsal/a:

kromanonec

........
Prostě - my jsme loni vyrazili celý zájezd na kešky a v tom duchu se to celé neslo.


Neboj, já se ve světě neztratím, na dovolenou do zahraničí jsem už párkrát jela sama a celé si to taky zorganizovala. To mě problém vůbec nedělá. Já jen nechápu, jak je to celé provedené. Co se tedy platí a co od toho člověk může čekat? Jak mám vědět kam se půjde, co si mám dohledat a očem a proč bych to vlastně měla dělat, když od toho je to přeci přes cestovku? To potom tu cestovku nepotřebuji, na to aby mě tam jen někdo odvezl a zase přivezl a zajistil ubytování, to zmáknu sama. Navíc, já už nějakou dovču organizuju pro sebe a rodinu a ráda si klidně tento luxus, toho, že to nemusím zařizovat a skládat já, taky někdy dopřeju.
  • 0

#66 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2013 - 22:59

kromanonec - pokud to vezmu podle sebe - jela jsem do zahraničí poprvé (já vím, je to ostuda, ale je to tak...), měla jsem díky téhle nabídce zaplacenou cestu, jídlo, ubytování, nějaké to pojištění cestovky... vše je popsané na tom webu. Jediné co jsem si dělala navíc bylo zdravotní připojištění. Postahovala jsem si kešky podle seznamu míst, kam se pojede, sbalila jsem kufr, vzala si kapesné a víc jsem neřešila. Dostavila jsem se na místo, sedla do busu a hurá na cesty. Jela jsem s prima partou stejně postižených, chodili jsme si každý kam kdo měl chuť a náladu, v Mentonu jsme třeba vyrazili na noční lov s náhodně sestavenou partou a parádně jsme si to užili. V podstatě bez žádného velkého a složitého plánování. Směr cesty byl stanovený dopředu, neřešila jsem, jestli uvidím to či ono, prostě jsem to nechala plynout a kam nás kde nohy zanesly, tam jsme byli.
Celý ten zájezd na mně působil takovou domáckou atmosférou, ač jsem většinu lidí neznala, ten společný zájem byl znát a atmosféra fakt skvělá.
Katku jsem od počátku nepovažovala za klasickou průvodkyni, ona sama to ani neavizovala, že by jí byla.
Prostě měla nápad, ujala se organizace a jelo se. Ne každý by na to měl nervy dát takový výlet dohromady.

Jak máš vědět, kam se půjde? Ke každému zájezdu má Katka poměrně dlouhý plán, kudy kde co. Což samozřejmě neznamená, že nemůže dojít k nějaké změně, ale zase to není změna nějak zásadní, aby nešla rozdýchat. Mně třeba trochu mrzelo, že jsme nestihli parfumerku v Grasse a jelo se na ostrov Sv. Margarita (po vzájemné domluvě v busu), ale následně toho nelituju tak moc, protože ostrov byl úžasný.

Co si o místech dohledáš je čistě na tobě a proč bys to měla dělat, když od toho je cestovka? Z mého pohledu - tohle prostě nebyl klasický zájezd přes cestovku. Tak jsem to brala a proto mně nic z toho, na co se tu žehrá nerozhodilo.
Ano, nemuselo to být přes cestovku - někdo mohl sehnat autobus, nacpat ho kačerama, vybrat si od každého peníze a mohlo se jet. Bez cestovky. Otázka je, jestli by to takhle někdo dokázal zorganizovat a jestli by se tolik lidí sešlo. Třeba ano, nevím. Stejně tak nikdo nikomu nebrání, aby sebral auto, pár kamarádů a vyrazili kam chtějí. Já měla lepší pocit, že je to pod záštitou cestovky, ale jinak prostě s tou volností.
Takže jak píšeš, že cestovku k tomu aby ti zařídila cestu a ubytování nepotřebuješ, tak já třeba ano, pro mně to takhle bylo lepší a proto jsem do toho šla. Nemusela jsem se o nic starat. A přitom jsem nemusela být vázaná na nějaký program cestovky, který by musel být do puntíku splněn.

Prostě - jedním slovem na závěr - bylo to FAJN.;)

P.S.: omlouvám se za délku příspěvku, jak chytím slinu, tak jedu...:D
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#67 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 4:29

Hmm, dal by se takový geozájezd pořádat i jako event?
  • 0

#68 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 5:44

shaman3 napsal/a:
Hmm, dal by se takový geozájezd pořádat i jako event?


Event tam vloni byl GC3V8MH Rendez-vous devant le Palais des Papes...
  • 0

#69 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 6:08

Pupkovi napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Hmm, dal by se takový geozájezd pořádat i jako event?


Event tam vloni byl GC3V8MH Rendez-vous devant le Palais des Papes...


Než tu vznikne flame ohledně eventu, tak je třeba si uvědomit, že zájezd se jako event nedá uspořádat. Tento event vznikl z iniciativy účastníků (mě a Kačky) a Yasmin s ním neměla nic společného, pouze se s ní konzultoval čas, kdy budeme v Avignonu, aby se to stíhalo.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#70 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 8:56

Proč se nedá zájezd pořádat jako event? Vžtyť tenhle event je také takový cestovní: GC3220Z.
  • 0

#71 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 10:00

Protože pravidla, což ty ovšem dobře víš, jen zapaluješ pod flejmem a navíc si přihřejváš želízka, abys poškodil kluky od Žáby. Dost odpudivé.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#72 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 10:05

Jak se tu objevil šaman, celé téma se zhroutí do nechutností a naprosto zamete s původní myšlenkou. Než se to stane, doporučuji autorovi tématu vlákno zamknout.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#73 droping

droping

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 10:13

kromanonec napsal/a:
Neboj, já se ve světě neztratím, na dovolenou do zahraničí jsem už párkrát jela sama a celé si to taky zorganizovala. To mě problém vůbec nedělá. Já jen nechápu, jak je to celé provedené. Co se tedy platí a co od toho člověk může čekat? Jak mám vědět kam se půjde, co si mám dohledat a očem a proč bych to vlastně měla dělat, když od toho je to přeci přes cestovku? To potom tu cestovku nepotřebuji, na to aby mě tam jen někdo odvezl a zase přivezl a zajistil ubytování, to zmáknu sama. Navíc, já už nějakou dovču organizuju pro sebe a rodinu a ráda si klidně tento luxus, toho, že to nemusím zařizovat a skládat já, taky někdy dopřeju.


Zadny dany program nebyl. Mela jsi jen tu vyhodu, ze jsi nemusela resit, kde zaparkujes auto, zatimco budes litat po meste, vedela si, ze te tam dovezou a v urcitou dobu zase vyzvednou. Hotel byl naprosto dostacujici a ranni snidane bajecne.
Hlavni vyhodu tohoto zajezd vidim v tom, ze jedes s lidma, kteri sdili stejny zajem jako ty a to jsou kese. Uprimne, pokud chcete opravdu poznavaci zajezd s prochazkami po pamatkach s vykladem pruvodcu, najdete si jiny zajezd.
Tenhle je pro lidi, kteri se nechteji o nic starat, jen si proste zakesovat s partou stejnych blaznu.

Za me, ja jsem velky cestovatel, byla jsem uz leckde a zazila jsem na zajezdech mnohem horsi kiksy. Konflikty podle me prameni z toho, ze nekteri mozna cekali neco jineho a uprimne vidim velky problem v pribrani mudlu do zajezdu, ti se asi s timhle programem nesmiri. Ja ale vzpominam rada a lituju, ze muj letosni nabity program mi neumozni jet na nektery z dalsich zajezdu.
  • 0

#74 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 9:34

Tak vidím, že asi jednotnou a jasnou odpověď tady člověk fakt nedostane. To mi stačí k tomu, abych se rozhodla jestli to risknout nebo ne. Díky.
  • 0

#75 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 9:48

kromanonec napsal/a:
Tak vidím, že asi jednotnou a jasnou odpověď tady člověk fakt nedostane.
To mi stačí k tomu, abych se rozhodla jestli to risknout nebo ne. Díky.


Kdo hledá, najde... ale chce to hledat :)

kromanonec napsal/a:
- kdo ve skutečnosti tento zájezd organizuje (firma)

Minulý rok to byla CK Miko, jak to bude letos, těžko říci.

kromanonec napsal/a:
- co všechno je zahrnuto v ceně (doprava, průvodce, ubytování, atd.)

Dopravu, ubytování, průvodce nikdo nepotřebuje, jedeme přece na keše :)

kromanonec napsal/a:
- je zájezd pojištěn proti stornu, je vůbec CK pojištěna proti úpadku

To je snad dáno ze zákona, ne. Všechny CK musí být pojištěny.

kromanonec napsal/a:
- jak vypadá organizace (je vytvořen itinerář se seznamem památek na které se půjde a budou i s výkladem, nebo to funguje skutečně jen tak, že někam do města zajede autobus a pak je večer odvoz na hotel a po památkách se vůbec nechodí a žádný výklad prostě není a co si doma o daném místě nepřipravím, tak to mi na místě prostě nikdo nepoví)

Dostaneš seznam míst a přibližných časů, kde se budeme pohybovat. Ráno tě bus někde vyplivne a pak někde nabere. Program je na tobě. Na začátku jsou nějaké ty informace, co ve městě nevynechat, ale program není pevně daný.

kromanonec napsal/a:
- kdo je přítomen ze zástupců CK na takovéto akci (já francouzsky neumím a ani se to rozhodně učit nehodlám a dle předešlých zkušeností, ve Francii s anj moc nepochodím)

Yasmin zde funguje na domlouvání všeho možného, hlavně tedy ubytování.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#76 YasminHayatt

YasminHayatt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 11:58

Mám těžká zánět spojivek, nevidím na vás, jen mžourám. Dočítat budu, až budu schopná, ale jak vidím (pokud se tomu tak dá říkat), vyjádřilo se tu dost lidí, kteří loni byli a těm dík, ať už napsali cokoliv.
  • 0

Yasmin.Hayatt + Surikata_13 + Draculaura*  :) a náš Pučmeloun na čtyřech kolech


#77 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 12:37

Pokud někdo čeká plně organizovaný zájezd, tak této nabídce by se měl vyhnout.
Jestli vám stačí že za vás někdo zařídí dopravu, ubytování a vyřeší případné problémy na místě, tak se můžete klidně zúčastnit.
Co se týče Katky, protože jsem ji nebral jako průvodce ale jen jako kačerku která to vše domlouvala, tak jsem nehlídal její vystupování a pokud se s někým pohádala, považoval jsem to čistě za její věc, i když to bylo na veřejnosti. Stejně tak se tam mohl pohádat kdokoliv jiný.
Pokud bychom neměli se ženou teď jiné "starosti" tak bychom určitě jeli zase.

vlákno k minulému zájezdu
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0


Co se týče množství negativních příspěvků na téma. To dá přece rozum, spokojení poděkují a neřeší, ti nespokojení mají potřebu něco řešit a proto jsou víc vidět.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#78 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2013 - 13:55

Citecka napsal/a:
Protože pravidla, což ty ovšem dobře víš, jen zapaluješ pod flejmem a navíc si přihřejváš želízka, abys poškodil kluky od Žáby. Dost odpudivé.

GS neni Buh a nemusi se mu rikat vse. Kdyz jde udelat event s cestujici zabou, tak musi jit udelat i s cestujicim autobusem.
  • 0

#79 YasminHayatt

YasminHayatt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 14:45

shaman3 napsal/a:
Proč se nedá zájezd pořádat jako event? Vžtyť tenhle event je také takový cestovní: GC3220Z.

Zájezd jako event pořádat nelze. Ptala jsem se na to již lovi revírníků a tímto to považuji za uzavřené téma :-)
Budu však ráda, pokud Mudlokačka s Werim zopakují loňský nápad s eventem, který jsme měli v Avignonu a uspořádají podobnou akci třeba v Saint-Malo :-)
  • 0

Yasmin.Hayatt + Surikata_13 + Draculaura*  :) a náš Pučmeloun na čtyřech kolech


#80 YasminHayatt

YasminHayatt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2013 - 14:54

kromanonec napsal/a:
Tak vidím, že asi jednotnou a jasnou odpověď tady člověk fakt nedostane.
To mi stačí k tomu, abych se rozhodla jestli to risknout nebo ne. Díky.

Ahoj, dlouho jsem se neozvala, to je fakt, ale na mou omluvu jen toliko, měla jsem fakt těžký a vleklý zánět spojivek.
Takže: cestovní kancelář jsem nikdy neměla ani nemám a nemá jí ani nikdo z mých příbuzných nebo kamarádů. Nehledej za tím nic složitého. Prostě jsem měla nápad, udělala si cestovní itinerář (cestovní ruch jsem vystudovala, licenci mám), oslovila jsem ck a nechala si udělat cenovou nabídku a oslovila lidi. V určený datum a čas se nastoupilo do autobusu a jelo se.
Co z toho mám já? Vzhledem k tomu, že mám dceru s částečným poškozením mozku a jsem tudíž kvůli péči o ní v domácnosti, byla jsem a jsem ráda, když si můžu odpočinout a někam na pár dnů vypadnout.
Zájezd je poskytnut na základě cestovní smlouvy s pojištěnou ck. Bez zákonného pojištění bych do toho nešla a třeba ke stornu mohu říci toliko: i to jsem v loňském roce ve třech případech řešila a vše proběhlo v naprostém klidu i když to bylo opravdu těsně před odjezdem, vracela jsem 100% zaplacené částky. :-)
  • 0

Yasmin.Hayatt + Surikata_13 + Draculaura*  :) a náš Pučmeloun na čtyřech kolech





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama