Přejít na obsah


Fotka

Čísla družic a SBAS pro GLONASS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Greenhornik

Greenhornik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2013 - 12:10

Chtěl bych se zeptat na NMEA čísla družic? Vím, že 01 až 32 je GPS NAVSTAR, 33, 37, 39 je EGNOS a 68-92 GLONASS, ale už se mi podařilo chytit 40 a 41 Nevíte co je to za družice? Zároveň u GLONASSu už se mi zobrazuje DGPS na bázi SBAS. To funguje jak, na bázi EGNOS, nebo jinak a odkdy? Prosím o odkazy na zdroje.
  • 0

#2 spgis.eu

spgis.eu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 13:51

Počúvaj, to si kde bol? Lebo NMEA 40 a 41 sú satelity GAGAN = indický EGNOS :D (http://sxbluegps.com...sbas-made-easy/)
  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 14:29

Jeden ze satelitů GAGANu (PRN 127) se dá běžně chytit i v ČR, druhý ne. edit: Aha sorry, zdá se že i druhý, mel jsem spatne nastaveny Trimble Planning.
Diferenční korekce pro GLONASS mě překvapují, nevím, že by je něco vysílalo. EGNOS určitě ne, tak leda, že by ten Gagan. Zkusím ověřit.
  • 0

#4 Greenhornik

Greenhornik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 19:03

Bylo to normálně v ČR, jel jsem vlakem z Brna do Českých Budějovic. O tom GAGANu už jsem taky slyšel...Spíš mě překvapila ta diferenciální korekce u GLONASSu.
  • 0

#5 spgis.eu

spgis.eu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 7:54

No, ale dúfam že to korekcie z toho GAGANu nepoužíva. Teda, myslím u nás. Lebo tieto systémy (SBAS) "na kraji svojej pôsobnosti" už nie sú také presné/spresňujúce. A teda, ak to chytalo a používalo signál z GAGANu tak to mohlo polohu skôr znepresniť ako spresniť :-(
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 10:54

Tohle je PRN maska, co se mi povedla chytit z PRN128... žádný GLONASS, takže záhada zůstává nevyřešena :-) Jaký máš Greenhorniku přijímač, etrex nebo něco negarminího? Co se týče použití korekcí mimo "Service area" systému, tak to u turistických gpsek asi dost záleží na výrobci. Skoro bych i věřil, že se s tím Garmin moc nepatlal, zvlášť když to donedávna nebylo vůbec potřeba.
  • 0

#7 Greenhornik

Greenhornik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 19:48

Tohle (SBAS GLONASSU) jsem pozoroval na Garminu Etrex 30, podle mě to asi bude chybka, prostě to blbě ukazuje. Ten GAGAN tam ale fakt byl a to několikrát, je fakt otázka, jestli to ty korekce používá.... Jinak sem tam pracuju s Topcon Hiper Pro, Trimble GeoXH a tam jsem to nikdy neviděl, ale taky hlavně u takových mašinek SBAS moc nepoužívám :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama