Přejít na obsah


Fotka

Checker - klikatko na overeni souradnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
269 odpovědí na toto téma

#241 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 13:14

Teď jsem se na to sdíval u své ještě nepuštěné kešky.

Mám tam "certitude" a ten atribut přidat nejde!

Podle mne záleží, kdy si začal kešku tvořit. Na mé nové keši GC8TBJ0 ze září 2020 je možno přímo použít ověřovátko, které přidává geocaching.com a rovnou se ikonka projeví v atributech. Zkoušel jsem přidat ikonku na starší keše (jaro 2020) a tam to nelze vybrat, protože je tam jen 15 ikonek a tato ne.


  • 1

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#242 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 14:21

Podle mne záleží, kdy si začal kešku tvořit. Na mé nové keši GC8TBJ0 ze září 2020 je možno přímo použít ověřovátko, které přidává geocaching.com a rovnou se ikonka projeví v atributech. Zkoušel jsem přidat ikonku na starší keše (jaro 2020) a tam to nelze vybrat, protože je tam jen 15 ikonek a tato ne.

Jenže ty tam máš kontrolu souřadnic!

To já tam ale nechci, já tam mám certitude viz. https://coord.info/GC8DRAX a chtěl bych přidat jen ten atribut.

A ten klasicky přidat nejde, jjde tam jen zatrhnout a tím se přidá i ta kontrola. Takže bych ji tam měl 2x.


  • 0

#243 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 19:57

Jenže ty tam máš kontrolu souřadnic!

To já tam ale nechci, já tam mám certitude viz. https://coord.info/GC8DRAX a chtěl bych přidat jen ten atribut.

A ten klasicky přidat nejde, jjde tam jen zatrhnout a tím se přidá i ta kontrola. Takže bych ji tam měl 2x.

Umíš číst ? Ten atribut říká, že je použit interní ověřovač Groundspeaku. Pokud ti to není jasné, přečti si tu větu znovu !


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#244 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 17:10

Pokud by chtěl někdo na vlastní nebezpečí vyzkoušet nejnovější verzi, než ji dám na "ararat"

 

** 3.00.0 (2021/02/xx) **
  * přidána podpora GZ Checker (https://infin.ity.me.uk/GZInput.php) - ale ten web je dělaný v MS FrontPage a moc nejde
  * přidána podpora geotjek.org
  * přidána podpora puzzle-checker.com (GC80HFF, GC8X0WQ, ...) se vším všudy (ověření správnosti, zkopírování poznámky)
  * gccounter.de i gccounter.com jsou definitivně po smrti
  * přidána podpora ověření na geocaching.com (přes GC.Live) - díky gordovi!
  * přidána podpora gccc.eu
  * přidána podpora gocaching.de
  * přidána možnost zavolat ggp/gge po ověření
  * aktualizace AutoHotkey na 1.1.33.02
  * přidána podpora LittleDebugHelper (http://ggplg.valicek...gin/DebugHelper)
 

https://geocaching.m...ecker-3.0.0.gip


  • 3

#245 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2021 - 21:11

pokud by měl někdo problém s vybráním keší, které mají nenulovou souřadnici finále a zároveň atribut ověřovátka, tak stačí použít následující SQL dotaz (třeba ve Smart Filtru). Vygenerovaný odkaz směřuje rovnou k ověřovátku (kotva ctl00_ContentBody_uxCacheChecker). A už se těším na funkční Checker s implementací oficiálního ověřovátka....

SELECT g.id,
       g.name,
       w.prefixid,
       w.x,-- https://www.geocaching.com/geocache/GC8NQ5R
       w.y,
       'N ' || substr('00' || CAST (w.x AS INT), -2, 2) || '° ' || substr('00' || CAST ( (w.x - CAST (w.x AS INT) ) * 60 AS INT), -2, 2) || '.' || substr('000' || CAST (round( (w.x - CAST (w.x AS INT) - CAST (CAST ( (w.x - CAST (w.x AS INT) ) * 60 AS INT) AS DOUBLE) / 60) * 60 * 1000, 0) AS INT), -3, 3) || ' E ' || substr('000' || CAST (w.y AS INT), -3, 3) || '° ' || substr('00' || CAST ( (w.y - CAST (w.y AS INT) ) * 60 AS INT), -2, 2) || '.' || substr('000' || CAST (round( (w.y - CAST (w.y AS INT) - CAST (CAST ( (w.y - CAST (w.y AS INT) ) * 60 AS INT) AS DOUBLE) / 60) * 60 * 1000, 0) AS INT), -3, 3) geocheck,
       'https://www.geocaching.com/geocache/' || w.id || '#ctl00_ContentBody_uxCacheChecker' url
  FROM geocache g
       JOIN
       (
           SELECT *
             FROM waypoint
            WHERE wpttype = 'Final Location' and x<>0 and y<>0
       )
       w ON w.id = g.id AND 
            dtfound = 0 AND 
            g.id IN (
                SELECT id
                  FROM geotag
                 WHERE ptrkat in (select key ptrkat from geotagcategory where value='attribute')
                       and ptrvalue in (select key ptrvalue from geotagvalue where value = 'hqsolutionchecker-yes')
            )
 ORDER BY w.id, w.prefixid

  • 1

#246 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2021 - 9:47

tarmara: na ty atributy bych moc nesázel. A programátorsky si myslím, že to mikrom udělal nejjednodušeji - když nenajde normální ověřovač, pustí tam přes API dotaz který zjistí, zde je ověření možné nebo ne. A pak se zeptá. Zo jsem zatím zkoušel, tak bez problémů funguje, jen je poznat menší časová prodleva.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#247 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2021 - 10:47

tarmara: na ty atributy bych moc nesázel. A programátorsky si myslím, že to mikrom udělal nejjednodušeji - když nenajde normální ověřovač, pustí tam přes API dotaz který zjistí, zde je ověření možné nebo ne. A pak se zeptá. Zo jsem zatím zkoušel, tak bez problémů funguje, jen je poznat menší časová prodleva.

Chapu z toho spravne informaci, ze v GG nepujde jednoduse vytahnout informaci, zda listing obsahuje oficialni overovatko? Atribut neni evidentne pridavan automaticky, ale jen pokud ho owner doklikne ve vyberu (coz je pochopitelne) a najisto jde tato informace zjistit jen z API? Slo by udelat skript, ktery by projel kesky a pri potvrzeni z API ze listing overovatko obsahuje by to zapsal napr. do tagu? Technicky to asi nebude problem, spis jak se bude tvarit/chovat API, kdy se ho na tuto informaci zacnu ptat nejak davkove (>1000kesi najednou) 


  • 1

#248 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2021 - 12:31

Jako uživatel narazis na limity počtu volání api za minutu.
A kdyby toho no jo moc, tak by Groundspeak mohl chtít upravit smlouvu. Pro škodiče připomínám, že každé volání API je adresné, takže je zbytečně se snažit o naschvály...
  • 1

#249 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2021 - 13:26

Urcite atribut na zacatku automaticky nedavali, ale mel jsem za to, ze atribut u nove vytvarenych kesi ted doplnuje automaticky, pokud je pozadavek na overeni.

Neni tomu tak?

 

No, a pokud je, tak zase musi vyresit automaticke odstraneni atributu, pokud uzivatel overovatko smaze. Uznavam, to je uz na ne prilis slozita uloha - pridavat nebo odebirat atribut podle stavu jednoho zaskrtavatka.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 25 únor 2021 - 13:26

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#250 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2021 - 14:50

Chapu z toho spravne informaci, ze v GG nepujde jednoduse vytahnout informaci, zda listing obsahuje oficialni overovatko? Atribut neni evidentne pridavan automaticky, ale jen pokud ho owner doklikne ve vyberu (coz je pochopitelne) a najisto jde tato informace zjistit jen z API? Slo by udelat skript, ktery by projel kesky a pri potvrzeni z API ze listing overovatko obsahuje by to zapsal napr. do tagu? Technicky to asi nebude problem, spis jak se bude tvarit/chovat API, kdy se ho na tuto informaci zacnu ptat nejak davkove (>1000kesi najednou) 

Pomocí těch API volání, o kterých už tu Gord psal asi před půl rokem, by to šlo zjistit. Což o to - ale k čemu ? Jasně, v terénu bych mohl kouknutím na miniaturky atributů poznat zda má cenu přecházet do webového zobrazení kvůli ověřovači.  Ale v praxi alespoň mně stačí informace o ověření kterou mám v poznámce u waypointu. Pokud tam mám datum starší než podezřelý údaj v listingu o možné změně, tak mi to stačí k posouzení že musím udělat kontrolu novou a případně přeluštit (přepočítat).


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#251 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2021 - 18:13

Ja si myslim, ze uplne staci, kdyz si po vylusteni mysterky klinku na ikonu overovatka a budto ji overit lze nebo nelze. Nemyslim si, ze bych dopredu potreboval vedet, zda overovatko u kesky je nebo neni.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#252 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 11:13

mám filtr na tag abandonedbuilding-yes - to jsem zatím používal pro nalezení keší s ověřením (ale kje pravda, že je to jen u nových, nebo prostě jen nějakých)

každopádně to gordovo ověření přes api imo funguje dobře a ničemu neškodí :)


  • 0

#253 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2021 - 15:43

GC1KEX0 ověření přes API zhavaruje, zajímavé


  • 0

#254 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2021 - 14:57

Všiml jsem si zajímavé skutečnosti. U multikeší GC oficielně nepodporuje webový ověřovač, na webu není vidět. Ale při ověření přes API (tedy naším Checkerem) se dají ověřit i multiny kde to owner povolil.


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#255 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2021 - 19:54

Zajimave zjisteni. Nikdy me nenapadlo zkusit overovat finalku u multin, kdyz nema samostane overovatko. Jak to ma uzivatel poznat? GS stale prekvapuje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#256 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2021 - 21:15

Akorát se mi to v listingu nové keše nepodařilo dosáhnout. Možná, kdybych změnil typ na Mystery a pak zpět - ale to se mi nechtělo protože by se smazaly waypointy. Taky jsem na to možná narazil u keše kde to byl relikt nějaké dřívější funkčnosti webu.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#257 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2021 - 8:06

Aha, takze asi puvodne mysterka s overovatkem se zmenila na multinu a to overovatko ji zustalo (i kdyz souradnice uz mohou byt uplne jinde). Tak jestli je to takto, tak me to u GS zase tak moc neprekvapuje. ;-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#258 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2021 - 11:27

Neustále na mne vyskakuje tahle chybová zpráva.

Je to nějaký problém u mne nebo u mikroma ?

Přiložené miniatury

  • Schránka 01.jpg

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#259 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2021 - 18:09

zajímavé. zkusím kouknout.. je to zase to hlídání načtení stránky.. možná je ahk v novější verzi nějakej moc chytrej a všiml si letitý chyby :)


  • 0

#260 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2021 - 18:40

@Arne1: opraveno (buď řádek 312 v Checker.ahk smaž, nebo zakomentuj, nebo ten sleep dej před řádek 310)

@gord: lze v Combine nejak eskejpovat pajpu? evidentně se moc nekamarádí s "||" v SQL od @tarmara


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka