Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
443 odpovědí na toto téma

#361 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 10:45

Tak to je skoda, asi maji obe verze mapy stejny FID. Pokud by mely rozdilny FID tak pak by mely fungovat v GPS obe zaraz.
  • 0

#362 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 17:10

Solim napsal/a:
Dnes jsem ziskal mapu TOPO Czech PRO 2013 Autorouting...

A kde je taková mapa k mání?
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#363 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 17:11

rekla bych, ze pres strejdu garmina nebo pockat, za ji nejaka dobra duse nekde nasdili :)
  • 0

#364 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 17:22

Já tedy nevím, co přesně je TOPO Czech PRO 2013 Autorouting, ale když se člověk přihlásí na http://odemkni.garmin.cz tak kromě mapy TOPO Czech PRO 2013 tam najde i mapu ATLAS Czech 2013 NT, která umí routovat po silnicích, takže v automobilovém profilu v navigaci se nastaví tato mapa a u té pak navigace umí routovat a počítat cestu po silnicích

Má jen jednu "drobnou" chybku - v nových navigacích (Oregon 650) se neukazuje její název, v mapách je prázdné políčko, ve starších navigacích (Oregon 550) se její jméno ukazuje správně. Viz přiložený obrázek

Přiložené miniatury

  • 650.gif

  • 0

#365 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 17:29

Tak si najdi, co to presne je :DOno totiz neni zrovn apohodlny, kdyz musis furt prepinat mezi profilama nebo mapama jak blbec ;)
  • 0

#366 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2013 - 17:55

ssva napsal/a:

Solim napsal/a:
Dnes jsem ziskal mapu TOPO Czech PRO 2013 Autorouting...

A kde je taková mapa k mání?


:D:D:D Jo to musis byt nespokojeny zakaznik a pak ti ji vyrobce map posle, aby z tebe udelal spokojeneho zakaznika. Musis se aktivne ozvat, ale ne jen na tomto foru.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#367 GARMIN OC Letňany

GARMIN OC Letňany

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2013 - 12:49

ono není třeba se ani aktivně ozývat - tato verze by se měla brzy objevit u všech registrovaných účtů. Zatím, ale probíhá testování a budou pravděpodobně ještě změny ve finálním produktu.
  • 0
Značková prodejna GARMIN

facebook

#368 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 14:29

Není TOPO jako TOPO. Při cestě do Brna jsem se zastavil v prodejně Garminu na Veveří a chtěl jsem si koupit a nechat nahrát mapu TOPO CZECH 2013. Prodavač se mě ptal, jakou verzi tam mám a protože mám TOPO CZECH 2010 (ne 'Pro'), tak jsem pravil, že "desítku" (nebyl jsem si jistý, zda lze upgradovat verzi 2010, když nemám 2012). A on že ji nemá, telefonoval na Vídeňskou, že tam prý ještě jednu mají. Pak jsme se naštěstí domluvili, že "desítkou" já míním 2010, kdežto on 1:10 000 ve verzi Pro... Ale rád bych se zeptal: je problém si příště sám nahrát novou mapu (třeba 2014...)? Do PC do Mapsource jsem to zvládl, ale do eTREXu Legend HCX si to zatím netroufám. Registrovaný na www.garmin.cz jsem. Děkuji.
  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#369 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 14:48

Neni to problem, je to opravdu trivialni operace! Kdyz mas mapy nainstalovanou a odemcenou v pocitaci, tak pak staci pripojit GPSku k pocitaci a spustit program MapInstall.
  • 0

#370 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 15:36

Ty Garminí mapy jsou letos opravdu divné... mám CYKLO Czech 2013 a když si nechám automaticky zpočítat v MS trasu, tak mi vede primárně po silnicích a ne po cyklostezkách. Případně takto... zcela ne-smyslně...

Přiložené miniatury

  • cyklo2013.jpg

  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#371 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 19:43

fremen.cz: a u starého cyklo czech to také dělalo? :-) Podle mne to navigování nefungovalo ideálně nikdy.

Spíše by mne zajímalo, jak by ti toto navigovalo při pěší chůzi :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#372 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 6:13

fremen.cz: Tvůj příspěvek mě zaujal, protože zmíněný úsek (ten, kudy by trasa měla logicky vést), jsem Garminu reportoval jako chybu. V TOPO 2012 a v Atlasu 2012 mě totiž pro auto odmítala navigace vést právě tudy ale do bodu B zespodu mě vedla Lánskou. Jenže ta je pro auta neprůjezdná. Což je dnes vidět v TOPO 2013. Teď jsem si to v nové Cyclo 2013 zkusil. Když dám auto - motocykl, vede mě to od rybníka Lánskou na křižovatku s Tálinskou a pak správně Oborskou. Pro jízdní kolo už mě to pošle tou zkratkou Lánskou a na Oborskou to naváže v pohodě a provede mě i tím obloukem nahoře do bodu A. Z mého pohledu tedy vše OK.
  • 0

#373 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 15:22

Tak ono se to chová různě, dle nastavení jak moc chci mimo vedlejší silnice, jak jsem zjistil. Ovšem velkou záhadou je to, proč to routuje oklikami, když nastavím vedlejší silnice na nejvyšší hodnotu. V MS i BC se routování chová obdobně. Jak si pak bezpečně naplánovat trasu do neznámých končin, když ani té v PC se nedá věřit? :) O tom, že to GPS pak ještě znovu spočítá a většinou i jinak nemluvě B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#374 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 25 červenec 2013 - 15:28

Nemáš náhodou nastaveno vyhýbat se dálnicím? To tě pak vyhání ze silnic první třídy. Špatný překlad. Pokud nechceš dálnice musíš dát vyhýbat se placeným silnicím. To jsem se něco nanadával, než jsem to zjistil.
  • 0

#375 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 15:30

Takto...

Přiložené miniatury

  • mscfg.jpg

  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#376 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2013 - 16:23

fremen.cz - Ahoj, v obou příkladech, které jsem uváděl (a byly OK), jsem měl jediný rozdíl v nastavení Vozidla (Jízdní kolo x Auto/motocykl). V "Pokus se vyhnout" jsem neměl zatržené nic, styl výpočtu byl "Rychlejší čas". Výběr cesty byl na středu, jak to uvádíš. Dodatek - testováno v MapSource. BC jsem nezkoušel. Dodatek č.2 - zkusil jsem to v Oregonu - bydlím na N50 05.937 E14 32.458. Takže výchozí bod je tam, zkusil jsem navigaci do bodu "A". Navedlo mě to pro kolo správně taky (přes bod "B" do bodu "A" ). Dodatek č.3 - zkusil jsem v MS stejnou konfiguraci jako Ty, včetně toho, že je to z A do B (doposud jsem to zkoušel obráceně). A výsledek je v pořádku - navigace jen Oborskou.
  • 0

#377 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 03 srpen 2013 - 18:33

Nemá někdo info, kdy už bude Topo Czech Pro 2013 Autorouting oficiálně k mání ?
  • 0

#378 Rentier1967

Rentier1967

    Rentier1967

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 11:57

Zdravím, mám prosbu na znalé. Vlastním Dakotu 20 a mám naistalovanou mapu Německa a mapu TOPO Czech 2013. Nabízí mi Garmin instalaci mapy TOPO Czech 3, tak mám dotaz, zda tuto mapu mám nainstalovat do Garmina a jaký je mezi těmito mapami (2013 a 3) rozdíl ? Děkuji za Vaše podněty.
  • 0
Výskyt - nový - západní Čechy GPS: Dakota 20, Samsung Y, iPhone

#379 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 12:04

Rozdíl je ten, že TOPO Czech 2013 je letošní a TOPO Czech 3 je asi z roku 2009.
  • 0

#380 Rentier1967

Rentier1967

    Rentier1967

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2013 - 12:12

Tak to jo, takže na instalaci zapomenu bo by to byl nesmysl
  • 0
Výskyt - nový - západní Čechy GPS: Dakota 20, Samsung Y, iPhone




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama